R E K L A M A

Z I P

2. Region | Lublin | TurystykaOliwia Bojar2 sierpnia 2017 FACEBOOK | 4468 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 3 komentarze ()

Lublin: Kto rozbuduje lotnisko?

foto: http://www.airport.lublin.pl
R E K L A M A    B O A R D

Aż sześć firm zainteresowanych jest rozbudową terminala Portu Lotniczego Lublin.

Po pierwszym nieudanym przetargu, gdzie propozycja oferenta znacznie przewyższyła planowane wydatki władze lotniska postanowiły szukać potencjalnych wykonawców w drodze negocjacji.
Aktualnie trwają rozmowy, które pomogą uzupełnić informacje potrzebne do prawidłowego oszacowania inwestycji. Po etapie negocjacyjnym do firm zostanie skierowane zaproszenie do składania ofert.

Pierwotnie, jeszcze przy pierwszym przetargu, planowano że inwestycja gotowa będzie przed rozpoczęciem przyszłorocznego sezonu letniego. Brak wyłonienia wykonawcy i podjęte negocjacje wydłużyły ten proces tak, że aktualnie szacuje się, że nowa hala odlotów zostanie otwarta najwcześniej w drugiej połowie przyszłego roku.
Nowa hala będzie obiektem o 35 m długości, 62 m szerokości i 8 m wysokości. Powierzchnia terminala zwiększy się tym samym 1,8 tys. mkw. Rozbudowa umożliwi obsługę nawet miliona pasażerów rocznie, a to zwiększy zdecydowanie przepustowości lotniska.

O potrzebie tej świadczy też fakt, że lipiec był rekordowym miesiącem w prawie pięcioletniej historii Portu Lotniczego Lublin. Lotnisko odprawiło wówczas ponad 45,5 tysiąca pasażerów czyli 5 tysięcy osób więcej niż w rekordowym sierpniu ubiegłego roku. Z takim obłożeniem niezaprzeczalnie wiąże się większe zainteresowanie obiektem z uwagi na nowe połączenia. Obecnie ze Świdnika można odlecieć już do 13 miast, a w sprzedaży są już bilety na kolejne trzy kierunki: do Kijowa, Mediolanu i Werony.

Autor: Oliwia Bojar
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "C" dnia 2 sierpnia 2017 o godzinie 13:54:09 napisał:
  Ja rozumiem, że ktoś jest dyslektyk, dysortograf i co tam jeszcze, ale redaktór naczelny powinien dbać o takie kwiatki: "Potrzeba zwiększenia przepustowości lotniska jest niezwykle potrzebna. ".
  3
  1
  R E K L A M A
 • "ak" dnia 2 sierpnia 2017 o godzinie 19:29:51 napisał:
  Czegoś tutaj nie rozumiem- jeszcze rok czy dwa lata temu, ledwo uniknięto zwrotu dotacji unijnej, z powodu zbyt małego, w stosunku do założeń, wykorzystania przepustowości. Czy rzeczywiście nastąpił tak gwałtowny wzrost ruchu na tym lotnisku?
  1
  2
 • "Z124" dnia 2 sierpnia 2017 o godzinie 19:39:57 napisał:
  Dobra zmiana.
  1
  2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
z_boku
To był drugi mecz z Sokołem Sieniawa, ...
Żuk 7 minut temu
Prawdopodobnie, ptaki gnieżdżące si...
Tofik
Co za kretyn kazał ściąć drzewa w st...
Tomasz.N
Czasami warto odświeżyć wizerunek bud...
hm
Ludzie wejdźcie na nieoficjalną stron...
mieszkaniec
widać Hetman znów w formie XD...
rynkowiec wielk...
Oj, jak się cieszę, jak się cieszę, ...
beduin
Najważniejsza reelekcja Pawia. A potem ...
Ciekawe...
skoro to taka "niewielka" kwota, to jak ...
okiem mieszkań...
30.000 zł to i tak o 8.000 zł mniej ...
klangor
Minister Sienkiewicz mówił" kamieni ku...
Żuk
do " Joanna" Jest okazja, żeby skoment...
Parafianka
30 tys. to nie jest suma za którą i og...
KL
Pisownia też na pałe, w szczególnośc...
gfe
No,wreszcie jakoś to wygląda.A budynki...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny