R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd(nh)17 listopada 2014 FACEBOOK | 4429 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 19 komentarzy ()

Kto do rady miasta?

Wybory

R E K L A M A    B O A R D

Wyniki na podstawie danych z 30 proc. obwodowych  komisji wyborczych.

 

Według rzeczywistych danych z części obwodowych komisji wyborczych, w Zamościu w składzie rady miasta znajdą się prawdopodobnie radni z 4 komitetów wyborczych.

 

Wyniki głosowania (na podstawie danych z 30 proc. komisji obwodowych):
KW Prawo i Sprawiedliwość – 30,79 proc. głosów
KWW Marcina Zamoyskiego – 20,58 proc. głosów
KW Platforma Obywatelska – 18,73 proc. głosów
KWW Jerzego Nizioła „Zamość – nasz wspólny dom” – 14,31 proc. głosów
KW Polskie Stronnictwo Ludowe – 6,67 proc. głosów
KWW „Wspólny Zamość” – 6,09 proc głosów.
KW Kongres Nowej Prawicy – Janusza Korwin-Mikke – 2,95 proc. głosów

 

W wyborach wzięło udział ok. 36,2 proc. uprawnionych do głosowania.

 

………………………………….

W wyborach samorządowych w 2010 roku

Na kandydatów PiS głosowało w w 2010 roku  dokładnie 30 proc. zamościan. Na kandydatów z list Platformy Obywatelskiej 22,43 proc. Na lewicę zamościanie oddawali 4 lata temu 18,56 proc. głosów. Kandydaci z komitetu Marcina Zamoyskiego zebrali w 2010 roku 18,31 proc. głosów, a PSL – 5,78 proc. głosów. Wtedy podział mandatów w radzie miasta przedstawiał się następująco: SLD – 4 mandaty, PO – 6 mandatów, PiS – 8 mandatów, KWW M. Zamoyskiego – 5 mandatów.

Autor: (nh)
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "nikt" dnia 17 listopada 2014 o godzinie 7:55:47 napisał:
  no to pięknie, nic się nie zmieni, szambo przez następne 4 lata
  0
  0
  R E K L A M A
 • "22-400" dnia 17 listopada 2014 o godzinie 7:57:29 napisał:
  Gratuluję wyborcom PiS, gratuluję PiSowi. POrażka PO była do przewidzenia, a w przyszłym roku zostanie po nich ...kamieni kupa.
  0
  0
 • "olek" dnia 17 listopada 2014 o godzinie 8:01:58 napisał:
  o, to się u Zamoyskiego i w platformie zdziwili. Strach blady padnie.
  0
  0
 • "Dablue" dnia 17 listopada 2014 o godzinie 8:15:34 napisał:
  Ale niby czym się zdziwili? Jak procentowo szczątkowe wskazują tylko na zamianę miejsc?
  0
  0
 • "Analityk" dnia 17 listopada 2014 o godzinie 8:25:37 napisał:
  @olek; niby czemu? KWW Zamoyskiego + PO mają niemal ten sam wynik.
  0
  0
 • "Polak" dnia 17 listopada 2014 o godzinie 10:10:13 napisał:
  Zamość przeprasza za wynik wyborów. Wstyd mi że mieszkam w tak zacofanym mentalnie mieście. No ale cóż już niedługo to przynajmniej nie będzie korków bo samochody będą latać.
  0
  0
 • "pascuale" dnia 17 listopada 2014 o godzinie 10:59:13 napisał:
  musimy być cierpliwi-to dopiero 30% komisji, niejednokrotnie jeden czy tez dwie komisje przewracają statystyki.
  0
  0
 • "olek" dnia 17 listopada 2014 o godzinie 11:54:11 napisał:
  Dablue, dlaczego sie zdziwili? Powód jest prosty - byli pewni przerażającej przewagi swoich komitetów i niepodzielnej władzy. A tu - smutna niespodzianka. Mimo ciagłych beznadziejnych wywiadów na niniejszym portalu chwalących pod niebiosa czołowych przedstawicieli PO, wizyt ministrów, mimo straszliwej krytyki i wyzywania sympatyków PiS od oszołomów, niewykształconych, głupków, PiS nadal przoduje. Jak widać, wykształcony w Polakach system wartości jest ważniejszy od marchewki wyborczej.
  0
  0
 • "Antoni" dnia 17 listopada 2014 o godzinie 12:29:15 napisał:
  Nawet jak PIS będzie miał więcej mandatów niż PO+Zamoyscy to i tak kilku PISiorów zgada się z Zamoyskim. PIS czy PO nie widzę różnicy.
  0
  0
 • "Gelatyna" dnia 17 listopada 2014 o godzinie 13:58:42 napisał:
  Albo kilku z PO, SLD i KWW dogada się z PiS. Ciekawe, kto kogo przekona.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "nikt" dnia 17 listopada 2014 o godzinie 14:14:26 napisał:
  a czym mają przekonać??, przecież stołki obsadza prezydent, jedyna nadzieja, że Nizioł zaryzykuje, ale on do ryzykantów nie należy...
  0
  0
 • "LZ" dnia 17 listopada 2014 o godzinie 14:34:57 napisał:
  Mam lekką sugestię. Może ktoś podzwoni po byłych lokalach wyborczych, zbierze i opublikuje nieoficjalne wyniki wyborów.
  0
  0
 • "Kww" dnia 17 listopada 2014 o godzinie 14:47:04 napisał:
  Nizioł jest poza grą, z takim wynikiem nic nie wskóra
  0
  0
 • "Polak" dnia 17 listopada 2014 o godzinie 15:05:26 napisał:
  PO dogada się z KW Zamoyskiego i PiS mimo wygranej nie otrzyma nic. Tak było w poprzednich wyborach i tak będzie też teraz. Prezydent za to da kilka stołków (były dyrektor poczty został dyrektorem w PGK itd) i ten bajzel bedzie trwał dalej. Komuna nie odpuszczą. I to jest wstyd dla Zamościa, to jest właśnie ciemnogród
  0
  0
 • "!" dnia 17 listopada 2014 o godzinie 15:13:32 napisał:
  A było tak dobrze jak cisza wyborcza trwała. Wylazły z ciemnej nory takie wstrętne osobniki róznego typu i znowu nabijają posty prowadząc agitację wyborczą wręcz to jest ohydne dla mnie. Brzydzę się tym jak nisko ludzie potrafią upaść dla marnych polityków zakłamując rzeczywistość i okładając błotem wszystkich wkoło mówiąc że to nie ich problem. Zrzucają odpowiedzialność za swoje pseudosukcesy na całe otoczenie szczególnie mieszkańców wyzwając i obrażając ich od nieudaczników bezrobotnych żeby mogli siebie wybielić na ich tle. Chamstwo dalej się rozpanoszyło na tej stronie.
  0
  0
 • "Adam" dnia 17 listopada 2014 o godzinie 16:05:37 napisał:
  Do Polak jeszcze dogadają się z SLD! Tak może być, wszystko poustawiali sobie, ale NIE BĘDZIE TAK PROSTO, JA WAM TO MÓWIĘ! CZAS ZMIAN NADCHODZI! TELEPCIE PORTKAMI!
  0
  0
 • "adamzamosckoszalin" dnia 18 listopada 2014 o godzinie 9:18:20 napisał:
  Słuchajcie, ważne jest żeby miastem zarządzała osoba która ma kilka podstawowych cech/przymiotów: 1. Chciała zrobić coś dobrego dla miasta. Brzmi to trywialnie, ale to podstawa. Podkreślam, nie chodzi o to że mówi że chce, bo tak powie każdy, szczególnie przy okazji kampanii wyborczej. Wynikać to musi z wewnętrznej potrzeby danej osoby, pewnej troski o miasto i ludzi. 2. Musi być dobrym zarządzającym, który potrafi zjednoczyć ludzi. Mniejsze znaczenie ma to jakie ukończył studia, czy na czym się zna. Miastem nie rządzi się samemu, w urzędzie pracuje wiele osób odpowiedzialnych za poszczególne zadania, których trzeba odpowiednio dobrać. 3. Więcej słucha niż mówi. Nie robi z siebie omnibusa, który zna się na wszystkim. Nie ma takich ludzi. Potrafi przyjmować argumenty innych i wyciągać odpowiednie wnioski. 4. Ma konkretną, jasno określoną wizję miasta i do niej dąży. Każde miasto posiada unikalne cechy, uwarunkowania rozwoju, pewną przewagę konkurencyjna w stosunku do innych jednostek. Należy wzmacniać silne strony miasta i opierać o nie jego rozwój. Zamościanie, odpowiedzcie sobie na pytanie który z kandydatów ma te cechy i na niego zagłosujcie. Bez zbędnych komentarzy, wylewania żalu i złości. Pozdrawiam, Adam
  0
  0
 • "lawyer" dnia 18 listopada 2014 o godzinie 11:58:51 napisał:
  Zapewne każdy przeglądający forum zorientował się, że w związku z tym, że został wprowadzony wymóg rejestracji nick „lawyer” został przywłaszczony sobie przez pewnego osobnika. Działanie takie nazwę po imieniu – jest to KRADZIEŻ. Jest to kradzież nicka, którym posługiwałem się od dawna i osoba, która chce dokonać wpisu doskonale zdawała sobie z tego sprawę. W zamian oczywiście nie zadeklaruję kierowania pozwu o kradzież nicka bo to nie mój poziom ale obiecuję, że w wolnych chwilach postaram się odnieść do programu i kandydatury Pana Wnuka. Jest to także kolejny przykład stosowania manipulacji – osoba wychwalająca postać A. Wnuka posługuje się nickiem, którym wcześniej sam się posługiwałem i wprost deklarowałem, że wyżej oceniam kandydaturę M. Zamoyskiego jako lepszą dla Zamościa. Działanie takie pozostawię bez komentarza bo trudno jest to komentować bez użycia słów ogólnie uważanych za obelżywe. Ja się brzydzę takim postępowaniem. Z tego też względu nie wyobrażam sobie sprawowania najwyższej funkcji w mieście przez osobę popieraną takimi wpisami.
  0
  0
 • "Redakcja" dnia 18 listopada 2014 o godzinie 12:47:29 napisał:
  Dotychczas można było wpisać dowolny nick. Teraz rejestacja blokuje go. Ale prowadzimy też arbitraż w tej sprawie. Przy rozstrzyganiu własności nicka sprawdzane będą adresy ip wcześniejszych (przed rejestacją) postów. Nicki „lawyerów” uporządkowane na podstawie adresów ip. Prosimy o sprawną rejestrację w celu utrzymania nicków.
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Kibic lat 80
Przykro czytać te komentarze. Naprawdę...
tys prowda
A jak Hetman będzie grał ligowe mecze ...
kibic
Ziółkowski z Huczwy mógłby wrócić,...
swojak
Skoro odszedł Skrzypek to warto byłoby...
nikt
BTW po "zamojsku" oznacza komin na parki...
bmx
Gdybyś przeczytał ze zrozumieniem podp...
@Fucha ma racje . Najlepiej zapoznać si...
swojak
Świetne miejsce! Co jakiś czas odwiedz...
Jaro
Paluch może nie odejdzie bo w Motorze c...
Janek
Ta druga od lewej jest za*ebista mrrr...
zamościak
Z całym szacunkiem dla klubu Orka i ich...
zamościak
pokerowa zagrywka, trzeba przyznać...
Tomek
dodam jeszcze , że zamieszczenie tego a...
Tomek
Powiem tak, odwiedzałem to "zoo" poniew...
malibu
Może to zdjęcie jest zapowiedzią kole...
Kibic
bardzo dobra wyniki i wysokie lokaty w. ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny