Kraj | Kultura i rozrywka | ZamośćRedakcja10 listopada 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Kraj: Witold Paszt w „Planecie Singli 2” zagrał samego siebie

Witold Paszt (2014), foto: Andrzej Stefańczyk
R E K L A M A    B O A R D

Witold Paszt, piosenkarz oraz założyciel i wokalista zespołu VOX we wchodzącym właśnie do kin filmie zagrał samego siebie. „Planeta Singli 2” w kinach już jutro (9 listopada).

W filmie zagrałem samego siebie, oczywiście z małym przymrużeniem oka. Nie było to wcale łatwe zadanie, mimo, że reżyser i scenarzyści dali mi dużą swobodę w interpretacji scenariusza. Aby nie zdradzać zbyt wiele powiem tylko, że moja postać ma wystąpić w wigilijnym show TV przygotowywanym przez Anię (Agnieszka Więdłocha), Tomka (Maciej Stuhr) i Marcela (Piotr Głowacki), ale jak to bywa w komediach, wszystko idzie nie tak jak powinno i całe przedsięwzięcie staje pod znakiem zapytania. W scenach z moim udziałem wykorzystaliśmy cytaty i sytuacje z historii zespołu VOX, które wydarzyły się naprawdę, jedna z nich została użyta w zwiastunie filmu. – zdradza Witold Paszt.

Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna filmu:

Z materiałów dystrybutora, którym jest © Kino Świat, dowiadujemy się między innymi że „Planeta Singli 2” to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku – kontynuacja hitu, w którym zakochały się miliony widzów. W listopadzie 2018 roku na kinowe ekrany jako para, której losy połączyła randkowa aplikacja, powrócą Maciej Stuhr i Agnieszka Więdłocha. Na ekranie nie zabraknie też wybuchowego małżeństwa granego przez Weronikę Książkiewicz i Tomasza Karolaka oraz wspaniałych Danuty Stenki, Piotra Głowackiego czy Joanny Jarmołowicz.

Czym zaskoczy widzów nowa „Planeta Singli”? Ania (Agnieszka Więdłocha) już nie będzie szarą myszką, a jej mama (Danuta Stenka) przejdzie spektakularną metamorfozę. Tomek (Maciej Stuhr) pozostanie cynicznym i pełnym sarkazmu showmanem, dla którego miłość wciąż jest nowym doświadczeniem. Życiowe zmiany pojawią się również u Oli (Weronika Książkiewicz) i Bogdana (Tomasz Karolak). Ale w „Planecie Singli 2” zobaczymy także zupełnie nowe postaci: tajemniczego Aleksandra (Kamil Kula), wielobarwną stylistkę Kasię (Julia Kuczyńska, Maffashion) i rockandrollowca (Witold Paszt). Czy głównemu bohaterowi uda się oprzeć czarowi Beaty (Izabella Miko)? To wszystko w „Planecie Singli 2”, a o wiele więcej w kinach już od 9 listopada. Szykujcie się na eksplozję humoru, wzruszeń, pozytywnej energii i potężną dawkę przedświątecznej atmosfery.

OBSADA
TOMEK – MACIEJ STUHR
ANIA – AGNIESZKA WIĘDŁOCHA
MARCEL – PIOTR GŁOWACKI
OLA – WERONIKA KSIĄŻKIEWICZ
BOGDAN – TOMASZ KAROLAK
ZOŚKA – JOANNA JARMOŁOWICZ
KRYSTYNA – DANUTA STENKA
ALEKSANDER – KAMIL KULA
PANIR – BARTOSZ PORCZYK
BEATA – IZABELLA MIKO
WITOLD PASZT – WITOLD PASZT
KAMIL – KAROL STRASBURGER
KASIA – JULIA KUCZYŃSKA (MAFFASHION)

TWÓRCY FILMU
REŻYSERIA – SAM AKINA
SCENARIUSZ – JULES JONES, SAM AKINA
WSPÓŁPRACA SCENARIUSZOWA – Łukasz Światowiec, Michał Chaciński, Michał Pietrzyk
ZDJĘCIA – MIKOŁAJ ŁEBKOWSKI
SCENOGRAFIA – MELA MELAK
MUZYKA – ŁUKASZ TARGOSZ
KOSTIUMY – KALINA LACH
MONTAŻ – JAROSŁAW BARZAN
DŹWIĘK – Tomasz Dukszta C.A.S., Mariusz Wysocki
CHARAKTERYZACJA – OLGA NEJBAUER
PRODUCENCI – RADOSŁAW DRABIK, MICHAŁ CHACIŃSKI

OD PRODUCENTÓW

„Planeta Singli” powstawała w sposób na polskim rynku wyjątkowy. Z góry założyliśmy, że tworzymy kino producenckie, gdzie motorem jest kreatywny producent, obecny i aktywny na każdym etapie pracy. Wiedzieliśmy, czego chcemy, więc do pracy podchodziliśmy bez taryfy ulgowej. Rozumieliśmy, że jeśli mamy robić kontynuacje, to musimy nakręcić drugą i trzecią część naraz. W ten sposób mogliśmy planować kolejne rozwiązania i reagować na sceny napisane w międzyczasie przez scenarzystów w dłuższej perspektywie, tworząc spójny i konsekwentny świat.

Jesteśmy wielbicielami klasycznych polskich komedii. „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”, „Sami swoi”, filmy Stanisława Barei: te filmy znało się na pamięć od dzieciństwa i wielokrotnie oglądało z całą rodziną. Dlaczego? Bo miały dobrze zbudowane fabuły, wyrazistych bohaterów, ale i genialną ekipę aktorską, która potrafiła grać rzeczy i bardzo śmieszne, i bardzo przejmujące. Nieraz rozmawialiśmy o tym, że dzisiejsze polskie kino zapomniało, jak śmiać się z życia, zrobiło się ciężkie i przygnębiające.

Uznaliśmy, że polskie kino artystyczne ma się nieźle. Fatalnie ma się natomiast polskie kino komercyjne, w którym mało mamy rozrywki na dobrym poziomie, mało solidnych scenariuszy i mało propozycji dla naprawdę szerokiej widowni w każdym wieku. Rzuciliśmy sobie wyzwanie, że nie tylko spróbujemy sił w kinie komercyjnym, ale dodatkowo weźmiemy się za najbardziej wyśmiewany u nas gatunek – komedię romantyczną. Chcieliśmy sprawdzić, czy na polskim gruncie można wyhodować projekt dorównujący tym najbardziej przez nas kochanym filmom brytyjskim, takim jak „Był sobie chłopiec”, „Notting Hill” czy „To właśnie miłość”, czyli produkcjom rozrywkowym, ale niegłupim, które jednocześnie bawią i wzruszają i do których chętnie się wraca. Stąd wzięła się „Planeta Singli”.

„Planeta Singli” miała być wizytówką nowego duetu produkcyjnego Drabik/Chaciński i powołanej do życia w związku z tym firmy Gigant Films. Chcieliśmy, aby nasz debiut wyglądał i brzmiał inaczej niż to, co w polskim kinie rozrywkowym zwykle oglądamy. Wiedzieliśmy, że musi w nim chwytać za gardło świetnie opowiedziana historia. Ale mieliśmy też taką ambicję, by nasza opowieść była w stanie rozbawić i poruszyć na sali każdego, od nastolatka po profesora.

Nasz producencki debiut był na tyle dużym hitem, że dał nam wolność decydowania o kolejnych krokach. A jednocześnie potwierdził nam, że widzowie doceniają dobrze opowiedzianą historię, w której to, co zabawne, miesza się z tym, co poruszające. Właśnie tą drogą szliśmy, przygotowując „Planetę Singli 2” i „Planetę Singli 3”.

źródło: materiały dystrybutora, © Kino Świat

materiały dystrybutora, © Kino Świat
materiały dystrybutora, © Kino Świat
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Jaroo
Za to zdj�cie to powinien si� obrazi...
Widać że perspektywiczny .. weteran....
mieszkaniec
Zamojski zalew to syf. Nie powinni w og...
zamoscianin
w sumie jak by nie Gierek nie byloby uli...
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Thomasie, dość ogólnikowo napisałeś...
Mirek
Nie chcę wejściówki od firmy, która ...
Thomas
22 tysiące głosów to wcale nie tak ma...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018