R E K L A M A

Z I P

Powiat Zamojski | Społeczeństwo i patriotyzmRedakcja16 marca 2018 FACEBOOK | 4184 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 4 komentarze ()

Łabuńki Pierwsze: Mini ZOO prosi o pomoc

Fot. Facebook/ Mini ZOO w Łabuńkach Pierwszych

R E K L A M A    B O A R D

Kuce, kozy, króliki miniaturki, lama Gaba, czy osioł Stefan czekają na Twoją pomoc. Chcesz adoptować zwierzęta z Mini ZOO w Łabuńkach Pierwszych?

Mini Zoo w Łabuńkach istnieje od 2014 roku. Z każdym rokiem się rozrasta co cieszy wszystkich którzy odwiedzają nasze Mini Zoo. W ostatnim czasie rozbudowana została stajnia aby zapewnić dobre warunki naszym mieszkańcom oraz stworzone nowe wybiegi dla zwierząt. Zwiedzanie  Mini ZOO jest bezpłatne (można jedynie wrzucić jakąś ofiarę do skrzynki). 

Bardzo chciałbym aby było dalej bezpłatne i żeby szczególnie dzieci mogły cieszyć się kontaktem z naszymi „milusińskimi”. Stąd pomysł aby powstała taka Grupa Opiekunów przy Mini Zoo, którzy będą finansowo wspierać utrzymanie naszych zwierząt. Kosz utrzymania jednego zwierzęcia to ok. 30-40 złotych miesięcznie ( z wyjątkiem renifera bo tu koszt utrzymania wynosi 100 złotych miesięcznie) Ofiary ze skrzynek wystarczają zaledwie na utrzymanie infrastruktury( stajni i ogrodzenia oraz pastwisk).Dlatego liczę na pozytywny odbiór tej inicjatywy i na pomoc aby nasze Mini Zoo mogło funkcjonować w obecnej formie.- pisze na FB ks. Michał Przybysz prowadzący Mini ZOO w Łabuńkach Pierwszych.

Zwierzęta które czekają na swoich opiekunów:
Kuc feliński – Hanka; Kuc – Cezar; Kuc – Szafir; Lama – Gaba; Lama – Metys; Lama – Fiona; Kuc miniaturka – Gucio; Kuc miniaturka Bella; Renifer – Rudolf; Kuc – Vika; Kuc – Gracja; Kuc – Olek; Oślica – Wanessa; Osioł – Stefan; Kuc szetlandzki – Sara; Kuc szetlandzki – Kubuś Puchatek; Mulica – Karotka; Świnki wietnamskie; Owce skudeny – 2 szt.; Kozy domowe – 3 szt.; Daniel; Króliki miniaturki.

Ponadto na crowdfundingowym portalu zrzutka.pl trwa akcja zbierania funduszy na Odświeżenie wybiegów dla zwierząt w mini ZOO przy Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych. Aby osiągnąć cel potrzeba zebrać 1000 złotych. Aktualnie zebrano 45 procent tej sumy.

-Nasze zwierzaki są wspaniałymi terapeutami i doskonale wiedzą jak wywołać uśmiech nawet na najbardziej ponurej twarzy. Dlatego chcemy naszym włochatym mieszkańcom ubarwić szare ściany stajenki i wybiegów. (…) W tej chwili wybiegi wyglądają nieco ponuro. Marzy nam sie by było kolorowo i wesoło… by każdy kto odwiedzi naszych milusińskich wychodził z uśmiechem, o takim —-> 😀 od ucha do ucha 😀 chcemy także zrobić dwie drewniane ławeczki i stół by każdy mógł sobie spocząć na chwilę. Ogrodzenie przy stajence mamy zamiar ozdobić obrazkami wesołych zwierzątek (projekt mamy w głowie, jeżeli chcecie zobaczyć piszcie śmiało 🙂 pokażemy co i jak 🙂 ) do tego przydałby się jakiś nowy drogowskaz, który będzie zapraszał do nas także przejeżdżających obok 🙂 Jeżeli macie w domu stare resztki farb, pędzle, resztki papieru ściernego, drewniane skrzynki lub palety a nawet jakieś deski czy tez stemple budowlane to chętnie je przygarniemy.- piszą organizatorzy zbiórki crowdfundingowej.

Ze szczegółami zbiórki można zapoznać się TUTAJ. Do jej końca zostało trzy tygodnie.

 

Autor: Redakcja
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 7.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "jak" dnia 16 marca 2018 o godzinie 8:13:48 napisał:
  ZOO w Zamościu jest piękne i nie ma potrzeby na konkurencję w odległości kilku kilometrów. Jeżeli chcecie Państwo żyć w przyjemności wśród zwierząt to trzeba za to płacić a nie żebrać.
  5
  17
  R E K L A M A
 • "abc" dnia 16 marca 2018 o godzinie 9:05:14 napisał:
  Słyszałem o mini ZOO, o tym że jest to kapitalne przedsięwzięcie. Uważam za punkt honoru pomóc mu teraz jak i przed zwiedzaniem wrzucić datek.
  11
  2
 • "Zuza" dnia 16 marca 2018 o godzinie 16:14:25 napisał:
  Taca w jedną cy niedziele i nie trzeba prosic o pomoc na portalu.
  6
  3
  • "Jan" dnia 16 marca 2018 o godzinie 22:43:52 napisał:
   Bardzo się koleżanko mylisz. Ci księża nie prowadzą parafii tylko kaplice, wiec pieniądze w większości trafiają do Łabuń. Księża którzy są w Łabuńkach to jedni z nielicznych z powołaniem. Prowadzą Hospicjum, robią coś dla dzieci, maja jeden pojazd na wszystkich. Łatwo oceniać jak się nie wie, ale uwierz mi oni są zaprzeczeniem tego wszystkiego co soe obecnie w Kościele dzieje.
   12
   2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

perła
Ta kopuła to jakaś parodia sztuki budo...
kjm
piszę trochę z przekąsem...strategicz...
kibic
Boniek dziś fajnie pomagał na ławce,w...
zenek
A jak by wygrał 100 do 0 i tak to nic...
x
Jeszcze jedno przewinienie - podwójna ...
kibic
Brawo Hetman, powoli odrabiamy, Stal sł...
gość
sędzia popsuł mecz tymi kartkami,...
Ehhhh
Zdjęcie nie pochodzi z tego meczu....
antyklerykał
A w konsekwencji tej wielowiekowej tresu...
antyklerykał
Czy meczety, czy kościoły, czy inne te...
http://www.kuri...
CZŁOWIEK ROKU 2017 Zamość - wyniki ...
kjm
na zachodzie budują meczety, u nas koś...
TORRES20400
@"antyklerykał"; a to mierzysz "poziom ...
zamościak
"antyklerykał" ! znowu wąchasz ?, a ta...
antyklerykał
Jak zwykle "merytoryczne" argumenty, nie...
Czesław
A od kiedy to politycy decydują jakie p...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny