R E K L A M A

Z I P

II. Region | Kultura i rozrywka | LublinOliwia Bojar29 września 2017 FACEBOOK | 5236 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Lublin: Grafika i ceramika Picassa na Zamku

R E K L A M A    B O A R D


Ponad 300 dotychczas nie prezentowanych w Polsce dzieł podziwiać będzie można od dzisiaj (29 września) na wystawie „Pablo Picasso – wizerunek wielokrotny” prezentowanej w Muzeum Lubelskim.

Wystawa to wyjątkowe wydarzenie, bo twórczość Pabla Picassa gościła w Lublinie pierwszy i ostatni raz w 1969 roku. Od tamtego czasu sylwetki wielkiego współtwórcy kubizmu nikomu nie trzeba przedstawiać. Obecnie coraz częściej zwraca się uwagę na różnorodność dorobku artysty, doceniając go nie tylko jako inspiratora istotnego przełomu w malarstwie, ale także jako twórcę niezwykle płodnego, wszechstronnego, podejmującego wielorakie wyzwania w zakresie formy i materiału. Dlatego na wystawie na Zamku Lubelskim udostępnione zostaną obiekty unikatowe, użyczone przez kolekcjonerów prywatnych – srebrne talerze i złote medaliony stworzone w limitowanych, ekskluzywnych edycjach – a także prace graficzne i ceramiczne z pierwszego na świecie, powstałego jeszcze za życia Picassa, muzeum jemu poświęconego – Musée Picasso w Antibes na Lazurowym Wybrzeżu – oraz okazałą kolekcję grafik i ilustracji książkowych pozostającą w zbiorach kolekcjonera niemieckiego. Zostaną pokazane również obiekty z instytucji polskich: Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Gdańsku, Muzeum Sztuki w Łodzi i Gabinetu Rycin Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Obejrzeć będzie można także dzieła powstałe z inspiracji stylem Picassa, a wśród nich między innymi słynne rzeźby kameralne projektowane przez artystów zgromadzonych wokół Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, obiekty ceramiczne z wytwórni we Włocławku czy Katowicach, a także przykłady nowoczesnego wzornictwa tkanin.

Wystawa czynna będzie do 3 grudnia.

Poniżej plan oprowadzania

Oprowadzania kuratorskie po wystawie:
w każdą sobotę i niedzielę dwa razy dziennie: o godz. 10.00 i 12.00 (pierwsze oprowadzanie 7 października 2017).

Oprowadzania specjalne:
11 października (środa), godz. 11.00 – oprowadzanie dla osób niesłyszących i niedosłyszących (w języku migowym);
15 października (środa), godz. 16.00 – oprowadzanie kuratorskie połączone z projekcją filmu Tajemnica Picassa;
25 października (środa), godz. 16.00 – oprowadzanie kuratorskie połączone z projekcję filmu Tajemnica Picassa.
Oprowadzania grup zorganizowanych – oprowadzania odbywają się po uprzedniej rezerwacji, od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00 – 15.00 (ostatnie wejście o 14.00); rezerwacja: tel. 81 537 96 82 lub 81 537 96 62.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie cykl wykładów ich plan poniżej:

Październik:
6.10 (piątek), godz. 18.00 – wykład Anny Wiszniewskiej O inwazji nowoczesności i “pikasach” w polskich wnętrzach lat 50. i 60. XX wieku.
7.10 (sobota), godz. 11.00 – wykład Anny Wiszniewskiej O inwazji nowoczesności i “pikasach” w polskich wnętrzach lat 50. i 60. XX wieku.
10.10 (wtorek), godz. 18.00 –  wykład Jacka Jaźwierskiego Picasso i kubizm: nowa konstrukcja rzeczywistości.
14.10 (sobota), godz. 11.00 – wykład Marcina Lachowskiego, Pablo Picasso i prymitywizm początku XX wieku.
19.10 (czwartek), godz. 11.00 – wykład Marcina Lachowskiego, Pablo Picasso i prymitywizm początku XX wieku.
28.10 (sobota), godz. 11.00 – wykład Jacka Jaźwierskiego Picasso i kubizm: nowa konstrukcja rzeczywistości.

Listopad:
4.11 (sobota), godz. 11.00 – wykład Andrzeja Frejlicha i Danuty Osuch Złotnicze dzieła Picassa. Współpraca z François Hugo.
9.11 (czwartek), godz. 18.00 – wykład Andrzeja Frejlicha i Danuty Osuch Złotnicze dzieła Picassa. Współpraca z François Hugo.
16.11 (czwartek), godz. 18.00 – wykład Agnieszki Chwiałkowskiej Michał Smajewski, Pablo Picasso – rozważania o fotografii i przyjaźni.
18.11 (sobota), godz. 11.00 – wykład Marcina Lachowskiego, Wątki klasyczne w twórczości Pabla Picassa.
23.11 (czwartek), godz. 18.00 – wykład Marcina Lachowskiego Wątki klasyczne w twórczości Pabla Picassa.
25.11 (sobota), godz. 11.00 – wykład Agnieszki Chwiałkowskiej Michał Smajewski, Pablo Picasso – rozważania o fotografii i przyjaźni.
30.11 (czwartek), godz. 18.00 – wykład Anny Hałaty Pablo Picasso – grafika. Dialogi z mistrzami.

Grudzień:
2.12 (sobota), godz. 11.00 – wykład Anny Hałaty Pablo Picasso – grafika. Dialogi z mistrzami.

Autor: Oliwia Bojar
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny