R E K L A M A

Z I P

Lublin | TurystykaOliwia Bojar19 lipca 2017 FACEBOOK | 4468 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1) ()

Lublin: Cebularz ma swoje muzeum

Cebularz, foto: Piotr Rogalski
R E K L A M A    B O A R D

Właśnie dzisiaj (19 lipca) odbył się w nim pierwszy oficjalny pokaz wypieku cebularzy.

Regionalne Muzeum Cebularza to miejsce, gdzie można nie tylko poznać historię tego regionalnego wypieku, przepis według którego powstaje, ale można także uczestniczyć w przygotowaniu go, wypiekaniu a na zakończenie gotowy wypiek degustować.

Muzeum znajduje się w Lublinie przy ul. Szewskiej 4. Jest czynne od środy do niedzieli (poniedziałek i wtorek nieczynne). Godzinne pokazy odbywają się w godzinach 11:00, 12:30, 14:30, 16:00.

Ceny biletów to: 14 zł – bilet ulgowy (dzieci powyżej 3 lat i młodzież szkolna) i 16 zł – bilet normalny. Bezpłatny wstęp do muzeum mają dzieci do lat 3.

Przypomnijmy, że w 2014 r. cebularz uzyskał unijny certyfikat „Chronione Oznaczenie Geograficzne”. O wpis do unijnego Rejestru Chronionych Nazw Pochodzenia i Chronionych Oznaczeń Geograficznych wystarało się Stowarzyszenie Partnerstwo Producentów Cebularza Lubelskiego zrzeszające piekarnie z Lubelszczyzny. Każda piekarnia, która chce wypiekać cebularza lubelskiego, musi zostać poddana procesowi certyfikacji.

Cebularz lubelski jest wyrobem piekarniczym w postaci okrągłego placka, o średnicy od 5 do 25 cm i grubości ok. 1,5 cm. Ciasto wyrabiane jest z mąki pszennej z dodatkiem mleka i masła. Na powierzchni placka znajduje się farsz na który składają się pokrojona w kostkę cebula z dodatkiem maku, soli oraz oleju.

Autor: Oliwia Bojar
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
  • "ak" dnia 19 lipca 2017 o godzinie 23:45:31 napisał:
    Wiadomość dnia - Muzeum Cebularza. Może dla Lublina, ale czy dla Zamojszczyzny? Rozumiem, że w programy rządu można wierzyć albo nie, ale czy wiadomość o włączeniu siedemnastki od Piask do Hrebennego do programu budowy dróg w latach 2017-2025 nie zasługuje na wzmiankę?
    2
    0
    R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
z_boku 3 minuty temu
To był drugi mecz z Sokołem Sieniawa, ...
Żuk 13 minut temu
Prawdopodobnie, ptaki gnieżdżące si...
Tofik
Co za kretyn kazał ściąć drzewa w st...
Tomasz.N
Czasami warto odświeżyć wizerunek bud...
hm
Ludzie wejdźcie na nieoficjalną stron...
mieszkaniec
widać Hetman znów w formie XD...
rynkowiec wielk...
Oj, jak się cieszę, jak się cieszę, ...
beduin
Najważniejsza reelekcja Pawia. A potem ...
Ciekawe...
skoro to taka "niewielka" kwota, to jak ...
okiem mieszkań...
30.000 zł to i tak o 8.000 zł mniej ...
klangor
Minister Sienkiewicz mówił" kamieni ku...
Żuk
do " Joanna" Jest okazja, żeby skoment...
Parafianka
30 tys. to nie jest suma za którą i og...
KL
Pisownia też na pałe, w szczególnośc...
gfe
No,wreszcie jakoś to wygląda.A budynki...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny