Krasnobród | Kultura i rozrywkaRedakcja25 kwietnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Krasnobród: Roztoczańska Majówka z Niepodległą

Krasnobród; fot. UM w Krasnobrodzie

Tegoroczna majówka w Krasnobrodzie będzie okazją nie tylko do uczczenia rocznicy uchwalenia konstytucji, ale także 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 

„Majówka Roztoczańska” potrwa trzy dni, które wypełnią koncerty, festyn rodzinny, rajd rowerowy, zawody wędkarskie i uroczystości patriotyczno-religijne.

Wszystko rozpoczną we wtorek 1 maja Spławikowe Zawody o Mistrzostwo Krasnobrodzkiego Towarzystwa Wędkarskiego. Osoby, które chcą w nich wystartować nie muszą się wcześniej zapisywać. Wystarczy, że o 6.30 stawią się na parkingu przy zalewie obok grobli od strony stadionu. Tego samego dnia po południu odbędzie się Rodzinny Rajd Rowerowy „Dla Niepodległej”, którego uczestnicy powinni wcześniej poinformować o swoim starcie Krasnobrodzki Dom Kultury. Zbiórka cyklistów o 14.30 na Placu Siekluckiego, a wyprawa zakończy się wspólnym ogniskiem na stadionie.

Sobotnia część majówki rozpocznie się już o 4.00, gdy na trasę o długości 100 kilometrów wyruszy pomysłodawca „Biegu na 100-lecie niepodległości” Dominik Flis. Nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Kaczórkach i Zespole Szkół w Krasnobrodzie zamierza pokonać połowę dystansu, a reszta będzie podzielona między uczniów miejscowych szkół. Lista biegaczy nie jest zamknięta i każdy może dołączyć do zawodników w dowolnym momencie, samodzielnie wybierając długość trasy, którą chce pokonać. Na sobotnie popołudnie organizatorzy zaplanowali patriotyczną grę miejską „100 lat niepodległej”, której uczestnicy w wybranych punktach będą rozwiązywać zadania, związane z historią Polski, Roztocza i Krasnobrodu. Finał zmagań odbędzie się w Dolinie św. Rocha, a w rywalizacji mogą wziąć udział drużyny złożone maksymalnie z 10 osób. Zgłoszenia zespołów także przyjmuje KDK. 

Ostatni dzień tegorocznej majówki to uroczystości religijno-patriotyczne z okazji Święta Konstytucji i 100. rocznicy odzyskania niepodległości, które rozpoczną się o 9.00 w krasnobrodzkim sanktuarium. Mszę świętą w intencji ojczyzny poprzedzi program artystyczny, który w tym roku przygotowują uczniowie Zespołu Szkół w Krasnobrodzie. Po eucharystii uczestnicy obchodów przejdą, niosąc olbrzymią biało-czerwoną flagę, pod Pomnik Konstytucji 3 Maja, gdzie wysłuchają okolicznościowego przemówienia burmistrza Krasnobrodu Kazimierza Misztala i złożą kwiaty.

Rozrywkowa część majowych obchodów rozpocznie się o 15.00 na Placu Siekluckiego, gdzie odbędzie się „Festyn z Niepodległą”. Na początek młodzi mieszkańcy miasta i gminy zaprezentują swoje talenty artystyczne, a potem wszyscy uczestnicy majowego święta powitają delegację tomaszowskiego oddziału Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej na czele z Marszałkiem Józefem Piłsudskim. Ponadto uczniowie ZS w Krasnobrodzie poprowadzą chętnych do uroczystego poloneza i zaproszą do utworzenia żywej flagi narodowej, która zostanie uwieczniona na zdjęciu z drona, a czwartkowy wieczór wypełnią koncerty. Od 17.00 na plenerowej scenie będą się prezentować: chór „Tarna-Vox” z Tarnawatki, powstała niedawno w KDK grupa „Krasnobrodzki Gospel” i miejscowy Zespół Folklorystyczny „Wójtowianie”. Ostatnim punktem święta będzie zabawa przy przebojach „Czerwonych Gitar”, które zagra zespół „Szalone Gitary”.

 

(źródło: IAS)

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Stanisław
Gdzie i kiedy wystąpi Pablopavo i Ludzi...
do ech
Droga była zamknięta na czas wyścigu....
a
Super, że ZOO rozbudowuje się, wizuali...
mieszkaniec
Oficjalnie nie III liga tylko IV więc j...
mieszkaniec
jakie ,,ciche wsparcie" ? to, że częś...
ad111
W tej chwili ZOO generuje koszty, samo s...
ja
to zlikwidować ! jak same straty,nie b...
.
ZOO działa przez cały rok - ale najwi...
ad111
ZOO samo się nie bilansuje, to studnia ...
Ja
Malkontenci... Zwiększenie atrakcyjnoś...
z_boku
Zaraz tam dorzuci, rozpocznie zbierać k...
Renia
A w jaki sposób wyjmujecie kleszcze, je...
Antyklerykał
Jak zabraknie miastu kasy, to w rewanżu...
ad111
No jasne "karawana i psy", a tu taka syt...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018