Krasnobród | Kultura i rozrywka | ZamośćRedakcja15 stycznia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Krasnobród/Zamość: Sukces Krasnobrodzkiego Gospelu i Franciszka Barnowskiego

25. MFKiP - 1. dzień przesłuchań finałowych - 10 stycznia 2019 r. - kadr z filmu
R E K L A M A    B O A R D

Zespół „KRASNOBRODZKI GOSPEL” zajął I miejsce w jubileuszowym 25. Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie, w kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych.

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Krasnobrodzki Gospel z Krasnobrodzkiego Domu Kultury, otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 3 000 zł, ufundowaną przez Prezesa Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o.

Nie po raz pierwszy laureaci wyłonieni podczas eliminacji rejonowych organizowanych w Krasnobrodzie zyskują uznanie jurorów przesłuchań finałowych w Będzinie.

Wśród laureatów tegorocznego finału jest również inny laureat krasnobrodzkich eliminacji – solista Franciszek Barnowski z Klubu 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu, który zdobył trzecie miejsce w kategorii soliści – młodzież. Franciszek Barnowski otrzymał nagrodę rzeczowa o wartości 500 zł ufundowaną przez Burmistrza Miasta Wojkowice Tomasza Szczerbę i nagrodę 300 zł ufundowaną przez Zarząd P.P.H.U. „Interpromex” Sp. z o.o. w Będzinie.

Festiwal ma ogromny zasięg. Po grudniowych eliminacjach rejonowych, które odbyły się w 33 miejscowościach w Polsce (w tym również w Krasnobrodzie) i 5 miejscowościach poza granicami kraju (Białoruś i Ukraina), spośród 1625 uczestników wybrano 139 najlepszych zespołów i solistów, którzy wystąpili w finale festiwalu w Będzinie.

Od czwartku do soboty (10-12 stycznia) jury w składzie: przewodniczący: dr hab. Benedykt Odya, dr hab. Teresa Krasowska, dr hab. Paweł Sobierajski, wysłuchało aż 346 kolęd i pastorałek. Swoim wykonaniem kolęd „W żłobie leży”, „Pośpieszcie o wierni” oraz „Dzisiaj w Betlejem”, „Krasnobrodzki Gospel” przekonał jury, że pierwsza nagroda należy się właśnie im. – informuje Gmina Krasnobród

Zespół powstał rok temu z inicjatywy Karoliny Piotrowskiej oraz burmistrza Krasnobrodu Kazimierza Misztala. Prowadzony jest przez animatora środowiska muzyki gospel Grzegorza Głucha.

„Krasnobrodzki Gospel” nagranie od 9 h 55 minuty:

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Stefan
W schronisku wolontariusze nie sa mile w...
Kasia
Nadeszla pora na zmiany !!!!!!! W tym pr...
eh
Szkoda, że remont w sezonie turystyczny...
ja
Zgadzam się z opinią LZ. Zalew w zamo...
LZ
To chyba dawno nad zalewem nie byłeś. ...
Sylwia
Ja rozumiem,ze mieszkamy na prowincji,al...
Jaroo
Za to zdj�cie to powinien si� obrazi...
Widać że perspektywiczny .. weteran....
mieszkaniec
Zamojski zalew to syf. Nie powinni w og...
zamoscianin
w sumie jak by nie Gierek nie byloby uli...
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018