Kraj | Polityka i SamorządDaniel Czubara26 września 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 25 komentarzy

Kraj: „Czy tak wygląda sprawiedliwość według PiS?” – pyta posłanka Wróblewska

Fot. Facebook/Kornelia Wróblewska
R E K L A M A    B O A R D

Obniżki emerytur funkcjonariuszy wyniosą średnio około 60% . Nikt nigdy nie udowodnił im jakiejkolwiek winy. Czy tak wygląda sprawiedliwość według PiS? – pyta związana z Zamościem posłanka Nowoczesnej Kornelia Wróblewska.

Jak bumerang wraca temat tzw. ustawy dezubekizacyjnej, nazywanej też represyjną. Ustawa ta obniża emerytury i renty za okres “służby na rzecz totalitarnego państwa” od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 r. . Na jej mocy, od października, emerytury i renty byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL nie będą mogły być wyższe od średniego świadczenia wypłacanego przez ZUS . Informacje o przebiegu służby funkcjonariuszy ma sprawdzać IPN. Od decyzji obniżającej świadczenia przysługuje odwołanie do sądu.

Ustawa z 16 grudnia 2016 roku zakłada ponowną weryfikację funkcjonariuszy służb. Tak naprawdę chodzi o kolejne obniżenie emerytur. PiS na spełnianie swoich obietnic szuka pieniędzy wszędzie, nawet w kieszeniach zasłużonych, odznaczonych obywateli, którzy dziś niejednokrotnie mają już swoje lata i choroby na karku. Przeanalizowałam sytuację osób, które się do mnie zgłaszają w związku z tą niesprawiedliwą ustawą. Tracą oni ponad 60% świadczeń. Ci ludzie, mający często na utrzymaniu swoje rodziny, spłacają kredyty, które uzyskali, wierząc w obietnice daną przez Państwo, że do końca życia mają zapewniony byt.
Teraz ich życie się wali, pomimo, że rzetelnie chronili Polskę przed zagrożeniami z zewnątrz, ścigali grupy przestępcze w latach ’90, dbali o nasze bezpieczeństwo.
Nie ma i nigdy nie będzie mojej zgody na takie łamanie ustaleń związanych z zabezpieczeniem społecznym! –
mówi związana z Zamościem posłanka Nowoczesnej, Kornelia Wróblewska.

A jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie?

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 12.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "dddd" dnia 26 września 2017 o godzinie 13:41:11 napisał:
  Partia od 6 króli się odezwała, śmiechu warte :)
  R E K L A M A
 • "wyborca" dnia 26 września 2017 o godzinie 13:44:16 napisał:
  To nie obniżka tylko normalizacja. Dlaczego taki funkcjonariusz z tamtych czasów ma brać 60% więcej od obecnego. To nie byli nadludzie i nie powinni być wyróżniani.
 • "Kosh" dnia 26 września 2017 o godzinie 13:48:48 napisał:
  to chichot losu.. budowali socjalizm, bronili go i walczyli za niego. gdy teraz chcą im zrównać emeryturę z najbiedniejszymi to im przeszkadza? przecież ideałami socjalizmu to wszystkim po równo, każdy ma taki sam żołądek... :)
 • "dddd" dnia 26 września 2017 o godzinie 13:50:03 napisał:
  Aha no i tak, tak według mnie wygląda sprawiedliwość. Tych co katowali, donosili, bili i zabijali w POlsce sowieckiej należy pozbawić wszelkich przywieli i emerytur. Dzisiaj kiedy po wielu latach rodziny Polskich bohaterów zakatowanych na śmierć przez SBeków i Ubeków, odnajdują prawdę choćby przez znalezienie szczątków swoich bliskich spoczywających w lasach czy pogrzebanych w bezimiennych mogiłach, rzekome polskie elity stają po stronie sprawców, a nie ofiar. Na to nie ma zgody i nie będzie, albowiem nie pomogą tutaj żadne wygibasy na happeningach i festyny POlityczne. Jak ubecy i sbecy chcą swoich emerytur to wynocha do swojej sowieckiej ojczyzny - niech potomkowie stalinizmu im je wypłacają.
 • "Adam C." dnia 26 września 2017 o godzinie 15:23:14 napisał:
  A co z prześladowanymi?
 • "to ask" dnia 26 września 2017 o godzinie 16:21:44 napisał:
  Panie redaktorze nie wiem po co pan wraca do tematu , przecież temat nie tak dawno ( 11.09.2017 ) poruszała już ta sama posłanka Wróblewska i był przez internautów oceniany. Posłanka Wróblewska nigdy nie zrozumie tamtych czasów jak również i tego dlaczego ludzie popierają ustawę . Aktywność posłanki wynika tylko i wyłącznie z chęci zaistnienia ,bo któż by inaczej o niej pamiętał. Nie rozumiem tylko dlaczego pan daje się wciągnąć w tą kiepskich lotów gierkę. Jeśli chce pan poznać zdanie internautów wystarczy wejść na stronę j/n http://roztocze.net/kraj-poslanka-wroblewska-o-ustawie-dezubekizacyjnej/
 • ""młode miasto"" dnia 26 września 2017 o godzinie 16:29:32 napisał:
  Ad "to ask". Odpowiadam za redaktora - żeby wqu....ć czytelników. Gdyż z punktu widzenia redakcji najgorsza jest obojętność, a najważniejsza poczytność.
 • "Anonim" dnia 26 września 2017 o godzinie 16:29:55 napisał:
  musi publikować takie coś
 • "Daniel Czubara" dnia 26 września 2017 o godzinie 16:48:02 napisał:
  Odpowiem krótko. Staramy się przedstawiać zdania, pomysły czy inicjatywy wszystkich ugrupowań. Przedstawialiśmy ostatnio zdarzenia z inicjatywy posłów Zawiślaka i Sachajko, przyszła kolej na poseł Wróblewską. Akurat, że ten temat zdecydowała się kontynuować - jej prawo. Istotą tego portalu zawsze był pluralizm i tego się trzymamy.
 • "beretka" dnia 26 września 2017 o godzinie 18:31:03 napisał:
  Właśnie czytałam, że obniżą również emerytury piłkarzom, tzw. " Orłom Górskiego" , za to, że w latach 70, jak to było w zwyczaju, fikcyjnie reprezentowali kluby milicyjne - gwardyjskie. Boże, Ty słyszysz i nie grzmisz!
  R E K L A M A
 • "ad111" dnia 26 września 2017 o godzinie 18:59:52 napisał:
  Bez wyroku, bez winy za to z zemsty i zawiści. Ot nowy wzór Polaka. Zawinił jakiś SB-ek, ORMO-wiec i inny komuch, to degradacja i zasiłek socjalny lub do pierdla. Jak nie zawinił, a tylko żył i pracował w tamtych czasach, to wara od praw nabytych. Proste, ale dla małych ludków nie do pojęcia...:(
 • "z_boku" dnia 26 września 2017 o godzinie 20:43:03 napisał:
  Dobrze że nie będzie odpowiedzialności do siódmego pokolenia.
 • "Mu" dnia 26 września 2017 o godzinie 21:25:01 napisał:
  Zmniejszono emerytur funkcjonariuszy sb to od razu zrobił się szum, ale o tym że rolnikom podniesiono wiek emerytalny to cisza.
 • "Adam C." dnia 26 września 2017 o godzinie 22:23:27 napisał:
  Czy Pani Kornelia zna i pamięta tamte czasy?
 • "Thomas" dnia 26 września 2017 o godzinie 23:30:28 napisał:
  To jest mały cytat z ustawy: art. 8 dodaje się art. 8a w brzmieniu: „Art. 8a. 1. Minister właściwy do spraw wewnętrznych, w drodze decyzji, w szczególnie uzasadnionych przypadkach,może wyłączyć stosowanie art. 15c, art. 22a i art. 24a w stosunku do osób pełniących służbę, o której mowa w art. 13b, ze względu na: 1) krótkotrwałą służbę przed dniem 31 lipca 1990 r. oraz 2) rzetelne wykonywanie zadań i obowiązków po dniu 12 września 1989 r., w szczególności z narażeniem zdrowia i życia. Koniec cytatu.============================================================== Tak więc nie podzielam punktu widzenia posłanki. Mnie zastanawiają takie przypadki i co o nich sądzicie? https://dorzeczy.pl/kraj/17711/Morderca-ks-Popieluszki-nie-straci-emerytury.html
 • "Józef Bąk" dnia 26 września 2017 o godzinie 23:31:07 napisał:
  Wiarygodność Swetrów jest taka jak Paligłupa, czyli żadna. Nikogo nie interesuje ten szajs!
 • "qwert" dnia 27 września 2017 o godzinie 1:12:30 napisał:
  Gen. Czempińskiemu i innym, którzy wyciągnęli z Iraku amerykańskich i brytyjskich agentów i za to Stany umorzyły nam kilkanaście miliardów USD długu, szybciej przyjęli do NATO i pomogli stworzyć GROM też obniżają emerytury. Czempiński już zapowiedział, że tej władzy to on nie będzie o cokolwiek prosił. Ma facet honor. A obecna władza sama stosuje autorytarne metody odpowiedzialności zbiorowej. Szkoda, że Konstytucji nie potrafią przestrzegać. Wstyd.
 • "@Qwert" dnia 27 września 2017 o godzinie 8:40:20 napisał:
  poczytaj ustawę, nie ma odpowiedzialności zbiorowej, ale musi być odpowiedzialność za pomordowanych i skrzywdzonych
 • "@beretka" dnia 27 września 2017 o godzinie 8:42:14 napisał:
  te twoje wrzutki, bez zastanowienia i bez zrozumienia
 • "Kmicic" dnia 27 września 2017 o godzinie 9:21:38 napisał:
  Widać skąd wyrastają nogi pani posłance. Już był podobny artykuł bodajże 2 tygodnie temu gdzie posłanka z troską wypowiadała się o UB-eckich emeryturach. Jednakże tzw. stare kiejkuty mają się dobrze i służą dalej ,ale o tym to już nikt nie powie.Do "Kosh" widać są równi i równiejsi.
  R E K L A M A
 • "Anonim" dnia 27 września 2017 o godzinie 10:31:50 napisał:
  czytałem kiedyś, nawet zdaje się w GW rozmowę z byłym opozycjonistą. Mówił, że ma tak niskie uposażenie, że musi dorabiać jako stróż na parkingu. A bardzo często spotyka emeryta z resortu, który go niszczył. I nawet teraz kpi sobie z niego pytając: "jak tak na emeryturze ? Bo mi bardzo dobrze ?"
 • "por.zUbek" dnia 27 września 2017 o godzinie 14:57:40 napisał:
  Ciąg dalszy promowania własnej osoby? Promocja w cieniu UB nie wyszła nikomu "in plus".
 • "Thomas" dnia 27 września 2017 o godzinie 19:58:05 napisał:
  Co to znaczy sprawiedliwość?
 • "Sray" dnia 27 września 2017 o godzinie 20:33:30 napisał:
  Głupotą Pani Wróblewska dorównuje swoim bardziej medialnym koleżankom z partii Grasiuk , Lubnauer etc. Ma jednak zaletę jest zdecydowanie ładniejsza. Tylko czy to w przypadku posła ma znaczenie ?
 • "jacy poszkodowani" dnia 2 października 2017 o godzinie 18:19:03 napisał:
  oto przykład tego dobrego ubeka wg takich i owakich:.............................................................. "Jest wielka mobilizacja wśród kolegów, by zacząć walczyć bardziej twardymi metodami. Odchodząc ze służby, wielu ZABRAŁO sobie jakieś teczki, materiały jako polisę ubezpieczeniową i do użycia w ostateczności. Jeśli nas zmuszą, to po prostu skompromitujemy tę bandę mściwych oszołomów, jaka jest u władzy -odgraża się w rozmowie z wp.pl „Pan Jerzy”, emerytowany pracownik Służby Bezpieczeństwa i policji."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Adamus
Na stronie 'Nie dla spalarni'* pojawił ...
szczebrzeszyn
Cypr jest pierwszy raz? bo nie pamiętam...
nie znam się a...
chwila chwila Brawa dla tej pani - zdję...
olek
to już widać kto z radnych posłuszny ...
?
a jeden radny na zwolnieniu co robi na s...
TK
Szczególnie ekscytująco zapowiada się...
Sylvia
Ktos tu tęskni za dawną posadką w PGK...
WerT
Bo Flip i Flap nie występują jak to ni...
leniwce w radzi...
Ćwik nieobecny? Zwolak nieobecny? Szopk...
cchenieek
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018