Krasnobród | Polityka i SamorządRedakcja28 maja 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Krasnobród: Burmistrz z absolutorium

Krasnobród. Fot. R. Moteka
R E K L A M A    B O A R D

Rada Miejska w Krasnobrodzie udzieliła burmistrzowi Kazimierzowi Misztalowi absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Podczas głosowania uchwały w tej sprawie za jej przyjęciem opowiedziało się 13 spośród 14 radnych, a 1 wstrzymał się od głosu.

Ubiegłoroczny plan dochodów gmina wykonała w 96,78%, a wydatków – w 96,79%. Najpoważniejszą z inwestycji, zrealizowanych w 2017 roku, była warta prawie 5 milionów złotych przebudowa drogi powiatowej Tomaszów Lubelski – Krasnobród – Jacnia. Prace były prowadzone na odcinku o długości prawie 7 kilometrów, a połowa środków na ten cel pochodziła z budżetu państwa. Był to wspólny projekt kilku samorządów. Z własnego budżetu Gmina Krasnobród wyłożyła około 1 miliona 400 tysięcy złotych, kolejne środki dołożył Powiat Zamojski i Gmina Adamów, a 50 procent kosztów stanowiła dotacja z rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej”.

Oprócz uchwalenia absolutorium podczas czwartkowej sesji radni wprowadzili do Wieloletniej Prognozy Finansowej dwie inwestycje, na które pierwotnie samorząd nie otrzymał dotacji, ale teraz pojawiła się szansa na ich pozyskanie.

Pierwszy projekt dotyczący OZE obejmuje ponad 400 kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła o kosztorysowej wartości prawie 5 milionów 260 tysięcy złotych. Cyfryzacja usług administracji publicznej to z kolei propozycja konsorcjum kilku samorządów, którego liderem jest Gmina Nielisz, a jego wartość kosztorysową szacuje się na prawie 670 tysięcy złotych.

Rada Miejska w Krasnobrodzie zgodziła się również na propozycję Społecznego Komitetu Budowy Pomnika 100-lecia odzyskania niepodległości, by postawić taki obelisk na działce gminnej przy urzędzie miejskim. Autorzy pomysłu chcą w ten sposób upamiętnić w sposób trwały tegoroczną rocznicę, a pomnik postawić przy współudziale mieszkańców przed 11 listopada.

 

(źródło: IAS)

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
eljot 23 minuty temu
wie ktoś co się dzieje z Daszkiewiczem...
KL
Widzę, że Zamość dalej brnie w krety...
Zamość
"Król jest nagi". Rozczarowany-zgadzam ...
Rozczarowany
Jakiś czas temu na koncepcjach GDDKiA o...
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Thomas
Beata Mazurek z numerem dwa w lubelskim...
KL
Stara wiadomość - to było w sobotę....
ak
Jeszcze trzeba wymienić mieszkańców S...
LOVE_ZMC
Jeśli sie myle to przepraszam i zwracam...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat