R E K L A M A

Z I P

Krasnobród | Społeczeństwo i patriotyzmRedakcja6 marca 2018 FACEBOOK | 3984 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Krasnobród: Jak uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości?

Krasnobród. Fot. R. Moteka

R E K L A M A    B O A R D

Główne obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbędą się w listopadzie, ale świętowanie w gminie Krasnobród będzie trwać cały rok. Wstępny program obchodów jest opracowany.

Przygotowania rozpoczęły się już w grudniu, gdy powstał komitet organizacyjny. Oprócz burmistrza Kazimierza Misztala i przewodniczącego rady miejskiej Rolanda Wyrostkiewicza znaleźli się w nim inni przedstawiciele władz oraz pracownicy jednostek samorządowych, ale lista członków jest otwarta. Nowe pozycje mogą się też pojawić w przygotowanym harmonogramie rocznicowych obchodów, który obejmuje wydarzenia o charakterze patriotycznym, religijnym, kulturalnym, edukacyjnym i rekreacyjno-sportowym. Są to m.in.: konkurs poprawnej polszczyzny, sadzenie 100 drzew, rajd szlakiem miejsc pamięci narodowej, koncerty pieśni i rodzinny piknik patriotyczny, narodowe czytanie i ogniska niepodległości. Te ostatnie mają być rozpalone w przeddzień narodowego święta, a obchody zakończą uroczystości religijno-patriotyczne i koncert 11 listopada.

Członkowie komitetu podkreślają, że lista wydarzeń będzie modyfikowana i zapraszają mieszkańców do współtworzenia programu obchodów. Nowe inicjatywy i pomysły można zgłaszać do Krasnobrodzkiego Domu Kultury, który zachęca również do zgłaszania propozycji w konkursie na logo. Okolicznościowy znak graficzny będzie wykorzystywany jako promocyjny znak identyfikacyjny wszystkich przedsięwzięć, które będą się odbywać do listopada. 

Szczegółowy regulamin konkursu oraz program planowanych wydarzeń są dostępne na stronach: www.krasnobrod.pl i www.kultura.krasnobrod.pl. 

Autor: Redakcja
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

mieszkaniec
Wyniki sondy jakoś mnie nie dziwią. Na...
Skp
Było. Jednak ustawodawca wprowadza szcz...
Obserwer
Co za twór nigdy o tym nie słyszałem ...
bywalec
Proponuję zrobić tak: rezerwacja nick...
No
To tylko w PiS tak zwalniają......
No
Powód jest prosty - pani Dyrektor Krupa...
luke
Szanowna zamojska wladzo wy popieracie p...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny