R E K L A M A

Z I P

Krasnobród | Kultura i rozrywkaRedakcja25 kwietnia 2018 FACEBOOK | 5252 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Krasnobród: Roztoczańska Majówka z Niepodległą

Krasnobród; fot. UM w Krasnobrodzie
R E K L A M A    B O A R D

Tegoroczna majówka w Krasnobrodzie będzie okazją nie tylko do uczczenia rocznicy uchwalenia konstytucji, ale także 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 

“Majówka Roztoczańska” potrwa trzy dni, które wypełnią koncerty, festyn rodzinny, rajd rowerowy, zawody wędkarskie i uroczystości patriotyczno-religijne.

Wszystko rozpoczną we wtorek 1 maja Spławikowe Zawody o Mistrzostwo Krasnobrodzkiego Towarzystwa Wędkarskiego. Osoby, które chcą w nich wystartować nie muszą się wcześniej zapisywać. Wystarczy, że o 6.30 stawią się na parkingu przy zalewie obok grobli od strony stadionu. Tego samego dnia po południu odbędzie się Rodzinny Rajd Rowerowy “Dla Niepodległej”, którego uczestnicy powinni wcześniej poinformować o swoim starcie Krasnobrodzki Dom Kultury. Zbiórka cyklistów o 14.30 na Placu Siekluckiego, a wyprawa zakończy się wspólnym ogniskiem na stadionie.

Sobotnia część majówki rozpocznie się już o 4.00, gdy na trasę o długości 100 kilometrów wyruszy pomysłodawca “Biegu na 100-lecie niepodległości” Dominik Flis. Nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Kaczórkach i Zespole Szkół w Krasnobrodzie zamierza pokonać połowę dystansu, a reszta będzie podzielona między uczniów miejscowych szkół. Lista biegaczy nie jest zamknięta i każdy może dołączyć do zawodników w dowolnym momencie, samodzielnie wybierając długość trasy, którą chce pokonać. Na sobotnie popołudnie organizatorzy zaplanowali patriotyczną grę miejską “100 lat niepodległej”, której uczestnicy w wybranych punktach będą rozwiązywać zadania, związane z historią Polski, Roztocza i Krasnobrodu. Finał zmagań odbędzie się w Dolinie św. Rocha, a w rywalizacji mogą wziąć udział drużyny złożone maksymalnie z 10 osób. Zgłoszenia zespołów także przyjmuje KDK. 

Ostatni dzień tegorocznej majówki to uroczystości religijno-patriotyczne z okazji Święta Konstytucji i 100. rocznicy odzyskania niepodległości, które rozpoczną się o 9.00 w krasnobrodzkim sanktuarium. Mszę świętą w intencji ojczyzny poprzedzi program artystyczny, który w tym roku przygotowują uczniowie Zespołu Szkół w Krasnobrodzie. Po eucharystii uczestnicy obchodów przejdą, niosąc olbrzymią biało-czerwoną flagę, pod Pomnik Konstytucji 3 Maja, gdzie wysłuchają okolicznościowego przemówienia burmistrza Krasnobrodu Kazimierza Misztala i złożą kwiaty.

Rozrywkowa część majowych obchodów rozpocznie się o 15.00 na Placu Siekluckiego, gdzie odbędzie się “Festyn z Niepodległą”. Na początek młodzi mieszkańcy miasta i gminy zaprezentują swoje talenty artystyczne, a potem wszyscy uczestnicy majowego święta powitają delegację tomaszowskiego oddziału Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej na czele z Marszałkiem Józefem Piłsudskim. Ponadto uczniowie ZS w Krasnobrodzie poprowadzą chętnych do uroczystego poloneza i zaproszą do utworzenia żywej flagi narodowej, która zostanie uwieczniona na zdjęciu z drona, a czwartkowy wieczór wypełnią koncerty. Od 17.00 na plenerowej scenie będą się prezentować: chór “Tarna-Vox” z Tarnawatki, powstała niedawno w KDK grupa “Krasnobrodzki Gospel” i miejscowy Zespół Folklorystyczny “Wójtowianie”. Ostatnim punktem święta będzie zabawa przy przebojach “Czerwonych Gitar”, które zagra zespół “Szalone Gitary”.

 

(źródło: IAS)

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny