R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara31 sierpnia 2016 FACEBOOK | 4287 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 26 komentarzy ()

Kto nie chce pomóc?

R E K L A M A    B O A R D

Wypowiedź prezydenta Wnuka na otwarciu biura posła Stanisława Żmijana (PO) odbiła się echem na sierpniowej sesji Rady Miasta.

O zamieszaniu jakie wzbudziła wypowiedź prezydenta podczas otwarcia w Zamościu czwartego biura poselskiego pisaliśmy TUTAJ . Temat powrócił na sierpniowej sesji Rady Miasta.

Poseł XYZ

Chciałbym (…) wrócić do takiego wydarzenia, które umknęło części mieszkańców, czy nawet większości, ale na pewno nie wszystkim. Chodzi o uruchomienie nowego biura poselskiego w mieście Zamościu. Chciałbym powiedzieć, że w mojej opinii rozwój miasta Zamościa jest zależny, od tego, jak władze miasta: prezydent i Rada Miasta będą współpracować ze wszystkimi tymi, którzy mają środki, dzielą środki, lub mogą się przyczynić do pozyskania tych środków na rzecz miasta Zamościa. – mówił poseł Zawiślak i przypomniał słowa prezydenta Wnuka z otwarcia biura posła Stanisława Żmijana:

 Gdy złożyliśmy duży wniosek na remont drogi od ulicy 1 Maja, przez ulicę Dzieci Zamojszczyzny po ulicę Szczebrzeską to pan poseł  (Żmijan – przyp. red.) obiecał, że wesprze ten wniosek, a inny parlamentarzysta z naszego regionu odpisał, że nie, nie wesprze, dlatego, że jego zdaniem ta droga jest w dobrym stanie. 

Brak doprecyzowania, który to parlamentarzysta odmówił poparcia inwestycji wywołała nieco kontrowersji.

-Zdecydowałem się dzisiaj poprosić o głos, żeby w takich kwestiach jednak zwracał uwagę na to, że taka informacja wypuszczona w obieg publiczny powoduje pewne skutki, niekonieczne dobre. My powinniśmy szukać sojuszników do prowadzenia naszych działań. Nie było dla mnie problemem, że wielu mieszkańców, pisało i pytało mnie, czy to ja jestem tą osobą, która stara się przeszkadzać władzom miasta w osiągnięciu celu. Tak nie jest. Opublikowałem na Facebooku stosowne pismo do pana prezydenta. (…) – mówił podczas sesji parlamentarzysta.

Bardzo byłbym wdzięczny za upublicznienie materiału, bo jeżeli krąży po mieście informacja, że podobno takie pisma są to wyborcy powinni na pewno je poznać, bo to na pewno nie jest zdrowa sprawa. Panie prezydencie sytuacja jest rzeczywiście taka, że w obliczu ostatniej sesji absolutoryjnej zgodziłem się z opinią radnych klubu Prawa i Sprawiedliwości, którzy głosowali wstrzymując się przy udzieleniu absolutorium dla pana prezydenta. To nie oznacza, że ja, albo radni, którzy się wstrzymali nie chcemy wspierać dobrych działań.  – dodawał poseł Zawiślak.

Zrozumiałem, że pan poseł chciałby, abym zapewnił, że to nie on był autorem tego pisma, które do mnie dotarło, oczywiście, którego oryginał posiadam, ze nie trzeba oczywiście modernizować ulicy 1 Maja, Dzieci Zamojszczyzny, czy Szczebrzeskiej, że wystarczy tylko wyregulować studzienki kanalizacyjne. Krótko tylko: trzeba modernizować, trzeba poprawiać bezpieczeństwo na skrzyżowaniu ulicy Sadowej z Dzieci Zamojszczyzny  czy z Królowej Jadwigi i po to był ten wniosek. Pragnę zapewnić pana posła, bo jak do tej pory nie było czasu, żeby publicznie zapewnić, że to nie on był faktycznie autorem tego pisma, niepotrzebnie do siebie to odbierał. Oczywiście chciałem bardzo serdecznie podziękować za wsparcie przy uzyskaniu absolutorium. – odpowiedział prezydent Andrzej Wnuk.

O kim zatem była mowa? To już tajemnica prezydenta. Nazwiska owego parlamentarzysty nie podał.

A wszystko zaczęło się tak..

Aby nie zagubić się w ciągu wydarzeń najlepiej będzie jak chronologicznie przedstawimy ostatnie wydarzenia na linii prezydent Wnuk – poseł Zawiślak.

29 czerwca odbyło się głosowanie nad absolutorium dla prezydenta Wnuka. Podczas głosowania część radnych PiS zagłosowała za, a połowa – zgodnie z rekomendacją wiceprzewodniczącego Dariusza Zagdańskiego – wstrzymała się. Ostatecznie włodarz miasta absolutorium otrzymał.

25 lipca prezydent Wnuk pojawił się na otwarciu biura poselskiego Stanisława Żmijana (PO) o czym  pisaliśmy  TUTAJ . Ale nie był tam zwykłym gościem. W trakcie uroczystości otwarcia prezydent Wnuk był bardzo chwalony przez posła Żmijana, a sam prezydent bardzo chwalił  współpracę z posłem PO.

 Gdy złożyliśmy duży wniosek na remont drogi od ulicy 1 Maja, przez ulicę Dzieci Zamojszczyzny po ulicę Szczebrzeską to pan poseł obiecał, że wesprze ten wniosek, a inny parlamentarzysta z naszego regionu odpisał, że nie, nie wesprze, dlatego, że jego zdaniem ta droga jest w dobrym stanie. – mówił prezydent Wnuk.

Internauci zaczęli domyślać się kto może być TYM parlamentarzystą. Padało nazwisko Zawiślaka. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. W oświadczeniu zamieszczonym na jednym z portali społecznościowych poseł Zawiślak odciął się od sugestii wiążących jego osobę z słowami Wnuka:

OŚWIADCZAM, że :
1- nigdy nie odmówiłem i nie odmówię współpracy na rzecz rozwoju naszego regionu, dlatego i w tej sprawie pisemnie, złożyłem Panu Prezydentowi stosowną deklarację – skany pism Prezydenta i mojego poniżej,
2- czynnie wspieram projekt o czym poinformowałem mieszkańców miasta, zaproszonych gości m.in. podczas zamojskiego jubileuszu 15- lecia PKP LHS, w obecności Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju – Pana Jerzego Kwiecińskiego, u którego podnosiłem potrzebę realizacji tej ważnej inwestycji.

„… oczekuję, że Pan Prezydent A. Wnuk niezwłocznie uwiarygodni prawdziwość swoich słów, oskarżających na ten moment nieznanego parlamentarzystę i upubliczni potwierdzający ten fakt dokument. Gdy to się nie stanie oznaczać to będzie, że coraz bardziej znane mieszkańcom standardy pracy w samorządzie Miasta Zamościa przenoszone są niepotrzebnie na zewnątrz ze szkodą dla organizacji wspólnej pracy na rzecz rozwoju miasta.

Sprawa swój finał znalazła po blisko miesiącu, na ostatniej, sierpniowej sesji Rady Miasta. 

 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Givon" dnia 31 sierpnia 2016 o godzinie 8:37:42 napisał:
  Ludzie przecież to Sachajko z k15 powiedział że ta droga jest w dobrym stanie, nie tylko PiS ma posła z Zamościa.....
  0
  0
  R E K L A M A
 • "damy rade" dnia 31 sierpnia 2016 o godzinie 8:46:09 napisał:
  No to się zaczyna.
  0
  0
 • "Barbarossa" dnia 31 sierpnia 2016 o godzinie 8:56:22 napisał:
  @Givon - mocne oskarżenie - masz dowody, czy to tylko Twoje przypuszczenia?
  0
  0
 • "Z-124" dnia 31 sierpnia 2016 o godzinie 9:11:58 napisał:
  Panie redaktorze Czubara, oczywiście dziennikarz lubi wiedzieć wszystko, ale prezydent musi współpracować z każdym kto ma władzę. Dlatego, nie wymienił nazwiska posła, który nie chciał budowy zachodniej obwodnicy. Nie chciał, bo istotnie będzie to inwestycja horrendalnie droga i ja go rozumiem. Z drugiej strony, jeśli Zawiślak się zaangażuje, to przy wsparciu "dobrej zmiany" możemy uzyskać kupę kasy na ten cel. Po co zrażać do siebie posła sejmowej opozycji,X jest tą czarną owcą, jeśli za moment jego wsparcie może być nam również potrzebne?
  0
  0
 • "emerytka" dnia 31 sierpnia 2016 o godzinie 9:15:38 napisał:
  Moim zdaniem prezydent powinien podać nazwisko posła , który nie widzi potrzeby modernizacji ulic stanowiących zagrożenie. Wyborcy powinni wiedzieć, kto tak bardzo " troszczy się " o ich bezpieczeństwo.Po co kluczyć, wywoływać kontrowersyjne dyskusje na zasadzie" wiem, ale nie powiem".
  0
  0
 • "Z-124" dnia 31 sierpnia 2016 o godzinie 9:28:07 napisał:
  Emerytko" prezydent jako polityk musi być dyplomatą. Jeśli ma jakiś kłopot z jakąś osobą będącą posłem, to mówi poseł. Sęk w tym , że poseł Zawiślak ma bardzo rozbudowane ego i wszystko bierze do siebie. Jeśli bardzo chcesz wiedzieć, kto blokował, to przeczytaj sobie pierwszy wpis niejakiego "Givona". On odpalił prawdę na ten temat. Ale naprawdę nie róbmy z tego kolejnej "afery". Bo w przeciwieństwie do polityki i polityczki, gospodarka i biznes nie lubią "aferek", więc możemy tylko zaszkodzić tej potrzebnej miastu inwestycji.
  0
  0
 • "OOOOOOOOOOO" dnia 31 sierpnia 2016 o godzinie 9:30:38 napisał:
  Najciekawsze na filmie nr jest czyszczenie paznokci. Prezydent to postać drugoplanowa.
  0
  0
 • "OOOOOOOOOOO" dnia 31 sierpnia 2016 o godzinie 9:49:51 napisał:
  nr 2
  0
  0
 • "." dnia 31 sierpnia 2016 o godzinie 10:27:04 napisał:
  Kto być może chciał a kto być może nie chciał w sytuacji gdy wiadomo kto chciał a kto nie chciał. Z TREŚCI ARTYKUŁU, JAK I NIEKTÓRYCH KOMENTARZY WIADOMO, KTO CO POWIEDZIAŁ WIEC SPRAWA WYDAJE SIĘ BYĆ PROSTA. SKORO WIADOMO KTO BYŁ PRZECIWNY BUDOWIE CZY MODERNIZACJI TEJ SPORNEJ DROGI TO RZETELNOŚĆ DZIENNIKARSKA NAKAZYWAŁABY PUBLIKOWANIE ARTYKUŁU I WYMIENIENIA Z IMIENIA I NAZWISKA TEJ OSOBY I TO NA PIERWSZEJ STRONIE, TAK ABY MIESZKAŃCY WIEDZIELI KTO CO POWIEDZIAŁ. Pan Poseł Zawiślak wielokrotnie w swoich działaniach i wypowiedział podkreślał I WIELE RAZY UDOWODNIŁ , że mu bardzo zależy na rozwoju miasta. Więc kompletną bzdurą wobec powyższego jest insynuowanie innego stanu rzeczy przez poszczególnych internautów.
  0
  0
 • "Uważny" dnia 31 sierpnia 2016 o godzinie 11:04:04 napisał:
  @"." Ty chyba prawa prasowego nie znasz o KK już nie mówię. Dziennikarz pisząc coś musi mieć dowód. Albo nagranie, albo pisemne autoryzowane oświadczenie. Komentarz to nie dowód. Za coś takiego grozi proces. Sądzę, że redaktorzy roztocze.net są zbyt inteligentni by wpuścić się w maliny. Z wypowiedzi prezydenta na sesji wynika, że to on jest w posiadaniu dowodu. Niech więc on poda nazwisko owego posła i wsio będzie jasne.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "Z-124" dnia 31 sierpnia 2016 o godzinie 11:16:32 napisał:
  Po co ma mówić kto był przeciw, wystarczy, że powiedział że Zawiślak był i jest za inwestycją. Inwestycja będzie bardzo kosztowna, czeka na dofinansowanie z UE. Zresztą ten co był przeciw, też chciał remontu, tylko chyba tańszym kosztem, bardziej doraźnego.
  0
  0
 • "ZMC" dnia 31 sierpnia 2016 o godzinie 14:29:37 napisał:
  @Givon- przeczytaj tekst ze zrozumieniem, następnie wypowiedź Prezydenta miasta. Później snuj domysły. Widzę, że znów wszyscy wiedzą wszystko najlepiej nawet nie zapoznając się z tematem.
  0
  0
 • "Uważny" dnia 31 sierpnia 2016 o godzinie 14:53:53 napisał:
  @Z-124 chyba na siłę nie chcesz zauważyć paru rzeczy. Zwróć uwage jak PiS głosował nad absolutorium i na podziękowania prezydenta.
  0
  0
 • "tera" dnia 31 sierpnia 2016 o godzinie 16:23:26 napisał:
  do "Uważny" Masz racje Pan Prezydent z jednej strony przyznaje, że to nie Pan Poseł Zawiślak był autorem pisma o bezzasadności tej kosztownej inwestycji drogowej. Ale zaznacza również na końcu wypowiedzi, że dziękuje za wsparcie przy udzieleniu absolutorium. Ciekawe połączenie. Dające bardzo dużo możliwości do różnej interpretacji.
  0
  0
 • "emerytka" dnia 31 sierpnia 2016 o godzinie 17:38:38 napisał:
  Pojawiają się kolejne przypuszczenia- to poseł S......i dyskusja, czy to on, czy nie on? prezydent ukrywając tożsamość autora pisma podkręca atmosferę. Po co to wszystko? Wystarczyłoby podać nazwisko i tym samym uciąć wszelkie spekulacje ( bo nie jest to chyba objęte klauzulą poufności ).
  0
  0
 • "Z-124" dnia 31 sierpnia 2016 o godzinie 20:10:10 napisał:
  Przecież już tłumaczyłem Ci szanowna emerytko, że nie może podać tego nazwiska, aby go do siebie nie zrażać. Lepiej mieć dużo przyjaciół, a mało wrogów niż odwrotnie, zwłaszcza wśród posłów. Nie czepiajcie się słówek i półsłówek. To nie był poseł Zawiślak i kropka. To co piszę, to nie są domysły tylko pewne informacje. Oczywiście źródła nie zdradzę.(elektorat jak chce wiedzieć, niech docieka przez np. dziennikarzy, który poseł ich robi w bambuko. Dobry prezydent musi żyć w zgodzie z posłami wszystkich opcji, zatem nie może pokazywać paluchem - o ten jest dobry , a tamten be).
  0
  0
 • "Uważny" dnia 31 sierpnia 2016 o godzinie 20:15:07 napisał:
  @Z-124 błąd logiczny. Mówiąc jeden z posłów, a nie mówiąc który naraził się chyba wszystkim. Kazdy moze bowiem odnieść te słowa do siebie. No chyba że mówił poseł to wyłączamy posłanki. Jednakowoż kazdy poseł-mężczyzna moze być wobec tego podejrzany.
  0
  0
 • "Thomas" dnia 31 sierpnia 2016 o godzinie 22:20:00 napisał:
  Po prostu miasto nie ma pieniędzy aby wyłożyć z własnej kasy na tę drogę i to w zasadzie jest istota problemu - bez dofinansowania zewnętrznego nic się nie zrobi.
  0
  0
 • "OOOOOOOOOOOOOOO" dnia 31 sierpnia 2016 o godzinie 22:22:43 napisał:
  Jednak czyszczenie brudu spod paznokci przed kamerą jest dużo ciekawsze niż wasza dyskusja.
  0
  0
 • "z" dnia 1 września 2016 o godzinie 15:02:08 napisał:
  Najpierw Zawiślak ostro skrytykował Wnuka, a teraz chce współpracować (dla dobra wspólnego). Dobre sobie.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "tera" dnia 1 września 2016 o godzinie 17:39:04 napisał:
  do "z" Nie wiem co masz na myśli cyt. Twoją wypowiedź "Najpierw Zawiślak ostro skrytykował Wnuka, a teraz chce współpracować dla dobra wspólnego" Jeśli chodzi Ci o wypowiedź z nagrania z artykułu powyżej. To Pan Poseł Sławomir Zawiślak bardzo słusznie Moim zdaniem chciał jasnej PUBLICZNEJ deklaracji\wypowiedzi Pana Prezydenta, że nie Pan Poseł napisał pismo dot. bezzasadności inwestycji remontu tzw. zachodniej obwodnicy Zamościa. Jeśli Ty to odbierasz jako "ostrą krytykę Pana Prezydenta" to Moim zdaniem cechuje Cię niesłychana "wrażliwość na krytykę Pana Prezydenta".
  0
  0
 • "Z-124" dnia 2 września 2016 o godzinie 11:31:50 napisał:
  Ludzie dajcie se siana i nie szukajcie dziury w całym. Nie ważne, że jeden z posłów, wcale nie Zawiślak blokował. Najważniejsze chyba dla mieszkańców, że teraz w końcu wszyscy są za i "autostrada"będzie.
  0
  0
 • "emerytka" dnia 2 września 2016 o godzinie 11:41:33 napisał:
  @ Z Zawiślak chce współpracować, bo prawdopodobnie myśli o mieście a nie o osobistych animozjach.
  0
  0
 • "Z-124" dnia 2 września 2016 o godzinie 16:58:22 napisał:
  Zawiślak chce współpracować, bo po stracie "swego" prezydenta nie chce stracić swego elektoratu, a co za tym idzie pozycji posła. I bardzo dobrze, dla nas mieszkańców, bo jako szef regionu dobrej zmiany ma on naprawdę duże możliwości.
  0
  0
 • "DO EMERYTKA" dnia 3 września 2016 o godzinie 19:16:57 napisał:
  Zawiślak myśli o Zamościu?? Jesteś albo naiwna albo głupia. Pan poseł myśli jakby to swoimi kolejne stołki obstawiać. Delegaturą już rządzi.
  0
  0
 • "emerytka" dnia 4 września 2016 o godzinie 10:37:22 napisał:
  @ DO EMERYTKA Przede wszystkim proszę na mnie nie krzyczeć. Dla tych , którzy nie zrozumieli- istnieje coś takiego jak IRONIA. Chyba zbyt subtelna była.
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Tylko i wylacznie. Cala 'wyzsza' kadra t...
Australijczyk 3 minuty temu
Klakiery miauczą, jest dobrze. Czytają...
KL. 10 minut temu
Fajna para z Katarzyny i Rafała....
Za poetą Adame...
...ŚMIESZY, TUMANI, PRZESTRASZA......
Józef Bąk
Szczury uciekają z tonącego okrętu. S...
Łojeju,ale było ludzi! Całe mnóstwo,...
:)
Rafałek, jak tam scenic? Bezpieczne prz...
abc
Strata czasu. Nowoczesna powstała w kon...
kornik
Nareszcie w tym Zamościu jest ktoś poz...
obserwator
Lubię tych ludzi, są mili, widoczni i ...
L.
Bzykanie się zaszkodziło....
mieszkaniec
Ta partia jest już skończona...
KL.
Tylko Kornelia na prezydenta Zam!...
kibic
No jak wejdą do Superligi to przebiją ...
do na antyklery...
Taaa. Za to poprzednicy strasznie dbali ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny