Kraj | Polityka i SamorządDaniel Czubara11 września 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 34 komentarze

Kraj: Posłanka Wróblewska o ustawie dezubekizacyjnej

Fot. Facebook/Kornelia Wróblewska
R E K L A M A    B O A R D

-Ponad 50.000 osób zostanie dotkniętych ustawą obniżającą emerytury tylko za to, że chociaż przez jeden dzień działali w organach uznanych przez PiS za zbrodnicze. Nawet jeżeli tylko pracowali za biurkiem i nikt nawet nie myślał o uznaniu ich za winnych czegokolwiek. – uważa prowadząca w Zamościu biuro poselskie Kornelia Wróblewska, parlamentarzystka Nowoczesnej.

Ustawa znana jest szerzej jako tzw. ustawa dezubekizacyjna, czyli jeden ze sztandarowych projektów rządzącego Prawa i Sprawiedliwości.Nowe prawo wzbudziło oburzenie nie tylko polityków związanych z SLD, ale również PO oraz Nowoczesnej.

Ustawa dezubekizacyjna obniża emerytury i renty za okres „służby na rzecz totalitarnego państwa” od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 r. . Na jej mocy, od października, emerytury i renty byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL nie będą mogły być wyższe od średniego świadczenia wypłacanego przez ZUS . Informacje o przebiegu służby funkcjonariuszy ma sprawdzać IPN. Od decyzji obniżającej świadczenia przysługuje odwołanie do sądu.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, na podstawie informacji uzyskanych z IPN, prawie 50 tys. byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL może mieć obniżone emerytury i renty na mocy tzw. ustawy dezubekizacyjnej. W przypadku tylu osób IPN stwierdził dotąd fakt pełnienia służby na rzecz totalitarnego państwa.
Temat ten wywołał sporą dyskusję. Spośród parlamentarzystów związanych z Zamojszczyzną głos w tej kwestii zabrała parlamentarzystka Nowoczesnej, Kornelia Wróblewska.

Przepisy wprowadzone ustawą z 16 grudnia 2016 roku, obniżające emerytury funkcjonariuszy służb za okres przed 1990 rokiem oraz de facto po 1990 roku, łamią nie tylko szereg przepisów polskiej Konstytucji, ale również wiążące Polskę prawo międzynarodowe. 
Ponad 50.000 osób zostanie dotkniętych ustawą obniżającą emerytury tylko za to, że chociaż przez jeden dzień działali w organach uznanych przez PiS za zbrodnicze. Nawet jeżeli tylko pracowali za biurkiem i nikt nawet nie myślał o uznaniu ich za winnych czegokolwiek.
Wiele praw i wolności zagwarantowanych w Konstytucji wynika również z Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej. 
Karta Praw Podstawowych chroni m.in. godność, wolność, własność oraz prawo do sądu i zabezpieczenia społecznego – wszystkie te wartości zostały złamane przez ustawę represyjną. Sądy muszą brać to pod uwagę rozpatrując odwołania poszkodowanych.
Wierzę, że mimo ataku PiS na polskie sądownictwo, sądy rozpatrzą tę sprawę rzetelnie i przywrócą emerytury tym wszystkim, którzy dziś, mimo niejednokrotnie sędziwego wieku i wieloletniej służby na rzecz kraju, ograbiani są przez partię rządzącą nie tylko z pieniędzy, gwarantujących im byt, ale również z godności.– uważa posłanka Nowoczesnej, Kornelia Wróblewska.

A jakie jest Wasze zdanie na temat tzw. ustawy dezubekizacyjnej i obniżania emerytur byłym funkcjonariuszom służb PRL? Czekamy na Wasze komentarze.

 

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 11.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Józef Bąk" dnia 11 września 2017 o godzinie 8:47:11 napisał:
  W naszym bantustanie, to rzeczywiście potwarz, jednak biorąc pod uwagę prawdę historyczną, to UBywatele powinni mieć płacone od Związku Radzieckiego na rzecz którego działali w swoim życiu.
  R E K L A M A
 • ""młode miasto"" dnia 11 września 2017 o godzinie 10:00:24 napisał:
  Babę nowocześnie pogięło? Czy miała dziadka w resorcie?
 • "Anonim" dnia 11 września 2017 o godzinie 10:00:46 napisał:
  skandaliczne,
 • "Ann" dnia 11 września 2017 o godzinie 10:32:45 napisał:
  Tą ustawą zastosowali odpowiedzialność zbiorową. Cywilizacja zachodnia tego nie dopuszcza. Tak robił Hitler i Stalin. Ciekawe jaka grupa będzie następna szykanowana pod publiczkę i dla pieniędzy. Ubolom już wcześniejsze rządy obcięły świadczenia. Prawdziwym oprawcom niech zrobią porządne procesu i im zabierają a nie wszystkim, nawet porządnym ludziom. Prokurator stanu wojennego Piotrowicz to teraz gwiazda, Przyłębski dobry TW bo teraz w PIS. Paranoja.
 • "Anonim" dnia 11 września 2017 o godzinie 10:50:51 napisał:
  a Michnik się śmieje i bierze pieniądze z naszych. To są właśnie tacy Michnicy a nie sprzątaczki czy kierowcy.
 • "to ask" dnia 11 września 2017 o godzinie 11:19:21 napisał:
  Bardzo dobra ustawa . Można powiedzieć : nareszcie !!!!!. Przez tyle lat obrońcy komuny pobierali uprzywilejowane emerytury, nie rzadko sięgające kilkudziesięciu złotych . Sytuacja taka była szczególnie bulwersująca kiedy ci, którzy walczyli o wolną Polskę otrzymywali od państwa głodowe świadczenia a ich oprawcy opiewali w dostatku . Nie wzrusza mnie również to , że ustawa obejmuje nawet tych, którzy przepracowali jeden dzień w administracji aparatu bezpieczeństwa i również będą mieli zredukowaną emeryturę. Możemy bowiem odwrócić sytuację i zapytać : a dlaczego ci którzy wystarczyło , ze przepracowali jeden dzień w strukturach aparatu bezpieczeństwa przez tyle lat pobierali uprzywilejowane świadczenia ? Dlaczego urzędnicy pracujący w strukturach aparatu bezpieczeństwa ( nawet ci z jednodniowym stażem – jak twierdzi pani posłanka ) pobierali przez tyle lat emerytury nieporównywalnie wyższe od tych wszystkich , którzy struktury te omijali szerokim łukiem ? Czy to było sprawiedliwe ??? Czy teraz jeżeli emerytury zostaną im obniżone często do poziomu takiego jaki obecnie pobierają „zwykli śmiertelnicy” już jest tragedią , już się nie da żyć ? – to w takim razie jak żyją pozostali ?? Proponuję pani posłance Wróblewskiej aby następnym razem zanim będzie wypowiadała się na tematy, których nie rozumie najpierw odpowiedziała sobie na w/w pytania
 • "Kmicic" dnia 11 września 2017 o godzinie 11:25:19 napisał:
  Jak ktoś tu wcześniej napisał, że UB służyło Związkowi Radzieckiemu i od nich powinni dostawać emeryturę to się zgodzę. Zwróćmy uwagę jednak na panią Wróbleską co za brednie ona wygaduje, teraz już dobrze wiemy skąd jej nogi wyrastają i jakiego ma oficera prowadzącego. Portal Roztocze.net dosyć często pokazywał ją w dobrym świetle też trzeba się zastanowić dlaczego taką dobrą prasę ma Nowoczesna oraz KOD?
 • "Outsider" dnia 11 września 2017 o godzinie 11:29:55 napisał:
  Wraca komuna, bo takie ustawy to zwykła komuna. UB-ek zawinił, to degradacja i na śmietnik lub do pierdla. Jeżeli jednak nie można przypisać mu winy, to trzeba uszanować prawa nabyte, bo inaczej to bezprawie. Nowoczesna to nie moja bajka, ale w tym wypadku trzeba się zgodzić z oceną tej hucpy, którą forsuje obecny układ.
 • "Pytanie" dnia 11 września 2017 o godzinie 11:35:38 napisał:
  Czy żona redaktora naczelnego roztocze.net nie pracuje w biurze poselskim Pani Wróblewskiej i kancelarii prawnej męża Pani Wróblewskiej?
 • "uczciwy" dnia 11 września 2017 o godzinie 11:36:48 napisał:
  Dzięki tym, jak to bezmyślnie powtarzacie "ubekom", USA m.in umorzyła Polsce dług ok 16,6 mld USD i ułatwiła wejście do NATO - za wyciągnięcie z Iraku w 1990 amerykańskich agentów. W mediach cały czas macie przykłady zabierania emerytur funkcjonariuszom postrzelonym na służbie, dawnym akowcom, itp. tylko dlatego, że zdarzyło im się pracować w resorcie. To barbarzyństwo wrzucać wszystkich do jednego wora tylko dla populizmu i dla szukania kasy na partyjne billboardy. http://www.rp.pl/Kraj/170909855-Dezubekizacja-bohaterow-operacji-Samum.html#ap-1
  R E K L A M A
 • "por.zUbek" dnia 11 września 2017 o godzinie 14:53:19 napisał:
  Te, posłanka- a gdzie byłaś jak aktualni koledzy z "fatalnej łopozycji" POdwyższyli mi wiek emerytalny do 67? Jak okradli mnie z kapitału w OFE?! Jak SB-ek z kilkudniowym stażem ma problem niech idzie do sądu. Nie zbijajcie kapitału politycznego na głaskaniu komuszego*****.
 • "uczciwy" dnia 11 września 2017 o godzinie 15:48:57 napisał:
  Nie było jej wtedy w Sejmie głąbie. I pamiętaj, że dzisiaj jednych, jutro drugich. Liczy się to, że to nieuczciwe.
 • "@"uczciwy" dnia 11 września 2017 o godzinie 16:50:33 napisał:
  Ale była w Sejmie, gdy procedowano ustawę obniżającą wiek emerytalny. Jak wtedy zagłosowała posłanka Wróblewska? Ja wiem, a Ty?
 • "@"uczciwy" dnia 11 września 2017 o godzinie 16:59:54 napisał:
  I wszystko jasne. : http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=klubdecglos&IdGlosowania=45968&KodKlubu=N&Decyzja=Przeciw
 • "Mefisto" dnia 11 września 2017 o godzinie 17:23:02 napisał:
  A mnie ciekawi, czy za czasów komuny nap*******nie przez funkcjonariuszy cywilów za nic, korzyści z donoszenia na innych i wiele innych grubych akcji w których gineli ludzie były zgodne z konstytucją?
 • "uczciwy" dnia 11 września 2017 o godzinie 18:05:34 napisał:
  I dobrze, że zagłosowała przeciw obniżaniu wieku emerytalnego, jak cała .Nowoczesna zresztą - bo to głupota. Jak wiele innych kwestii robionych przez pisowców. Rozdają kiełbasę wyborczą aby mieć wysokie poparcie w sondażach. Tylko, że kasy na to zabraknie - ale o tym się przekonacie za chwilę. Teraz kobiety w Polsce mają zdaje się najniższy wiek do przejścia na emeryturę w Europie. W bogatej Norwegii to 67 lat a w Polsce 60. Już wiecie dlaczego Wasze dzieci i wnuki będą stąd uciekać ? Bo nie będą mogli godnie zarabiać bo będą musieli utrzymywać armię zdolnych do pracy emerytur. Długość życia rośnie a Wy chcecie wcześniej na emeryturę przechodzić i godnie żyć. Tak się nie da !!!
 • "Anonim" dnia 11 września 2017 o godzinie 18:12:40 napisał:
  jaka jest odpowiedź na pytanie ?
 • "@"uczciwy" dnia 11 września 2017 o godzinie 19:33:25 napisał:
  No i proszę! Nie czytałeś ustawy i się skarżysz.
 • "oneb" dnia 11 września 2017 o godzinie 19:35:44 napisał:
  Czyli wszystko już wiemy o .Nowoczesnej.
 • "eva" dnia 11 września 2017 o godzinie 22:35:43 napisał:
  Samo bycie członkiem N. budzi we mnie mieszane uczucia...Zamiast "protestować" zacznijcie coś budować. Ustawa dezubekizacyjna daje wszak możliwość odwołania się do sądu! I nie mówcie , ze ludzie nie mieli wyboru. Z rozmysłem czerpali z przywilejów "władzy ludowej" układów, konsumów, talonów, bycia panem.. Jakoś większość społeczeństwa nie skalała się i nie nurzała w tym g*. Według mnie jest to bicie piany i próba zaistnienia, wybicia się na "oślizgłym" temacie. Odlecieliście towarzysze jak kiedyś wasz protoplasta z Biłgoraja.. I tak samo skończycie w niebycie politycznym. Tylko PSL jest wieczny..
  R E K L A M A
 • "uczciwy" dnia 11 września 2017 o godzinie 23:12:42 napisał:
  Prawdziwi ubecy już wcześniej ponieśli konsekwencje. Jak są jeszcze inni to niech ich osądzą sprawiedliwie. A za PRL prawda jest taka, że każdej grupie można zarzucić, że coś tam skorzystała. I dyspozycyjni prokuratorzy i sędziowie, i wojskowi. I dzieci z biednych robotniczych i chłopskich rodzin, którzy mogli się kształcić. Takie to były czasy - Kaczyński i jego kumple też z tego korzystali - to też była ekipa w PRL. Rodzice Kaczyńskiego to przecież wykładowca akademicki i mamusia w PAN. Willa na Żoliborzu, ciuchy z Anglii, występ w filmie. Macierewicz - studia, doktorat, trenowanie skoków do wody. Kto z Waszych rodzin miał takie możliwości za PRL. To tak samo były elity - tylko teraz dla władzy zrobią najgorsze świństwa.
 • "Anty PRL" dnia 12 września 2017 o godzinie 7:19:36 napisał:
  Ale gdyby PRL-u nie było, to co - Polski by nie było ? Przekornie zdążyłem zauważyć, że to PRL przyblokował normalny rozwój państwa i narodu. Niesuwerenne państwo nie może się normalnie rozwijać, zawsze jest otoczone bandą która wysysa ze swoich "niewolników" tj. normalnych ludzi soki życiowe. A my co jeszcze mamy im za to dziękować !
 • "por.zUbek" dnia 12 września 2017 o godzinie 10:07:40 napisał:
  @uczciwy- Jedyny "głąb" jakiego widujesz to ten w lustrze co rano.. Jeżeli nie potrafisz zachować odrobiny kultury to zamilcz. Dajcie spokój nie karmcie trolla- człowieczyna ma określony światopogląd pańszczyźniany i nic tego nie zmieni, żadne argumenty. Amen
 • "uczciwy" dnia 12 września 2017 o godzinie 10:37:22 napisał:
  Prawda boli ? Co ? Nie chcecie słuchać prawdy bo nie pasuje Wam do przyjętej tezy o wielkości i wspaniałości ? A skąd się wziął PRL ? Bo przed II światową też w Polsce była jedyna słuszna władza, która tępiła opozycję i inaczej myślących. Nie potrafiła dogadać się z sąsiadami to ją rozdziobali jak kruki. Gdyby w 1938 Polska potrafiła się dogadać z Czechosłowacją i stawić opór Niemcom zamiast dogadywać się z Hitlerem aby zająć Zaolzie to może by nie było 1939. Poczytajcie sobie historię jak zwiększył się potencjał Wehrmachtu po zajęciu Czechosłowacji. A po wojnie gdy Polska była oddana w sowiecką strefę wpływów to co mieli zrobić zwykli ludzie zmęczeni 5-6 latami wojny ? Chcieli normalnie żyć. A odpowiadając na pytanie czy Polski by nie było gdyby nie PRL - mogło tak się zdarzyć. Gdyby Stalin chciał utworzyć 17 republikę, taki np Priwislanskij Kraj to by to wówczas zrobił i nikt na zachodzie by palcem nie kiwnął.
 • "Anonim" dnia 12 września 2017 o godzinie 10:44:42 napisał:
  nie łżyj szujo. Polska nie dogadywała się z Hitlerem. Z Hitlerem to dogadywali się tacy jak TY. Pakt z 23 sierpnia '39. Zaolzie zostało rewindykowane w sprzyjających dla Polski okolicznościach tak samo jak Czechosłowacja je zagrabiła gdy Polska walczyła z bolszewicką nawałą, czyli takimi jak TY
 • "uczciwy" dnia 12 września 2017 o godzinie 11:41:22 napisał:
  To sobie poczytaj i zacznij myśleć zamiast rzucać inwektywy. Gdyby Polska w 1938 oficjalnie wsparła Czechosłowację i zadeklarowała sojusz obronny Hitler miałby bardzo utrudnioną sytuację. Zamiast tego Polska jak sęp rzuciła się na skrawek ziemi nie myśleć o skutkach jakie przyniesie upadek Czechosłowacji (wzmocnienie armii Niemiec i ich potencjału militarnego i okrążenie Polski od południa). Oczywiście to political fiction i teraz łatwiej oceniać ale warto patrzeć na daty co kiedy się działo. I zapamiętaj, że lepiej jest myśleć zdroworozsądkowo o przyszłości zamiast rozpamiętywać przeszłość i robić głupoty na przyszłość. https://opinie.wp.pl/aneksja-zaolzia-najwiekszy-blad-polityki-zagranicznej-ii-rp-6125757488043649a
 • "Thomas" dnia 12 września 2017 o godzinie 23:40:03 napisał:
  uczciwy@ Człowieku takich głupot jakie ty wypisujesz to nie da się czytać. Druga Wojna Światowa była niczym innym jak rewanżem za przegraną Pierwszą Wojnę Światową - celem wojny była rewizja dotychczasowego porządku świata - to jest dla ciebie za trudne. Fakty są takie - młode i biedne, JEDNAK DYNAMICZNIE ROZWIJAJĄCE SIĘ PAŃSTWO POLSKIE polskie państwo NIE MIAŁO SILNEJ ARMII, NA DODATEK MUSIAŁO ZMIERZYĆ SIĘ Z DWOMA NAJWIĘKSZYMI ARMIAMI ÓWCZESNEJ EUROPY NIEMIEC I ZSRR. Takiej historii uczono w ZSRR, na zasadzie to co dotyczyło 2 RP było złe, skrajnie złe. I skoro uczysz się z takich "czerwonych kruków" to po prostu współczuję. W Zachodniej historiografii, ZSRR wcale nie był uważany za silne państwo, gdyby nie pomoc USA plan Barbarossa powiódłby się. Kolejna rzecz to Niemcy - polityka Anschluss czyli bezkrwawe włączenie Austrii i Czechosłowacji pokazywało siłę argumentów Hitlera - to co chciał to dostawał bo była to konsekwencja obalenia Traktatu Wersalskiego. W tym czasie od Pierwszej Wojny - trwała niezwykle owocna współpraca ZSRR i Niemiec. =========================================================================== uczciwy dosyć historii, a czas zając się twoimi eufemizmami - co ma historia do tematu dyskusji?
 • "uczciwy" dnia 13 września 2017 o godzinie 0:06:48 napisał:
  Nauka historii pokazuje procesy, które bardzo często się powtarzają i dlatego warto je znać. Dlatego jeśli widzimy zagrożenie ze strony Rosji to nie możemy być skłóceni z Niemcami ale z nimi współpracować aby historia się nie powtarzała. Proste ? Czy za trudne ?
 • "uczciwy" dnia 13 września 2017 o godzinie 0:16:43 napisał:
  Historia pokazuje też, czy nam się to podoba czy nie, że żadna władza nie mści się w ramach odpowiedzialności zbiorowej na służbach podległych poprzedniej władzy. Wynika to z prostego faktu, że gdy raz się to uczyni to nie można mieć pewności czy aktualne służby będą wykonywać rozkazy. Można karać jednostkowo za udowodnione winy ale odpowiedzialność zbiorowa i pod publiczkę jest słaba.
 • "por.zUbek" dnia 13 września 2017 o godzinie 15:03:56 napisał:
  ..czyli jednak efekt lustrzany ...
  R E K L A M A
 • "por.zUbek" dnia 13 września 2017 o godzinie 15:09:42 napisał:
  miałem "nie dokarmiać" ale cóż.. Zapytam: "uczciwego"(?) o oficerów przedwojennej 1/2: Ilu z nich dożyło sowitej emerytury pracując w MBP czy UB? Ilu spoczęło w bezimiennych grobach... Tyle w temacie przejmowania struktur.. Ty chyba serię TYGRYSA czytałeś za młodu albo jesteś na tyle młody że nie wiesz co to jest.
 • "uczciwy" dnia 13 września 2017 o godzinie 16:11:50 napisał:
  Ja piszę o normalnych państwach.
 • "@uczciwy" dnia 13 września 2017 o godzinie 17:06:55 napisał:
  Czytając Twoje posty mogę jedynie wysnuć wniosek, że najbardziej prawda boli Ciebie.
 • "eva" dnia 13 września 2017 o godzinie 21:14:49 napisał:
  "Raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę" i mamy normalne państwo. Po drodze trzeba omijać kałuże łez "ofiar" dezubekizacji i resztki zakodowanych. To nie obawa o demokrację pcha to towarzystwo do działań ale strach przed utratą kasy i przywilejów lub traktowanie sprawy jako trampoliny na wątpliwej jakości polityczne salony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Przepowiednia
Mam takie przeczucie, że za niedługo s...
KL
Ta dzielnica to Krasnobród w Zamościu!...
ad111
Artykuł sponsorowany, dlaczego nie ma t...
kmicic
5100 zł za m2? Inwestor chyba pomylił ...
Dumny
Rozumiem, że mieszkańcy płacą za to ...
Cień
Ciekawa akcja popieram ...
Ja
Przecież takich radnych mieszkańcy mia...
witek
ludzie totalny chlam ? jak wyglądają w...
Mefisto
Zaskakujące oschle i surowo oceniasz pr...
edek
Wykluczeni cyfrowo analfabeci....Nie do...
leszek
Pan Marek W. i tablet... dajcie mu młot...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018