R E K L A M A

Z I P

Krasnobród | Kultura i rozrywkaRedakcja25 kwietnia 2018 FACEBOOK | 4426 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Krasnobród: Roztoczańska Majówka z Niepodległą

Krasnobród; fot. UM w Krasnobrodzie

R E K L A M A    B O A R D

Tegoroczna majówka w Krasnobrodzie będzie okazją nie tylko do uczczenia rocznicy uchwalenia konstytucji, ale także 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 

“Majówka Roztoczańska” potrwa trzy dni, które wypełnią koncerty, festyn rodzinny, rajd rowerowy, zawody wędkarskie i uroczystości patriotyczno-religijne.

Wszystko rozpoczną we wtorek 1 maja Spławikowe Zawody o Mistrzostwo Krasnobrodzkiego Towarzystwa Wędkarskiego. Osoby, które chcą w nich wystartować nie muszą się wcześniej zapisywać. Wystarczy, że o 6.30 stawią się na parkingu przy zalewie obok grobli od strony stadionu. Tego samego dnia po południu odbędzie się Rodzinny Rajd Rowerowy “Dla Niepodległej”, którego uczestnicy powinni wcześniej poinformować o swoim starcie Krasnobrodzki Dom Kultury. Zbiórka cyklistów o 14.30 na Placu Siekluckiego, a wyprawa zakończy się wspólnym ogniskiem na stadionie.

Sobotnia część majówki rozpocznie się już o 4.00, gdy na trasę o długości 100 kilometrów wyruszy pomysłodawca “Biegu na 100-lecie niepodległości” Dominik Flis. Nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Kaczórkach i Zespole Szkół w Krasnobrodzie zamierza pokonać połowę dystansu, a reszta będzie podzielona między uczniów miejscowych szkół. Lista biegaczy nie jest zamknięta i każdy może dołączyć do zawodników w dowolnym momencie, samodzielnie wybierając długość trasy, którą chce pokonać. Na sobotnie popołudnie organizatorzy zaplanowali patriotyczną grę miejską “100 lat niepodległej”, której uczestnicy w wybranych punktach będą rozwiązywać zadania, związane z historią Polski, Roztocza i Krasnobrodu. Finał zmagań odbędzie się w Dolinie św. Rocha, a w rywalizacji mogą wziąć udział drużyny złożone maksymalnie z 10 osób. Zgłoszenia zespołów także przyjmuje KDK. 

Ostatni dzień tegorocznej majówki to uroczystości religijno-patriotyczne z okazji Święta Konstytucji i 100. rocznicy odzyskania niepodległości, które rozpoczną się o 9.00 w krasnobrodzkim sanktuarium. Mszę świętą w intencji ojczyzny poprzedzi program artystyczny, który w tym roku przygotowują uczniowie Zespołu Szkół w Krasnobrodzie. Po eucharystii uczestnicy obchodów przejdą, niosąc olbrzymią biało-czerwoną flagę, pod Pomnik Konstytucji 3 Maja, gdzie wysłuchają okolicznościowego przemówienia burmistrza Krasnobrodu Kazimierza Misztala i złożą kwiaty.

Rozrywkowa część majowych obchodów rozpocznie się o 15.00 na Placu Siekluckiego, gdzie odbędzie się “Festyn z Niepodległą”. Na początek młodzi mieszkańcy miasta i gminy zaprezentują swoje talenty artystyczne, a potem wszyscy uczestnicy majowego święta powitają delegację tomaszowskiego oddziału Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej na czele z Marszałkiem Józefem Piłsudskim. Ponadto uczniowie ZS w Krasnobrodzie poprowadzą chętnych do uroczystego poloneza i zaproszą do utworzenia żywej flagi narodowej, która zostanie uwieczniona na zdjęciu z drona, a czwartkowy wieczór wypełnią koncerty. Od 17.00 na plenerowej scenie będą się prezentować: chór “Tarna-Vox” z Tarnawatki, powstała niedawno w KDK grupa “Krasnobrodzki Gospel” i miejscowy Zespół Folklorystyczny “Wójtowianie”. Ostatnim punktem święta będzie zabawa przy przebojach “Czerwonych Gitar”, które zagra zespół “Szalone Gitary”.

 

(źródło: IAS)

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Kibic
bardzo dobra wyniki i wysokie lokaty w. ...
XXX 12 minut temu
Brawo, brawo, brawo. Trzymamy za WAS kci...
Bulterier
Niech dadzą jeszcze jrdna banke z miast...
K.
300? A w kieszeni na zdjęciu widzę 400...
ad111
"Wróg" społeczny został unieszkodliwi...
Ekonomistka
"fucha" dnia 19 czerwca 2018 coś chyba ...
x
Za Palucha trzeba kogoś znaleźć może...
foch
wszyscy jeszzcze mamy nadzieje że hetma...
z
Straszne! Zwłaszcza ta niby broń pneum...
Ciekawe...
W. Czarzasty w jednej ze stacji TV tak s...
Wilhelm T.
Roman to idealny przykład człowieka su...
Wilhelm T.
No, zawita jak Nizioła zrobią Prezyden...
Wilhelm T.
No to kuźwa sukces! Na 102% siłą i al...
z_boku
Tak! Bimber jest święty i żadne rami...
hm
Super wiadomość !!! Tyko o 2 sezony za...
TORRES20400
Bimbru szkoda. Zbieranie "zabytków" z I...
z_boku
Ufff.... Już myślałem że Jakuba zła...
z_boku
No to trzeba mu pogratulować. Tam go je...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny