R E K L A M A

Z I P

2. Region | Krasnobród | Zamość | Zdrowie i UrodaOliwia Bojar17 października 2017 FACEBOOK | 4288 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1) ()

Krasnobród/Zamość: O turystyce medycznej i prozdrowotnej na forum

Konferencja, foto: pixabay.com

R E K L A M A    B O A R D


O znaczeniu i atrakcyjności Roztocza, specjalizacjach i modelach turystyki a także m. in. o kierunkach jej rozwoju rozmawiać będą uczestnicy II Forum Turystyki Medycznej i Prozdrowotnej, które rozpocznie się już jutro (18 października).

Forum potrwa dwa dni (18-19 października). Pierwszego dnia gospodarzem uczestników będzie roztoczańskie uzdrowisko, czyli Krasnobród. Tam w Krasnobrodzkim Domu Kultury po godz. 9
rozpoczną się wystąpienia gości wśród których znalazło się wiele znamienitych osób, które przedstawia bogata problematykę. W programie znajdują się następujące wystąpienia:

– Jerzy Kwieciński, Wiceminister Rozwoju – „Inteligentne specjalizacje Polski Wschodniej ze szczególnym uwzględnieniem usług medycznych i prozdrowotnych”

– Krzysztof Grabczuk, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego – „Turystyka, a promocja gospodarcza województwa lubelskiego”

– prof. dr hab. Marian Harasimiuk, Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej – „Roztocze –różnorodność przyrodnicza i aspekty zdrowotne klimatu.”

– Wojciech Żukowski, Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego – „Biosfera, a atrakcyjność turystyczna Roztocza”

– Tadeusz Grabowski, zastępca dyr. Roztoczańskiego Parku Narodowego- „Aktywna turystyka przyrodnicza”

– Mariusz Arent, przedstawiciel Instytutu Badań i Rozwoju Turystyki Medycznej -,,Turystyka uzdrowiskowa, medyczna i prozdrowotna”

– prof. zw. dr med. hab. Tomasz Karski, Em. Kierownik Kliniki Ortopedii i Rehabilitacji Dziecięcej UM w Lublinie (1995 -2009), konsultant Sanatorium im. dr Janusza Korczaka w Krasnobrodzie – „Jak stać, jak chodzić, jak siedzieć -w turystyce, w szkole, w domu, w pracy. Ważne informacje ortopedyczne”

– dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok, Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, Oddział Kardiologiczny- „Turystyka medyczna –punkt widzenia kardiologa praktyka”

– Karol Tarkowski, dyrektor Lubelskiego OW NFZ – „Leczenie i rehabilitacja na przykładzie opieki kompleksowej po zawale mięśnia sercowego”

– dr n. med. Krzysztof Patyra, z-ca dyrektora ds. medycznych, Kierownik Zakładu Radioterapii, Nu-Med. Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Zamość Sp. z o. o. „Nowoczesna diagnostyka i leczenie chorób onkologicznych”

– prof. nadzw. dr hab. n. med. Piotr Majcher, Kierownik Zakładu Rehabilitacji i Fizjoterapii Katedry Rehabilitacji, Fizjoterapii i Balneoterapii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie – „Onkorehabilitacja,a zdrowie pacjenta”

– prof. dr hab. n. med. Krzysztof Marczewski,Ordynator Oddziału Nefrologii, Endokrynologii, Nadciśnienia Tętniczego i Chorób Wewnętrznych, Samodzielnego Publicznego SzpitalaWojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu;Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Balneologii i Medycyny Fizykalnej; Przewodniczący Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego – „Kitesurfing po fali srebrnego tsunami, czyli rzecz o balenogeriatrii”

– Robert Moskwa, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu, Zakład Leczniczy Uzdrowisko Nałęczów S.A. – „Doświadczenia uzdrowiska w zakresie turystyki międzynarodowej”

– Zbigniew Pyczko,Wójt Gminy Biszcza – „Rozwój współpracy w dziedzinie turystyki uzdrowiskowo -sanatoryjnej na pograniczu polsko –ukraińskim”

– Dariusz Donica, dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, prezes Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej
„Rola Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej we wspieraniu rozwoju turystyki medycznej i prozdrowotnej”

– Mariusz Szmit, ekspert w dziedzinie marketingu i zarządzania, były członek zarządu spółek Uzdrowisko Nałęczów S.A. i Uzdrowisko Konstancin-Zdrój S.A. – „Budowanie i kreowanie marki uzdrowiska”

– Krzysztof Guzik, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu , Uzdrowisko Iwonicz Zdrój – „Marketing uzdrowiskowy, –jakie narzędzia i działania są najefektywniejsze”

– Tomasz Kaleta, prezes zarządu, Malinowe Hotele Sp.z o.o., Solec Zdrój – „Generowanie ruchu turystycznego poprzez inwestycje prozdrowotne”

– Fabio Bortolini, prezydent, PRE MESTO o. z, Poprad, Słowacja

– Kristina Lonnquist, dyrektor Inspired Events co., Szwecja – „Jakość i standardy usług w turystyce medycznej i prozdrowotnej”.

Gospodarzem drugiego dnia (19 października) forum będzie natomiast Zamość. Tutaj w Starej Elektrowni również będzie można wysłuchać ciekawych referat ów znakomitych zanawców, wśród których znajda się:

– Mariusz Arent, przedstawiciel Instytutu Badań i Rozwoju Turystyki Medycznej- ,,Wybrane modele turystyki medycznej w krajach UE. Możliwości implementacji w Polsce”

– Wasyl Pawluk, Konsul Generalny Ukrainy w Lublinie

– dr Krzysztof Markowski, Dyrektor Urzędu Statystycznego w Lublinie – „Wpływ demografii na rozwój turystyki medycznej i prozdrowotnej”

– dr n. med. Rafał Sapuła, specjalista rehabilitacji medycznej, medycyny paliatywnej, balneologii i medycyny fizykalnej, Zamojska Klinika Rehabilitacji WSZiAw Zamościu, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji, Przewodniczący Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji, stały doradca Sejmowej Komisji Polityki Senioralnej, Sejm RP, Ekspert Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji – „Potrzeby zdrowotne w zakresie rehabilitacji medycznej i leczenia uzdrowiskowego u osób starszych a aktualne działania administracji państwowej”

– dr Mariola Kucia-Kręblaś, naczelny Lekarz Uzdrowiska dla województwa lubelskiego, Sanatorium Uzdrowiskowe Rolnik – „Leczenie i rehabilitacja uzdrowiskowa jako ważny element wturystyce medycznej i prozdrowotnej”

– Andrzej Wnuk, prezydent Miasta Zamościa – „Współpraca w budowaniu destynacji Zamościa i Roztocza jako kluczowy element sukcesu na rynku turystyki medycznej”

– Damian Miechowicz, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Zamość i Roztocze”, członek zarządu Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej – ,,Rola lokalnych organizacji turystycznych we wspieraniu rozwoju turystyki, w tym turystyki medycznej i prozdrowotnej”

– dr Tomasz Paklepa, prezes Fundacji na rzecz Badań i Inicjatyw Społecznych – „Profil i preferencje turysty zagranicznego odwiedzającego Lublin, na podstawie barometru turystycznego miasta Lublin”

– Roma Przyłuska, dyrektor Biura Podróży GALA-Travel „Praktyczne aspekty organizacji pobytu turysty zagranicznego”.

W Zamościu zaproszeni goście będą także zwiedzać miasto. Zobaczą m.in. Rynek Wielki, dawny Pałac Zamoyskich, Katedrę, dawną Akademię Zamojską, fortyfikacje Twierdzy Zamość, bramy miejskie, kościół Ojców Franciszkanów, kościół Ojców Redemptorystów, oraz Centrum „Synagoga”.

Organizatorem wydarzenia jest Lubelski Klub Biznesu.

Autor: Oliwia Bojar
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
  • "." dnia 17 października 2017 o godzinie 8:44:28 napisał:
    Za pensjonariuszami sanatoriów, domów zdrojowych, gabinetów zabiegowych idą duże pieniądze z NFZ, które zostawiane są tam gdzie oni są. Krótko i na temat to jest najbardziej dochodowa część turystyki, w tym wypadku turystyki prozdrowotnej. Krasnobród z kolei na swoją renomę wyrobił przez długie lata.
    2
    0
    R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
observer 44 minuty temu
Qrrrrrrrrr.....a! Ale prowincja - to o m...
nikt
u nas samorządy zaebaly wszelką dział...
TORRES20400
To nie możliwe. To po to w gumiakach bi...
Oneb
Nawet nie zaprosili na obiad. To o czym...
TORRES20400
Dlaczego nikt nie mówi o szansach na pr...
.
To było do przewidzenia, że Nowoczesna...
Mirka
Stąd to ostatnie zdanie, że może być...
observer
do Mirki - kasa to nie wszystko (przynaj...
Mirka
Czytałam na innym zamojskim portalu dzi...
observer
partia, która stała się partyjka kana...
.
Nowakowski jest super nauczycielem. jest...
antyklerykał
"do na antyklerykał" dnia 24 maja 2018 ...
geytelmen
To bolesne musiało być?!...
omnibus
Odejdzie? Kto inny ma taką szeroką wie...
człowiek z wos...
pierwsze zdjęcie powinno mieć opis "Lu...
Tylko i wylacznie. Cala 'wyzsza' kadra t...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny