R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćRobert Moteka26 września 2016 FACEBOOK | 4431 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 30 komentarzy ()

Krótko o sesji Rady Miasta

Herb Miasta Zamość

R E K L A M A    B O A R D

Dwóch posłów na sesji Rady Miasta, długie dyskusje o herbie i niekwestionowany lider tego comiesięcznego “show”.

Jarosław Sachajko (Kukiz’15) i Sławomir Zawiślak (Prawo i Sprawiedliwość) reprezentowali Parlament Rzeczpospolitej Polskiej na dzisiejszej sesji. Poseł Jarosław Sachajko zdawał relację z 10 miesięcy swojej poselskiej posługi głównie o rolnictwie, GMO i… przedstawimy resztę w materiale filmowym wkrótce. Natomiast poseł Sławomir Zawiślak sporo mówił o mieście i zadawał wiele pytań dotyczących dotacji. Niewątpliwie jego wystąpienie było ciągiem dalszym sporu o to kto pomaga miastu. Pisaliśmy o tym sporze w tych tekstach:

Prezydent, poseł i ostrzeżenia
Kto nie chce pomóc?

Dominującym tematem stał się jednak herb i uchwała o tym, że każdy na terenie Miasta Zamość (poza nim już nie) jest obowiązany przed jego użyciem zgłosić się do prezydenta o zgodę. Pisałem o tym w tym felietonie – Insygnium władzy.

Stosunkiem głosów 12:10 uchwała została przegłosowana i zacznie obowiązywać za 14 dni. W zasadzie była szansa na zachowanie powszechnego dostępu do herbu, jednak przewodniczący Rady Miasta Jan Matwiejczuk przerwał merytoryczną dyskusję Sławomira Ćwika (.Nowoczesna) z prezydentem Andrzejem Wnukiem w części w której mogą się wypowiadać mieszkańcy. Natomiast Radni Marta Pfeifer i Rafał Zwolak w zasadzie odeszli od tematu dyskutując o .Nowoczesnej i historii herbu. Zniechęcając tym samym m.in. Dorotę Nowosad do głosowania przeciw uchwale ograniczającej dostęp do herbu. Reszta w materiałach filmowych już wkrótce.

Materiał opatrujemy herbem, gdyż są to ostatnie dni kiedy możemy go bez pytania o zgodę kogokolwiek używać.

Komentarz polityczny.

Rozgrywającym podczas dzisiejszej sesji niewątpliwie Andrzej Wnuk. Rozgrywającym i architektem. Popędzał radnych, zachęcał do zadawania pytań poza sesją. Przedstawiał dowody, że uchwała o herbie jest w wielu miastach i powinna być dla jego dobra (herbu) uchwalona sprawnie. Sugerując, że on nie chce brać na siebie obowiązku i chętnie odda radnym prawo o decydowania w indywidualnych przypadkach. To był jeden z argumentów który przeważył szalę i uchwała została zatwierdzona.

Autor: Robert Moteka
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Marta" dnia 26 września 2016 o godzinie 19:19:25 napisał:
  Taka piękna akcja, wywiady, felietony, opinie prawne, płomienne przemówienia, w końcu sojusz PiS i Nowoczesnej... I nie daliście rady Wnukowi? Wstyd. A już tak poważnie. Ciekawe co powie ten ważniejszy Jarosław Kaczyński, gdy dowie się o głosowaniu radnych PiS.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "Robert Moteka" dnia 26 września 2016 o godzinie 19:34:31 napisał:
  Szanowny Czytelniku. Nikt nie chciał "dawać rady Wnukowi". Bo to byłoby wbrew demokracji. Chcieliśmy uchronić radnych przed podjęciem głupiej uchwały, która narusza prawo. Właśnie przeglądam wszystkie cytowane przez prezydenta uchwały z innych miast i... ŻADNA!!! na razie nie ogranicza prawa do korzystania z herbu "legalnemu" mieszkańcowi. Tu tkwi problem. A w zasadzie gdzie indziej. Obecna władza musi być nieomylna i musi "dawać radę". Ja nie mam genu rywalizacji, żądam tylko swoich praw. Zapraszam za 2 tygodnie, postaram się obalić wszystkie mity przedstawione dziś przez prezydenta. Liczę wówczas, że 12 radnych, którzy dziś poparli tą bezprawną uchwałę, spali się ze wstydu. Bo to, że wojewoda wyrzuci ją na śmietnik historii legislacyjnej wydaje się oczywiste. Oczywiście mogę się mylić, jeżeli tak to przyznam się do tego i spalę się ze wstydu publicznie.
  0
  0
 • "Marta" dnia 26 września 2016 o godzinie 19:44:08 napisał:
  A kim Wy jesteście, że chcecie radnych chronić przed pomyłką? Jakaś super władza? Stojąca ponad demokratycznie wybraną radą? Sam sobie zaprzeczasz Panie Moteka. Nie mam genu rywalizacji, ale żądam... Już kilka razy pewne rzeczy wydawały się Panu oczywiste. Np. że Wnuk nie dostanie absolutorium... Pan nie rozumie demokracji. A demokracja dziś wygrała.
  0
  0
 • "Robert Moteka" dnia 26 września 2016 o godzinie 19:54:27 napisał:
  Demokracja to rządy ludu Szanowny Czytelniku. Wygrywa wtedy gdy chroni dobro ludu. Jeżeli takie jest dobro ludu, żeby tracić czas na uzyskanie zgody na wykorzystanie herbu. To wygrała demokracja. Ja mam wątpliwość co do tego i demokracja oraz wolność słowa zapewni mi prawo do jej posiadania i wyrażania. Demokracja to też prawo do mylenia się. Po to są przecież wybory co jakiś czas, żeby móc skorygować ewentualne pomyłki, albo ponowić swój wybór. Demokracja nie oznacza nieomylności. Dotyczy to również radnych jak i redaktorów którzy ryzykują, że lud przestanie ich czytać. Zdaję sobie z odpowiedzialności lecz im bardziej drążę temat tym więcej mam argumentów za tym, że ten kształt uchwały jest zły. Wystarczyło w niej dodać do katalogu osób upoważnionych do dysponowania herbem jeden punkt. Mieszkańcy miasta. Zanim jednak obedrzemy ze skóry radnych czy redaktora. Bo prezydent "już wygrał". Poczekajmy na rozstrzygniecie nadzorcze wojewody. A jeszcze dziś będzie można podziwiać kunszt (z całym szacunkiem) polityczny prezydenta na naszych materiałach wideo. Zapraszamy. EOT
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 26 września 2016 o godzinie 19:57:06 napisał:
  Chciałbym zobaczyć materiał video. Póki co nie ma co komentować. Nie byłem na sesji.
  0
  0
 • "Marta" dnia 26 września 2016 o godzinie 19:57:53 napisał:
  To zamiast pracować nad utrąceniem uchwały, trzeba było zgłosić taką poprawkę. WTF, LOL, KK?
  0
  0
 • "Robert Moteka" dnia 26 września 2016 o godzinie 19:59:29 napisał:
  JAK? Nikt nie zorganizował konsultacji społecznych.
  0
  0
 • "Marta" dnia 26 września 2016 o godzinie 20:02:54 napisał:
  Panie Moteka, miał Pan do dyspozycji radnego z nowoczesnej, radnych PiS. O ile dobrze pamiętam, poprawki można zgłaszać na komisjach. Także ten tego... Teraz już EOT.
  0
  0
 • "Robert Moteka" dnia 26 września 2016 o godzinie 20:09:39 napisał:
  Nie mam do dyspozycji radnych. Proponowałem jednemu radnemu poprawki nie podjął tematu. Naprawdę zrobiłem wszystko by pomóc. Nie udało się. Takie prawo demokracji i akceptuję to w 100%. Pomimo tego, że uważam tą uchwałę za ograniczającą moje dobra osobiste.
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 26 września 2016 o godzinie 20:14:06 napisał:
  Jak Szanowny Pan Redaktor był na Sesji, i "kamerował", to może byśmy to zobaczyli?
  0
  0
  R E K L A M A
 • "Marta" dnia 26 września 2016 o godzinie 20:22:40 napisał:
  Panie Moteka, komu ten kit? Wszyscy wiedzą, że bardzo dobrze zna się Pan z Ćwikiem z Nowoczesnej, pana teksty ukazują się jak na zamówienie akurat wtedy, gdy opozycja Wnuka ma taką potrzebę. Nowoczesna ma swojego radnego, który dziś ramię w ramię gardłował z Ćwikiem przeciwko uchwale. Nie mógł go Pan przekonać? Biedactwo, kompletnie bez siły przebicia... Kontynuowała bym ten dialog pytając, jakie to dobro osobiste ogranicza ta uchwała (zdrowie, wolność, cześć (godność i dobre imię), swobodę sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnicę korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukową, artystyczną) ale to jak rozmowa ze ślepym o kolorach...
  0
  0
 • "hmm" dnia 26 września 2016 o godzinie 20:30:08 napisał:
  Marta to teraz Torres, jak Cie nie było jak siedziałeś kłamczuszku ;p
  0
  0
 • "Marta" dnia 26 września 2016 o godzinie 20:42:15 napisał:
  Przepraszam Cię Torres, ale tak to już jest. Grupa trzymająca władzę wszędzie szuka spisku.
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 26 września 2016 o godzinie 20:42:32 napisał:
  A "żółwika z tobą biłem"? Żeś mnie tam widział? W trakcie sesji? Byłem na tyle daleko od Ratusza, że wystarczy, żebyś się dowiedział, że masz dziurę. W muzgu.
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 26 września 2016 o godzinie 20:44:56 napisał:
  @"Marta"; Spoko :-) Czekamy na matriał video.
  0
  0
 • "_@_" dnia 26 września 2016 o godzinie 20:47:32 napisał:
  @Marta dzięki za racjonalną argumentację w tej dyspucie :) Martwi się pan, Panie Robercie: "Materiał opatrujemy herbem, gdyż są to ostatnie dni kiedy możemy go bez pytania o zgodę kogokolwiek używać"/.../ Podpowiadam życzliwie jak to zrobić na przykładzie jednej z uchwał w sprawie: zasad i warunków używania herbu: "1. Podmiot, który otrzymał zgodę na zamieszczenie herbu Miasta w swojej witrynie internetowej (na stronie www), zobowiązuje się jednocześnie do: 1) umieszczenia na niej adresu internetowego w formie linku prowadzącego bezpośrednio do oficjalnej strony internetowej Miasta, 2) niepowielania treści znajdujących się na stronie internetowej Miasta, 3) natychmiastowego usunięcia herbu ze swojej strony, w momencie cofnięcia zgody na jego zamieszczenie. 2. Podmiot, o którym mowa w ust. 1 zobowiązuje się do niezamieszczania na swojej witrynie internetowej: 1) treści wzywających do nienawiści rasowej, etnicznej, religijnej itp. oraz propagujących przemoc, 2) treści albo ilustracji mogących zostać uznanych za reklamę oraz wszelkich ofert towarów i usług niezgodnych z prawem, 3) materiałów pornograficznych lub erotycznych dowolnego rodzaju, 4) stron i ich elementów dostępnych jedynie dla grup użytkowników (zabezpieczonych hasłem), 5) materiałów objętych ochroną z tytułu prawa, a nie stanowiących bezpośredniej własności użytkownika, 6) elementów naruszających reguły obowiązujące w sieci Internet dla promocji własnej strony www, 7) materiałów (programów, linków, opisów itp.) dotyczących działań powodujących utratę lub nielegalne wejście w posiadanie danych (np. hacking, phreaking, cracking, materiały dotyczące pisania wirusów komputerowych itp.), 8) wszelkich innych materiałów kolidujących z obowiązującymi normami prawnymi lub obyczajowymi". ...w katalogu osób upoważnionych do dysponowania herbem w tej uchwale nie znalazłem "Mieszkańcy miasta"!!!!.
  0
  0
 • "Robert Moteka" dnia 26 września 2016 o godzinie 21:52:21 napisał:
  No właśnie o to chodzi. Brak zasad korzystania z herbu, a dokładnie jedna zasada - prezydent udziela zgodę (wg jakich kryteriów już nie ma). Te zasady które Czytelniku zacytowałeś nie dotyczą Zamościa. Zamość ich nie ma! I w uchwale nie ma "Mieszkańcy miasta". Dokładnie o to chodzi. O nic więcej. Żeby było jasne jestem za tym by można było wykorzystywać herb do celów wyborczych (tylko kandydatom do Rady Miast bo to mieszkańcy). oraz za tym by można go było wykorzystać do celów gospodarczych - wyobrażam sobie, że sklepy/firmy których właściciele są z Zamościa były oznakowane takim herbem - chętniej u nich będę kupował. Tak znam Sławomira Ćwika, Andrzeja Wnuka też. A tu mój tekst, który można uznać za napisany na zlecenie. Ciekawe czyje http://roztocze.net/dobra-ocena-rzadow/
  0
  0
 • "Anonim" dnia 26 września 2016 o godzinie 22:55:01 napisał:
  Czy teraz gość, który w kampanii wyborczej mieszał z błotem Zamoyskiego przy użyciu swojego organu (prasowego), teraz będzie łaskawie decydował o używaniu herbu Miasta założonego przez Jana Zamoyskiego i zawierającego "Jelita" - herb Zamoyskich? A może trzeba zamienić herb miasta na coś co prastary szlachecki ród Wn.ków będzie przypominało?
  0
  0
 • "WP" dnia 26 września 2016 o godzinie 23:19:47 napisał:
  Mordor przegra!
  0
  0
 • "LOL" dnia 27 września 2016 o godzinie 1:09:07 napisał:
  Kto imiennie głosował za?
  0
  0
  R E K L A M A
 • "Marek" dnia 27 września 2016 o godzinie 6:47:32 napisał:
  Anonimie, cóż za błyskotliwy post. Podaj może przykład, jak ten organ prasowy w kampanii mieszam z błotem Hrabiego. Bo ja nie pamiętam. Pamiętam za to wściekłą nagonkę mediów na Andrzeja Wnuka,co dla pewnego Sławka zakończyło się prawomocnym wyrokiem za znieważenie. Nie sposób też zapomnieć tekstu w Tygodniku Zamoyskich Wnuk w prokuraturze. Dwa lata minęły, a nikt nie przeprosił za bezpodstawne podejrzenia...
  0
  0
 • "Spec" dnia 27 września 2016 o godzinie 8:55:28 napisał:
  Zamiast zajmować się pierdołami może tak władza w końcu spełni obietnice dotyczące obniżenia opłat za wodę i ścieki? Wywóz śmieci - czy co tam jeszcze było w osławionym "dekalogu". Minęły dwa lata, a my mamy ławki, śmietniki i bezużyteczne straszydło tzw Rynek Zielony. Może nie wystarczyć czasu władzo kochana.
  0
  0
 • "do irek" dnia 27 września 2016 o godzinie 9:05:20 napisał:
  Dwóch radnych byłych z KL. PIS i trzech obecnych głosowali tak jak P. Godzisz(PO) i P. Nizioł (Zamojska Lewica) oraz ich koledzy i koleżanki o tym samych zabarwieniu ideologicznym. Poniżej na zdjęciach ww. na spotkaniu z Kijowskim. Po co tak łże? http://zamosc.naszemiasto.pl/artykul/mateusz-kijowski-spotkal-sie-z-sympatykami-kod-u-w-zamosciu,3737667,artgal,t,id,tm.htm l
  0
  0
 • "do irek" dnia 27 września 2016 o godzinie 9:06:14 napisał:
  http://zamosc.naszemiasto.pl/artykul/mateusz-kijowski-spotkal-sie-z-sympatykami-kod-u-w-zamosciu,3737667,artgal,t,id,tm.html
  0
  0
 • "Joker" dnia 27 września 2016 o godzinie 9:28:19 napisał:
  Widzę że w naszym pięknym mieście wszystko już jest zrobione. Bo innego wytłumaczenia nie ma że zajmują się pierdołami! Konflikt spowodowany herbem miasta można rozwiązać w góra 30min. I przypominam że fundusze z EU niedługo się skończą, a wtedy obudzimy się z ręką w nocniku.
  0
  0
 • "Przyjaciel" dnia 27 września 2016 o godzinie 10:15:48 napisał:
  czy może ktoś napisać konkretnie jak głosowali poszczególni radni ?
  0
  0
 • "ktoś" dnia 27 września 2016 o godzinie 11:20:23 napisał:
  Jakoś próżno szukać w tekście pana Moteki informacji podanej przez Prezydenta o sprzedanym ryneczku za grubo ponad 2 mln zł. Przebitka ceny wywoławczej ponad 500 tys. zł. Sukces dla całego miasta, jakoś "Nowoczesnym" nie pasi?
  0
  0
 • "gość w mundurku" dnia 27 września 2016 o godzinie 17:00:34 napisał:
  Zajmują się sprawami oczywistymi. Gdzie sa TAŃSZE OPŁATY ZA WODĘ I WYWÓZ ŚMIECI, GDZIE TAŃSZE BILETY MZK, GDZIE DRUGI BASEN KRYTY, GDZIE CENTRUM SPORTÓW WODNYCH. Zamiast wspaniałych obietnic wyborczych kandydata na prezydenta mamy zaasady używania herbu miasta. co się dzieje w tym mieście. Było średnio, jest tragicznie. Dobra Zmiano wracaj do domu
  0
  0
 • "Dopasowany, podkreśla nienaganną sylwetkę" dnia 27 września 2016 o godzinie 19:38:41 napisał:
  Oczywiste sprawy, które przez dwadzieścia lat nie były uregulowane... Wszystkie miasta mają takie uchwały. Zaniedbania wieloletnie. Opłaty nie wzrosły od trzech lat, za najtańsze w Polsce. Bilety seniora i dla dzieci staniały. Centrum sportów wodnych zaprojektowane, zaraz zacznie się budowa. Oprócz tego powstają drogi hale, boiska, miejsca pracy. Wnuk realizuje swój program z nawiązką i ludzie to widzą. Boli, co nie?
  0
  0
 • "oneb" dnia 28 września 2016 o godzinie 17:12:17 napisał:
  jak było naprawdę https://www.youtube.com/watch?v=WW3PjN4FdmY
  0
  0
  R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
KL.
Historycznymi miejscami integracji społ...
... 58 minut temu
Zacznij od siebie zanim zwrócisz komuś...
Kibic lat 80
Przykro czytać te komentarze. Naprawdę...
tys prowda
A jak Hetman będzie grał ligowe mecze ...
kibic
Ziółkowski z Huczwy mógłby wrócić,...
swojak
Skoro odszedł Skrzypek to warto byłoby...
nikt
BTW po "zamojsku" oznacza komin na parki...
bmx
Gdybyś przeczytał ze zrozumieniem podp...
@Fucha ma racje . Najlepiej zapoznać si...
swojak
Świetne miejsce! Co jakiś czas odwiedz...
Jaro
Paluch może nie odejdzie bo w Motorze c...
Janek
Ta druga od lewej jest za*ebista mrrr...
zamościak
Z całym szacunkiem dla klubu Orka i ich...
zamościak
pokerowa zagrywka, trzeba przyznać...
Tomek
dodam jeszcze , że zamieszczenie tego a...
Tomek
Powiem tak, odwiedzałem to "zoo" poniew...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny