R E K L A M A

23 kwietnia 2017

roztocze.net

R E K L A M A

Wczoraj odbyła się prezentacja środowisk popierających Andrzeja Wnuka, kandydata na prezydenta Zamościa.

 

– Spotkaliśmy się dzisiaj, żeby pokazać, że w Zamościu możliwe jest porozumienie pomiędzy podziałami – powiedział Andrzej Wnuk. – Różnego rodzaju poparcie dla kandydata, który jest niezależny, który będzie walczył w drugiej turze o to, żeby wprowadzić swoją wizję Zamościa – stwierdził.

 

Spotkanie składało się z oświadczeń wygłoszonych przez: posła Sławomira Zawiślaka, Pawła Biłanta z „Nowej Prawicy Janusza Korwin – Mikkego” oraz przedstawicieli ruch obywatelskiego „Wspólny Zamość”.

 

Paweł Biłant odczytał oświadczenie „Nowej Prawicy”, w którym nawoływał do głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich na Andrzeja Wnuka.

– Naszym zdaniem jest to jedyne wyjście z „układu zamojskiego”, który ciągnie nasze miasto po linii pochyłej w dół – czytał Biłant. – Nie daje to gwarancji, że życie w naszym pięknym mieście zmieni się na lepsze, ale być może wpuści to odrobinę świeżości w struktury administracyjne miasta. W związku z tym, że mieszkańcy są w sytuacji zero-jedynkowej, opowiadamy się, aby nasi wyborcy 30 listopada poszli do urn i wybrali Andrzeja Wnuka – dodał.

 

Oświadczenie wygłosił również poseł Sławomir Zawiślak. Stwierdził, że poparcie „Nowej Prawicy” i „Wspólnego Zamościa” jest ważne, bo „ta pula głosów, około 2 tys. głosów jest dużym wkładem ilościowym mieszkańców miasta Zamościa w stanowienie demokracji i byłoby dla nas wielką wartością, gdyby wyborcy, którzy głosowali na te dwie formuły demokratyczne w wyborach zechcieli pójść w drugiej turze zagłosować na pana Wnuka”.

 

Ponadto poseł wymienił jeszcze z nazwy kilka lokalnych organizacji patriotycznych, które – jego zdaniem – popierają kandydaturę Wnuka, jednak żadnego z przedstawicieli tych organizacji nie było na poniedziałkowym spotkaniu.

 

Zdaniem Małgorzaty Popławskiej ze „Wspólnego Zamościa”, „w tych wyborach naprawdę nie głosujemy na partię polityczną, ale na konkretnego człowieka i na to, co ma do zaoferowania naszemu miastu”.

 

Andrzej Wnuk podziękował za udzielone poparcie.

– Tak jak mówiłem, będę pamiętał o wszystkich, którzy chcą pracować dla dobra miasta i mam nadzieję, że będziemy mieli okazję pokazać nasz pozytywny program dla tego miasta – obiecywał Wnuk. – Nasze pozytywne rozwiązania, które pobudzą rynek pracy i zmienią wiele jeśli chodzi o poziom życia w mieście i zadowolenie mieszkańców – dodał.

 

W środę z poparciem dla Andrzeja Wnuka – co uroczyście ogłosił Sławomir Zawiślak – przyjedzie do Zamościa poseł Jarosław Gowin, prezes partii „Polska Razem”, przewodniczący klubu parlamentarnego Sprawiedliwa Polska.

 

Wczoraj rano do redakcji dotarło oświadczenie Stowarzyszenia Republikanie – Klub Republikański w Zamościu i zamojskiego koła Stowarzyszenia KoLiber. Przedstawiciele obu organizacji napisali, że „z wielkim zdziwieniem i zakłopotaniem przyjęli informację o poparciu, jakiego zamojskie struktury Kongresu Nowej Prawicy udzieliły Panu Andrzejowi Wnukowi”. I dalej: „Decyzja kolegów i koleżanek z zamojskiego KNP jest dla nas niezrozumiała. Uważamy, że oficjalne przekazanie poparcia dla któregokolwiek z kandydatów, tak odległych programowo jest nieracjonalne i może rodzić wśród mieszkańców domniemanie, wystąpienia przesłanek o charakterze egoistycznym. Rozumiemy jak ważny jest dialog, lecz kompromis będący efektem rozmowy nie może prowadzić do utraty tożsamości”.

25 listopada 2014
Autor:
Polityka i Samorząd

Oceń artykuł klikając na gwiazdki!
Liczba ocen: 0

R E K L A M A

    3 komentarze

Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy poniżej.
Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
 1. "wiechosta" dnia 28 listopada 2014 o godzinie 17:53:17 napisał:
  Wnuk jest taki niezależny jak krowa saksofonistką.Taką deklaracją robi z ludzi idiotów.
  0
  0
 2. R E K L A M A

 3. "christmas" dnia 28 listopada 2014 o godzinie 23:39:36 napisał:
  Panowie, nie usuwamy komentarzy po 12 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=347051042145583&l=497d556001
  0
  0
 4. "lawyer" dnia 29 listopada 2014 o godzinie 10:30:07 napisał:
  christmas, Bez komentarza.
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

R E K L A M A