Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara13 października 2016 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 10 komentarzy

Lewica na rozdrożu

Fot: Zamość - nasz wspólny dom
R E K L A M A    B O A R D

Współpraca na szczeblu lokalnym i rywalizacja ugrupowań lewicowych na arenie krajowej – taki wniosek można wysnuć ze środowego spotkania „Co dalej z lewicą”.


W dyskusji udział wzięli wiceprzewodniczący SLD dr Krzysztof Gawkowski oraz członek zarządu krajowego partii Razem – Maciej Konieczny.

-Wierzymy, ze to pierwsze spotkanie rozmów o przyszłości lewicy. Chcemy zostawić wszystkie nieporozumienia i problemy za nami i iść do przodu wspólnie. Wierzę, że to spotkanie jest pierwszym krokiem w tym kierunku, wierze, że zamojska lewica wystartuje w wyborach samorządowych i wystawi swojego kandydata na prezydenta. – mówił Łukasz Kwiatkowski, przewodniczący Stowarzyszenia „Zamość nasz wspólny dom”, które było organizatorem spotkania.

Tematem dyskusji były m.in. błędy polityków lewicy, które doprowadziły do sytuacji, że ta nie ma reprezentacji w żadnej z izb polskiego parlamentu.

-Lewica to są osoby, które na przykład wyszły na ulicę w ramach Czarnego Protestu, czy to na ulicach Zamościa, czy w stolicy. To jest nadzieja lewicy, a nie łączenie jakichś partii, czy szyldów. Trzeba zapomnieć o partiach, które budowały swoją siłę nie na ideowej lewicy. – twierdził Maciej Konieczny, członek zarządu krajowego partii Razem.

-Starsze pokolenie polityków lewicy tego nie rozumie. Wśród młodych ludzi na lewicy nie ma problemu w tym, aby wspólnie siadać przy jednym stole, rozmawiać i pokazywać, że jest alternatywa dla prawicy. Czeka nas droga trochę jak polską prawicę, która w latach 90. się podzieliła, potem długo jednoczyła i teraz rządzi. Jestem zwolennikiem konsolidacji lewicy. Wierzę, że uda nam się zbudować wspólną listę. – przekonywał z kolei Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Jak się okazało w trakcie dyskusji szanse na wspólną listę są możliwe jak na razie tylko w wymiarze lokalnym.
Zarówno Łukasz Kwiatkowski z „Zamość nasz wspólny dom”, jak i politycy SLD, czy Andrzej Mazurkiewicz z partii Razem wyrazili chęć startu w ramach jednego komitetu do Rady Miasta i wspólnego kandydata lewicy w wyborach o fotel prezydenta Zamościa.
-W naszym mieście są ludzie o poglądach i ideach lewicowych, dla których nie jest ważny szyld, nazwa, czy logo. Liczą się poglądy i wspólny program dla miasta i mieszkańców, nad którym pracujemy. – argumentował Kwiatkowski.
Jeśli zaś chodzi o wybory parlamentarne i wybory do sejmików wojewódzkich to oba lewicowe ugrupowania wystartują oddzielnie.

Czy to dobre rozwiązanie? Przypomnijmy, że już w ostatnich wyborach parlamentarnych lewica ruszyła do wyborów osobno. Koalicyjny komitet Zjednoczona Lewica, który współtworzyło SLD uzyskało 7,55 proc. głosów i nie przekroczyło progu dla koalicji, natomiast partia Razem uzyskała w skali kraju wynik 3,62, co również nie dało jej miejsca w parlamencie ale zapewniło finansowanie z budżetu państwa. O problemach lewicy pisaliśmy z okazji Święta Pracy 1 maja TUTAJ . 

Spotkanie „Co dalej z lewicą” było pierwszym zorganizowanym przez stowarzyszenie „Zamość nasz wspólny dom”. Planowane są kolejne, podczas których przygotowywany ma być program zamojskiej centrolewicy oraz dyskutowane problemy lokalnej społeczności.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "qwerty" dnia 13 października 2016 o godzinie 15:04:36 napisał:
  Kwiatkowski i Mazurkiewicz - brawo!
  R E K L A M A
 • "observer" dnia 13 października 2016 o godzinie 15:28:17 napisał:
  nie przyklejajcie się do np. czarnego protestu i innych inicjatyw. Zróbcie coś swojego, ale bez udziału L.Milera i niejakiej korniszon, bo ten ogórek już dawno skisł. macie, jako front (nie wiem, czy jest to dobre określenie, ale ch7yba kumacie) duże poparcie i - co jest6 ważniejsze - NADZIEJĘ - młodych. ja, ze swoim peselem już powoli odpływam, ale mam dzieci i wiem, ze one - pomimo moich poglądów - liczą na Was. Spieprzycie ten kapitał, to, wspierając się o kuli, dostaniecie w...dol. z pozdrowieniem, ale nie proletariackim.
 • "antek" dnia 13 października 2016 o godzinie 15:40:46 napisał:
  ten, który rozwalił SLD, przegrał wybory samorządowe, porzucił jako szef SLD partię, wykradł hasło wyborcze SLD do swojego stowarzyszenia teraz będzie jednoczył lewicę.Bufonada.
 • "Tak jest" dnia 13 października 2016 o godzinie 15:50:46 napisał:
  Dla lewicy jedyną alternatywą aby odsunąć PIS od władzy jest jej zjednoczenie ( tak samo zresztą jak i dla prawicy chcącej odsunąć PIS od władzy ). Szkoda , ze nie rozumieją tego liderzy partii Razem . Tak na prawdę trudno doszukać się w programie partii Razem punktów z którymi nie zgodziliby się sympatycy SLD ( i odwrotnie ). Start osobno w wyborach to nieuchronna rywalizacja a rywalizacja to podział lektoratu a podział lektoratu to przegrana . Partia Razem czuje się tak silna , ze nie interesują ją żadne koalicje a przecież prawda jest taka, ze do wyborczej debaty telewizyjnej, w której wystąpił Adrian Zandberg (lider partii Razem) niewielu z nas cokolwiek wiedziało o tej partii. Wprawdzie zjednoczona lewica to nie mój problem, ponieważ nie należałem, nie należę oraz nie będę należał do żadnej partii lewicowej ale trudno zrozumieć jak można tak nieudolnie wyciągać wnioski z naszej najnowszej historii.
 • "abc" dnia 13 października 2016 o godzinie 15:53:01 napisał:
  Antek ale kto? Boisz się procesu?
 • "szwagier" dnia 13 października 2016 o godzinie 18:15:42 napisał:
  Brawo Łukasz.Lewica jest potrzebna w naszym mieście.Oby tak dalej.
 • "." dnia 13 października 2016 o godzinie 21:44:01 napisał:
  Przecież KOD to jest euro lewica,nowoczesna i PO
 • "logiczny" dnia 13 października 2016 o godzinie 22:50:16 napisał:
  do "szwagier" - zajmij się lepiej siostrą szwagier.
 • "Joker" dnia 14 października 2016 o godzinie 9:17:05 napisał:
  W przyrodzie organizmy muszą się przystosować do warunków aby żyć. Lewica moim zdaniem nie ma szans aby przeżyć w polityce. Większość ludzi nie chce płacić na nierobów i tz. "mendy społeczne" na których skupia się lewica. Nie zrozumcie mnie źle ja im życzę wszystkiego naj, ale jak nie zmienią swojego skostniałego podejścia do rozwiązywania problemów to wyginą jak dinozaury
 • "TORRES20400" dnia 14 października 2016 o godzinie 10:59:11 napisał:
  Aby wytłumaczyć co to jest "lewica" w Polsce, trzeba parę razy wyprostować i na powrót "skręcić" zwoje mózgowe: http://fakty.interia.pl/polska/news-magdalena-ogorek-w-rmf-fm-to-co-robi-sie-z-cytatami-jaroslaw,nId,2290283#utm_source=fb&utm_medium=fb_share&utm_campaign=fb_share&iwa_source=fb_share
  R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
TORRES20400
https://www.youtube.com/watch?v=I2ZgKkob...
nauczyciel
buachahahahaha, dawno się tak nie uśmi...
ak
Do klakiera. Pozwolę sobie zauważyć, ...
tadek
mam dość wojenek PiSu (i przystawek) z...
realista
Nikt z Zamojszczyzny się nie dostanie. ...
kaman
Ot odezwali się intelektualiści. Skąd...
Strażak Sam
Boże, chroń nas przed takimi Polakami,...
pytanie
Czy pieniądze parafian powinny być w p...
Do hejterka ak
Jak Zamoyski nie zmieniał urzędników,...
kmicic
Szanowni nauczyciele, powołujecie się ...
Robi
Panie niedouczony dziennikarzu, już daw...
Tomek
Może by im ktoś debatę zorganizował?...
ad111
Argumenty "kościółkowych" zawsze te s...
ak
I tak od pięciu lat. Aktywność władz...
ja
upraszczasz i trywializujesz - w tym kra...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018