R E K L A M A

Z I P

Opinie | Polityka i SamorządDaniel Czubara7 kwietnia 2017 FACEBOOK | 4287 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 28 komentarzy ()

Lewica odkrywa karty

R E K L A M A    B O A R D

Co jakiś czas przedstawiają kolejne punkty swojego programu i nie ukrywają, że zamierzają walczyć o głosy w nadchodzących wyborach samorządowych. 

Stowarzyszenie “Zamość – nasz wspólny dom” od 2014 roku skupiło wokół siebie praktycznie wszystkie lokalne siły lewicy i centrum. Pod tym szyldem startowały ostatnio osoby związane z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, Twojego Ruchu, Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz bezpartyjne, podzielające lewicowy program i wizję rozwoju miasta. Dziś, po niespełna trzech latach od powstania stowarzyszenia jest to jedna z bardziej znaczących sił przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi w 2018 roku. Dlaczego?

Mimo młodego wieku liderzy stowarzyszenia – Łukasz Kwiatkowski, Diana Sawicka i spółka – szybko zbierają szlify i odrabiają lekcje z dotychczasowych potyczek w świecie polityki i samorządu. Plusem, jaki należy zapisać na ich konto jest organizowanie we współpracy z zarządami osiedli bezpłatnych porad prawnych dla mieszkańców Zamościa. Można to przyjąć jako swego rodzaju pracę u podstaw i sposób na pozyskanie sympatii przeciętnego Kowalskiego. 

Aktywność w przygotowywaniu i zgłaszaniu inicjatyw na forum publicznym w dużej mierze przyczyniła się do zwiększenia rozpoznawalności stowarzyszenia. Do niewątpliwych sukcesów centrolewicy należy wprowadzenie w zamojskim ratuszu Publicznego Rejestru Umów, czy możliwość zgłaszania Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej. 

Wiosną ubiegłego roku ruszyła prawdziwa ofensywa programowa stowarzyszenia “Zamość – nasz wspólny dom”. Wsparło ono pomysł społeczników, by dwukrotnie zwiększyć kwoty jakie przeznaczane są inwestycje na osiedlach w ramach Budżetu Obywatelskiego. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Pomysł spotkał się jednak ze sprzeciwem władz miasta i prezydenta Andrzeja Wnuka.

Jesień 2016 przyniosła kolejny rewolucyjny pomysł. Stowarzyszenie zaproponowało by na wzór niektórych miast ( w których rządzą samorządowcy związani z lewicą) w Zamościu zniesiono czesne za pobyt dziecka w żłobku miejskim i publicznych przedszkolach. O całej sprawie pisaliśmy TUTAJ.

-Podobne rozwiązanie funkcjonuje np. w Częstochowie, gdzie nie płaci się za pobyt dzieci w przedszkolach. – mówił Łukasz Kwiatkowski, przewodniczący Stowarzyszenia „Zamość – nasz wspólny dom”.--Jeśli petycja nie uzyska aprobaty radnych to przypominam, że jako stowarzyszenie startujemy w wyborach samorządowych. Jeżeli mieszkańcy obdarzą nas zaufaniem to zniesiemy te opłaty. – dodawał Kwiatkowski.

Wszyscy pamiętamy z jakim oporem spotkał się na początku lansowany przez partię Jarosława Kaczyńskiego program 500 + dla rodzin. Dziś wiemy już, że żadne szanujące się i poważne ugrupowanie polityczne nigdy w życiu nie zaproponuje jego likwidacji. Dla lokalnej społeczności pomysł bezpłatnych przedszkoli i żłobka może mieć takie samo znaczenie jak 500 zł na drugie dziecko w skali ogólnopolskiej. Z tym hasłem “Zamość – nasz wspólny dom” ostro weszło do wyborczej gry. Zresztą pomysł bezpłatnych przedszkoli to tylko część socjalnego programu, który z czasem lewica odkrywała coraz więcej.

Po inicjatywie w stronę młodych, pracujących rodziców lewica wysunęła pomysł bezpłatnej komunikacji miejskiej dla uczniów szkół podstawowych. Kolejny socjalny pomysł spotkał się jak poprzednie – z negatywną reakcją władz miasta. -Jeżeli radni zbagatelizują nasz wniosek to jeżeli mieszkańcy dadzą nam za 2 lata kredyt zaufania to będzie jeden z pierwszych projektów uchwał jakie wniesiemy.– zapowiadał po raz kolejny Łukasz Kwiatkowski. Następnie lewica wysunęła pomysł Karty Aktywnego Seniora. Tu też w konfrontacji z władzami miasta ponieśli porażkę. Ponadto prezydent Andrzej Wnuk zarzucił władzom stowarzyszenia bardziej chęć prowadzenia kampanii wyborczej, niż rozwiązania problemu. O tej sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Stara zasada marketingu mówi “Wyróżnij się, albo zgiń”. Na tle pasywnego zachowania innych sił politycznych, biorących udział w wyborach samorządowych w 2014 roku, lewica – czy ktoś podziela jej poglądy, czy nie – wybija się znacząco. Po drugie –  zgłaszane pomysły bezpłatnych przedszkoli, bezpłatnej komunikacji miejskiej dla uczniów, czy udogodnień dla aktywnych seniorów odpowiednio wyeksponowane podczas kampanii wyborczej z całą pewnością przełoży się na wynik wyborczy w 2018 roku.

-Zakładamy powstanie listy centrolewicy zamojskiej natomiast czy to będzie szyld Stowarzyszenia czy nie, jest sprawą drugorzędną. Zapraszamy do współpracy wszystkich o wrażliwości społecznej.- mówił w wywiadzie dla roztocze.net na początku tego roku przewodniczący stowarzyszenia Łukasz Kwiatkowski. Wspólna lista ma połączyć środowiska SLD, partii Razem, Twojego Ruchu, Związku Nauczycielstwa Polskiego, a także skupić osoby bezpartyjne o lewicowych lub centrowych poglądach. Kwiatkowski zapowiedział też wystawienie przez lewicę kandydata lub kandydatki na prezydenta Zamościa. na ile ta kandydatura będzie groźna dla obecnie urzędującego prezydenta? Przekonamy się już niebawem.

Problemem stowarzyszenia na pewno jest fakt, że o ile jego władze weszły na wojenną ścieżkę z prezydentem Wnukiem to zdecydowana większość radnych, którzy do Rady Miasta dostali się z listy KWW “Zamość – nasz wspólny dom”  głosuje ręka w rękę razem z radnymi tzw. proprezydenckimi. Wyjątkiem jest radny Wiesław Nowakowski. Jeśli radni i władze stowarzyszenia nie wypracują wspólnej i jasnej linii wobec aktualnej władzy to zapewne odbije się to na ich wyniku wyborczym negatywnie.  Jak mawiał marszałek Piłsudski, nie da się siedzieć na dwóch stołkach jednocześnie. Lewica musi się określić. Najprawdopodobniej pociągnie to ze sobą ruchy kadrowe na listach wyborczych.

Już teraz jednak bystrzy obserwatorzy lokalnej sceny politycznej mogą zauważyć, że obok PiS, które w Zamościu zawsze ma duże poparcie, wyrasta nowa nowa siła. Czy prorodzinny i socjalny program zamojskiej lewicy pozwoli jej na sukces w wyborach samorządowych? 

 

 

 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Rafał" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 8:12:09 napisał:
  Trzecia droga? Czemu nie.
  17
  14
  R E K L A M A
 • "qwerty" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 8:23:17 napisał:
  Jeżeli odetną się od "rzecznika" prezydenta to chętnie na nich zagłosuję.
  21
  15
 • "Anty PiS" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 8:44:23 napisał:
  Mimo że jestem zwolennikiem listy zjednoczonej opozycji to kibicuję Wam.
  18
  14
 • "Sara" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 9:21:07 napisał:
  To fakt, bardzo trafny tekst. Stowarzyszenie musi się określić, a przede wszystkim dać sobie spokój z radnymi, którzy ich zdradzili i reprezentują przede wszystkim swoje interesy. Myślę, że mimo wszystko współpraca z samym Prezydentem jest możliwa ale z jego "wspaniałymi" współpracownikami już nie. Super, że mamy jakąś alternatywę wobec nieudolnej, myślącej wyłącznie o sobie władzy i PIS....
  20
  15
 • "lewicowy" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 9:40:11 napisał:
  Brawo Łukasz i Diana. Tak trzymać.
  20
  20
 • "abc" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 9:55:37 napisał:
  W końcu widać jakąś alternatywę dla PiS i PO. Bardzo dobrze, że biorą sprawy w swoje i nie oglądają się na radnych którzy ich zdradzili. Rozwalcie folwarczne zamojskie elity które uważają, że stołki powinny należeć do nich poprzez fakt zasiedzenia!
  19
  16
 • "Tomek_Lbn" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 10:09:05 napisał:
  Nie jestem fanem lewicy ale muszę przyznać że jesteście autentyczni w tym co robicie.
  15
  15
 • "Tak jest" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 10:38:48 napisał:
  W społeczeństwie naszym lewica cięgle jeszcze kojarzy się z czasami słusznie minionymi i to jest ciężar jaki musi udźwignąć każde ugrupowanie, które nie chce ( nie może ) jednoznacznie odciąć się od swoich poprzedników ( towarzyszy ). Biorąc powyższe pod uwagę nie da się oceniać stowarzyszenia "Zamość-nasz wspólny dom" przez pryzmat li tylko bieżących inicjatyw ( nie neguję , że takie są ) nie wspominając o tych czasach kiedy lewica przekonywała nas, ze socjalizm to ustrój w którym kraj nasz rósł w siłę a ludzie żyli dostatnio ( tym bardziej , że w szeregach nowej lewicy ciągle są ci którzy tak właśnie twierdzili). Zgadzam się z autorem tekstu, ze problemem stowarzyszenia są radni , którzy mandat swój zawdzięczają poparciu lewicy. Nie można z jednej strony krytykować Prezydenta a z drugiej strony poprzez swoich przedstawicieli być jego rzecznikiem. Taka postawa czyni stowarzyszenie mało wiarygodnym. Jak bowiem można wierzyć stowarzyszeniu, że swoje inicjatywy wprowadzi w życie po ewentualnej wygranej w wyborach skoro obecnie jest tak dwulicowe. Nie zgadzam się natomiast z autorem tekstu, który twierdzi że radni lewicowi dostali się z listy KWW "Zamość nasz wspólny dom" ponieważ radni ci dostali się z listy KWW Jerzego Nizioła "Zamość nasz wspólny dom". Taki mały szczegół , który być może w obecnej sytuacji stanowi klucz do rozwiązania problemów lewicy.
  10
  9
 • "Basil" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 10:47:43 napisał:
  @Tak jest. Masz rację, zamojskiej lewicy ciążą radni którzy dostali się z jej list. Dbają o swoje tyłki a reszta w mojej ocenie mało ich interesuje. Jedyne co mogę doradzić liderom lewicy to ułożenie list z pominięciem obecnych radnych Nizioła i Kutyły. Nowakowski im się przyda.
  13
  3
 • "Anonim" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 10:57:46 napisał:
  do @Tak jest . W pełni się zgadzam co piszesz. Święta racja
  5
  1
  R E K L A M A
 • "Adam" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 11:04:18 napisał:
  Uważam, że stowarzyszenie powinno odciąć się od radnych wszystkich opcji i iść swoją drogą. Kilka dni temu czytałem na tym portalu, że członkowie stowarzyszenia wytoczyli proces Radzie Miasta o złamanie prawa. Jeżeli uda im się wygrać z radnymi to jak ktoś na początku napisał powinni pokazywać, że istnieje tzw. trzecia droga.
  14
  2
 • "kolega_z_rady" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 11:10:44 napisał:
  Obecny i jakże jałowy podział w radzie miasta na popierających i przeciwników Prezydenta służy nowej lewicy bez dwóch zdań. Zajmują się jedynie sobą a ktoś z boku ciężko pracuje wśród ludzi o przychylność w wyborach samorządowych.
  10
  4
 • "@kolega_z_rady" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 11:53:56 napisał:
  Chrzanisz, oni w tym czasie wolą biegać z miotłą i pozować do zdjęć ;)
  9
  4
 • "Lewica, nie momenklatura" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 13:50:43 napisał:
  Z przyjemnością to napiszę. Prawdziwa lewica posiada w chwili obecnej 3-4% poparcia, reprezentuje ją partia " Razem ", a lewicowa idea zwalczania post PZPR-owskiej nomenklatury nie jest reprezentowana przez działające w Zamościu stowarzyszenia, powstałe po rozłamach rozłamów organizacji, w których myślą przewodnią jest i było " koryto ". Dla podszywających się pod lewicę aktywistów mam radę: zapoznajcie się z terminem labourzysta, prawa pracownika, ochrona miejsc pracy, działalność społeczna. Jeśli to będzie mottem działania, nie zaś herby, aborcje i popierdółki, to może ktoś w "lewicowość" uwierzy...
  4
  11
 • "Thomas" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 13:52:08 napisał:
  Jeżeli młode wilki z lewicy nie odetną się od betonowych haseł aborcja, czarne marsze i walka z religią w szkole - to przepadną. niegdyś potężne SLD idąc do wyborów z takimi hasłami przegrała. To są rzeczy, jak pokazała np. ostatnia manifestacja w Zamościu którą ludzie nie popierają, wręcz nie trawią i jakby nie wiem jak zaklinać rzeczywistość na takich protestach lewica traci - bo na tym nie zbije się kapitału politycznego. ktoś napisał że ta lewica to jest nowa droga -nic bardziej mylnego to musi być nowe otwarcie odcięcie się od tego co było złe jak zrobił swego czasu Tadeusz Fiszbach. jednocześnie proponowałbym odciąć się od inicjatyw typu KOD i inne. Już dzisiaj widać,KOD upadł a zwycięsko z tej rozgrywki wyszedł Grzegorz Schetyna, który najpierw ograł kijowskiego a potem Petru jak dzieci. Jeżeli Schetyna utrzyma centrolewicowy charakter Platformy Obywatelskiej - to miejsca na jakakolwiek lewicę czy te prawdziwą czy malowaną, czy jakąś wyimaginowaną po prostu nie będzie. Obecna lewica ma problemy z tożsamością, i bynajmniej nie jest to ciężar gatunkowy okresu sprzed 1989 roku, a okresu tzw. kawiorowej lewicy opisywanego w Taśmach Gudzowaty - Oleksy. ================================================================ Nie podoba mi się również pewna demagogia - głosowanie ręka w rękę za wyjątkiem jednego radnego, zresztą nie we tylko on tak głosuje a nie inaczej. Otóż o tym kiedyś mówiono, swego czasu mówił nawet o tym Aleksander Kwaśniewski, jeżeli pewne projekty będą dobre to lewica je poprzez (to taka parafraza słów). ================================================================ W swoich wcześniejszych wpisach przewidziałem sytuację kiedy opozycja będzie glosować jak koalicja - co jak co byłem tego pewien na 1000 procent , że tak będzie i tak jest. Warto zwrócić uwagę na tych co są przeciw - to wyraz odpowiedzialności i lojalności w w stosunku do wyborców, własnych przekonań i zasad. Logika zdarzeń pokazuje, że za takie coś można oberwać, a powinno być inaczej. =============================================================== Problemem polskiej lewicy jest permanentny brak przywództwa, rozbicie dzielnicowe mnóstwo samozwańczych liderów - a to składa się, że mamy do czynienia z pospolitym ruszeniem. o ile sobie przypominam lewica była taką swoistą armią zaciężna zdyscyplinowaną o silnej podmiotowości. A za tym wszystkim ambicje Leszka Millera - i to w zasadzie rozłożyło całą tę formację. ***** Problem polskiej lewicy polega na tym, że nie ma czegoś takiego jak lewica, taką lewicą z prawdziwego zdarzenia była unia Pracy Ryszarda Bugaja pierwsza lewicowa partia z prawdziwego zdarzenia - odwołująca się do etosu euro lewicy. To co nazywa się lewicą ma problemy z określeniem tożsamości, w zasadzie tej tożsamości nie ma. oczywiście Centrolewica czyli PO skutecznie odbiera głosy, a obecność takich ekspnetów jak Włodzimierz Cimoszewicz jest wyraźnym sygnałem dla ortodoksyjnego elektoratu na kogo mają głosować. =============================================================== Wyjątkowo zgodzę się z postulatami lewicy. Budżet obywatelski powinien być większy, co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Np. jednym z projektów budżetu obywatelskiego będzie modernizacja placu zabaw dla dzieci. otóż uważam, że jeżeli np w sąsiednim przedszkolu buduje się plac zabaw na miarę 21 wieku to takie pace zabaw powinny być w innych przedszkolach, a nie tylko w niektórych. Dlatego na takie rzeczy miasto powinno przeznaczyć odpowiednie środki w budżecie tym bardziej, że są to w zasadzie wydatki jednorazowe ponoszone raz na długi czas.
  3
  6
 • "Thomas" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 14:28:33 napisał:
  Na te odkryte karty to powiem tylko tyle Mam Pokera :)
  1
  5
 • "Thomas" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 15:45:19 napisał:
  albo mam parę :)
  2
  2
 • "Kmicic" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 20:40:54 napisał:
  Lewica w Polsce rządzi nie przerwanie od prawie 100 lat i moim zdaniem już wystarczy. PO jak i PIS też jest lewicowe, a wspólne listy z komunistami z SLD czy Razem powinna zdrowo myślących ludzi od ,, Wspólnego Zamościa" odseparować. Najlepiej żeby wszystko było po równo, sprawiedliwie, by nie było wykluczenia, podatki 100% (tylko wrogowie ludu mają pieniądze),żadnej własności prywatnej, inaczej myślisz do więzienia albo na stryczek itp<- taki jest program lewicy, czy wy tego chcecie?
  3
  8
 • "L11A" dnia 7 kwietnia 2017 o godzinie 22:40:23 napisał:
  Kiedy tylko przedstawią swojego kandydata na Prezydenta Miasta to już mogą przestać myśleć o dobrym wyniku.
  2
  6
 • "Thomas" dnia 8 kwietnia 2017 o godzinie 0:21:02 napisał:
  Kolejny fatalny sondaż dla nowoczesnej 5 procent poparcia. Nie lepiej z SLD i PSL pod kreska. Osiem lat trudnej koalicji PO PSL zrobiło swoje. Widać jasno, że wyborcy nie są skłonni głosować na małe partie . Ewolucja polskiego parlamentaryzmu jest procesem trwałym i nieuniknionym stare nie wróci.
  1
  3
  R E K L A M A
 • "Nie popieram" dnia 8 kwietnia 2017 o godzinie 0:29:19 napisał:
  Nie dla lewicy !!! Nie chcemy dziękujemy to już było nie zależnie w jakiej postaci śmierdzi z daleka. Dzięki wam radnym zostaje prezes spółdzielni zostaje radnym bo ludzie nie kojarzą go z SLD tylko z wami. Moim zdaniem to nie jest Nowa lewica tylko postkomuna w nowych maskach.
  5
  9
 • "L11A" dnia 8 kwietnia 2017 o godzinie 9:12:34 napisał:
  Wszystko, tylko nie komuna!
  5
  7
 • "Tež do l11a" dnia 8 kwietnia 2017 o godzinie 9:43:13 napisał:
  Młoda lewica posiada geny PZPR czyli komuny bo dalej tworzą z dawnymi towarzyszami jedną organizację /stowarzyszenie, partię, klub, itp/. Ta cała lewica powinna być dawno zdelegalizowana a ludzie z PZPR i ich rodziny mieć zakaz jakichkolwiek zgromadzeń i pełnienia funkcji publicznych.
  5
  8
 • "nowoczesna lewica" dnia 8 kwietnia 2017 o godzinie 10:29:05 napisał:
  I to ugrupowanie i nowoczesna mają takie same założenia, tacy sami lewacy, tak samo walczą w Kościołem Katolickim w Polsce(mimo, że wśród członków są także absolwenci KUL-u - ze szkodą dla KUL-u). Zwolennicy aborcji, eutanazji, walczą z wartościami, które wyznaje zdecydowana większość Polaków.
  3
  8
 • "LZ" dnia 8 kwietnia 2017 o godzinie 10:54:52 napisał:
  Odezwali się hejterzy. Z tego co czytam w artykule to robią dobrą robotę (bezpłatne porady prawne, rejestr umów, inicjatywa uchwałodawcza). Program czyli zwiększenie kwoty na budżet obywatelski, darmowe przejazdy dla uczniów, zniesienie czesnego w przedszkolach miejskich, karta seniora może chwycić. Nie słyszę żeby ktoś inny mówił o konkretach. Obserwuję natomiast kabaret na sesjach rady miasta i co najgorsze to za nasze pieniądze.
  7
  5
 • "L11A" dnia 8 kwietnia 2017 o godzinie 23:53:13 napisał:
  Z niecierpliwością czekam na konkretne nazwiska kandydatów. Praktyka minionych kampanii wyborczych wskazuje, że za plecami każdej nowej, rzekomo młodej lewicy czają się starzy wypróbowani "towarzysze" członkowie i sympatycy jak również funkcyjni aparatczycy partii onegdaj przewodniej siły narodu. Część z nich przebywa już na zasłużonych emeryturkach po karierze zawodowej polegającej na udziale w egzekutywach, kształceniu na WUML - ach, zatruwaniu życia społeczno - gospodarczego antyspołecznymi w istocie ideami Marksa, Engelsa i Lenina. Są również i tacy, którzy jako wiekowa ariegarda komuny dalej są szefami wielu instytucji, sprawują różne urzędy mając wielki wpływ na Polską codzienną rzeczywistość. Przypomnijmy sobie lewicowych kandydatów z ostatnich lokalnych wyborów wtedy wnet zrozumiemy, czego można się spodziewać. w 2018r.
  3
  3
 • "LZ" dnia 9 kwietnia 2017 o godzinie 7:22:50 napisał:
  Do L11A Już ktoś wcześniej napisał, że jeżeli odetną się od "przyjaciół" którzy dodatkowo ich zdradzili to ciężką pracą mogą udowodnić,że można oddać na nich głos.
  3
  2
 • "LZ" dnia 9 kwietnia 2017 o godzinie 7:26:40 napisał:
  Ps. Sprawdź dokładnie listy innych komitetów. Ja tam też widzę kilku "piotrowiczuf". Co wiecej zasiadają w radzie i jakoś ich nie krytykujesz.
  2
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
11 minut temu
Tylko i wylacznie. Cala 'wyzsza' kadra t...
Australijczyk 19 minut temu
Klakiery miauczą, jest dobrze. Czytają...
KL. 26 minut temu
Fajna para z Katarzyny i Rafała....
Za poetą Adame...
...ŚMIESZY, TUMANI, PRZESTRASZA......
Józef Bąk
Szczury uciekają z tonącego okrętu. S...
Łojeju,ale było ludzi! Całe mnóstwo,...
:)
Rafałek, jak tam scenic? Bezpieczne prz...
abc
Strata czasu. Nowoczesna powstała w kon...
kornik
Nareszcie w tym Zamościu jest ktoś poz...
obserwator
Lubię tych ludzi, są mili, widoczni i ...
L.
Bzykanie się zaszkodziło....
mieszkaniec
Ta partia jest już skończona...
KL.
Tylko Kornelia na prezydenta Zam!...
kibic
No jak wejdą do Superligi to przebiją ...
do na antyklery...
Taaa. Za to poprzednicy strasznie dbali ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny