R E K L A M A

Polityka i Samorząd(nh)25 listopada 2014

Kto popiera Wnuka?

Konferencja popracia dla A. Wnuka(2014), foto: Jarosław Pachla

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Wczoraj odbyła się prezentacja środowisk popierających Andrzeja Wnuka, kandydata na prezydenta Zamościa.

 

– Spotkaliśmy się dzisiaj, żeby pokazać, że w Zamościu możliwe jest porozumienie pomiędzy podziałami – powiedział Andrzej Wnuk. – Różnego rodzaju poparcie dla kandydata, który jest niezależny, który będzie walczył w drugiej turze o to, żeby wprowadzić swoją wizję Zamościa – stwierdził.

 

Spotkanie składało się z oświadczeń wygłoszonych przez: posła Sławomira Zawiślaka, Pawła Biłanta z “Nowej Prawicy Janusza Korwin – Mikkego” oraz przedstawicieli ruch obywatelskiego “Wspólny Zamość”.

 

Paweł Biłant odczytał oświadczenie “Nowej Prawicy”, w którym nawoływał do głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich na Andrzeja Wnuka.

– Naszym zdaniem jest to jedyne wyjście z “układu zamojskiego”, który ciągnie nasze miasto po linii pochyłej w dół – czytał Biłant. – Nie daje to gwarancji, że życie w naszym pięknym mieście zmieni się na lepsze, ale być może wpuści to odrobinę świeżości w struktury administracyjne miasta. W związku z tym, że mieszkańcy są w sytuacji zero-jedynkowej, opowiadamy się, aby nasi wyborcy 30 listopada poszli do urn i wybrali Andrzeja Wnuka – dodał.

 

Oświadczenie wygłosił również poseł Sławomir Zawiślak. Stwierdził, że poparcie “Nowej Prawicy” i “Wspólnego Zamościa” jest ważne, bo “ta pula głosów, około 2 tys. głosów jest dużym wkładem ilościowym mieszkańców miasta Zamościa w stanowienie demokracji i byłoby dla nas wielką wartością, gdyby wyborcy, którzy głosowali na te dwie formuły demokratyczne w wyborach zechcieli pójść w drugiej turze zagłosować na pana Wnuka”.

 

Ponadto poseł wymienił jeszcze z nazwy kilka lokalnych organizacji patriotycznych, które – jego zdaniem – popierają kandydaturę Wnuka, jednak żadnego z przedstawicieli tych organizacji nie było na poniedziałkowym spotkaniu.

 

Zdaniem Małgorzaty Popławskiej ze “Wspólnego Zamościa”, “w tych wyborach naprawdę nie głosujemy na partię polityczną, ale na konkretnego człowieka i na to, co ma do zaoferowania naszemu miastu”.

 

Andrzej Wnuk podziękował za udzielone poparcie.

– Tak jak mówiłem, będę pamiętał o wszystkich, którzy chcą pracować dla dobra miasta i mam nadzieję, że będziemy mieli okazję pokazać nasz pozytywny program dla tego miasta – obiecywał Wnuk. – Nasze pozytywne rozwiązania, które pobudzą rynek pracy i zmienią wiele jeśli chodzi o poziom życia w mieście i zadowolenie mieszkańców – dodał.

 

W środę z poparciem dla Andrzeja Wnuka – co uroczyście ogłosił Sławomir Zawiślak – przyjedzie do Zamościa poseł Jarosław Gowin, prezes partii “Polska Razem”, przewodniczący klubu parlamentarnego Sprawiedliwa Polska.

 

Wczoraj rano do redakcji dotarło oświadczenie Stowarzyszenia Republikanie – Klub Republikański w Zamościu i zamojskiego koła Stowarzyszenia KoLiber. Przedstawiciele obu organizacji napisali, że “z wielkim zdziwieniem i zakłopotaniem przyjęli informację o poparciu, jakiego zamojskie struktury Kongresu Nowej Prawicy udzieliły Panu Andrzejowi Wnukowi”. I dalej: “Decyzja kolegów i koleżanek z zamojskiego KNP jest dla nas niezrozumiała. Uważamy, że oficjalne przekazanie poparcia dla któregokolwiek z kandydatów, tak odległych programowo jest nieracjonalne i może rodzić wśród mieszkańców domniemanie, wystąpienia przesłanek o charakterze egoistycznym. Rozumiemy jak ważny jest dialog, lecz kompromis będący efektem rozmowy nie może prowadzić do utraty tożsamości”.

Autor: (nh)
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze:
`
R E K L A M A    B A N N E R   I
R E K L A M A    B O X  II
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "wiechosta" dnia 28 listopada 2014 o godzinie 17:53:17 napisał:
  Wnuk jest taki niezależny jak krowa saksofonistką.Taką deklaracją robi z ludzi idiotów.
  0
  0
 • R E K L A M A
 • "christmas" dnia 28 listopada 2014 o godzinie 23:39:36 napisał:
  Panowie, nie usuwamy komentarzy po 12 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=347051042145583&l=497d556001
  0
  0
 • "lawyer" dnia 29 listopada 2014 o godzinie 10:30:07 napisał:
  christmas, Bez komentarza.
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

R E K L A M A    B O X
R E K L A M A    B A N N E R    II
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017