R E K L A M A

Z I P

2. Region | Hrubieszów | Kraj | Motoryzacja | ZamośćRedakcja12 grudnia 2017

Kraj/Region: Kolej z nowym rozkładem jazdy

fot. pixabay.com

R E K L A M A    B O A R D


Nowe połączenia krajowe i międzynarodowe, powrót pociągów do Hrubieszowa i Sandomierza, więcej składów kategorii InterCity oraz dodatkowe kursy weekendowe – tak w skrócie prezentuje się rozkład jazdy PKP na sezon 2017/2018 który funkcjonuje już od niedzieli (10 grudnia).

W rozkładzie na sezon 2017/2018 do dyspozycji pasażerów będą nowe połączenia ekonomiczne. Zyskają m. in. mieszkańcy Pomorza i Podkarpacia. PKP Intercity uruchomi pociąg TLK Małopolska relacji Przemyśl – Gdynia, kursujący m. in. przez Kraków i Warszawę. Nowością będzie także skład TLK Biebrza, który pojedzie z Trójmiasta do Rzeszowa. Pociąg po drodze zatrzyma się m.in. w Giżycku, Olsztynie, Białymstoku, Warszawie i Krakowie.

Co najważniejsze dla naszego regionu to fakt, że po 13 latach wrócą pociągi do Hrubieszowa, a po rocznej przerwie do Sandomierza.
Codzienny pociąg dalekobieżny IC „Hetman” relacji: Hrubieszów – Przemyśl – Jelenia Góra/Szczecin z Hrubieszowa wyjeżdża o godzinie 5:45, o 6:45 jest w Zamościu, 7:40 w Biłgoraju, 9:50 w Rzeszowie, 12:00 w Krakowie a o 15:30 we Wrocławiu. Do Szczecina dojeżdża zaś po godzinie 21.
Nowe połączenie uzyskał też Chełm. To skład TLK Uznam do Gorzowa Wielkopolskiego. Mieszkańcy zyskali więc możliwość lepszego dojazdu m. in. na Mazowsze i do Wielkopolski. Pasażerowie z Chełma mają też do dyspozycji trzy bezpośrednie pociągi do Warszawy, oprócz TLK Uznam, są to TLK Ogiński i TLK Chełmianin.
Z kolei TLK Połoniny z Przemyśla do Warszawy, zatrzymując się m. in. na stacjach w Leżajsku, Sandomierzu i Radomiu. Ponadto w nowym rozkładzie pojawią się dodatkowe połączenia z Jeleniej Góry do Szczecina (IC Barnim) oraz Bydgoszczy (TLK Halny).

Na sieć kolejową wyjedzie każdego dnia średnio o 17 pociągów więcej niż w tym roku. Nowe połączenia IC połączą Pomorze i Podkarpacie, wrócą także pociągi do Hrubieszowa i Sandomierza. W relacji Gdynia – Przemyśl pojedzie TLK Małopolska, z Jeleniej Góry do Szczecina IC Barnim, a z Trójmiasta do Rzeszowa pociąg TLK Biebrza. Dodatkowe kursy weekendowe zostaną uruchomione w relacjach: Wrocław – Katowice (TLK Lompa) i Poznań – Gdynia (TLK Molo). Od grudnia na trasę Gliwice – Warszawa wyjedzie pociąg ekspresowy EIC Górnik. Nowe połączenia międzynarodowe pojawią się w relacjach: Katowice – Wiedeń i Warszawa – Brześć. Koleje Ukraińskie w porozumieniu z PKP Intercity uruchomią dodatkowe składy pasażerskie między Przemyślem a Odessą i w relacji Chełm – Kowel.

W związku z kontynuacją modernizacji pociągi jadące z Warszawy do Lublina kursują przez Łuków i Parczew. Dodatkowo dla składów, które jadą z kierunku Krakowa i Wrocławia do Lublina, od Radomia zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Dla składów PKP Intercity kursujących na trasie Warszawa – Poznań obowiązuje trasa objazdowa przez Inowrocław i Gniezno.

Dzięki zakończonym pracom na trasie Kraków – Rzeszów, pociągi PKP Intercity pojadą w krótszych czasach, np. z Przemyśla do Krakowa w około 3h, czyli o blisko 20 minut krócej niż dotychczas. Zyskają również mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego. Od grudnia do stolicy pojadą o około 1,5 godziny krócej niż do tej pory. Cała podróż zajmie ok. 6 godzin.

Ponadto PKP zapowiada także specjalne rabaty np. za wcześniejszy zakup biletu. Szczegółowe informacje na temat rozkładu oraz ofert PKP Intercity można znaleźć na stronie www.intercity.pl oraz dzwoniąc pod numer płatnej infolinii 703 200 200.

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Anonim" dnia 12 grudnia 2017 o godzinie 16:47:12 napisał:
  A dlaczego nie wznowiono połączenia Zamościa z Warszawą, kiedyś jeździł taki pociąg Roztocze, często nim podróżowałem.
  3
  0
 • R E K L A M A
 • "gd" dnia 12 grudnia 2017 o godzinie 17:00:46 napisał:
  W tej chwili na odcinku Lublin-W-wa są remonty i pociągi jeżdżą okrężną trasą więc to nie jest dobry moment na wznowienie połączeń.Dla mnie osobiście warszafka nie ma nic pociągającego raczej odpychającego.
  1
  2
 • "zamościak" dnia 12 grudnia 2017 o godzinie 20:44:50 napisał:
  Jakieś szczegółowy rozkład jazdy z Zamościa do... gdzieś tam ? Takie informacje/nowinki to można przeczytać na każdym portalu krajowym. Byłaby wtedy konkretna informacja, a nie jakieś banialuki.
  3
  1


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

od co 8 minut temu
Trzeba by zapytać Agros ile kosztuje( z...
. 9 minut temu
Ad111 @ gdyby ciąża była faktycznie n...
19 minut temu
Przecież przyjeżdża do Zamościa czę...
ad 24 minuty temu
Po sukcesach też nie specjalnie pojawia...
ad111 30 minut temu
Wydaje się, że Wolontariusze mają naj...
Pobożny 33 minuty temu
Ten kierowca z Passata jest dobrze znany...
wiktor 34 minuty temu
Czy radnego ze Zwierzyńca ktoś odwióz...
od co 50 minut temu
A co Fajdek ma wspólnego z Agrosem? Jak...
fragat 59 minut temu
Co interesuje zaglądających tu? kto ni...
ciekawy
faktycznie tez bym posluchal relacji zbi...
pucha
daruj sobie, sam idź żebrać i zdaj re...
ad111
Pewnie, że lepiej byłoby dla dzieci, a...
ktoś
Widzę Kapka poszedł do Motoru, od dzis...
banan
Grupa Oscar została sponsorem piłkarzy...
ja
Sądziłam, że w Domu Dziecka przebywa ...
blokers
Zarówno taki PiS, jak i lewicy postuluj...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny