Lublin | Prawo i Biznestekst nadesłany21 maja 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Lingaro stworzy 100 miejsc pracy dla programistów w Lublinie

fot. nadesłane
R E K L A M A    B O A R D

Firma działająca w obszarze  transformacji, analizy i wizualizacji danych  planuje w najbliższych dwóch latach zatrudnić ponad 100 osób do nowo powstałego oddziału w Lublinie. Lingaro poszukuje programistów i specjalistów z obszaru Business Intelligence, Big Data, Data Science, Cloud oraz eCommerce. Oddział w Lublinie został otwarty z początkiem maja.

Nowa lokalizacja wspiera strategiczny rozwój spółki, która od 2017 roku odnotowuje wzrosty przychodów na poziomie 40 procent i ponad 100-procentowy przyrost zatrudnienia.

Miasto Lublin już dziś możemy nazywać zagłębiem branży IT. Oferta firm informatycznych w naszym mieście stale się powiększa. Dzięki temu zatrudnienie w Lublinie znajdą absolwenci lubelskich uczelni wyższych, którzy kształcą się na kierunkach IT oraz pokrewnych. Nowoczesny Lublin to miasto, w którym prężnie rozwija się branża informatyczna, notując jeden z najwyższych wzrostów w całej Polsce. Dziś przedstawiamy kolejną firmę, Lingaro, która zdecydowała się stworzyć swój oddział w naszym mieście, co bez wątpienia potwierdza ten potencjał – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

O wyborze lokalizacji zadecydował potencjał miasta – duża baza edukacyjna dla kierunków inżynierskich i technologicznych oraz wysoka jakość nauczania. Duże znaczenie miała dla nas także otwartość w dwustronnej komunikacji i wsparcie władz miasta, które na tle innych sprawdzanych przez nas lokalizacji wykazują dużo aktywniejszy model współpracy z potencjalnymi inwestorami służąc radą i przewodnictwem – podkreśla Filip Merklejn, Head of Lublin Site.

Istotne znaczenie miał również wysoki odsetek cudzoziemców o informatycznym profilu zawodowym zamieszkujących okolice województwa lubelskiego gotowych do podjęcia zatrudnienia w anglojęzycznym, międzynarodowym środowisku pracy.

Otwarcie oddziału w Lublinie jest dla nas strategiczną decyzją, która pozwoli zapewnić silne wsparcie dla szybkiego rozwoju spółki. Lingaro jest firmą usługową, której siła leży w wiedzy i doświadczeniu zespołu oraz dopasowaniu profili kompetencyjnych pracowników do najnowszych wymagań rynku. Dlatego też rokrocznie przeznaczamy duże środki na inwestycje w rozwój wiedzy naszych pracowników. Tylko w tym roku wydamy na ten cel 3,6 mln zł. Od dwóch lat utrzymujemy wskaźnik rotacji personelu znacząco poniżej średniej rynkowej. Wierzę, że jest to zasługą naszej strategii inwestowania w potencjał ludzki oraz partnerska i autonomiczna kultura pracy, którą od kilku lat konsekwentnie budujemy. Ten sam model pracy będziemy tworzyć w Lublinie – mówi Sebastian Stygar, współzałożyciel firmy Lingaro

Od początku roku Lingaro działa aktywnie w lubelskim środowisku technologicznym podejmując współpracę z uczelniami, organizując konferencje i spotkania branżowe oraz imprezy o charakterze integracyjnym. Przykłady ostatnich inicjatyw spółki stanowią warsztat Microsoft Power BI zorganizowany we współpracy z informatycznym kołem naukowym KUL, spotkania ze specjalistami i osobami chcącymi poznać świat IT podczas meet up-ów organizowanych wraz z lubelską społecznością G-Devs czy udział w spotkaniu lubelskiej społeczności Geek Girls Carrots. Lingaro angażowało się również w Lubelskie Dni IT, Lubelskie Dni Informatyki, a także sponsoring i dzielenie się wiedzą podczas konferencji Click oraz występ reprezentacji firmy w mistrzostwach piłki nożnej.

Różnorodność jest silnie wpisana w tożsamość Lingaro i reprezentowana przez blisko 30-procentową reprezentację kobiet oraz 12 narodowości w strukturze pracowników naszej firmy. Pielęgnujemy kulturę opartą o otwartość na wszystkie nacje, języki oraz tolerancyjny światopogląd. Jednocześnie stawiamy na autonomię w działaniu i profesjonalizm, które pozwalają budować zespół gotowy do pracy przy wymagających, innowacyjnych projektach dla największych międzynarodowych marek jak Procter and Gamble czy Saint Gobain” – informuje Małgorzata Gryz, Chief Operating Officer.

W najbliższych planach spółki skoncentrowanych na wsparciu edukacji technologicznej w Lublinie jest  trzytygodniowa, letnia akademia dla młodych adeptów programowania – Lingaro Summer Bootcamp: Data Analytics in the Cloud.

Chcemy silnie wrosnąć w kulturę miasta – stać się wyraźnym członkiem jej środowiska edukacji informatycznej i ważnym partnerem na lokalnym rynku pracy. Pracujemy intensywnie na to, aby w najbliższych miesiącach marka Lingaro stała się w Lublinie silnie rozpoznawalnym brandem. Wierzymy, że jesteśmy w stanie zaproponować naszym lubelskim pracownikom nową jakość i wyznaczać bardziej otwarte, innowacyjne oraz międzykulturowe standardy pracy i wzajemnych relacji – mówi Filip Merklejn, Head of Lublin Site.

Lingaro wraz z firmą Orba – ekspertem w budowie rozwiązań eCommerce – wchodzi w skład Grupy Lingaro, która zatrudnia obecnie blisko 700 konsultantów na całym świecie. Grupa specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań IT w obszarze analityki i wizualizacji danych, automatyzacji procesów biznesowych oraz budowaniu dedykowanych aplikacji klasy enterprise i rozwiązań e-commerce z wykorzystaniem najnowszych technologii jak AI, Machine Learning i Business Intelligence. Grupa Lingaro posiada oddziały w Cincinnati (USA), Manilii (Filipiny) oraz Warszawie i Lublinie i już planuje otwarcie kolejnych lokalizacji.


LINGARO

Lingaro jest jedną z najbardziej innowacyjnych polskich spółek technologicznych, specjalizującą się w dostarczaniu zaawansowanych systemów analityki danych oraz Big Data. Firma została założona w 2008 roku Warszawie przez zespół polskich menedżerów I konsultantów, którzy zdobyli doświadczenie pracując razem w międzynarodowych korporacjach informatycznych. W 2015 roku Lingaro otworzyło oddziały na Filipinach i w USA. Obecnie firma posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w pracy nad zaawansowanymi rozwiązaniami IT dla międzynarodowych klientów listy Fortune Global 500.  Klientami spółki są globalne korporacje, które za istotne źródło przewagi konkurencyjnej przyjmują kulturę organizacyjną podejmowania decyzji w oparciu o dane.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Mirek
Nie chcę wejściówki od firmy, która ...
Thomas
22 tysiące głosów to wcale nie tak ma...
Witold
No i dobrze. Ciesz się, że chociaż ty...
Ania
To nie jest pełna lista ani laureatów...
Jan
Dla prawych ludzi, praca dla dobra Zamoj...
Magdalena
Przepiękne przedstawienie, polecam i gr...
KL
Możliwe jest, że Misski Brzydul z Lube...
z_boku
Czym droga Leno uraził Ciebie mój niew...
trzecie oko
Rajd Rowerowy Zamość-Zwierzyniec lub K...
ad111
Oto dowód, że równoległe światy ist...
Gizo
Jedno jest pewne. Od początku zawislak ...
jan III
Co on takiego dobrego dla mieszkańców ...
I to przegrał z kretesem, w takim Zamo...
Elka
A ja mam pytanie - a kto się wreszcie z...
Lena
Zboku, posłuchaj: najpierw rozejrzyj si...
ak
A jednak rozczarowanie antyklerykałów ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018