R E K L A M A

Z I P

Kraj | Polityka i Samorządtekst nadesłany26 września 2017

Kraj: Poseł Sachajko o sprzedaży bezpośredniej żywności

Poseł Jarosław Sachajko. Fot. Robert Moteka 2016

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

12 września odbyło się posiedzenie sejmowej komisji rolnictwa. Na obradach posłowie wraz z przewodniczącym Jarosławem Sachajko skupili się między innymi na omówieniu problemu sprzedaży żywności w ramach rolniczego handlu detalicznego.

Projekt nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia przygotowany przez posłów Kukiz’15 umożliwia sprzedaż wyprodukowanej przez rolników żywności bezpośrednio do sklepów czy restauracji. Niejednokrotnie podkreślano, że polscy rolnicy produkują smaczne i zdrowe produkty, które w przeciwieństwie do kupowanych w supermarketach wyrobów, nie posiadają wzmacniaczy smaku czy konserwantów. Przewodniczący komisji rolnictwa, poseł Sachajko dobitnie podkreśla, że Polacy coraz częściej poszukują na rynku produktów zdrowych i ekologicznych a wypełnione po brzegi konserwantami wyroby wcale nie są dla nich tak atrakcyjne. Nie jest nowością więc, że Polscy obywatele coraz bardziej dbają o zdrowie i mają większą świadomość żywieniową.

Pomimo zwiększającego się zapotrzebowania obywateli na zdrowe produkty prosto od rolnika ich bezpośrednia sprzedaż była zakazana. Nowelizacja ustawy, nad którą pracowali posłowie usuwa zapisy zabraniające sprzedaży bezpośredniej tym samym zachęca do handlu detalicznego zainteresowanych rolników.

Projekt nowelizacji ustawy o sprzedaży bezpośredniej stał się również jednym z tematów poruszanych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Na dożynkach prezydenckich w Spale, które odbyły się 16 i 17 września Pan Prezydent w swoim wystąpieniu wyraził prośbę do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz innych posłów abyprzeanalizowali, czy nie można poszerzyć zakresu tej ustawy po to, aby polski rolnik mógł sprzedawać to, co wytworzy w swoim gospodarstwie, na swoich polach do hoteli, do restauracji, do sklepów tak, żeby również w te miejsca mogły trafiać towary bezpośrednio z ręki rolnika przynosząc temu rolnikowi dochód”. Jak widać projekt nowelizacji ustawy przedstawiony przez posła Sachajko oraz Ruch Kukiz’15 został zaaprobowany przez samego Prezydenta. Pilnowanie interesu Polski i interesu ciężko pracujących rolników powinno tym bardziej stać się priorytetowe dla wszystkich parlamentarzystów nie tylko tych, którzy od lat walczą o ich prawa tak jak przewodniczący komisji rolnictwa, poseł Sachajko czy inni posłowie Ruchu Kukiza.

Autor: tekst nadesłany
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

jakie efekty 16 minut temu
I jakie niby efekty tych inwestycji w st...
taaa 39 minut temu
W dalszej perspektywie czyli moze nigdy ...
eryk
Już na tego wnuka patrzeć nie można. ...
Ryś
Pan Prezydent jest przebiegły. Namawia ...
Pamiętamy
Zwolak jest żenujący...
Marta Pe
Oj... brudną kampanię Rafałku chcesz ...
Thomas
Faktycznie SLD przeżywa bardzo poważny...
Thomas
Sok z Buraka jest zdrowy??...
poprawny
Naucz się mówić po polsku,mówimy z w...
zmc
Do "transparentnych" . Wielu sponsorów ...
RL 10
niestety bez pomocy policji nie poprawim...
ktoś
No właśnie nikt właściwie nie zna bu...
Persona non gra...
Taa... Budżet klubu to milion pięćset...
.
No właśnie ile wynoszą pensje piłkar...
.
600 tys.??? Wydaje mi się, że więcej ...
Zadowolony
Budżet klubu to 600 tysięcy. Miasto da...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017