R E K L A M A

Z I P

Kraj | Polityka i SamorządDaniel Czubara26 stycznia 2018 FACEBOOK | 4537 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 9 komentarzy ()

Kraj: Sejm przegłosował zakaz propagowania banderyzmu

Sejm; fot. Wikipedia

279- za, przeciw – 5, wstrzymało się 130 -Sejm przyjął uchwałę zakazującą propagowania w Polsce banderyzmu.

Obok faszyzmu i komunizmu od dziś zakazane zostało propagowanie banderyzmu.

Uchwałę poparli wszyscy posłowie PiS, Kukiz’15 i PSL, a także obecni posłowie niezrzeszeni. Za penalizacją banderyzmu zagłosowała też większość koła Wolni i Solidarni, z wyjątkiem jego przewodniczącego, Kornela Morawieckiego, który wstrzymał się od głosu. Ponadto, za ustawą zagłosowało też 2 posłów PO i 5 z Nowoczesnej.

Za byli m.in. Sławomir Zawiślak, Piotr Olszówka, Agata Borowiec, Beata Mazurek (PiS), Jarosław Sachajko (Kukiz’15), czy Genowefa Tokarska (PSL). Stanisław Żmijan z PO wstrzymał się. Jego klubowy kolega Grzegorz Raniewicz oraz posłanka Nowoczesnej Kornelia Wróblewska byli nieobecni.

Za negowanie zbrodni ukraińskich nacjonalistów będą groziły podobne kary jak w przypadku negowania zbrodni niemieckich nazistów. Według nowych przepisów, „kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne – będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech”. 

W załączniku poniżej prezentujemy indywidualny wynik głosowania.

glos_57_81

 

 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Tekst nadesłany" dnia 26 stycznia 2018 o godzinie 13:18:21 napisał:
  "posłanka Nowoczesnej Kornelia Wróblewska byli nieobecni." - proszę bohaterka. A co w Zamościu ? Jak tam Małgorzata L. ?
  6
  1
  R E K L A M A
 • "ad111" dnia 26 stycznia 2018 o godzinie 14:33:26 napisał:
  Ta Wróblewska to ma jakieś problemy, czy też sama jest problemem? Ciągle głosuje lub nie głosuje tak jak by można tego oczekiwać po Posłance Sejmu RP w sprawach wydawałoby się jednoznacznych dla Polaka.
  10
  2
 • "Spostrzegawczy" dnia 26 stycznia 2018 o godzinie 14:34:07 napisał:
  Warto wspomnieć iż to projekt Kukiz'15, który leżał w zzamrażarce od lipca 2016r.!!! :O
  15
  1
 • "Pan" dnia 26 stycznia 2018 o godzinie 19:03:18 napisał:
  A co z progresywnym ZUSem? Będzie czy dalej trzeba będzie wyjeżdżać z Polski żeby żyć z małej firmy... ?
  4
  0
 • "OverAndOver" dnia 26 stycznia 2018 o godzinie 20:28:19 napisał:
  Czyli koniec manifestacji w Przemyślu. Koniec noszenia czapek z godłem ukrainki na czerwono-czarnym tle w Polsce. Koniec z zakłamywaniem historii i zapraszaniem przez lewicowe media, ukrainskich działaczy, którzy w mediach obrażają miliony polaków i zakłamują historię. Koniec, paszoł do siebie, onuce prać.
  16
  0
 • "aa" dnia 26 stycznia 2018 o godzinie 21:40:10 napisał:
  A kto był przeciwko - 2 gwiazdy z nowoczesnej - 3 - tych co za chwilę wspierać bedą psl - niesiołowski i jego banda - moze ich wysłać w obronie Ukrainy do Doniecka???
  9
  2
 • "Dulcynea" dnia 26 stycznia 2018 o godzinie 23:14:09 napisał:
  Policja powinna konfiskować ukraińskie auta przyozdobione czerwono-czarno szmatą na patyku, a ich pasażerom zakaz wjazdu do Polski!
  11
  2
 • "Dirty Harry" dnia 27 stycznia 2018 o godzinie 18:15:33 napisał:
  Szkoda, że tak późno, ale lepiej późno niż wcale
  6
  0
 • "ad111" dnia 30 stycznia 2018 o godzinie 10:55:50 napisał:
  Kukiz w końcu coś mądrego i ważnego powiedział: https://dorzeczy.pl/kraj/54595/Mowie-to-ja-Pawel-Kukiz-ktory-wybaczyl-mimo-iz-Zyd-komunista-zamordowal-mu-Dziadka-a-Ojca-wyslal-na-Syberie-Kukiz-odpowiada-izraelskiemu-politykowi.html
  1
  1

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny