R E K L A M A

Z I P

Kraj | Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara31 stycznia 2018 FACEBOOK | 4288 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 5 komentarzy ()

Kraj/Zamość: Referendum lokalne bez progu? Tego chce poseł Sachajko i Kukiz’15

Poseł Jarosław Sachajko. Fot. Robert Moteka 2016

R E K L A M A    B O A R D

Obywatele muszą mieć skuteczne narzędzia kontroli nad władzą! Referendum lokalne to najbardziej demokratyczne narzędzie kontroli społecznej, skutecznie niszczone przez partie polityczne. Musimy je odzyskać dla Obywateli! – apeluje zamojski poseł Kukiz’15, Jarosław Sachajko.

Zniesienie progu frekwencji od którego zależy ważność referendum, zagwarantowanie inicjatorom referendum pół roku na zebranie podpisów i zwiększenie liczby mężów zaufania -tak w skrócie przedstawiają się pomysły Kuki’15 odnośnie zmian w referendum lokalnym. W Sejmie zaprezentował je zamojski poseł tego ugrupowania, Jarosław Sachajko.

Wspólnie z inną posłanką Kukiz’15, Agnieszką Ścigaj przedstawił on projekt nowelizacji ustawy o referendum lokalnym, który zakłada m.in. zniesienie progu frekwencji, który obecnie wynosi 30%, wydłużenie terminu na zebranie podpisów mieszkańców popierających referendum z 60 dni do 6 miesięcy, czy zmniejszenie liczby obywateli niezbędnych do zainicjowania referendum w gminach i powiatach z 10 na 5%, a w województwach z 5 do 2,5%.

Zniesienie progu frekwencji spowoduje, że obie strony dyskursu będą zachęcały swoich zwolenników, aby pójść do referendum i wyrazić swoje zdanie – przekonywał podczas briefingu poseł Sachajko. Przypomniał przy tym sytuację z 2013 roku, gdy podczas referendum nad odwołaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz z urzędu prezydent Warszawy namawiała wyborców, by nie brali udziału w referendum, tak aby brak wymaganej liczby uczestników referendum  wpłynął na jego nieważność.

Jak Wam się podoba takie rozwiązanie?

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "zamościanin" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 9:01:29 napisał:
  Ale nabrali animuszu medialnego, widać że zbliżają się wybory, ale ten K15 to gniot polityczny, tylko oszołomy jeszcze coś w nim widzą, na wszelkie sposoby próbują poprawić frekwencję kandydatów do wyborów, nie mają swojego zaplecza to ściągają kogo się da byle tylko było dużo, nic nie zrobił ten pan dla lokalnego środowiska, dla niego ważne jest pokazanie się w mediach, wszystko pod publiczkę
  11
  5
  R E K L A M A
 • "magnar" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 9:06:16 napisał:
  Popieram przedmówcę. Niepotrzebne pompowanie K'15. W Zamościu prawie nie istnieją, a w skali ogólnopolskiej wkrótce pożre ich PiS
  10
  5
 • "por.zUbek" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 11:51:39 napisał:
  "Wspólnie z inną posłanką Kukiz’15, Agnieszka ścigaj" ... Kogo ściga Agnieszka..? Ktoś to czyta przed publikacją? Proszę poprawić. Wracając do tematu, może Kukiz 15 "nie istnieje" w Zamościu ale i tak zbierze lokalnie więcej głosów niż czekoladowa N. To jest demokracja Panowie. Zauważyłem, że poza ujadaniem nad K15 nie odnieśliście się do ich pomysłu na referendum. To nie jest dyskusja.
  4
  5
 • "Rens" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 12:24:33 napisał:
  Ksk obserwuje kukiz15 atskujr wszystkie partie polityczne. W Zamościu tez jest podobnie. Jeżeli zmienia retoryke to moze cis z tego bedzie. Teraz nie sa opozycją to co tobi pis im sie juz nie podoba więc niech sie określa
  4
  1
 • ""spirytus mowens"" dnia 31 stycznia 2018 o godzinie 16:15:24 napisał:
  @rens -A "atakując" nie ma racji?
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
observer
a dlaczego redakcja nie zamieściła prz...
obiektyw
"roman2" = to nie tylko świnia, ale wie...
.
Tylko po co te inscenizacje?...
KL.
Zamość nie dostał się w ręce wojsk ...
TORRES20400
Każdy Wieśniak może sobie zakupić "b...
Włodek
Też głosowałem w tym sondażu, tyle ...
pacjent
Z autopsji (inna dziedzina medycyny): mi...
KL.
I co z tych filtrów? Głosowałem z trz...
na poprawę hum...
"Przychodzi kobieta do lekarza. Lekarz: ...
na pohybel heJt...
https://portalzamojski.pl/wiadomosci/pol...
TORRES20400
A czemu od razu w dziurawych? Całe som....
ten s.....n2040...
Prawdziwy burak w dziurawych gumofilcach...
Bufu
Tunamu "antyklerykala":emrullah kallur k...
Czesław
Pan ładnie się prezentuje na zdjęciu,...
observer
Qrrrrrrrrr.....a! Ale prowincja - to o m...
nikt
u nas samorządy zaebaly wszelką dział...
TORRES20400
To nie możliwe. To po to w gumiakach bi...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny