R E K L A M A

Z I P

Kraj | Polityka i Samorządtekst nadesłany26 września 2017 FACEBOOK | 4432 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Kraj: Poseł Sachajko o sprzedaży bezpośredniej żywności

Poseł Jarosław Sachajko. Fot. Robert Moteka 2016

R E K L A M A    B O A R D

12 września odbyło się posiedzenie sejmowej komisji rolnictwa. Na obradach posłowie wraz z przewodniczącym Jarosławem Sachajko skupili się między innymi na omówieniu problemu sprzedaży żywności w ramach rolniczego handlu detalicznego.

Projekt nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia przygotowany przez posłów Kukiz’15 umożliwia sprzedaż wyprodukowanej przez rolników żywności bezpośrednio do sklepów czy restauracji. Niejednokrotnie podkreślano, że polscy rolnicy produkują smaczne i zdrowe produkty, które w przeciwieństwie do kupowanych w supermarketach wyrobów, nie posiadają wzmacniaczy smaku czy konserwantów. Przewodniczący komisji rolnictwa, poseł Sachajko dobitnie podkreśla, że Polacy coraz częściej poszukują na rynku produktów zdrowych i ekologicznych a wypełnione po brzegi konserwantami wyroby wcale nie są dla nich tak atrakcyjne. Nie jest nowością więc, że Polscy obywatele coraz bardziej dbają o zdrowie i mają większą świadomość żywieniową.

Pomimo zwiększającego się zapotrzebowania obywateli na zdrowe produkty prosto od rolnika ich bezpośrednia sprzedaż była zakazana. Nowelizacja ustawy, nad którą pracowali posłowie usuwa zapisy zabraniające sprzedaży bezpośredniej tym samym zachęca do handlu detalicznego zainteresowanych rolników.

Projekt nowelizacji ustawy o sprzedaży bezpośredniej stał się również jednym z tematów poruszanych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Na dożynkach prezydenckich w Spale, które odbyły się 16 i 17 września Pan Prezydent w swoim wystąpieniu wyraził prośbę do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz innych posłów abyprzeanalizowali, czy nie można poszerzyć zakresu tej ustawy po to, aby polski rolnik mógł sprzedawać to, co wytworzy w swoim gospodarstwie, na swoich polach do hoteli, do restauracji, do sklepów tak, żeby również w te miejsca mogły trafiać towary bezpośrednio z ręki rolnika przynosząc temu rolnikowi dochód”. Jak widać projekt nowelizacji ustawy przedstawiony przez posła Sachajko oraz Ruch Kukiz’15 został zaaprobowany przez samego Prezydenta. Pilnowanie interesu Polski i interesu ciężko pracujących rolników powinno tym bardziej stać się priorytetowe dla wszystkich parlamentarzystów nie tylko tych, którzy od lat walczą o ich prawa tak jak przewodniczący komisji rolnictwa, poseł Sachajko czy inni posłowie Ruchu Kukiza.

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
KJL.
Zamojskie ZOO powstało w 1919 r. Nie fa...
Nauczycielka
A co to za teatr? Skąd?...
x
Kaczmarek odchodzi z Motoru, dobry pomoc...
Kibic lat 80
Przynajmniej jestem kibicem, wykropkowan...
Pi
A co tu rondo ma do tego? Nieumiejętno...
KL.
A o żeglugę rzeczną z Zamościa do Gd...
Czesław
dać łepkom motór... znając życie ch...
swojak
W Zwierzyńcu też już byliśmy. Co do ...
Tomek
Gratuluję uczenia dziecka , że człowi...
Thomas
Zamość bez kolei to było ok - bo nie ...
stójka
zapomniałeś dopisać i ... podsienia ...
Ciekawe...
że jeszcze nikt z opozycyjnej pozycji n...
Thomas
To jest ważny i istotny element przywra...
Józek
Na pozwolenie na budowę, idioto. Bo pie...
Wyborca
Zrobić tam rondo natychmiast, tak samo ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny