R E K L A M A

Z I P

Kraj | Polityka i SamorządRedakcja1 stycznia 2018

Kraj: Sympatie polityczne na koniec 2017 roku

fot. pixabay.com

R E K L A M A    B O A R D

Pod koniec roku pracownia Estymator zbadała sympatie Polaków dla partii politycznych.

Przed nami rok wyborów samorządowych. Jak przedstawiają się preferencje polityczne w kraju nad Wisłą? Pracownia Estymator pod koniec roku przeprowadziła badanie sondażowe. Jaki jest wynik?

Na konie roku największym poparciem Polaków cieszy się Prawo i Sprawiedliwość, które uzyskało 45,7 proc. w sondażu. Drugie miejsce z poparciem na poziomie 23,4 proc. należy do Platformy Obywatelskiej.  Sondażowe podium zamyka z wynikiem 8,3 proc. Kukiz’15. Z kolei Nowoczesna może liczyć na 6,9 proc. poparcia. Wynik powyżej progu wyborczego zanotowały również Polskie Stronnictwo Ludowe – 5,5 proc. i Sojusz Lewicy Demokratycznej – 5,4 procent poparcia. Z marginalnym wynikiem sondaż zamykają partia Razem – 2,9 proc. oraz Wolność – 1 procent poparcia.

PiS – 45,7 %

PO – 23,4 %

Kukiz’15 – 8,3%

Nowoczesna – 6.9 %

PSL – 5,5%

SLD – 5,4%

Razem – 2,9%

Wolność – 1%

Sondaż Estymator dla “DoRzeczy” przeprowadzono w dniach 27-28 grudnia 2017 na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1003 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, na którą partię będą głosować.

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , , , , , , , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Thomas" dnia 1 stycznia 2018 o godzinie 12:04:41 napisał:
  Skala rozpadu nowoczesnej zdumiewa. Jeżeli Katarzynie Lubnauer nie uda się przywrócić podmiotowosci parti to koniec. Krótko mówiąc Petru musi odejść, BALCEROWICZ MUSI WROCIC .
  4
  1
 • R E K L A M A
 • "klangor" dnia 1 stycznia 2018 o godzinie 12:43:31 napisał:
  Zróbcie badania w Zamościu, to będzie ciekawe. Po drugie jak się podaje wyniki badań warto napisać na czyje zlecenie były robione, czyli, kto za nie płacił!!!
  6
  1
 • "Nieporozumienie" dnia 1 stycznia 2018 o godzinie 13:06:55 napisał:
  Okazaloby sie wtedy ze PiS ma w Zamosciu ponad 60 procent jak nie wiecej :)
  0
  3
 • "Thomas" dnia 2 stycznia 2018 o godzinie 23:45:03 napisał:
  Nie wiedziała prawica co czyni lewica. Ponieważ dokładnie przewidzialem, że opozycja i koalicja zamieni miejscami. z PiS w Zamościu jest coś nie tak. Wysokiemu poparciu społecznemu, nie towarzyszy wynik w postaci prezydenta miasta na dodatek drogi Andrzeja Wnuka i PiS rozeszły się. Co z tego, że Zamość jest twierdzą PiS tak na dobrą nic z tego nie wynika co gorsza PiS jest w opozycji co jest swoistym kuriozum.
  0
  0
 • "Anka" dnia 3 stycznia 2018 o godzinie 8:40:56 napisał:
  Już lepiej jak wszyscy wybierzemy normalnego człowieka, który chce ze wszystkimi pracować i coś zrobić zamiast gwiazdora, który cały czas siebie pompuje. Trzeba takiego co nie gwiazdorzy tylko z każdym rozmawia aby jak najwięcej dla Zamościa zrobić.
  1
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Prezes - hejterzy byli, są i będą, he...
Prezes
Wiele osób tak jedzie dyr P Welczu, a j...
Stasieniek zza ...
Nowoczesna i Nowoczesna, a co tam u mist...
Ja słuchałem tylko ostatnie 15 min to ...
Winny hejter
Co tam Pan Welcz mądrego powiedział w ...
Jak ktoś jest zimą do wzięcia, to zna...
viki
Skomentowałem - gdzie treść? Cenzura ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny