R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara4 grudnia 2017

Kraj/Zamość: SLD chce cofnięcia ustawy dezubekizacyjnej

R E K L A M A    B O A R D

Sojusz Lewicy Demokratycznej chce cofnięcia tzw. ustawy dezubikizacyjnej. Działacze SLD w Zamościu oraz całej Polsce zbierają podpisy pod projektem obywatelskim. Ich zdaniem ustawa ta “w sposób niezgodny z Konstytucją i obowiązującym prawem, odebrała emerytury i renty funkcjonariuszom Rzeczypospolitej Polskiej”.

Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych Rzeczypospolitej Polskiej wspólnie z Sojuszem Lewicy Demokratycznej zwraca uwagę Państwa na los osób dyskryminowanych, pomawianych, szkalowanych i skrzywdzonych – ustawą z dnia 16.12.2016 r., zwaną „dezubekizacyjną”, która w sposób niezgodny z Konstytucją i obowiązującym prawem, odebrała emerytury i renty funkcjonariuszom Rzeczypospolitej Polskiej, którzy poświęcili swoje życie w służbie Narodu, Wolnej Polski i Polaków, którym nie udowodniono żadnego naruszenia prawa i etyki zawodowej, a świadczenia emerytalno – rentowe nabyli na mocy prawnych orzeczeń za uczciwą służbę w III RP, w takich organach jak; Policja, CBŚ, CBA, Straż Graniczna itp.” – piszą działacze SLD.

W Zamościu podpisy zbierane są w nowej siedzibie SLD przy ul. Sadowej 6 ( I piętro) w godz. 15-17. W tym czasie dyżury w siedzibie partii pełnić będą radni miejscy, członkowie lokalnych władz partyjnych oraz radca prawny.

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "por.zUbek" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 8:18:19 napisał:
  Kłamstwo założycielskie dalej działa?! Powinno być: "funkcjonariuszom PRL" . Ustawa dobra-lećcie do sądów towarzysze, a nie zasłaniajcie się przykładem sekretarki-stenotypistki, czy sprzątaczki w SB...
  15
  4
 • R E K L A M A
 • "Kari" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 13:41:15 napisał:
  Jako młody człowiek wstąpiłem wiele lat temu do SLD. Było nas kilkanaście młodych, myślących po lewicowemu młodych ludzi. Wszystko zniszczyli starsi koledzy, zgnoili zapał, chęci, moralność wyższe idee, które tak tak mieliśmy. Wszyscy mieliśmy już później jeden podgląd na większość (nie wszystkich) starszych kolegów: leniwy beton skażony komuną. Towarzysze tęsknili za czasami gdy wszystko mogli, wspominali je z nostalgią. Najgorsi byli byli policjanci i wojskowi z wypasionymi emeryturami, patrzący na nas młodych, ideowych i często biednych z pogardą, oczywiście wbrew obiegowej opinii nie otrzymaliśmy od nich najmniejszej pomocy. Nawet kiedy zajmowali za rządów Milera kluczowe stanowiska. I tak po wielu latach, kiedy już ci młodzi wartościowi i myślący inaczej niż komuchy, młodzi ludzie nie są w SLD, nasuwa mi się jedna myśli: To jedyna sprawiedliwość ta ustawa, tylko powinna dotyczyć znacznie szerszej grupy np. współpracujących z SB byłych wojskowych i policjantów. I tak podsumowując w czym gorsza jest moja mama - księgowa, która przepracowała 45 lat i ma 1200 zł emerytury od pani księgowej z SB która przepracowała 20 lat i miała 4500 zł emerytury. PYTAM W CZYM !!!! BRAWO PIS TAK TRZYMAĆ !!!!!!!
  13
  6
 • "Anonim" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 16:46:51 napisał:
  Trzeba przyznać , że ma tupet ten SLD . Postulat o cofnięcie ustawy dezubekizacyjnej to nic innego jak wskrzeszanie trupa . A mówiliśmy , że SLD w Zamościu nie ma pomysłu na odbicie się od dna . Jak widać już ma i to jest pokosie "leśnych dziadków" wybieranych na przewodniczących struktur ( niestety dotyczy to również Zamościa ) Moim zdaniem ustawa powinna obejmować również byłych oficerów politycznych LWP oraz sekretarzy POP
  7
  5
 • "L11A" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 16:56:56 napisał:
  Wszystko, tylko nie komuna w tym jej pogrobowcy.
  7
  3
 • "reksio" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 20:17:48 napisał:
  No to Towarzysze z SLD strzał w stopę i POzamiatane! Tylko PSL tradycyjnie milczy! Takie cichociemne i pokorne towarzystwo bliskie ideowo/czytaj towarzysko/ SLD ! Mam nadzieję, że na wasze synekury z czasem przyjdzie kryska!. Jest co przewietrzyć i po czym posprzątać po ponad 20 latach pieszczenia posadek. Najbliższe wybory samorządowe zabolą ojj zabolą.. Nagle okaże się, że głosów nieważnych będzie może 2% .. Osobiście nie lubię czytać długich wpisów ale dotrwajcie do końca.. A tak dla przypomnienia 2014r.: " W wyborach do sejmików wojewódzkich liczba głosów nieważnych wahała się w gminach od 5% do 51%,(!!!) więc nie wskazuje to na efekt pierwszej strony książeczki do głosowania, bo wszyscy myliliby się w równy sposób. W głosowaniu do rad powiatów rozpiętość głosów nieważnych wyniosła w gminach od 7% do 36%.(!!!) A tak wyglądał procent głosów nieważnych w kilku ostatnich wyborach w Polsce. W wyborach samorządowych 2010 było 3 373 334 głosów nieważnych (6,22%) W wyborach prezydenckich 2010: I tura - 117 662 (0,70%) II tura - 197 396 (1,16%) W wyborach parlamentarnych 2011: do Sejmu - 680 524 (4,52%) do Senatu - 516 798 (3,43%) W wyborach do Parlamentu Europejskiego 2014 - 228 005 (3,12%) " zródło: www.solidarni2010.pl Przypadek...?
  5
  5
 • "ada" dnia 4 grudnia 2017 o godzinie 22:49:04 napisał:
  A może jeszcze cofnąć rozwiązanie PZPR, Układu Warszawskiego i wskrzesić Lenina ze Stalinem??? PATOLOGIA CZERWONYCH!!!
  4
  5


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

antyklerykał 31 minut temu
Coś tam zacytowałeś i myślisz, że c...
LZ
A propos strefy zamieszkania, pamiętajm...
He he
Można wprowadzać różne przepisy, tyl...
antyklerykał
Jesteście obrzydliwi - obrońcy zwyrodn...
antyklerykał
Ciekawe czy puszczono filmiki z laptopa ...
Po cichu. ...
Droga "redakcjo" ,a może raczej Roberci...
Thomas
Rozszerzenie Stref Ekonomicznych na cał...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny