R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd(nh)25 listopada 2014 FACEBOOK | 4192 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 3 komentarze ()

Kto popiera Wnuka?

Konferencja popracia dla A. Wnuka(2014), foto: Jarosław Pachla

R E K L A M A    B O A R D

Wczoraj odbyła się prezentacja środowisk popierających Andrzeja Wnuka, kandydata na prezydenta Zamościa.

 

– Spotkaliśmy się dzisiaj, żeby pokazać, że w Zamościu możliwe jest porozumienie pomiędzy podziałami – powiedział Andrzej Wnuk. – Różnego rodzaju poparcie dla kandydata, który jest niezależny, który będzie walczył w drugiej turze o to, żeby wprowadzić swoją wizję Zamościa – stwierdził.

 

Spotkanie składało się z oświadczeń wygłoszonych przez: posła Sławomira Zawiślaka, Pawła Biłanta z “Nowej Prawicy Janusza Korwin – Mikkego” oraz przedstawicieli ruch obywatelskiego “Wspólny Zamość”.

 

Paweł Biłant odczytał oświadczenie “Nowej Prawicy”, w którym nawoływał do głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich na Andrzeja Wnuka.

– Naszym zdaniem jest to jedyne wyjście z “układu zamojskiego”, który ciągnie nasze miasto po linii pochyłej w dół – czytał Biłant. – Nie daje to gwarancji, że życie w naszym pięknym mieście zmieni się na lepsze, ale być może wpuści to odrobinę świeżości w struktury administracyjne miasta. W związku z tym, że mieszkańcy są w sytuacji zero-jedynkowej, opowiadamy się, aby nasi wyborcy 30 listopada poszli do urn i wybrali Andrzeja Wnuka – dodał.

 

Oświadczenie wygłosił również poseł Sławomir Zawiślak. Stwierdził, że poparcie “Nowej Prawicy” i “Wspólnego Zamościa” jest ważne, bo “ta pula głosów, około 2 tys. głosów jest dużym wkładem ilościowym mieszkańców miasta Zamościa w stanowienie demokracji i byłoby dla nas wielką wartością, gdyby wyborcy, którzy głosowali na te dwie formuły demokratyczne w wyborach zechcieli pójść w drugiej turze zagłosować na pana Wnuka”.

 

Ponadto poseł wymienił jeszcze z nazwy kilka lokalnych organizacji patriotycznych, które – jego zdaniem – popierają kandydaturę Wnuka, jednak żadnego z przedstawicieli tych organizacji nie było na poniedziałkowym spotkaniu.

 

Zdaniem Małgorzaty Popławskiej ze “Wspólnego Zamościa”, “w tych wyborach naprawdę nie głosujemy na partię polityczną, ale na konkretnego człowieka i na to, co ma do zaoferowania naszemu miastu”.

 

Andrzej Wnuk podziękował za udzielone poparcie.

– Tak jak mówiłem, będę pamiętał o wszystkich, którzy chcą pracować dla dobra miasta i mam nadzieję, że będziemy mieli okazję pokazać nasz pozytywny program dla tego miasta – obiecywał Wnuk. – Nasze pozytywne rozwiązania, które pobudzą rynek pracy i zmienią wiele jeśli chodzi o poziom życia w mieście i zadowolenie mieszkańców – dodał.

 

W środę z poparciem dla Andrzeja Wnuka – co uroczyście ogłosił Sławomir Zawiślak – przyjedzie do Zamościa poseł Jarosław Gowin, prezes partii “Polska Razem”, przewodniczący klubu parlamentarnego Sprawiedliwa Polska.

 

Wczoraj rano do redakcji dotarło oświadczenie Stowarzyszenia Republikanie – Klub Republikański w Zamościu i zamojskiego koła Stowarzyszenia KoLiber. Przedstawiciele obu organizacji napisali, że “z wielkim zdziwieniem i zakłopotaniem przyjęli informację o poparciu, jakiego zamojskie struktury Kongresu Nowej Prawicy udzieliły Panu Andrzejowi Wnukowi”. I dalej: “Decyzja kolegów i koleżanek z zamojskiego KNP jest dla nas niezrozumiała. Uważamy, że oficjalne przekazanie poparcia dla któregokolwiek z kandydatów, tak odległych programowo jest nieracjonalne i może rodzić wśród mieszkańców domniemanie, wystąpienia przesłanek o charakterze egoistycznym. Rozumiemy jak ważny jest dialog, lecz kompromis będący efektem rozmowy nie może prowadzić do utraty tożsamości”.

Autor: (nh)
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze:
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Thomas
Kapitalizm tak, nie dla NEP, NIE socjal...
Thomas
A co będzie jak pojawią się dziki - o...
Kerim
Roztocze to mój ulubiony blog o dzikich...
Kerim
Roztocze to mój ulubiony blog o lubelsz...
Kerim
Roztocze to mój ulubionych blog o lubel...
Thomas
Wzrost populacji jest miuchronny....
J.
Oj, będzie się działa na tej łące. ...
antyklerykał
No szacun za cytat z niewygodnego dla kl...
antyklerykał
Pogadali, a i tak dzisiątki milionów d...
antyklerykał
Na "kopułę" to autko, a każdy zobaczy...
z_boku
Przedszkolaki to może nie, ale uczniowi...
.
Czy wy wiecie ile miasto zaoszczędzi na...
Kudłaty
Położy się Endryu na łące, zamknie ...
marci
a za winklem już czeka laweta...
observer
jedyny komentarz - to brak komentarza...
TORRES20400
@"z_boku"; Dobre. Ale też przerażając...
Kibol
A wychowanków grało tylko dwuch reszta...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny