R E K L A M A

Z I P

Kraj | Polityka i SamorządRedakcja1 stycznia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 5 komentarzy

Kraj: Sympatie polityczne na koniec 2017 roku

fot. pixabay.com

Pod koniec roku pracownia Estymator zbadała sympatie Polaków dla partii politycznych.

Przed nami rok wyborów samorządowych. Jak przedstawiają się preferencje polityczne w kraju nad Wisłą? Pracownia Estymator pod koniec roku przeprowadziła badanie sondażowe. Jaki jest wynik?

Na konie roku największym poparciem Polaków cieszy się Prawo i Sprawiedliwość, które uzyskało 45,7 proc. w sondażu. Drugie miejsce z poparciem na poziomie 23,4 proc. należy do Platformy Obywatelskiej.  Sondażowe podium zamyka z wynikiem 8,3 proc. Kukiz’15. Z kolei Nowoczesna może liczyć na 6,9 proc. poparcia. Wynik powyżej progu wyborczego zanotowały również Polskie Stronnictwo Ludowe – 5,5 proc. i Sojusz Lewicy Demokratycznej – 5,4 procent poparcia. Z marginalnym wynikiem sondaż zamykają partia Razem – 2,9 proc. oraz Wolność – 1 procent poparcia.

PiS – 45,7 %

PO – 23,4 %

Kukiz’15 – 8,3%

Nowoczesna – 6.9 %

PSL – 5,5%

SLD – 5,4%

Razem – 2,9%

Wolność – 1%

Sondaż Estymator dla “DoRzeczy” przeprowadzono w dniach 27-28 grudnia 2017 na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1003 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, na którą partię będą głosować.

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Thomas" dnia 1 stycznia 2018 o godzinie 12:04:41 napisał:
  Skala rozpadu nowoczesnej zdumiewa. Jeżeli Katarzynie Lubnauer nie uda się przywrócić podmiotowosci parti to koniec. Krótko mówiąc Petru musi odejść, BALCEROWICZ MUSI WROCIC .
  R E K L A M A
 • "klangor" dnia 1 stycznia 2018 o godzinie 12:43:31 napisał:
  Zróbcie badania w Zamościu, to będzie ciekawe. Po drugie jak się podaje wyniki badań warto napisać na czyje zlecenie były robione, czyli, kto za nie płacił!!!
 • "Nieporozumienie" dnia 1 stycznia 2018 o godzinie 13:06:55 napisał:
  Okazaloby sie wtedy ze PiS ma w Zamosciu ponad 60 procent jak nie wiecej :)
 • "Thomas" dnia 2 stycznia 2018 o godzinie 23:45:03 napisał:
  Nie wiedziała prawica co czyni lewica. Ponieważ dokładnie przewidzialem, że opozycja i koalicja zamieni miejscami. z PiS w Zamościu jest coś nie tak. Wysokiemu poparciu społecznemu, nie towarzyszy wynik w postaci prezydenta miasta na dodatek drogi Andrzeja Wnuka i PiS rozeszły się. Co z tego, że Zamość jest twierdzą PiS tak na dobrą nic z tego nie wynika co gorsza PiS jest w opozycji co jest swoistym kuriozum.
 • "Anka" dnia 3 stycznia 2018 o godzinie 8:40:56 napisał:
  Już lepiej jak wszyscy wybierzemy normalnego człowieka, który chce ze wszystkimi pracować i coś zrobić zamiast gwiazdora, który cały czas siebie pompuje. Trzeba takiego co nie gwiazdorzy tylko z każdym rozmawia aby jak najwięcej dla Zamościa zrobić.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny