Krasnobród | Kultura i rozrywka | ZamośćRedakcja15 stycznia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Krasnobród/Zamość: Sukces Krasnobrodzkiego Gospelu i Franciszka Barnowskiego

25. MFKiP - 1. dzień przesłuchań finałowych - 10 stycznia 2019 r. - kadr z filmu
R E K L A M A    B O A R D

Zespół „KRASNOBRODZKI GOSPEL” zajął I miejsce w jubileuszowym 25. Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie, w kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych.

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Krasnobrodzki Gospel z Krasnobrodzkiego Domu Kultury, otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 3 000 zł, ufundowaną przez Prezesa Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o.

Nie po raz pierwszy laureaci wyłonieni podczas eliminacji rejonowych organizowanych w Krasnobrodzie zyskują uznanie jurorów przesłuchań finałowych w Będzinie.

Wśród laureatów tegorocznego finału jest również inny laureat krasnobrodzkich eliminacji – solista Franciszek Barnowski z Klubu 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu, który zdobył trzecie miejsce w kategorii soliści – młodzież. Franciszek Barnowski otrzymał nagrodę rzeczowa o wartości 500 zł ufundowaną przez Burmistrza Miasta Wojkowice Tomasza Szczerbę i nagrodę 300 zł ufundowaną przez Zarząd P.P.H.U. „Interpromex” Sp. z o.o. w Będzinie.

Festiwal ma ogromny zasięg. Po grudniowych eliminacjach rejonowych, które odbyły się w 33 miejscowościach w Polsce (w tym również w Krasnobrodzie) i 5 miejscowościach poza granicami kraju (Białoruś i Ukraina), spośród 1625 uczestników wybrano 139 najlepszych zespołów i solistów, którzy wystąpili w finale festiwalu w Będzinie.

Od czwartku do soboty (10-12 stycznia) jury w składzie: przewodniczący: dr hab. Benedykt Odya, dr hab. Teresa Krasowska, dr hab. Paweł Sobierajski, wysłuchało aż 346 kolęd i pastorałek. Swoim wykonaniem kolęd „W żłobie leży”, „Pośpieszcie o wierni” oraz „Dzisiaj w Betlejem”, „Krasnobrodzki Gospel” przekonał jury, że pierwsza nagroda należy się właśnie im. – informuje Gmina Krasnobród

Zespół powstał rok temu z inicjatywy Karoliny Piotrowskiej oraz burmistrza Krasnobrodu Kazimierza Misztala. Prowadzony jest przez animatora środowiska muzyki gospel Grzegorza Głucha.

„Krasnobrodzki Gospel” nagranie od 9 h 55 minuty:

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Przepowiednia
Mam takie przeczucie, że za niedługo s...
KL
Ta dzielnica to Krasnobród w Zamościu!...
ad111
Artykuł sponsorowany, dlaczego nie ma t...
kmicic
5100 zł za m2? Inwestor chyba pomylił ...
Dumny
Rozumiem, że mieszkańcy płacą za to ...
Cień
Ciekawa akcja popieram ...
Ja
Przecież takich radnych mieszkańcy mia...
witek
ludzie totalny chlam ? jak wyglądają w...
Mefisto
Zaskakujące oschle i surowo oceniasz pr...
edek
Wykluczeni cyfrowo analfabeci....Nie do...
leszek
Pan Marek W. i tablet... dajcie mu młot...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018