R E K L A M A

Z I P

Krasnobród | Polityka i SamorządRedakcja28 maja 2018 FACEBOOK | 4442 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Krasnobród: Burmistrz z absolutorium

Krasnobród. Fot. R. Moteka
R E K L A M A    B O A R D

Rada Miejska w Krasnobrodzie udzieliła burmistrzowi Kazimierzowi Misztalowi absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Podczas głosowania uchwały w tej sprawie za jej przyjęciem opowiedziało się 13 spośród 14 radnych, a 1 wstrzymał się od głosu.

Ubiegłoroczny plan dochodów gmina wykonała w 96,78%, a wydatków – w 96,79%. Najpoważniejszą z inwestycji, zrealizowanych w 2017 roku, była warta prawie 5 milionów złotych przebudowa drogi powiatowej Tomaszów Lubelski – Krasnobród – Jacnia. Prace były prowadzone na odcinku o długości prawie 7 kilometrów, a połowa środków na ten cel pochodziła z budżetu państwa. Był to wspólny projekt kilku samorządów. Z własnego budżetu Gmina Krasnobród wyłożyła około 1 miliona 400 tysięcy złotych, kolejne środki dołożył Powiat Zamojski i Gmina Adamów, a 50 procent kosztów stanowiła dotacja z rządowego “Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej”.

Oprócz uchwalenia absolutorium podczas czwartkowej sesji radni wprowadzili do Wieloletniej Prognozy Finansowej dwie inwestycje, na które pierwotnie samorząd nie otrzymał dotacji, ale teraz pojawiła się szansa na ich pozyskanie.

Pierwszy projekt dotyczący OZE obejmuje ponad 400 kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła o kosztorysowej wartości prawie 5 milionów 260 tysięcy złotych. Cyfryzacja usług administracji publicznej to z kolei propozycja konsorcjum kilku samorządów, którego liderem jest Gmina Nielisz, a jego wartość kosztorysową szacuje się na prawie 670 tysięcy złotych.

Rada Miejska w Krasnobrodzie zgodziła się również na propozycję Społecznego Komitetu Budowy Pomnika 100-lecia odzyskania niepodległości, by postawić taki obelisk na działce gminnej przy urzędzie miejskim. Autorzy pomysłu chcą w ten sposób upamiętnić w sposób trwały tegoroczną rocznicę, a pomnik postawić przy współudziale mieszkańców przed 11 listopada.

 

(źródło: IAS)

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
eva
Ty lepiej powiedz mi ile dzieci jest mol...
Solfernus
A co tam na plebanii w Wielączy ? Bez z...
Joanna
Ciekawe ilu z nich zostało przeniesiony...
Wielmożny Pan ...
To nie ma już koncertów w podzamojskic...
z_boku
Piszą że dziennik, ale materiału wyst...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny