R E K L A M A

Z I P

Kraj | Polityka i SamorządRedakcja1 stycznia 2018 FACEBOOK | 4437 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 5 komentarzy ()

Kraj: Sympatie polityczne na koniec 2017 roku

fot. pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D

Pod koniec roku pracownia Estymator zbadała sympatie Polaków dla partii politycznych.

Przed nami rok wyborów samorządowych. Jak przedstawiają się preferencje polityczne w kraju nad Wisłą? Pracownia Estymator pod koniec roku przeprowadziła badanie sondażowe. Jaki jest wynik?

Na konie roku największym poparciem Polaków cieszy się Prawo i Sprawiedliwość, które uzyskało 45,7 proc. w sondażu. Drugie miejsce z poparciem na poziomie 23,4 proc. należy do Platformy Obywatelskiej.  Sondażowe podium zamyka z wynikiem 8,3 proc. Kukiz’15. Z kolei Nowoczesna może liczyć na 6,9 proc. poparcia. Wynik powyżej progu wyborczego zanotowały również Polskie Stronnictwo Ludowe – 5,5 proc. i Sojusz Lewicy Demokratycznej – 5,4 procent poparcia. Z marginalnym wynikiem sondaż zamykają partia Razem – 2,9 proc. oraz Wolność – 1 procent poparcia.

PiS – 45,7 %

PO – 23,4 %

Kukiz’15 – 8,3%

Nowoczesna – 6.9 %

PSL – 5,5%

SLD – 5,4%

Razem – 2,9%

Wolność – 1%

Sondaż Estymator dla “DoRzeczy” przeprowadzono w dniach 27-28 grudnia 2017 na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1003 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, na którą partię będą głosować.

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Thomas" dnia 1 stycznia 2018 o godzinie 12:04:41 napisał:
  Skala rozpadu nowoczesnej zdumiewa. Jeżeli Katarzynie Lubnauer nie uda się przywrócić podmiotowosci parti to koniec. Krótko mówiąc Petru musi odejść, BALCEROWICZ MUSI WROCIC .
  4
  1
  R E K L A M A
 • "klangor" dnia 1 stycznia 2018 o godzinie 12:43:31 napisał:
  Zróbcie badania w Zamościu, to będzie ciekawe. Po drugie jak się podaje wyniki badań warto napisać na czyje zlecenie były robione, czyli, kto za nie płacił!!!
  6
  1
 • "Nieporozumienie" dnia 1 stycznia 2018 o godzinie 13:06:55 napisał:
  Okazaloby sie wtedy ze PiS ma w Zamosciu ponad 60 procent jak nie wiecej :)
  0
  3
 • "Thomas" dnia 2 stycznia 2018 o godzinie 23:45:03 napisał:
  Nie wiedziała prawica co czyni lewica. Ponieważ dokładnie przewidzialem, że opozycja i koalicja zamieni miejscami. z PiS w Zamościu jest coś nie tak. Wysokiemu poparciu społecznemu, nie towarzyszy wynik w postaci prezydenta miasta na dodatek drogi Andrzeja Wnuka i PiS rozeszły się. Co z tego, że Zamość jest twierdzą PiS tak na dobrą nic z tego nie wynika co gorsza PiS jest w opozycji co jest swoistym kuriozum.
  0
  0
 • "Anka" dnia 3 stycznia 2018 o godzinie 8:40:56 napisał:
  Już lepiej jak wszyscy wybierzemy normalnego człowieka, który chce ze wszystkimi pracować i coś zrobić zamiast gwiazdora, który cały czas siebie pompuje. Trzeba takiego co nie gwiazdorzy tylko z każdym rozmawia aby jak najwięcej dla Zamościa zrobić.
  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny