R E K L A M A

Z I P

Kraj | Polityka i SamorządDaniel Czubara18 maja 2017 FACEBOOK | 4413 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 11 komentarzy ()

Kraj: SLD chce delegalizacji Obozu Narodowo-Radykalnego

Manifestacja ONR. Zamość 26.11.2016

R E K L A M A    B O A R D

Sojusz Lewicy Demokratycznej chce delegalizacji Obozu Narodowo-Radyklanego. Władze partii zapowiadają złożenie wniosku w tej sprawie do ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobry.

-ONR od wielu lat jest symbolem Polski czarnej, zaściankowej, mylącej obronę konstytucji i wartości demokratycznego państwa prawa z wartościami, które w jednoznaczny sposób uświadamiają, że mamy do czynienia z obozem faszyzującym. W najbliższych dniach złożymy do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry wniosek o rozpatrzenie zgodności działalności z prawem Obozu Narodowo-Radyklanego .- poinformował na konferencji prasowej wiceprzewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Krzysztof Gawkowski

-W latach dziewięćdziesiątych lewicowe media ochoczo grzmiały o pogrobowcach Rudolfa Hessa, czy wysłannikach Himmlera. Dzisiaj na takie określenia żaden dziennikarz sobie nie pozwoli, bo czytelnicy zareagowaliby uśmiechem. Świadomość polityczna się zwiększyła, wielu ludzi kojarzy nas z lokalnej działalności, doświadcza z naszej strony pomocy, czy współpracuje przy różnych projektach, poznaje nas takich, jakimi naprawdę jesteśmy. W czasie komunizmu nazistami i faszystami nazywano każdego przeciwnika politycznego. Dosyć łatwo jest kogoś w ten sposób zaszufladkować w kraju, który najbardziej ucierpiał w wyniku II wojny światowej. Co ciekawe, najgłośniej krzyczą ci, którzy okazują się być ignorantami. Kiedy organizowaliśmy pierwszy marsz poświęcony Żołnierzom Wyklętym w Zamościu, pewna przedstawicielka Rady Miasta głośno protestowała przeciwko używanym przez nas symbolom. Kiedy okazało się, że są one elementem naszej historii, odległej zresztą od wydarzeń sprzed wieku, zamilkła. Istotną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę jest pojęcie nacjonalizmu. Nacjonalizmów może być tyle, ile jest na świecie narodów. Biorąc pod uwagę różnice kulturowe, każdy nacjonalizm się różni między sobą i dlatego mieliśmy przykład w historii spaczonej formy, którą nazywamy szowinizmem, charakteryzującej się nienawiścią, ale mamy także polski nacjonalizm chrześcijański, oparty na zasadach katolickiej nauki społecznej, której wielkim orędownikiem był kardynał Stefan Wyszyński.- mówił swego czasu w wywiadzie dla roztocze.net Damian Kita, pochodzący z Zamościa członek Rady Głównej ONR.

A jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii? Czekamy na komentarze.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Rafał" dnia 18 maja 2017 o godzinie 7:51:11 napisał:
  Wniosek zasadny, Konstytucja, jak i Kodeks Karny zabraniają propagowania faszyzmu i rasizmu.
  10
  16
  R E K L A M A
 • "rafałku, komunizmu" dnia 18 maja 2017 o godzinie 8:11:27 napisał:
  komunizmu
  11
  4
 • "abc" dnia 18 maja 2017 o godzinie 8:15:16 napisał:
  Episkopat: "Nacjonalizm stanowi antytezę prawdziwego patriotyzmu". Tyle w temacie.
  10
  7
 • "znudzony" dnia 18 maja 2017 o godzinie 9:41:56 napisał:
  Mimo wszystko to śmieszne , że spadkobierca partii komunistycznych ( przez niektórych zwanych przestępczymi ) chce delegalizować inne organizacje. A może najpierw niech sami określą swoją tożsamość i ustosunkują się do własnej historii
  16
  4
 • "Józef Bąk" dnia 18 maja 2017 o godzinie 9:45:27 napisał:
  Proponuję zdelegalizować czerwonych, bo dobry czerwony to martwy czerwony!
  14
  11
 • "ConceptOfPower" dnia 18 maja 2017 o godzinie 10:05:05 napisał:
  A ja właśnie proponuję delegalizację partii i organizacji postkomunistycznych, takich jak SLD. Śmieszne. Środowiska, które w kółko trąbią o tzw. wolności np. słowa, prawie do zabijania nienarodzonych dzieci, żądają delegalizacji organizacji, która wyznaje poglądy sprzeczne z ich światopoglądem. To gdzie ta wolność, o którą tak zaciekle "walczą"?
  11
  4
 • "mieszkaniec" dnia 18 maja 2017 o godzinie 10:21:46 napisał:
  Jan Paweł II nazwał nacjonalizm grzechem. Obudźcie się nie tędy droga. BTW Józef Bąk Twoim wpisem powinna się zainteresować prokuratura.
  10
  13
 • "JA" dnia 19 maja 2017 o godzinie 13:13:32 napisał:
  haha dobre, zawszes sie zastanawialam gdzie lewaki maja mozgi, w d...ie??
  2
  1
 • "lsd" dnia 19 maja 2017 o godzinie 13:21:37 napisał:
  Co to jest SLD??
  4
  1
 • "Kmicic" dnia 19 maja 2017 o godzinie 14:41:03 napisał:
  Ja również jak inni wyżej wyżej mówili proponuje zdelegalizować SLD oraz partie w których są byli działacze PZPR lub ZSL czyli partia PO, Nowoczesna, PSL może też PIS. W każdej z tych partii znajdziemy człowieka który działał w przeszłości czy to ZSL czy PZPR. Ponoć wg konstytucji :Art. 13 Konstytucji III RP: ‚Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu. Jednak istnieją takie partie jak KPP( komunistyczna partia polski) czy Razem które głoszą takie poglądy. Przecież SLD jest spadkobiercą PZPR a PSL jest spadkobiercą ZSL czemu nie zostali zamknięci lub skazani na śmierć na szubienicy? Wywalczenie wolności przez Solidarność to mit, dalej rządzi ta sama sitwa którą rządzą albo towarzysz z Moskwy (PO odłam Schetyny) albo generał pruski (PO odłam Tuska) albo wujek zza morza(USA) wspomagany przez najbardziej wpływowy naród (Izrael). Na razie wujek zza morza wszystko kontroluje i rządzi PIS jak mu się znudzi to odda Polskę albo generałowi pruskiemu albo towarzyszowi ze wschodu. Kto wierzy, że w Polsce panuje demokracja to jest niespełna rozumu. Za demokracją wiadomo kto stoi, a głupi lud wierzy w to co powiedzą w telewizorku.
  4
  2
  R E K L A M A
 • "jls" dnia 20 maja 2017 o godzinie 11:37:09 napisał:
  Radykalne poglądy same w sobie nie są złe, prowadzą do przemian, pozwalają innym zmienić punkt widzenia, przemyśleć swoje poglądy. Więc może warto by młodzi, gniewni mogli swoje poglądy wyrażać, nawet, jeśli budzą kontrowersję. Jednak radykalizm w wydaniu ONR jest niedopuszczalny, nawoływanie do nienawiści, do zabijania jest zwykłym przestępstwem. Na pewno we władzach ONR są młodzi, inteligentni ludzie o szerokim światopoglądzie, jednak ich oblicze zasłaniają jacyś łysi kibole w szalikach, ziejący nienawiścią, grożący agresją, trudno więc o szacunek dla całej organizacji.Tyle w temacie, gdyby obecna władza szanowała prawo to na pewno ONR musiałby przynajmniej zmienić wykrzykiwane hasła.
  1
  2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
socjal
Czyli bez zmian widzę. Nie ma konstruk...
Emerytka 15 minut temu
Czy Pani Mucha coś zaśpiewa w Zamości...
grażka 37 minut temu
Płatny, stały etat jurora! Niezła fuc...
Brawo Zamość
Mieszkam poza Zamościem przepraszam z...
Brawo Zamość
Ludzie korzystajcie z kultury. Jestem ...
Ciekawe...
czy fryzjer i kosmetczka już umowieni? ...
por.zUbek
Nieprawda! Ja chwaliłem zmianę uczesan...
antyklerykał
Piękne, słowiańskie, rodzime zwyczaje...
Dirty Harry
Co posiejesz, to zbierzesz. Twoja idolka...
socjal
Ogarnijcie się ludzie z tą nienawiści...
Ciekawe...
czy Zawiślak też tam będzie? LPR to j...
advocatus diabo...
...można by rzec "koń trojański" LPR?...
advocatus diabo...
...z czegoś trzeba "żyć"...
Oneb
Człowiek, który zmarnował potencjał ...
członki z plas...
Jak myślicie , to jednostkowy przypadek...
Wojak
Najliczniej na spotkaniu z Giertychem st...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny