Kraj | Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara16 kwietnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Kraj/Zamość: Z polityków wychodzą ludzie…

Źródło: Twitter/Kornelia Wróblewska
R E K L A M A    B O A R D

Dzieci łagodzą obyczaje i powodują zmianę nastawienia. Z polityków wychodzą ludzie… A tego dzisiaj bardzo potrzebujemy. – napisała posłanka Kornelia Wróblewska (Nowoczesna) publikując zdjęcie swoje i córki razem z posłem Robertem Winnickim (Ruch Narodowy) i jego synkiem.

Przypomnijmy, że prowadząca w Zamościu biuro posłanka kilka miesięcy temu wzbudziła w Sejmie sporą i pozytywną sensację przychodząc do parlamentu ze swoją malutką córeczką Tosią. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Niedawno Internet obiegło jej kolejne zdjęcie z córką i posłem Robertem Winnickim z Ruchu Narodowego i jego synkiem. Jak widać dzieci i tematy rodzicielskie nie mają zabarwienia politycznego.  „Dzieci łagodzą obyczaje i powodują zmianę nastawienia. Z polityków wychodzą ludzie… A tego dzisiaj bardzo potrzebujemy.”- napisała na jednym z portali społecznościowych posłanka. 

W związku z publikacją zdjęcia odezwały się głosy krytyki wobec posłanki. Poszło o posła Winnickiego, który nie cieszy się w pewnych kręgach dobrą opinią, zwłaszcza wśród przeciwników Ruchu Narodowego i ONR-u.

Źródło: Facebook/Kornelia Wróblewska

Poniżej publikujemy odpowiedź posłanki Nowoczesnej na ten zarzut.

Na ostatnim posiedzeniu Sejmu poseł Winnicki pojawił się z synkiem na sali plenarnej. Byłam akurat z córką. W ludzkim odruchu podeszłyśmy się przywitać, nie zważając na różnice polityczne i światopoglądowe.
Moja praca w ciąży, a następnie w towarzystwie córki, została pozytywnie odebrana nie tylko przez społeczeństwo, ale również przez posłów wszystkich opcji. Spotykamy się z ogromną życzliwością ze strony osób, z którymi dotychczas dzieliło mnie wszystko. Dzieci łagodzą obyczaje i powodują zmianę nastawienia. Z polityków wychodzą ludzie… A tego dzisiaj bardzo potrzebujemy. Pojawienie się kolejnego posła z dzieckiem – chociaż jak sam zauważył było to czystym przypadkiem – pozwoliłam sobie odczytać jako pójście za dobrym przykładem i – powtarzając za innymi posłami – „ocieplaniem Sejmu”, jako miejsca pracy opartej o twarde spory, nie zawsze merytoryczne i kulturalne.
Niestety zostało to źle odczytane. Dlatego odpowiadając na liczne ataki za to zdjęcie chcę wyjaśnić:
Nie – poseł Winnicki nie jest moim „kumplem” i nie uprawiam z nim polityki.
Nie popieram jego poglądów i postaw. W kwestiach politycznych, merytorycznych, ale też na płaszczyźnie wartości i poglądów nie ma między nami stycznych.
Nie mam również nic wspólnego z ONR-em i z całą mocą potępiam prezentowany przez nich patriotyzm i katolicyzm.

Warto zaznaczyć, że polska polityka nie takie znajomości już zna. Swego czasu głośno było o znajomości dwóch posłów adwokatów – Romana Giertycha (wówczas LPR) i Ryszarda Kalisza (wówczas SLD). Gdy Kalisz zachorował Giertych życzył mu zdrowia i zapewniał o modlitwie za Kalisza. Deklaracja ta miała też drugie dno, bowiem w przypadku rezygnacji Kalisza z mandatu poselskiego jego miejsce w sejmowej ławie zająłby… Robert Biedroń.

Nie sposób też nie przytoczyć ponadpartyjnych akcji z lokalnego, zamojskiego podwórka. Przypomnijmy, że swego czasu w promocję filmu „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego wspólnie zaangażowali się zamojscy radni miejscy Rafał Zwolak (Nowoczesna) i Adam Pawlik (PiS). Jeszcze szersze porozumienie ponadpartyjne wzbudził mecz Dziennikarzy i Radnych z 2 czerwca 2017 r. o którym pisaliśmy TUTAJ.

Podsumowując nasuwa mi się myśl, że czasem z polityków wychodzą ludzie, zaś z ludzi czasem wychodzi … (tu miejsce na dowolne słowo i interpretację Czytelnika).

 

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Antyklerykał
Zawierzy się akustykę np. tzw. Matce B...
ja
"przewidywana dobra akustyka". A jak nie...
Zróbcie jeszcze plac zabaw, by księża...
muo
Dopiero wyremontowana ulica za miliony i...
Antyklerykał
W Polsce katolickiej jest około 50 tys....
Antyklerykał
A leków w aptekach nadal nie ma......
Witold
Przypominam, że Świadkowie Jehowy nie ...
KL
Niesamowite na Zamojszczyźnie - kieruj...
KL
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi" - n...
Inżynier z Pet...
Widać ze Pan Farion startuje na posła ...
Krys
Rozumiem protest przeciw spalarni, ale n...
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
ja z zamoscia
Wielka strata dla Zamościa. Super Facet...
observer
Czytałem "fachowe" wypowiedzi członkó...
ak
Powinniśmy wpisać śmieci na listę na...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018