R E K L A M A

Z I P

Kraj | Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara16 kwietnia 2018 FACEBOOK | 4429 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1) ()

Kraj/Zamość: Z polityków wychodzą ludzie…

Źródło: Twitter/Kornelia Wróblewska

R E K L A M A    B O A R D

Dzieci łagodzą obyczaje i powodują zmianę nastawienia. Z polityków wychodzą ludzie… A tego dzisiaj bardzo potrzebujemy. – napisała posłanka Kornelia Wróblewska (Nowoczesna) publikując zdjęcie swoje i córki razem z posłem Robertem Winnickim (Ruch Narodowy) i jego synkiem.

Przypomnijmy, że prowadząca w Zamościu biuro posłanka kilka miesięcy temu wzbudziła w Sejmie sporą i pozytywną sensację przychodząc do parlamentu ze swoją malutką córeczką Tosią. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Niedawno Internet obiegło jej kolejne zdjęcie z córką i posłem Robertem Winnickim z Ruchu Narodowego i jego synkiem. Jak widać dzieci i tematy rodzicielskie nie mają zabarwienia politycznego.  “Dzieci łagodzą obyczaje i powodują zmianę nastawienia. Z polityków wychodzą ludzie… A tego dzisiaj bardzo potrzebujemy.”- napisała na jednym z portali społecznościowych posłanka. 

W związku z publikacją zdjęcia odezwały się głosy krytyki wobec posłanki. Poszło o posła Winnickiego, który nie cieszy się w pewnych kręgach dobrą opinią, zwłaszcza wśród przeciwników Ruchu Narodowego i ONR-u.

Źródło: Facebook/Kornelia Wróblewska

Poniżej publikujemy odpowiedź posłanki Nowoczesnej na ten zarzut.

Na ostatnim posiedzeniu Sejmu poseł Winnicki pojawił się z synkiem na sali plenarnej. Byłam akurat z córką. W ludzkim odruchu podeszłyśmy się przywitać, nie zważając na różnice polityczne i światopoglądowe.
Moja praca w ciąży, a następnie w towarzystwie córki, została pozytywnie odebrana nie tylko przez społeczeństwo, ale również przez posłów wszystkich opcji. Spotykamy się z ogromną życzliwością ze strony osób, z którymi dotychczas dzieliło mnie wszystko. Dzieci łagodzą obyczaje i powodują zmianę nastawienia. Z polityków wychodzą ludzie… A tego dzisiaj bardzo potrzebujemy. Pojawienie się kolejnego posła z dzieckiem – chociaż jak sam zauważył było to czystym przypadkiem – pozwoliłam sobie odczytać jako pójście za dobrym przykładem i – powtarzając za innymi posłami – „ocieplaniem Sejmu”, jako miejsca pracy opartej o twarde spory, nie zawsze merytoryczne i kulturalne.
Niestety zostało to źle odczytane. Dlatego odpowiadając na liczne ataki za to zdjęcie chcę wyjaśnić:
Nie – poseł Winnicki nie jest moim „kumplem” i nie uprawiam z nim polityki.
Nie popieram jego poglądów i postaw. W kwestiach politycznych, merytorycznych, ale też na płaszczyźnie wartości i poglądów nie ma między nami stycznych.
Nie mam również nic wspólnego z ONR-em i z całą mocą potępiam prezentowany przez nich patriotyzm i katolicyzm.

Warto zaznaczyć, że polska polityka nie takie znajomości już zna. Swego czasu głośno było o znajomości dwóch posłów adwokatów – Romana Giertycha (wówczas LPR) i Ryszarda Kalisza (wówczas SLD). Gdy Kalisz zachorował Giertych życzył mu zdrowia i zapewniał o modlitwie za Kalisza. Deklaracja ta miała też drugie dno, bowiem w przypadku rezygnacji Kalisza z mandatu poselskiego jego miejsce w sejmowej ławie zająłby… Robert Biedroń.

Nie sposób też nie przytoczyć ponadpartyjnych akcji z lokalnego, zamojskiego podwórka. Przypomnijmy, że swego czasu w promocję filmu “Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego wspólnie zaangażowali się zamojscy radni miejscy Rafał Zwolak (Nowoczesna) i Adam Pawlik (PiS). Jeszcze szersze porozumienie ponadpartyjne wzbudził mecz Dziennikarzy i Radnych z 2 czerwca 2017 r. o którym pisaliśmy TUTAJ.

Podsumowując nasuwa mi się myśl, że czasem z polityków wychodzą ludzie, zaś z ludzi czasem wychodzi … (tu miejsce na dowolne słowo i interpretację Czytelnika).

 

 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
swojak
Świetne miejsce! Co jakiś czas odwiedz...
Jaro
Paluch może nie odejdzie bo w Motorze c...
Janek
Ta druga od lewej jest za*ebista mrrr...
zamościak
Z całym szacunkiem dla klubu Orka i ich...
zamościak
pokerowa zagrywka, trzeba przyznać...
Tomek
dodam jeszcze , że zamieszczenie tego a...
Tomek
Powiem tak, odwiedzałem to "zoo" poniew...
malibu
Może to zdjęcie jest zapowiedzią kole...
Kibic
bardzo dobra wyniki i wysokie lokaty w. ...
XXX
Brawo, brawo, brawo. Trzymamy za WAS kci...
Bulterier
Niech dadzą jeszcze jrdna banke z miast...
K.
300? A w kieszeni na zdjęciu widzę 400...
ad111
"Wróg" społeczny został unieszkodliwi...
Ekonomistka
"fucha" dnia 19 czerwca 2018 coś chyba ...
x
Za Palucha trzeba kogoś znaleźć może...
foch
wszyscy jeszzcze mamy nadzieje że hetma...
z
Straszne! Zwłaszcza ta niby broń pneum...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny