R E K L A M A

Z I P

Kraj | Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara16 kwietnia 2018 FACEBOOK | 5249 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Kraj/Zamość: Z polityków wychodzą ludzie…

Źródło: Twitter/Kornelia Wróblewska
R E K L A M A    B O A R D

Dzieci łagodzą obyczaje i powodują zmianę nastawienia. Z polityków wychodzą ludzie… A tego dzisiaj bardzo potrzebujemy. – napisała posłanka Kornelia Wróblewska (Nowoczesna) publikując zdjęcie swoje i córki razem z posłem Robertem Winnickim (Ruch Narodowy) i jego synkiem.

Przypomnijmy, że prowadząca w Zamościu biuro posłanka kilka miesięcy temu wzbudziła w Sejmie sporą i pozytywną sensację przychodząc do parlamentu ze swoją malutką córeczką Tosią. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Niedawno Internet obiegło jej kolejne zdjęcie z córką i posłem Robertem Winnickim z Ruchu Narodowego i jego synkiem. Jak widać dzieci i tematy rodzicielskie nie mają zabarwienia politycznego.  “Dzieci łagodzą obyczaje i powodują zmianę nastawienia. Z polityków wychodzą ludzie… A tego dzisiaj bardzo potrzebujemy.”- napisała na jednym z portali społecznościowych posłanka. 

W związku z publikacją zdjęcia odezwały się głosy krytyki wobec posłanki. Poszło o posła Winnickiego, który nie cieszy się w pewnych kręgach dobrą opinią, zwłaszcza wśród przeciwników Ruchu Narodowego i ONR-u.

Źródło: Facebook/Kornelia Wróblewska

Poniżej publikujemy odpowiedź posłanki Nowoczesnej na ten zarzut.

Na ostatnim posiedzeniu Sejmu poseł Winnicki pojawił się z synkiem na sali plenarnej. Byłam akurat z córką. W ludzkim odruchu podeszłyśmy się przywitać, nie zważając na różnice polityczne i światopoglądowe.
Moja praca w ciąży, a następnie w towarzystwie córki, została pozytywnie odebrana nie tylko przez społeczeństwo, ale również przez posłów wszystkich opcji. Spotykamy się z ogromną życzliwością ze strony osób, z którymi dotychczas dzieliło mnie wszystko. Dzieci łagodzą obyczaje i powodują zmianę nastawienia. Z polityków wychodzą ludzie… A tego dzisiaj bardzo potrzebujemy. Pojawienie się kolejnego posła z dzieckiem – chociaż jak sam zauważył było to czystym przypadkiem – pozwoliłam sobie odczytać jako pójście za dobrym przykładem i – powtarzając za innymi posłami – „ocieplaniem Sejmu”, jako miejsca pracy opartej o twarde spory, nie zawsze merytoryczne i kulturalne.
Niestety zostało to źle odczytane. Dlatego odpowiadając na liczne ataki za to zdjęcie chcę wyjaśnić:
Nie – poseł Winnicki nie jest moim „kumplem” i nie uprawiam z nim polityki.
Nie popieram jego poglądów i postaw. W kwestiach politycznych, merytorycznych, ale też na płaszczyźnie wartości i poglądów nie ma między nami stycznych.
Nie mam również nic wspólnego z ONR-em i z całą mocą potępiam prezentowany przez nich patriotyzm i katolicyzm.

Warto zaznaczyć, że polska polityka nie takie znajomości już zna. Swego czasu głośno było o znajomości dwóch posłów adwokatów – Romana Giertycha (wówczas LPR) i Ryszarda Kalisza (wówczas SLD). Gdy Kalisz zachorował Giertych życzył mu zdrowia i zapewniał o modlitwie za Kalisza. Deklaracja ta miała też drugie dno, bowiem w przypadku rezygnacji Kalisza z mandatu poselskiego jego miejsce w sejmowej ławie zająłby… Robert Biedroń.

Nie sposób też nie przytoczyć ponadpartyjnych akcji z lokalnego, zamojskiego podwórka. Przypomnijmy, że swego czasu w promocję filmu “Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego wspólnie zaangażowali się zamojscy radni miejscy Rafał Zwolak (Nowoczesna) i Adam Pawlik (PiS). Jeszcze szersze porozumienie ponadpartyjne wzbudził mecz Dziennikarzy i Radnych z 2 czerwca 2017 r. o którym pisaliśmy TUTAJ.

Podsumowując nasuwa mi się myśl, że czasem z polityków wychodzą ludzie, zaś z ludzi czasem wychodzi … (tu miejsce na dowolne słowo i interpretację Czytelnika).

 

 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "observer" dnia 17 kwietnia 2018 o godzinie 6:21:58 napisał:
    dobry lans jest skuteczny - ale na krótko. A wykorzystanie do niego dzieci - no cóż....
    R E K L A M A

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny