R E K L A M A

Z I P

Kraj | Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara16 kwietnia 2018 FACEBOOK | 4202 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1) ()

Kraj/Zamość: Z polityków wychodzą ludzie…

Źródło: Twitter/Kornelia Wróblewska

R E K L A M A    B O A R D

Dzieci łagodzą obyczaje i powodują zmianę nastawienia. Z polityków wychodzą ludzie… A tego dzisiaj bardzo potrzebujemy. – napisała posłanka Kornelia Wróblewska (Nowoczesna) publikując zdjęcie swoje i córki razem z posłem Robertem Winnickim (Ruch Narodowy) i jego synkiem.

Przypomnijmy, że prowadząca w Zamościu biuro posłanka kilka miesięcy temu wzbudziła w Sejmie sporą i pozytywną sensację przychodząc do parlamentu ze swoją malutką córeczką Tosią. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Niedawno Internet obiegło jej kolejne zdjęcie z córką i posłem Robertem Winnickim z Ruchu Narodowego i jego synkiem. Jak widać dzieci i tematy rodzicielskie nie mają zabarwienia politycznego.  “Dzieci łagodzą obyczaje i powodują zmianę nastawienia. Z polityków wychodzą ludzie… A tego dzisiaj bardzo potrzebujemy.”- napisała na jednym z portali społecznościowych posłanka. 

W związku z publikacją zdjęcia odezwały się głosy krytyki wobec posłanki. Poszło o posła Winnickiego, który nie cieszy się w pewnych kręgach dobrą opinią, zwłaszcza wśród przeciwników Ruchu Narodowego i ONR-u.

Źródło: Facebook/Kornelia Wróblewska

Poniżej publikujemy odpowiedź posłanki Nowoczesnej na ten zarzut.

Na ostatnim posiedzeniu Sejmu poseł Winnicki pojawił się z synkiem na sali plenarnej. Byłam akurat z córką. W ludzkim odruchu podeszłyśmy się przywitać, nie zważając na różnice polityczne i światopoglądowe.
Moja praca w ciąży, a następnie w towarzystwie córki, została pozytywnie odebrana nie tylko przez społeczeństwo, ale również przez posłów wszystkich opcji. Spotykamy się z ogromną życzliwością ze strony osób, z którymi dotychczas dzieliło mnie wszystko. Dzieci łagodzą obyczaje i powodują zmianę nastawienia. Z polityków wychodzą ludzie… A tego dzisiaj bardzo potrzebujemy. Pojawienie się kolejnego posła z dzieckiem – chociaż jak sam zauważył było to czystym przypadkiem – pozwoliłam sobie odczytać jako pójście za dobrym przykładem i – powtarzając za innymi posłami – „ocieplaniem Sejmu”, jako miejsca pracy opartej o twarde spory, nie zawsze merytoryczne i kulturalne.
Niestety zostało to źle odczytane. Dlatego odpowiadając na liczne ataki za to zdjęcie chcę wyjaśnić:
Nie – poseł Winnicki nie jest moim „kumplem” i nie uprawiam z nim polityki.
Nie popieram jego poglądów i postaw. W kwestiach politycznych, merytorycznych, ale też na płaszczyźnie wartości i poglądów nie ma między nami stycznych.
Nie mam również nic wspólnego z ONR-em i z całą mocą potępiam prezentowany przez nich patriotyzm i katolicyzm.

Warto zaznaczyć, że polska polityka nie takie znajomości już zna. Swego czasu głośno było o znajomości dwóch posłów adwokatów – Romana Giertycha (wówczas LPR) i Ryszarda Kalisza (wówczas SLD). Gdy Kalisz zachorował Giertych życzył mu zdrowia i zapewniał o modlitwie za Kalisza. Deklaracja ta miała też drugie dno, bowiem w przypadku rezygnacji Kalisza z mandatu poselskiego jego miejsce w sejmowej ławie zająłby… Robert Biedroń.

Nie sposób też nie przytoczyć ponadpartyjnych akcji z lokalnego, zamojskiego podwórka. Przypomnijmy, że swego czasu w promocję filmu “Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego wspólnie zaangażowali się zamojscy radni miejscy Rafał Zwolak (Nowoczesna) i Adam Pawlik (PiS). Jeszcze szersze porozumienie ponadpartyjne wzbudził mecz Dziennikarzy i Radnych z 2 czerwca 2017 r. o którym pisaliśmy TUTAJ.

Podsumowując nasuwa mi się myśl, że czasem z polityków wychodzą ludzie, zaś z ludzi czasem wychodzi … (tu miejsce na dowolne słowo i interpretację Czytelnika).

 

 

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Zamościanka
Gratuluję uczniom, p. Dorocie Kowalczyk...
Luks
Po co tam Rondo???? Przecież to tylko s...
ad111
Oj, przez jakiś czas będą dzwony prze...
POdPIS
ja mogę wypromować "żulię" za darmo ...
Name
Niech wokół tego ronda-skrzyż...
magnar
Wybory rozstrzygną się między obecnym...
J.
Kandydatem N. na prezydenta Zam będzie ...
Do Mirka
Bo redaktor nic nie wie. Powiela to samo...
Mirek
Czyli nic nie wiadomo, ale artykuł se w...
ad111
Bo przecież "Żadne krzyki i płacze na...
K.
Najlepszym kandydatem był, jest i będ...
yeah
Różnica między J.Piłsudskim a R.Luks...
Józef Bąk
Nowocześni POpaprańcy nigdzie nie wejd...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny