Powiat Zamojski | Społeczeństwo i patriotyzmRedakcja16 marca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 4 komentarze

Łabuńki Pierwsze: Mini ZOO prosi o pomoc

Fot. Facebook/ Mini ZOO w Łabuńkach Pierwszych
R E K L A M A    B O A R D

Kuce, kozy, króliki miniaturki, lama Gaba, czy osioł Stefan czekają na Twoją pomoc. Chcesz adoptować zwierzęta z Mini ZOO w Łabuńkach Pierwszych?

Mini Zoo w Łabuńkach istnieje od 2014 roku. Z każdym rokiem się rozrasta co cieszy wszystkich którzy odwiedzają nasze Mini Zoo. W ostatnim czasie rozbudowana została stajnia aby zapewnić dobre warunki naszym mieszkańcom oraz stworzone nowe wybiegi dla zwierząt. Zwiedzanie  Mini ZOO jest bezpłatne (można jedynie wrzucić jakąś ofiarę do skrzynki). 

Bardzo chciałbym aby było dalej bezpłatne i żeby szczególnie dzieci mogły cieszyć się kontaktem z naszymi „milusińskimi”. Stąd pomysł aby powstała taka Grupa Opiekunów przy Mini Zoo, którzy będą finansowo wspierać utrzymanie naszych zwierząt. Kosz utrzymania jednego zwierzęcia to ok. 30-40 złotych miesięcznie ( z wyjątkiem renifera bo tu koszt utrzymania wynosi 100 złotych miesięcznie) Ofiary ze skrzynek wystarczają zaledwie na utrzymanie infrastruktury( stajni i ogrodzenia oraz pastwisk).Dlatego liczę na pozytywny odbiór tej inicjatywy i na pomoc aby nasze Mini Zoo mogło funkcjonować w obecnej formie.- pisze na FB ks. Michał Przybysz prowadzący Mini ZOO w Łabuńkach Pierwszych.

Zwierzęta które czekają na swoich opiekunów:
Kuc feliński – Hanka; Kuc – Cezar; Kuc – Szafir; Lama – Gaba; Lama – Metys; Lama – Fiona; Kuc miniaturka – Gucio; Kuc miniaturka Bella; Renifer – Rudolf; Kuc – Vika; Kuc – Gracja; Kuc – Olek; Oślica – Wanessa; Osioł – Stefan; Kuc szetlandzki – Sara; Kuc szetlandzki – Kubuś Puchatek; Mulica – Karotka; Świnki wietnamskie; Owce skudeny – 2 szt.; Kozy domowe – 3 szt.; Daniel; Króliki miniaturki.

Ponadto na crowdfundingowym portalu zrzutka.pl trwa akcja zbierania funduszy na Odświeżenie wybiegów dla zwierząt w mini ZOO przy Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych. Aby osiągnąć cel potrzeba zebrać 1000 złotych. Aktualnie zebrano 45 procent tej sumy.

-Nasze zwierzaki są wspaniałymi terapeutami i doskonale wiedzą jak wywołać uśmiech nawet na najbardziej ponurej twarzy. Dlatego chcemy naszym włochatym mieszkańcom ubarwić szare ściany stajenki i wybiegów. (…) W tej chwili wybiegi wyglądają nieco ponuro. Marzy nam sie by było kolorowo i wesoło… by każdy kto odwiedzi naszych milusińskich wychodził z uśmiechem, o takim —-> 😀 od ucha do ucha 😀 chcemy także zrobić dwie drewniane ławeczki i stół by każdy mógł sobie spocząć na chwilę. Ogrodzenie przy stajence mamy zamiar ozdobić obrazkami wesołych zwierzątek (projekt mamy w głowie, jeżeli chcecie zobaczyć piszcie śmiało 🙂 pokażemy co i jak 🙂 ) do tego przydałby się jakiś nowy drogowskaz, który będzie zapraszał do nas także przejeżdżających obok 🙂 Jeżeli macie w domu stare resztki farb, pędzle, resztki papieru ściernego, drewniane skrzynki lub palety a nawet jakieś deski czy tez stemple budowlane to chętnie je przygarniemy.- piszą organizatorzy zbiórki crowdfundingowej.

Ze szczegółami zbiórki można zapoznać się TUTAJ. Do jej końca zostało trzy tygodnie.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 7.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "jak" dnia 16 marca 2018 o godzinie 8:13:48 napisał:
  ZOO w Zamościu jest piękne i nie ma potrzeby na konkurencję w odległości kilku kilometrów. Jeżeli chcecie Państwo żyć w przyjemności wśród zwierząt to trzeba za to płacić a nie żebrać.
  R E K L A M A
 • "abc" dnia 16 marca 2018 o godzinie 9:05:14 napisał:
  Słyszałem o mini ZOO, o tym że jest to kapitalne przedsięwzięcie. Uważam za punkt honoru pomóc mu teraz jak i przed zwiedzaniem wrzucić datek.
 • "Zuza" dnia 16 marca 2018 o godzinie 16:14:25 napisał:
  Taca w jedną cy niedziele i nie trzeba prosic o pomoc na portalu.
  • "Jan" dnia 16 marca 2018 o godzinie 22:43:52 napisał:
   Bardzo się koleżanko mylisz. Ci księża nie prowadzą parafii tylko kaplice, wiec pieniądze w większości trafiają do Łabuń. Księża którzy są w Łabuńkach to jedni z nielicznych z powołaniem. Prowadzą Hospicjum, robią coś dla dzieci, maja jeden pojazd na wszystkich. Łatwo oceniać jak się nie wie, ale uwierz mi oni są zaprzeczeniem tego wszystkiego co soe obecnie w Kościele dzieje.

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
z zamoscia
No cóż, szczebrzeszyńsko-zwierzyński...
Roman 202
Co wy piszecie przez opieszałość ZSL ...
eljot
wie ktoś co się dzieje z Daszkiewiczem...
KL
Widzę, że Zamość dalej brnie w krety...
Zamość
"Król jest nagi". Rozczarowany-zgadzam ...
Rozczarowany
Jakiś czas temu na koncepcjach GDDKiA o...
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Mefisto
Prestiżowe konkursy i PWSZ :D:D:D:D Pic...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat