nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Kraj | Polityka i SamorządDaniel Czubara26 września 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 25 komentarzy

Kraj: „Czy tak wygląda sprawiedliwość według PiS?” – pyta posłanka Wróblewska

Fot. Facebook/Kornelia Wróblewska

Obniżki emerytur funkcjonariuszy wyniosą średnio około 60% . Nikt nigdy nie udowodnił im jakiejkolwiek winy. Czy tak wygląda sprawiedliwość według PiS? – pyta związana z Zamościem posłanka Nowoczesnej Kornelia Wróblewska.

Jak bumerang wraca temat tzw. ustawy dezubekizacyjnej, nazywanej też represyjną. Ustawa ta obniża emerytury i renty za okres “służby na rzecz totalitarnego państwa” od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 r. . Na jej mocy, od października, emerytury i renty byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL nie będą mogły być wyższe od średniego świadczenia wypłacanego przez ZUS . Informacje o przebiegu służby funkcjonariuszy ma sprawdzać IPN. Od decyzji obniżającej świadczenia przysługuje odwołanie do sądu.

Ustawa z 16 grudnia 2016 roku zakłada ponowną weryfikację funkcjonariuszy służb. Tak naprawdę chodzi o kolejne obniżenie emerytur. PiS na spełnianie swoich obietnic szuka pieniędzy wszędzie, nawet w kieszeniach zasłużonych, odznaczonych obywateli, którzy dziś niejednokrotnie mają już swoje lata i choroby na karku. Przeanalizowałam sytuację osób, które się do mnie zgłaszają w związku z tą niesprawiedliwą ustawą. Tracą oni ponad 60% świadczeń. Ci ludzie, mający często na utrzymaniu swoje rodziny, spłacają kredyty, które uzyskali, wierząc w obietnice daną przez Państwo, że do końca życia mają zapewniony byt.
Teraz ich życie się wali, pomimo, że rzetelnie chronili Polskę przed zagrożeniami z zewnątrz, ścigali grupy przestępcze w latach ’90, dbali o nasze bezpieczeństwo.
Nie ma i nigdy nie będzie mojej zgody na takie łamanie ustaleń związanych z zabezpieczeniem społecznym! –
mówi związana z Zamościem posłanka Nowoczesnej, Kornelia Wróblewska.

A jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie?

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 12.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "dddd" dnia 26 września 2017 o godzinie 13:41:11 napisał:
  Partia od 6 króli się odezwała, śmiechu warte :)
  R E K L A M A
 • "wyborca" dnia 26 września 2017 o godzinie 13:44:16 napisał:
  To nie obniżka tylko normalizacja. Dlaczego taki funkcjonariusz z tamtych czasów ma brać 60% więcej od obecnego. To nie byli nadludzie i nie powinni być wyróżniani.
 • "Kosh" dnia 26 września 2017 o godzinie 13:48:48 napisał:
  to chichot losu.. budowali socjalizm, bronili go i walczyli za niego. gdy teraz chcą im zrównać emeryturę z najbiedniejszymi to im przeszkadza? przecież ideałami socjalizmu to wszystkim po równo, każdy ma taki sam żołądek... :)
 • "dddd" dnia 26 września 2017 o godzinie 13:50:03 napisał:
  Aha no i tak, tak według mnie wygląda sprawiedliwość. Tych co katowali, donosili, bili i zabijali w POlsce sowieckiej należy pozbawić wszelkich przywieli i emerytur. Dzisiaj kiedy po wielu latach rodziny Polskich bohaterów zakatowanych na śmierć przez SBeków i Ubeków, odnajdują prawdę choćby przez znalezienie szczątków swoich bliskich spoczywających w lasach czy pogrzebanych w bezimiennych mogiłach, rzekome polskie elity stają po stronie sprawców, a nie ofiar. Na to nie ma zgody i nie będzie, albowiem nie pomogą tutaj żadne wygibasy na happeningach i festyny POlityczne. Jak ubecy i sbecy chcą swoich emerytur to wynocha do swojej sowieckiej ojczyzny - niech potomkowie stalinizmu im je wypłacają.
 • "Adam C." dnia 26 września 2017 o godzinie 15:23:14 napisał:
  A co z prześladowanymi?
 • "to ask" dnia 26 września 2017 o godzinie 16:21:44 napisał:
  Panie redaktorze nie wiem po co pan wraca do tematu , przecież temat nie tak dawno ( 11.09.2017 ) poruszała już ta sama posłanka Wróblewska i był przez internautów oceniany. Posłanka Wróblewska nigdy nie zrozumie tamtych czasów jak również i tego dlaczego ludzie popierają ustawę . Aktywność posłanki wynika tylko i wyłącznie z chęci zaistnienia ,bo któż by inaczej o niej pamiętał. Nie rozumiem tylko dlaczego pan daje się wciągnąć w tą kiepskich lotów gierkę. Jeśli chce pan poznać zdanie internautów wystarczy wejść na stronę j/n http://roztocze.net/kraj-poslanka-wroblewska-o-ustawie-dezubekizacyjnej/
 • ""młode miasto"" dnia 26 września 2017 o godzinie 16:29:32 napisał:
  Ad "to ask". Odpowiadam za redaktora - żeby wqu....ć czytelników. Gdyż z punktu widzenia redakcji najgorsza jest obojętność, a najważniejsza poczytność.
 • "Anonim" dnia 26 września 2017 o godzinie 16:29:55 napisał:
  musi publikować takie coś
 • "Daniel Czubara" dnia 26 września 2017 o godzinie 16:48:02 napisał:
  Odpowiem krótko. Staramy się przedstawiać zdania, pomysły czy inicjatywy wszystkich ugrupowań. Przedstawialiśmy ostatnio zdarzenia z inicjatywy posłów Zawiślaka i Sachajko, przyszła kolej na poseł Wróblewską. Akurat, że ten temat zdecydowała się kontynuować - jej prawo. Istotą tego portalu zawsze był pluralizm i tego się trzymamy.
 • "beretka" dnia 26 września 2017 o godzinie 18:31:03 napisał:
  Właśnie czytałam, że obniżą również emerytury piłkarzom, tzw. " Orłom Górskiego" , za to, że w latach 70, jak to było w zwyczaju, fikcyjnie reprezentowali kluby milicyjne - gwardyjskie. Boże, Ty słyszysz i nie grzmisz!
  R E K L A M A
 • "ad111" dnia 26 września 2017 o godzinie 18:59:52 napisał:
  Bez wyroku, bez winy za to z zemsty i zawiści. Ot nowy wzór Polaka. Zawinił jakiś SB-ek, ORMO-wiec i inny komuch, to degradacja i zasiłek socjalny lub do pierdla. Jak nie zawinił, a tylko żył i pracował w tamtych czasach, to wara od praw nabytych. Proste, ale dla małych ludków nie do pojęcia...:(
 • "z_boku" dnia 26 września 2017 o godzinie 20:43:03 napisał:
  Dobrze że nie będzie odpowiedzialności do siódmego pokolenia.
 • "Mu" dnia 26 września 2017 o godzinie 21:25:01 napisał:
  Zmniejszono emerytur funkcjonariuszy sb to od razu zrobił się szum, ale o tym że rolnikom podniesiono wiek emerytalny to cisza.
 • "Adam C." dnia 26 września 2017 o godzinie 22:23:27 napisał:
  Czy Pani Kornelia zna i pamięta tamte czasy?
 • "Thomas" dnia 26 września 2017 o godzinie 23:30:28 napisał:
  To jest mały cytat z ustawy: art. 8 dodaje się art. 8a w brzmieniu: „Art. 8a. 1. Minister właściwy do spraw wewnętrznych, w drodze decyzji, w szczególnie uzasadnionych przypadkach,może wyłączyć stosowanie art. 15c, art. 22a i art. 24a w stosunku do osób pełniących służbę, o której mowa w art. 13b, ze względu na: 1) krótkotrwałą służbę przed dniem 31 lipca 1990 r. oraz 2) rzetelne wykonywanie zadań i obowiązków po dniu 12 września 1989 r., w szczególności z narażeniem zdrowia i życia. Koniec cytatu.============================================================== Tak więc nie podzielam punktu widzenia posłanki. Mnie zastanawiają takie przypadki i co o nich sądzicie? https://dorzeczy.pl/kraj/17711/Morderca-ks-Popieluszki-nie-straci-emerytury.html
 • "Józef Bąk" dnia 26 września 2017 o godzinie 23:31:07 napisał:
  Wiarygodność Swetrów jest taka jak Paligłupa, czyli żadna. Nikogo nie interesuje ten szajs!
 • "qwert" dnia 27 września 2017 o godzinie 1:12:30 napisał:
  Gen. Czempińskiemu i innym, którzy wyciągnęli z Iraku amerykańskich i brytyjskich agentów i za to Stany umorzyły nam kilkanaście miliardów USD długu, szybciej przyjęli do NATO i pomogli stworzyć GROM też obniżają emerytury. Czempiński już zapowiedział, że tej władzy to on nie będzie o cokolwiek prosił. Ma facet honor. A obecna władza sama stosuje autorytarne metody odpowiedzialności zbiorowej. Szkoda, że Konstytucji nie potrafią przestrzegać. Wstyd.
 • "@Qwert" dnia 27 września 2017 o godzinie 8:40:20 napisał:
  poczytaj ustawę, nie ma odpowiedzialności zbiorowej, ale musi być odpowiedzialność za pomordowanych i skrzywdzonych
 • "@beretka" dnia 27 września 2017 o godzinie 8:42:14 napisał:
  te twoje wrzutki, bez zastanowienia i bez zrozumienia
 • "Kmicic" dnia 27 września 2017 o godzinie 9:21:38 napisał:
  Widać skąd wyrastają nogi pani posłance. Już był podobny artykuł bodajże 2 tygodnie temu gdzie posłanka z troską wypowiadała się o UB-eckich emeryturach. Jednakże tzw. stare kiejkuty mają się dobrze i służą dalej ,ale o tym to już nikt nie powie.Do "Kosh" widać są równi i równiejsi.
  R E K L A M A
 • "Anonim" dnia 27 września 2017 o godzinie 10:31:50 napisał:
  czytałem kiedyś, nawet zdaje się w GW rozmowę z byłym opozycjonistą. Mówił, że ma tak niskie uposażenie, że musi dorabiać jako stróż na parkingu. A bardzo często spotyka emeryta z resortu, który go niszczył. I nawet teraz kpi sobie z niego pytając: "jak tak na emeryturze ? Bo mi bardzo dobrze ?"
 • "por.zUbek" dnia 27 września 2017 o godzinie 14:57:40 napisał:
  Ciąg dalszy promowania własnej osoby? Promocja w cieniu UB nie wyszła nikomu "in plus".
 • "Thomas" dnia 27 września 2017 o godzinie 19:58:05 napisał:
  Co to znaczy sprawiedliwość?
 • "Sray" dnia 27 września 2017 o godzinie 20:33:30 napisał:
  Głupotą Pani Wróblewska dorównuje swoim bardziej medialnym koleżankom z partii Grasiuk , Lubnauer etc. Ma jednak zaletę jest zdecydowanie ładniejsza. Tylko czy to w przypadku posła ma znaczenie ?
 • "jacy poszkodowani" dnia 2 października 2017 o godzinie 18:19:03 napisał:
  oto przykład tego dobrego ubeka wg takich i owakich:.............................................................. "Jest wielka mobilizacja wśród kolegów, by zacząć walczyć bardziej twardymi metodami. Odchodząc ze służby, wielu ZABRAŁO sobie jakieś teczki, materiały jako polisę ubezpieczeniową i do użycia w ostateczności. Jeśli nas zmuszą, to po prostu skompromitujemy tę bandę mściwych oszołomów, jaka jest u władzy -odgraża się w rozmowie z wp.pl „Pan Jerzy”, emerytowany pracownik Służby Bezpieczeństwa i policji."

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Jango Fett
Morderca wszedł zbyt łatwo, reakcja oc...
Berator opinie
Berrator - kolejny nic nie warty spalacz...
BYC MOZE
być może cos się zmieni po wyborach n...
ad111
Wyrazy współczucia dla rodziny. Czas n...
hmm
ja tu widze fot Facebook ale to chyba za...
Redakcja roztoc...
Proszę o wskazanie grafik pochodzących...
ccc
to że bierzesz grafiki żywcem zdarte z...
jejku
ach w dzienniku tvp1 ciagle mowia ze PO ...
mieszkaniec
Warto by było zwrócić też uwagę na ...
nareszcie
fajnie ze sa wreszcie komentarze, moze w...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama