R E K L A M A

Z I P

Kraj | Społeczeństwo i patriotyzmDaniel Czubara14 września 2017

Kraj: Strzelnica w każdym powiecie

Nauka strzelania Fot. R. Moteka

R E K L A M A    B O A R D

Od stycznia 2018 r. MON chce wprowadzić program związany z dofinansowaniem budowy i rewitalizacji strzelnic – poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej.

Gdy swego czasu kandydat na prezydenta RP Grzegorz Braun swój program streścił w triadzie “Kościół – Szkoła – Strzelnica” wielu się uśmiechało pod nosem. Dziś możemy śmiało orzec, że przynajmniej ostatni z punktów programu Baruna będzie zrealizowany. MON chce by w każdym powiecie powstały dostępne dla obywateli strzelnice.

Strzelnice mają być otwarte dla wszystkich i znajdować się w każdym powiecie, jest to program przygotowywany przez MON, który ma obowiązywać od nowego roku.

Mamy zabezpieczone środki i jesteśmy na etapie wprowadzania zmian prawnych. Jest to program związany z dofinansowaniem budowy i rewitalizacji strzelnic. Chcielibyśmy, żeby w każdym powiecie poza jedną kompanią wojsk obrony terytorialnej, jedną szkołą średnią prowadzącą klasy wojskowe, była również jedna strzelnica – otwarta dla wszystkich, prowadzona przez samorząd – poinformował wiceminister obrony Michał Dworczyk.

Podkreślił, że strzelnice cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ z jednej strony to jest rozwój strzelectwa, rozwój postaw proobronnych, organizacji proobronnych, oraz możliwość do ćwiczenia dla wojska. Jak dodał wiceszef MON obecna sytuacja strzelnic jest związana z “destrukcją”, jaka została przeprowadzona w obszarze infrastruktury Wojska Polskiego.

-Z ponad 200 strzelnic wojskowych, które istniały w naszym kraju, w tej chwili jest poniżej 100. Wiele z nich zostało wyłączonych, bez możliwości rewitalizacji – zaznaczył wiceminister Dworczyk. – Rozmawiamy też z Ministerstwem Sportu i mamy nadzieję, że od stycznia taki program wspierania tego rodzaju inwestycji dla samorządów uruchomimy – dodał.

Przypomnijmy, że pomysł budowy strzelnic już w ubiegłym roku lansował lubelski poseł PiS Artur Soboń.

– Postuluję, aby w każdym powiecie powstała strzelnica. Finansowanie remontu czy budowa nowych obiektów odbywałyby się przy udziale środków z budżetu państwa oraz samorządów – mówił wówczas poseł Artur Soboń “Dziennikowi Wschodniemu”. – Strzelnice służyłyby do szkolenia żołnierzy oddziałów Obrony Terytorialnej Kraju, ale także mieszkańcom, którzy w ten sposób mogliby spędzać wolny czas. – argumentował poseł PiS.

Dziś wiemy już, że pomysł ten wejdzie od przyszłego roku w życie. Jak Wam się podoba? Czekamy na Wasze komentarze.

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Braun" dnia 14 września 2017 o godzinie 8:20:21 napisał:
  Jestem za.
  12
  4
 • R E K L A M A
 • "Roman" dnia 14 września 2017 o godzinie 9:01:41 napisał:
  Zdecydowanie popieram - do tego obowiązkowe darmowe 3 godzinne szkolenie strzeleckie raz do roku.
  13
  3
 • "Wkońcu" dnia 14 września 2017 o godzinie 12:48:40 napisał:
  Jak najbardziej popieram!
  6
  3
 • "podpis" dnia 14 września 2017 o godzinie 14:39:52 napisał:
  a mieszkańcy legalnie i bez mega-upierdliwości administracyjnej mogą posiadać tylko pneumatyki do 17J, proce, plujki na plastelinę i mogą rzucać beleczym (kamieniami, telewizorami etc) - a do tego strzelnica nie jest wymagana.
  2
  4
 • "Kosh" dnia 15 września 2017 o godzinie 7:39:17 napisał:
  Broń w każdym domu. Jestem za!
  1
  3


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

ad111 2 minuty temu
Przejechała człowieka na pasach......
antyklerykał
@"wiolączela story", jak jesteś napraw...
antyklerykał
No to jeszcze kilka cytatów: "Religia t...
Thomas
Kim i kto to jest ta pani co ona takiego...
Thomas
Wypadałoby złożyć najszczersze kondo...
Szacunek
Jako jedyni w Zamościu nie uszanowaliś...
Tekst nadeslany
Nawet 10 lat - a Magorzata L. _...
Andrzej Fan
Wyrazy głębokiego współczucia......
wiolączela sto...
@ antyklerykał - Pani w przedszkolu: Ja...
Antykomuch
to do jakiej szkoły uczęszcza ten zawo...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny