Reklamatekst nadesłany16 lutego 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Krótka historia najpopularniejszej polskiej loterii – Lotto

fot. nadesłane
R E K L A M A    B O A R D

Największa polska loteria, Lotto, ma ponad 60 lat. Kiedyś jej kupony dostępne były jedynie stacjonarnie, w kolekturach Lotto, a obecnie można je również nabyć online. Jak loteria ta wyglądała 60 lat temu i co się zmieniło?

Początki loterii Lotto

Pierwsze losowanie Lotto odbyło się 27 stycznia 1957 roku. Wylosowane wtedy liczby to: 8, 12, 31, 39, 43 i 45. Na przestrzeni ponad 60 lat odbyło się kilka tysięcy losowań, śledzonych przez wiernych graczy i fanów, którzy oglądali je na swoich odbiornikach telewizyjnych. Przez prawie 20 lat losowania Lotto transmitowano w pierwszym i drugim programie Telewizji Polskiej SA. Następnie przez 15 widzowie mogli śledzić wyniki loterii w telewizji Polsat, po czym losowanie z powrotem trafiło na antenę TVP. Zmiany te w żadnym stopniu nie wpłynęły jednak na oglądalność transmisji.

Gry starszego pokolenia

W ciągu ponad 60 lat istnienia loterii Lotto nastąpiło wiele zmian w jej strukturze i pośród gier. W 1975 roku, po prawie 20 latach, gra Toto-Lotek przeszła do historii. Kolejną popularną opcją, która nie jest już dostępna w Lotto, był Twój Szczęśliwy Numerek. Losowanie Twojego Szczęśliwego Numerka zostało zakończone w 2010 roku, z powodu coraz mniejszej popularności tej gry. Inne gry, o których nie wszyscy już pamiętają, to między innymi Express Lotek, Multi Lotek, Mały Lotek, Super Lotek, Joker i JokeR. Zaprzestano również prowadzenia dwóch gier okazjonalnych: Zakładów Specjalnych oraz Los Milionos.

60 lat ciekawostek

Kilkudziesięcioletnia historia loterii Lotto pełna jest niesamowitych historii na temat zwycięzców. W 1995 roku mieszkaniec niewielkiej wsi pod Olsztynem trafił „szóstkę”. Niecałe dwa tygodnie później jego kilkuletni syn wybrał liczby na kolejnym kuponie. Okazało się, że liczby te ponownie oznaczały nagrodę główną. Wydaje się jednak, że szczęście opuściło ich rodzinę po drugiej wygranej, ponieważ wszystkie wygrane przez nich pieniądze zostały roztrwonione na wątpliwe inwestycje.

Kolejnym ciekawym przypadkiem było losowanie, podczas którego padło aż 80 głównych nagród. Losowanie to odbyło się dnia 30 marca, przez co większość graczy była przekonana, że był to żart z okazji Prima Aprilis ze strony Lotto.

Pewnego razu główna nagroda trafiła się młodemu mężczyźnie, który wciąż mieszkał z rodzicami. Z obawy o ich zdrowie i reakcję na wiadomość, że ich syn jest milionerem, postanowił on trzymać to w tajemnicy i powoli, stopniowo zwiększać ich komfort życia. Podobno udało mu się to robić przez kilka lat!

Nie dla zapominalskich

Gracz, któremu udało się wygrać w losowaniu Lotto, ma 60 dni na odebranie wygranej. W historii loterii zdarzało się jednak, że nagroda nigdy nie została odebrana. Przedstawiciele biura prasowego Lotto przyznają, że zdarzyły się dwa tego typu przypadki – w 2012 roku z kolektury nie została odebrana kwota 17 112 504 złote, natomiast 4 lata wcześniej, w 2008 roku, nikt nie zgłosił się po odbiór prawie 12 milionów złotych.

Inna loteria lotto online umila nam czas i daje nadzieję na wygraną. Niesłabnące zainteresowanie i rosnąca liczba graczy nie pozostawiają złudzeń – Internetowy odpowiednik lotto zdecydowanie jest królem loterii na polskim rynku.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
z zamoscia
No cóż, szczebrzeszyńsko-zwierzyński...
Roman 202
Co wy piszecie przez opieszałość ZSL ...
eljot
wie ktoś co się dzieje z Daszkiewiczem...
KL
Widzę, że Zamość dalej brnie w krety...
Zamość
"Król jest nagi". Rozczarowany-zgadzam ...
Rozczarowany
Jakiś czas temu na koncepcjach GDDKiA o...
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Mefisto
Prestiżowe konkursy i PWSZ :D:D:D:D Pic...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat