Społeczeństwo i patriotyzmPiotr Rogalski 31 października 2014 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 19 komentarzy

Kwesta 2014 – hojni zamościanie

Kwesta 2014, foto: Piotr Rogalski
R E K L A M A    B O A R D

W trakcie 8. kwesty na Cmentarzu Parafialnym w Zamościu zebraliśmy rekordową kwotę.

 

Aktualizacja godz. 19.00

Tak, jest więcej pieniędzy niż rok temu. Zamościanie byli bardzo hojni. Kwestarze zebrali 18 513,62 zł. To ponad 140 zł więcej niż rok temu.

 


Kwesta, zdjęcia z godz. popołudniowych, foto: Piotr Rogalski

 


Kwesta, zdjęcia z godz. przedpołudniowych, foto: Andrzej Szumowski

 

Lista Kwestujących na rzecz odnowy cmentarza parafialnego w Zamościu 1 listopada 2014 r.:

 

Jerzy Słupecki, Stanisław Orłowski, Aleksandra Zamoyska, Marcin Zamoyski, Róża Zamoyska, Karol Jodko-Kamiński, Jan Wojciech Matwiejczuk, Danuta Kawałko, Bogdan Kawałko, Małgorzata Czerniak, Alicja Saturska, Jacek Feduszka, Anna Feduszka, Tomasz Kossowski, Karol Garbula, Krzysztof Adamczyk, Małgorzata Bzówka, Anna Szewc z córką Zuzią i synem Jędrkiem, Marek Walewander, Witold Paszt, Teresa Madej, Ryszard Pankiewicz, Dominika Antoniewicz, Andrzej Wnuk z synem Maciejem, Mirosław Piwkowski, Jacek Bondyra z synem Kasprem, Marek Lipiec, Ryszard Pankiewicz, Szymon Łyciuk z córką Igą, Marta Lackorzyńska z córką Olgą, Andrzej Szumowski z synem Jakubem, Łukasz Kot, Miłosz Kot, Marek Jawor, Wiesław Nowakowski, Jerzy Liberadzki, Joanna Liberadzka – Duras z córką Martynką, Małgorzata Mazur z córką Julią, Damian Miechowicz, Katarzyna Wołoszyn, Władysław Swacha, Marta Pfeifer, Kasper Pfeifer, Jerzy Nizioł, Mateusz Sawczuk, Marek Madej, Ryszard Łęcki, Wojciech Wiszniowski, Iwona i Sebastian Kawałko z córką Julią i synem Mateuszem, Roland Maziarka z synem Oliverem i Krystianem, Daniel Czubara, Magdalena Lempert-Ciećwierz, Elżbieta Kucharska, Kinga Gradowska, Leonard Marczuk, Krystyna Rybińska-Smyk, Andrzej Brzozowski, Dominika Lipska, Wojciech Kowalczyk, Agata Szozda, Karolina Szozda, Antoni Kołodziejczuk, Maria Dec – Kiełb, Karolina Kiełb, Tomasz Tomczewski, Wioletta Sawa, Mirosław Chmiel, Sławomir Kurys z córką Agatą, Anna Gruszkiewicz, Robert Moteka z synem Iwo i córką Martą, Piotr Rogalski, Anna Kołakowska – Bzdek, Przemysław Kołakowski, Marian Zacharczuk, Janusz Kawałko, Stanisław Michoński, Andrzej Kliza, Jerzy Zacharow, Agnieszka Kowal, Jacek Podkościelny, Krzysztof Chrześcijan, Małgorzata Momot, Maciej Panasiuk, Artur Zawiślak, Dominika Lipska, Jacek Danel, Marcin Rymarz, Joanna Rączka, Joanna Kapuścińska, Grzegorz Łapiński, Piotr Kawalec.
Kwestarzom pomagali: uczniowie z I Społecznego LO, harcerze z 6 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej „Rzarłacze” oraz wolontariusze z Liceum Szkół Mundurowych.

 

Tradycyjnie i niezawodnie pomagali w kwestowaniu:

Bankowcy: Bożena Olejniczak, Mirosław Olejniczak i Sylwester Pawluk.

Instytucje: wspomagają i od początku kwestowania dają schronienie Komitetowi pracownicy Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu.

Drukarze: ulotki i naklejki wydrukowała Drukarnia Attyla Sp. J. Jacek Kardasz, Władysław Kardasz z Zamościa. Banner wiszący na Domku Grabarza wydrukowała Drukarnia Zamdruk.

Projekty graficzne materiałów reklamowych: Piotr Rogalski. Internet:  Stronę internetową www.kwesta.zam.pl prowadzi społecznie Kamil Kawałko.

Kolejny rok sztab Komitetu znajdował się w świetlicy Środowiskowego Ogniska Wychowawczego przy ul. Peowiaków 68A prowadzonej przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci O./Zamość.

 

Aktualizacja  godz. 12.o0

Społeczny Komitet Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu ma jeden cel – uratować i odnowić wspólnymi siłami zabytkowe nagrobki z Cmentarza Parafialnego.
– Tylko dzięki życzliwości i hojności ludzi możemy ratować cenne zabytkowe pomniki i nagrobki znajdujące się na zamojskim cmentarzu – mówi Janusz Kawałko, przewodniczący Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu.

 


Kwesta, zdjęcia z godz. 10.00, foto: Michał Karchut

 

Pisaliśmy wcześniej:

1 listopada (sobota) będziemy kwestować na Cmentarzu Parafialnym w godzinach 8.00 – 18.00.

 

Znani zamościanie i dziennikarze zamojskich mediów, wspólnie z wychowankami MDK oraz harcerzami z Hufca Zamość będą – w oznaczonych miejscach – zbierać do puszek datki na odnowę zabytkowych nagrobków zamojskiej nekropolii. Liczymy na Państwa hojność, ważna jest każda złotówka.

 

W tegorocznej kweście swój udział zadeklarowało wielu znanych w Zamościu postaci ze środowisk: kultury, edukacji, życia społecznego, służb mundurowych, sportu, polityki oraz – jak zwykle – dziennikarze ze wszystkich, zamojskich mediów. Gdzie będziemy?

Stanowisko A – przy głównym wejściu (po schodach) na cmentarz od ul. Peowiaków.

Stanowisko B – przy bramie wjazdowej na cmentarz od ul. Peowiaków.

Stanowisko C – przy wejściu bocznym na cmentarz od ul. Przemysłowej .

Stanowisko D – na terenie cmentarza przy Domku Grabarza (obok studni) główna aleja cmentarna.

 

Przez poprzednich siedem kwest zebraliśmy wspólnie ponad 110 tys. zł (w rekordowym 2013 18,1 tys. zł). Za te pieniądze odrestaurowane zostały: 18 nagrobków oraz dwie lampy (stojące przy tzw. „domku grabarza”).

 

Celem Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu jest ratowanie zniszczonych, rozpadających się, niemających opiekunów nagrobków.

 

Plan rozmieszczenia zabytkowych nagrobków, fragment ulotki wydanej przez Komitet.

obiekty-odnowione-2014m

 

Społeczny Komitet Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu niezawodnie wspierany jest przez PKO Bank Polski O./Zamość. To dzięki dyrektor Bożenie Olejniczak i jej pracownikom, zebrane pieniądze, liczone są sprawnie i bezpłatnie przechowywane na koncie bankowym. Ulotki i naklejki drukuje drukarnia Attyla, a banner drukarnia Zamdruk.

 

Kolejny rok sztab Komitetu będzie znajdował się w świetlicy Środowiskowego Ogniska Wychowawczego prowadzonej przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci O./Zamość (przy ul. Peowiaków 68A).

 

konto_kwesta

 

Zamojski Cmentarz Parafialny w Zamościu ma już 200 lat (powstał w latach 1811-1812), w 1987 roku Andrzej Kędziora napisał krótką historię cmentarza – fragment TUTAJ.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Piotr Rogalski
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Zamość" dnia 21 października 2014 o godzinie 12:27:28 napisał:
  A może by tak w końcu skończyć z wydawaniem fortun na zmarłych i ich pochówki i chować wszystkich na jeden sposób. Bez pokaźnych willi - przecież tym pod ziemią jest obojętne pod czym leżą a i ludzie mieliby mniej pracy, a więcej czasu na modlitwę za ich duuusze. Pomyślcie polaczki bo nie dobrze sie robi jak wchodzę na cmentarz i widzę kamienny krzyż jako symbol pochówku dla kogoś kto stracił życie walcząc za Polske i z drugiej strony "kowalskiego" z marmurem za 10000zł, który spłacają jego dzieci. Nie ma w tym ani żadnej logiki ani wartości. http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_RCuDxYWtdQGVOyGA6jYPv7ZSGASFyTpg.jpg
  R E K L A M A
 • "Anonim" dnia 28 października 2014 o godzinie 8:37:21 napisał:
  tak, jednych odnowić a na innych powiesić tabliczkę "grób do likwidacji". A miejsce sprzedać następnemu
 • "." dnia 28 października 2014 o godzinie 20:23:44 napisał:
  .
 • "uważny" dnia 31 października 2014 o godzinie 19:58:16 napisał:
  zdjecie 19 i 4 są takie same
 • "Thomas" dnia 31 października 2014 o godzinie 22:59:47 napisał:
  Czy to się komuś podoba czy nie, ale jeżeli bliscy rodzina wystawiają zmarłym piękne i drogie pomniki - to chyba świadczy o ogromnym szacunku dla zmarłego. I jest to jak najbardziej pozytywne. Widzę, że temu komuś kto podpisuje się nazwą miasta to się nie podoba. Szkoda, że ten swoisty komunizm, polegający na równości nie był stosowany za życia tych zmarłych tylko po śmierci. Szkoda, że o tej równości nie pamiętano za życia, może jest to wyraz "empatii". Owszem można tak jak w Gwatemali eksmitować zmarłych (ekshumować) - rozkładające ciała czy szkielety wrzucać do plastikowych worów a potem do anonimowych masowych grobów. Problem jest jednak w czymś innym - Stary Cmentarz jest zaniedbany, alejki i chodniki nierówne, popękane, odstające płyty. Tragicznie wygląda ogrodzenie, gołe zniszczone cegły. Tyle lat i jakoś nie widać zainteresowania miasta cmentarzem. Widząc kwestującego prezydenta Zamoyskiego, mam mieszane uczucia, w ten sposób nie odrestauruje się cmentarza.
 • "Płoszczanin" dnia 1 listopada 2014 o godzinie 17:38:39 napisał:
  Czy Pan Sławek jest znanym zamościaninem czy znanym płoszczaninem ? bo tu subtelna różnica redakcjo!
 • "uważny" dnia 2 listopada 2014 o godzinie 7:35:38 napisał:
  rzarłacze? he he ciekawe kto to wymyslil :) czyzby w ten sposo nie musza znac ortografii? :)
 • "krzych" dnia 2 listopada 2014 o godzinie 9:55:36 napisał:
  Kto kwestuje na zdjęciu nr 8 ? (Zdjecia z godziny 10 ) Pozdrawiam
 • "krzych" dnia 2 listopada 2014 o godzinie 9:56:43 napisał:
  Miało byc 5 Kto kwestuje na zdjęciu nr 5 ? (Zdjecia z godziny 10 ) Pozdrawiam
 • "Zamosia" dnia 2 listopada 2014 o godzinie 10:46:40 napisał:
  Ciiii... Na tym portalu to persona non grata :) Mówi się o nim źle, albo wcale. :)
  R E K L A M A
 • "Kasia" dnia 2 listopada 2014 o godzinie 11:11:10 napisał:
  Droga Zamosiu, sprawdź dokładnie kto jest na zdjęciu nr 5 z godziny 10. Troszkę więcej pokory i skromności, zwłaszcza w Zaduszki.
 • "Zamosia" dnia 2 listopada 2014 o godzinie 15:01:04 napisał:
  Wyluzuj, O Łukaszu nic nie ma, a więcej robi niż Twoi mocodawcy.
 • "heh" dnia 2 listopada 2014 o godzinie 20:19:18 napisał:
  Jest takie imie Kasper? zawsze myslalem ze pisze się Kacper ale widocznie ten kto pisal tą liste wie lepiej :P
 • "kropka" dnia 3 listopada 2014 o godzinie 6:58:55 napisał:
  radni, kandydaci na radnych angażują swoje dzieci do kampanii?
 • "aaa" dnia 3 listopada 2014 o godzinie 13:44:23 napisał:
  A wczoraj nie zapalili swiatla na cmentarzu glownym, wstyd!!!
 • "Alek" dnia 3 listopada 2014 o godzinie 18:30:08 napisał:
  JEzu, jaki żal. Czyli, że jak Pfeifer w kwestowała w ubiegłych latach to też była kampania wyborcza? Kobiecie sie chce i widać ją w mieście a z waszych komentarzy wynika, że to bardzo źle. A ona poświeca swój czas, ja tam ja za to cenie. Byłem, widziałem, wrzuciłem do puszki na piekny cel. Po co tyle szykan wylewac?
 • "ha" dnia 3 listopada 2014 o godzinie 20:39:28 napisał:
  a czemu reszta kandydatow na prezydenta nie kwestowala?
 • "nota bene" dnia 3 listopada 2014 o godzinie 20:45:27 napisał:
  i powinni poszerzyc uliczki(chodniki) na cmentarzu bo ostatnio wiezli długą osobówką (chyba kombi?) sprzęt nagłaśniający do mszy i sie nie miescila :D, uznania dla kierowcy jesli nie zarysowal nigdzie auta ani grobów, swoją drogą nie mógł wziąć krótszego auta? albo ministranci nie mogli zaniesc?
 • "Alicja" dnia 4 listopada 2014 o godzinie 8:46:14 napisał:
  Widziałam kampanię na cmentarzu. Paczki z zapałkami z nazwiskiem i imieniem kandydatki na radną i kandydata na prezydenta. Słabo to wygląda zwłaszcza gdy kandydat działa w tej organizacji zbierającej pieniądze na nagrobki. Moim zdaniem było to niesmaczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ArchiTec 35 minut temu
Budujcie co chcecie ale Starego Miasta n...
Jan 49 minut temu
https://roztocze.net/prezydent-wnuk-z-ab...
y 50 minut temu
Do "Sylvia" być może ktoś i tęskni. ...
nie znam się a...
chwila chwila Brawa dla tej pani - zdję...
olek
to już widać kto z radnych posłuszny ...
?
a jeden radny na zwolnieniu co robi na s...
TK
Szczególnie ekscytująco zapowiada się...
Sylvia
Ktos tu tęskni za dawną posadką w PGK...
WerT
Bo Flip i Flap nie występują jak to ni...
leniwce w radzi...
Ćwik nieobecny? Zwolak nieobecny? Szopk...
cchenieek
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
ja z zamoscia
Idąc tokiem myślenia Pana Przewodnicz...
"Tony papierów...
Najważniejszy temat sesji już za nami....
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018