Kraj | Prawo i BiznesGabriela Korkosz29 czerwca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 3 komentarze

Kraj: Mleko przez internet? Rusza projekt lodówkomatów InPostu

fot. pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D

W najbliższych miesiącach InPost rozpocznie dostarczanie naszych zakupów do tzw. lodówkomatów, urządzeń do odbioru zakupów, w których skład wchodzą produkty wymagające przechowywania w niskiej temperaturze. Do końca roku InPost planuje stworzenie sieci 50 lodówkomatów w całym kraju.

Pierwszy chłodzony paczkomat pojawił się już w Warszawie, a kolejny stanie w Krakowie. O ambitnych planach firmy InPost poinformował portal wiadomoscihandlowe.pl w którym podkreślono że zdaniem prezesa InPostu Rafała Brzoski, tego typu maszyny paczkowe mogą przyczynić się do szybkiego wzrostu sprzedaży żywności przez internet. Rafał Brzoska potwierdził również, że szansą na szybki rozwój lodówkomatów w Polsce są obowiązujące od marca br. ograniczenia handlu w niedziele.

Jeżeli po zebraniu wyników testów pilotażowego programu, zapadnie decyzja o utworzeniu całej sieci lodówkomatów rynek sprzedaży żywności przez internet może się znacznie zwiększyć. Dzisiaj sieci handlowe, sklepy internetowe, a nawet apteki i drogerie, które sprzedają produkty wymagające przechowywania w niskiej temperaturze nie mają możliwości prowadzenia sprzedaży internetowej.

A ponad 50% polskich internautów to e-konsumenci.

Z raportu firmy Gemius „E-commerce w Polsce w 2017 roku” wynika że najsilniejszym czynnikiem zachęcającym do e-zakupów jest ich całodobowa dostępność (82 proc. wskazań). Z tego samego raportu dowiadujemy się że w ramach e-handlu już 22% polskich internautów korzysta z paczkomatów, czyli maszyn do odbioru przesyłek. Można założyć że lodówkomaty mają przed sobą świetlaną przyszłość.

Ponad 50% polaków przyznaje, że najwygodniej robi się zakupy poprzez serwisy internetowe, strony i aplikacje mobilne oraz social media. Budowa sieci lodówkomatów da również firmom z Lubelszczyzny możliwość uruchomienia sprzedaży przez internet lub rozszerzenia swojej oferty o dodatkowe produkty dostępne on-line.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Gabriela Korkosz
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Harry" dnia 29 czerwca 2018 o godzinie 11:36:24 napisał:
  InPost i dostarczenie przesyłki w stanie nienaruszonym..?? Jeżeli wszystko w plastiku to może..
  R E K L A M A
 • "e tam" dnia 29 czerwca 2018 o godzinie 13:37:16 napisał:
  i tak się nie przyjmie, przecież był mlekomat na Orzeszkowej i nawet nie wiadomo kiedy zniknął, widocznie nie było chętnych na takie usługi,
 • "z_boku" dnia 29 czerwca 2018 o godzinie 14:04:57 napisał:
  Nawet jakby stanęło to gdzieś w Zamościu jak z tego korzystać? Odpalić auto i jechać kilka kilometrów? Ciekawe czy serwis będzie dostępny w niedziele, akurat w te dni może to mieć sens. Gdyby jednak komuś przyszło do głowy zamówić schłodzone napoje wyskokowe to na pewno nie wypali, trzeba będzie za długo czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad111 49 minut temu
Argumenty "kościółkowych" zawsze te s...
ak
I tak od pięciu lat. Aktywność władz...
ja
upraszczasz i trywializujesz - w tym kra...
observer
a Zawiślak był bardzo aktywny w Sejmie...
TORRES20400
Szkoda w sumie klawiatury. Nie chodzi o ...
z_boku
Zawsze i wszędzie znajdą się ludzie k...
L19c
Niczego nie upraszcza natomiast utrudnia...
archeo
ubogi jest Twój "zestaw" sławnych ludz...
z_boku
Oczywiście, jesteśmy otoczeni komucham...
L19c
A jak inaczej można nazwać tych kolesi...
z_boku
Jeden facet kiedyś napisał (cytat): z ...
dementi
Piotrowski nie zarejestrował listy w lu...
A.
Dlaczego każdy artykuł o Wandzie Orli...
Antyklerykał
Pomnik się da obalić, ale skwer to nie...
archeo
Kawałek trawnika i parkingu to skwer? D...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018