nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Hrubieszów | II. Region | Kraj | Motoryzacja | ZamośćRedakcja12 grudnia 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 3 komentarze

Kraj/Region: Kolej z nowym rozkładem jazdy

fot. pixabay.com


Nowe połączenia krajowe i międzynarodowe, powrót pociągów do Hrubieszowa i Sandomierza, więcej składów kategorii InterCity oraz dodatkowe kursy weekendowe – tak w skrócie prezentuje się rozkład jazdy PKP na sezon 2017/2018 który funkcjonuje już od niedzieli (10 grudnia).

W rozkładzie na sezon 2017/2018 do dyspozycji pasażerów będą nowe połączenia ekonomiczne. Zyskają m. in. mieszkańcy Pomorza i Podkarpacia. PKP Intercity uruchomi pociąg TLK Małopolska relacji Przemyśl – Gdynia, kursujący m. in. przez Kraków i Warszawę. Nowością będzie także skład TLK Biebrza, który pojedzie z Trójmiasta do Rzeszowa. Pociąg po drodze zatrzyma się m.in. w Giżycku, Olsztynie, Białymstoku, Warszawie i Krakowie.

Co najważniejsze dla naszego regionu to fakt, że po 13 latach wrócą pociągi do Hrubieszowa, a po rocznej przerwie do Sandomierza.
Codzienny pociąg dalekobieżny IC „Hetman” relacji: Hrubieszów – Przemyśl – Jelenia Góra/Szczecin z Hrubieszowa wyjeżdża o godzinie 5:45, o 6:45 jest w Zamościu, 7:40 w Biłgoraju, 9:50 w Rzeszowie, 12:00 w Krakowie a o 15:30 we Wrocławiu. Do Szczecina dojeżdża zaś po godzinie 21.
Nowe połączenie uzyskał też Chełm. To skład TLK Uznam do Gorzowa Wielkopolskiego. Mieszkańcy zyskali więc możliwość lepszego dojazdu m. in. na Mazowsze i do Wielkopolski. Pasażerowie z Chełma mają też do dyspozycji trzy bezpośrednie pociągi do Warszawy, oprócz TLK Uznam, są to TLK Ogiński i TLK Chełmianin.
Z kolei TLK Połoniny z Przemyśla do Warszawy, zatrzymując się m. in. na stacjach w Leżajsku, Sandomierzu i Radomiu. Ponadto w nowym rozkładzie pojawią się dodatkowe połączenia z Jeleniej Góry do Szczecina (IC Barnim) oraz Bydgoszczy (TLK Halny).

Na sieć kolejową wyjedzie każdego dnia średnio o 17 pociągów więcej niż w tym roku. Nowe połączenia IC połączą Pomorze i Podkarpacie, wrócą także pociągi do Hrubieszowa i Sandomierza. W relacji Gdynia – Przemyśl pojedzie TLK Małopolska, z Jeleniej Góry do Szczecina IC Barnim, a z Trójmiasta do Rzeszowa pociąg TLK Biebrza. Dodatkowe kursy weekendowe zostaną uruchomione w relacjach: Wrocław – Katowice (TLK Lompa) i Poznań – Gdynia (TLK Molo). Od grudnia na trasę Gliwice – Warszawa wyjedzie pociąg ekspresowy EIC Górnik. Nowe połączenia międzynarodowe pojawią się w relacjach: Katowice – Wiedeń i Warszawa – Brześć. Koleje Ukraińskie w porozumieniu z PKP Intercity uruchomią dodatkowe składy pasażerskie między Przemyślem a Odessą i w relacji Chełm – Kowel.

W związku z kontynuacją modernizacji pociągi jadące z Warszawy do Lublina kursują przez Łuków i Parczew. Dodatkowo dla składów, które jadą z kierunku Krakowa i Wrocławia do Lublina, od Radomia zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Dla składów PKP Intercity kursujących na trasie Warszawa – Poznań obowiązuje trasa objazdowa przez Inowrocław i Gniezno.

Dzięki zakończonym pracom na trasie Kraków – Rzeszów, pociągi PKP Intercity pojadą w krótszych czasach, np. z Przemyśla do Krakowa w około 3h, czyli o blisko 20 minut krócej niż dotychczas. Zyskają również mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego. Od grudnia do stolicy pojadą o około 1,5 godziny krócej niż do tej pory. Cała podróż zajmie ok. 6 godzin.

Ponadto PKP zapowiada także specjalne rabaty np. za wcześniejszy zakup biletu. Szczegółowe informacje na temat rozkładu oraz ofert PKP Intercity można znaleźć na stronie www.intercity.pl oraz dzwoniąc pod numer płatnej infolinii 703 200 200.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Anonim" dnia 12 grudnia 2017 o godzinie 16:47:12 napisał:
  A dlaczego nie wznowiono połączenia Zamościa z Warszawą, kiedyś jeździł taki pociąg Roztocze, często nim podróżowałem.
  R E K L A M A
 • "gd" dnia 12 grudnia 2017 o godzinie 17:00:46 napisał:
  W tej chwili na odcinku Lublin-W-wa są remonty i pociągi jeżdżą okrężną trasą więc to nie jest dobry moment na wznowienie połączeń.Dla mnie osobiście warszafka nie ma nic pociągającego raczej odpychającego.
 • "zamościak" dnia 12 grudnia 2017 o godzinie 20:44:50 napisał:
  Jakieś szczegółowy rozkład jazdy z Zamościa do... gdzieś tam ? Takie informacje/nowinki to można przeczytać na każdym portalu krajowym. Byłaby wtedy konkretna informacja, a nie jakieś banialuki.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny