Kraj | Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara14 grudnia 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 27 komentarzy

Kraj/Zamość: Posłanka Wróblewska pisze do prezydenta Dudy

Kornelia Wróblewska: fot. Facebook

„Ja, obywatel Polski zwracam się do Pana Prezydenta…” zaczyna swój list do prezydenta RP Andrzeja Dudy związana z Zamościem posłanka Nowoczesnej, Kornelia Wróblewska.

List ma być forma protestu i apelu wobec przeprowadzanych przez rządzące Prawo i Sprawiedliwość zmian Krajowej Rady Sądownictwa oraz Sądu Najwyższego.

Ostateczne załamanie trójpodziału władzy, poprzez forsowanie ustaw dotyczących Krajowej Rady Sądownictwa oraz Sądu Najwyższego, odrzucenie poprawek Prezydenckich i opozycyjnych a teraz zmiany w kodeksie wyborczym zagrażają NASZEJ WOLNOŚCI. To koniec Polskiej Demokracji! Dlatego po wielu protestach (na których nie poprzestaniemy), wysłałam list do Prezydenta Andrzeja Dudy z prośbą o kolejne weta i zatrzymanie procesu dewastacji ustroju państwa. Zwracam się również do Państwa o poparcie tej inicjatywy i wysłanie podobnych pism w Państwa imieniu. Akcja ma na celu okazanie po raz kolejny Uzasadnionego Nieposłuszeństwa Obywatelskiego. Tylko forma listu poleconego zostanie zaewidencjonowana w Kancelarii Prezydenta, dlatego też ta konkretna forma, jest najbardziej pożądaną. Pokażmy ilu z NAS zależy na DEMOKRACJI!– proponuje prowadząca w Zamościu biuro posłanka Kornelia Wróblewska.

Jak oceniacie inicjatywę posłanki Wróblewskiej?

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 9.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "jorg" dnia 14 grudnia 2017 o godzinie 8:47:54 napisał:
  Totalna głupota !pisz Pani na Berdyczów!
  R E K L A M A
 • "Kiko" dnia 14 grudnia 2017 o godzinie 9:23:21 napisał:
  Związana z Zamościem... Bo ma tu biuro, w którym kto pracuje? Związany z kim? Ona jest związana z południowym Podlasiem gdzie się urodziła i mieszka w Warszawie, gdzie jest związana z mecenasem Kaczyńskim. Jak to było? Niezastąpiony barszcz czerwony? :)
 • "taka prawda" dnia 14 grudnia 2017 o godzinie 10:24:45 napisał:
  Urodziła się i wychowała w naszym okręgu wyborczym. A że rozciąga się od Białej Podlaskiej po Tomaszów Lub. to inna para kaloszy. Ma większe związki z nami niż poseł Szewczak (spec od SKOKów), którego wybraliście z listy PIS, a który pewnie nawet nigdy w Zamościu nie był.
 • "por.zUbek" dnia 14 grudnia 2017 o godzinie 10:28:37 napisał:
  Czy posłowie z Nowoczesnej maja jakąś inną dietę ? Za mało potasu, magnezu, cynku? Co którego posłucham to uśmiech od ucha do ucha!
 • "jorgos" dnia 14 grudnia 2017 o godzinie 10:44:50 napisał:
  To już nawet nie jest śmieszne, Panie Redaktorze, szkoda miejsca na portalu na takie wydarzenia
 • "Ja" dnia 14 grudnia 2017 o godzinie 11:58:26 napisał:
  Do Poseł Kornelii Wróblewskiej - Szanowna Pani Poseł kilka lat temu złożyłem skargę do WSA w Lublinie na bezprawne zwolnienie z pracy. Na orzeczenie oczekiwałem, ok 1,5 roku. Bardzo prosta sprawa ale trzeba było ją przeciagać bo takie było zamówienie. Po roku kiedy zapoznawałem się z aktami sprawy za okładką akt były przygotowane dokumenty aby wydać niekorzystne dla mnie orzeczenie pomimo, że identycznych sprawach WSA wydawał korzystne orzeczenia/ wyroki/ dla skarżących. Kiedy nadeszła chwila prawdy rozprawa przed WSA - powołałem się na wcześniejsze wyroki tego sądu. Na twarzy przwodniczącego zobaczyłem zdziwienie i zaskoczenie ponieważ chyba nie przewidział, że powołam się na wyroki. Zrobiła się bardzo nerwowa sytuacja i ogłoszono przerwę a po przerwie ogłoszono odroczenie wydania orzeczenia z uwagi na skomplikowaną sytuację. Jaka skomplikowana sytuacja tego nie powiedziano. Skomplikowana bo zamówienie nie mogło być zrealizowane. Nie spodziewano się powołania na wcześniejsze orzeczenia tego samego sądu w takich samych sprawch. Oczywiście po dwóch tygodniach wydano korzystne dla mnie orzeczenie. Ale prawcodawca nagrał już w NSA w Warszawie tak aby orzeczenie WSA uchylono. Dalej nie będą opisywać bo tu już trzeba przywoływać nazwiska i nazwisko sędziego , który za tym stał. Pani Poseł takich sądów Pani broni - gdzie sędziowie na telefon są dysozycyjni, to bolszewicki raczej system. Jeżeli takiego systemu Pani broni to niech Pani pisze listy do Putina.
 • "Marta Pe" dnia 14 grudnia 2017 o godzinie 11:59:21 napisał:
  A jak ja pisałam list do świętego mikołaja, to roztocze nie zainteresowało się sprawą. Nieładnie :<
 • "al" dnia 14 grudnia 2017 o godzinie 12:06:14 napisał:
  Pani Poseł w pełni popieram treść zawartą w liście. Jestem bezpartyjny patrzę na działania różnych partii niektóre rzeczy popieram z innymi nie zgadzam się. Mam swoje własne zdanie i staram się być obiektywny i uczciwy. To co dzieje się w naszej Polsce, Sądy, KRS, łamanie Konstytucji przerażenie ogarnia ze zbliżamy się krok po kroku do takich " demokracji " jak Rosja czy Białoruś. Oby ten cudzysłów w słowie demokracja nie stał się w pełni określeniem naszego kraju.
 • "Anonim" dnia 14 grudnia 2017 o godzinie 12:20:52 napisał:
  Żenujące. Zarówno osłanka jak i roztocze
 • "qwerty" dnia 14 grudnia 2017 o godzinie 13:26:01 napisał:
  Co prawda Teoria Spiskowa, ale przesłanki i rozumowanie logiczne. https://www.youtube.com/watch?v=i0hNfm-VD-o
  R E K L A M A
 • "@taka prawda" dnia 14 grudnia 2017 o godzinie 15:53:34 napisał:
  Pan Szewczak jako poseł i wcześniej był w Zamościu wiele razy.
 • "observer" dnia 14 grudnia 2017 o godzinie 17:04:30 napisał:
  Przyznaję - patrząc na foto atrakcyjna kobitka. A dalej - niestety, to wszystko
 • "WWW" dnia 14 grudnia 2017 o godzinie 18:03:44 napisał:
  jak to mówił Balcerek "....*"
 • "Thomas" dnia 14 grudnia 2017 o godzinie 18:24:15 napisał:
  Pytanie jest inne. Czy Kornelia Wróblewska dobrze reprezentuje nasze miasto? Wydaje mi się, że oczekiwania wobec pani poseł są zgoła inne.?
 • "brudny Harry" dnia 14 grudnia 2017 o godzinie 18:47:05 napisał:
  Taaa, sądy trza ratować towarzyszko Kornelio! Tyle jeszcze kamienic w Wawie do wzięcia zostało!
 • "lul" dnia 14 grudnia 2017 o godzinie 19:59:13 napisał:
  Zaraz, to ta sama posłanka, która niedawno niczym Rejtan broniła ubeckich i esbeckich emerytur? Pani już dziękuje, mam nadzieję, że to pierwsza i ostatnia kadencja.
 • "Kmicic" dnia 14 grudnia 2017 o godzinie 20:27:02 napisał:
  Ilość tematów na portalu Roztocze.net związanych z partią zaczynającą się na literę ,,N" jest zatrważająca, można powiedzieć dzień bez tej partii dniem straconym. Ciśnie się na usta aby powiedzieć,że partia z niebieską litera finansuje ten portal albo ktoś z tej partii pracuje w redakcji Roztocze.net. Znając realia zaraz redaktor jeden lub drugi zaprzeczy tym przeczuciom jednak kto ma oczy i pamięć dobrą ten ujrzy co w trawie piszczy.
 • "magnar" dnia 14 grudnia 2017 o godzinie 21:52:34 napisał:
  @Kmicic mam inne spostrzeżenie. Sa teksty o N., ale było o wyborach w PO, widziałem w tym tygodniu dwa o SLD, czy konferencje z PiS. Jest i K'15 i stowarzyszenie Kwiatkowskiego, czy ONR. Tu akurat jest spory pluralizm partyjny na tym portalu. Zobacz sobie niektóre media które w wazeliniarstwie dla władzy przechodzą jakiekolwiek granice smaku i nigdy krytycznie na władzę nie spojrzą.
 • "magnar" dnia 14 grudnia 2017 o godzinie 21:54:28 napisał:
  Miałem pisać, że PSL-u nie ma ale jest wójt Gliwiński, to tak jakby PSL.
 • "mieszkaniec" dnia 14 grudnia 2017 o godzinie 21:58:35 napisał:
  Już widzę jak ktoś ją posłucha XD
  R E K L A M A
 • "z_boku" dnia 14 grudnia 2017 o godzinie 22:11:54 napisał:
  Niech pisze jak najwięcej. Może za rok powstanie nowy, kinowy przebój filmowy: Listy do D.
 • "darek" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 0:21:31 napisał:
  większość ciekawych wpisów to w godzinach pracy
 • "Thomas" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 2:12:53 napisał:
  Koniec Nowoczesnej to już jest pewne. PiS ma 50 % poparcia , Nowoczesna 9 %- a to oznacza, że PiS ma większość konstytucyjną. Co prawda wybór dr Katarzyny Lubnauer na jakiś czas poprawi notowania nowoczesnej, ale tyko na jakiś czas i to krótki czas. Nowoczesna przegrała nie tylko z PiS, ale z PO - i widać to gołym okiem. Bądźmy obiektywni wynik wyborczy jaki uzyskała nowoczesna jest zbyt słaby aby małe ugrupowanie sejmowe traktować na równi z dwoma największymi partiami. Działania nowoczesnej okazały się wyjątkowo nieskuteczne, jej lider Ryszard Petru z poważnego polityka stał się bohaterem memów internetowych. LIDER NOWOCZESNEJ JEST CIEKAWYM PRZYPADKIEM. Petru nie jest nikim nowym w polskiej polityce, to właśnie Petru był doradcą Balcerowicza w sprawie OFE. jednak samo to, że Ryszard Petru który był ojcem nowoczesnej stracił tę partię - i to w tak krótkim czasie pokazuje upadek tego polityka. Niemożliwe - a jednak preludium upadku Petru był upadek Mateusza Kijowskiego, już nikt Mateusza nie przyjmuje na salonach. To co przyczyniło się do upadku nowoczesnej: powodów było dużo np.: blokada sejmu, synonimem tego było "Nie pucz kiedy odjadę" w wykonaniu Joanny Muchy - no i wyśpiewała, wyjazd na Maderę Ryszarda Petru i Joanny Schmidt, problemy finansowe Nowoczesnej na skutek błędnego złożenia sprawozdania z kampami wyborczej, wybory nowego przewodniczącego - pani Lubnauer, trwały spadek notowań , zostały dwa lata do wyborów - czy nowoczesna nadrobi straty? Na pewno. To co widać gołym okiem elektorat nowoczesnej powróci do PO. =================================================================== To co się dzieje wokół nowoczesnej - może zadziwiać. Nowoczesna to młoda partia na dorobku, która dopiero buduje swoje struktury. I nagle Nowoczesna leci w dól - ciekawą anatomię upadku Ryszarda Petru można znaleźć w artykule Newsweek'a Oszukała go”. Kulisy wyborów w Nowoczesnej (Data publikacji: 28.11.2017r.). Bardzo ciekawa analiza - jednak moim zdaniem autor nie sięgnął zbyt daleko. Ale po kolei charyzmatyczny Ryszard Petru szybko stał się autorem lapsusów językowych - początkowo były to przejęzyczenia, ale skala tych lapsusów zaczęła być zbyt duża. To nie jest takie powiedzmy przejęzyczenie jak Leszka Millera, że prawdziwych mężczyzn poznaje się nie po tym jak zaczynają ale jak kończą. Oczywiste skojarzenia tych słów nie są takie jak był na początku - co więcej wielu przyznaje rację Millerowi. Skoro Newsweek poddaje krytyce Ryszarda Petru to jednak jest coś w narzeczy. ========================================================================== Scena polityczna polaryzuje się, będą dwie partie czas partii autorskich takich jak Ruch Poparcia Palikota, Kukiz 15, czy jeszcze do niedawna Nowoczesna Ryszarda Petru tak jak pokazuje historia to są partie jedno kadencyjne. Partie takie jak PSL nie mają już racji bytu. W Wielkiej Brytanii, USA w systemie demokratycznym funkcjonują dwie partie np w USA Republikanie czyli prawica, Demokraci - lewica i nikt nie robi z tego tragedii - i ten system wypracowano w ciągu stuleci i jest to tradycja demokracji. nikomu nie udało się podważyć dominacji Republikanów i Demokratów i to pomimo licznych prób. ============================================================================ Co do listu pani poseł Kornelii Wróblewskiej, bez wchodzenia kto ma rację, a kto nie. Treść tego listu mnie nie przekonuje - np. JOW zostają w okręgach wyborczych do 20 tys. mieszkańców - co do całej reszty nie będę wnikać w tą "treść". Dodam tylko tyle pani poseł jest nie tylko obywatelem, ale posłem i chyba przed wszystkim posłem - i treść listu powinna rozpocząć tymi słowami: jako poseł, lub kompromisowo jako poseł i obywatel. Tak więc jestem niemile rozczarowany tym listem. Z drugiej strony można porównać listy otwarte Wójta Gliwińskiego, w którym Wójt przedstawił swoje racje, mocno je uzasadniając -tym samym dając oponentom argumenty do dyskusji zawieszając wysoko poprzeczkę.
 • "POdPIS" dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 17:15:44 napisał:
  ja cie, i się tak nie boi ? Może zdjęcie nieteges?
 • "cyanide3" dnia 16 grudnia 2017 o godzinie 9:31:51 napisał:
  Pani poseł, jak zresztą wszyscy z osobliwej trzódki (złośliwi powiadają fraucymeru) zebranej przez osobnika wykreowanego przez WSI na guru ekonomii, kreuje się na żarliwą obrończynię trójpodziału władz, w sposób uwłaczający podstawowej wiedzy i logice. Zatem, albo jest Pani zwolenniczką pełnej demokracji, albo arystokratycznego modelu władzy, którą Monteskiusz określał mianem "judykatywy" z mianowanymi i w zasadzie nieusuwalnymi sędziami, stanu (nadzwyczajnej kasty) pozostawionej bez jakiejkolwiek kontroli suwerena. Jeżeli bez żadnej refleksji kieruje pani publiczne wystąpienie do Prezydenta RP, zawierające tak elementarne sprzeczności , to proponuję lansowanie się w stylu posłanki Muchy, posła Misiło, Szczerby, w zależności jakie tam Pani talenta jeszcze posiada.
 • "water" dnia 16 grudnia 2017 o godzinie 21:41:04 napisał:
  W obronie koryta posuniecie się nawet do kwiku"deemokracja", "konstytuuucja.." NIkt wam już nie wierzy.
 • "ad111" dnia 11 stycznia 2018 o godzinie 13:40:00 napisał:
  A jednak blondynka, która nie ogarnia ... http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22881422,poslanka-nie-glosowala-ws-aborcji-a-chwile-pozniej-pisala.html#MT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
wesoły antek
Taka podwyżka a dla czego panowie się ...
Ćwik&Zwola...
Rozumiem że ta psedo konferencja to ost...
Ma byc
@jas na filmie mowia ze ma byc tam gdzie...
jas
A co z delegaturą urzędu wojewódzkieg...
Ja nie mogę
Nie no Pan Ćwik jest gotowy do EU. Pozi...
Fredek
A co wspólnego z domem dziecka w Tomasz...
Kto
A co z wynajmującymi tam pomieszczenia ...
"Zulugula"
To chodźmy wszyscy do do Kauflandu du...
pasażer
A może tak pan radny zajął by się ni...
Jan III
Dużo dni ma ten maj 922?...
Do ‚ed’
Ceny śmieci rosną ale zobaczysz jak wz...
Wilk
Sondaż do niczego. Jak sie pozwala glos...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018