R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzmRobert Moteka24 lutego 2016 FACEBOOK | 4430 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 60 komentarzy ()

Kontrowersje na os. Kilińskiego – sprostowanie

R E K L A M A    B O A R D

Sporo kontrowersji wywołała grupa uczestników zebrania legitymujących się “oświadczeniem o zamieszkiwaniu” na terenie osiedla.

Otrzymaliśmy również sugestie (głosowanie jest tajne), że to dzięki tej prężnej grupie wygrał projekt: “Remont oświetlenia ul. Koszary i ul. Kamiennej”.  Paradoks polega na tym, że w regulaminie BO nie ma ograniczeń dotyczących zamieszkiwania na konkretnym osiedlu. Prawo do udziału w głosowaniu nad wyborem projektów ma “każdy mieszkaniec Miasta Zamość, który w dniu głosowania ukończył 16 rok życia.” (Roz. 5, §8, pkt 2  Regulaminu Budżetu Obywatelskiego Miasta Zamość). Ograniczenie jest postawione jedynie dla osób składających wniosek, muszą one zamieszkiwać na osiedlu dla którego zgłaszany jest wniosek.

Ponadto Wydział Spraw Obywatelskich, nadzorujący wydawanie kart do głosowania, nie ma technicznych możliwości w miejscach zebrań osiedlowych skorzystać z dostępu do rejestru PESEL aby weryfikować właściwość zamieszkania. Najnowsze dowody osobiste, wydane po 1 marca 2015 roku,  nie zawierają adresu zamieszkania.

Zapis fragmentów dotyczących głosowania nad projektami do Budżetu Obywatelskiego


Sytuacja jest odrobinę patowa, z jednej strony pieniądze i tak zostają “na osiedlu”, z drugiej każdy może przyprowadzić ze sobą dowolnie dużą grupę z dowolnego miejsca kraju i nie tylko. Jednolitej definicji słowa “mieszkaniec” w polskim ustawodawstwie nie posiadamy. Jest ono interpretowane w zależności od kontekstu w jakim stoi do rozpatrywanego przepisu. Jednak w sytuacji gdy wszyscy mając świadomość o “dowolności” zamieszkiwania mogą tworzyć alianse międzyosiedlowe, co też nie pozostanie bez wpływu na rozwój społeczeństwa obywatelskiego.

Sprostowanie

Obowiązek meldunkowy istnieje, jego zniesienie z dnia 1 stycznia 2016 r. zostało przeniesione na 1 stycznia 2018 r. za sprawą zmiany w ustawie z dnia 24 września 2010 r. o ewidencji ludności  nowelizacja z marca 2015 (weszła w życie 24 września 2015 roku).

Termin przesunięto z przyczyn technicznych. Jednym z argumentów było to, że taka zmiana wymagałaby zmiany ponad 100 ustaw i rozporządzeń.  Adres zamieszkania jest niezbędny m.in. do: organizacji wyborów, planowania obwodów szkolnych, realizacji powszechnego obowiązku obrony, określania funduszy sołeckich i subwencji dla gmin, kontroli legalności pobytu cudzoziemców.

Dziękujemy internautom za uwagi pozwalające rozwijać i precyzować ten trudny wątek związany z Budżetem Obywatelskim.

Przydatne linki:
ustawa o ewidencji ludności
nowelizacja z 2015 dotycząca przesunięcia terminu zniesienia obowiązku meldunkowego
regulamin Budżetu Obywatelskiego

Autor: Robert Moteka
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "TORRES20400" dnia 20 lutego 2016 o godzinie 13:49:08 napisał:
  P. red. R. Moteka w tym wypadku ma słuszną rację. Tyle tylko, że to nie pat, tylko patologia. Przez takie historie wypacza się idea budżetu obywatelskiego. Swoją drogą, bardzo pocieszne jest popychanie i przestawianie prelegentów, przez przedstawiciela "mediów" (chyba kamerzystę). Jakby nie było, spotkanie było dla mieszkańców. Nie dla dziennikarzy. Można z kamerą było się inaczej ustawić.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "abc" dnia 20 lutego 2016 o godzinie 14:37:40 napisał:
  Teraz Urząd Miasta niech sprawdzi deklaracje śmieciowe tych osób. Jeżeli nie płacą to należy wystawić im decyzję wymiarową.
  0
  0
 • "STYX" dnia 20 lutego 2016 o godzinie 14:40:43 napisał:
  Uhahaha
  0
  0
 • "." dnia 20 lutego 2016 o godzinie 15:14:56 napisał:
  zdaje się że ustawa o ewidencji ludności precyzuje tę sprawę.
  0
  0
 • "?" dnia 20 lutego 2016 o godzinie 15:41:22 napisał:
  Dlaczego w innych miastach nie ma tego problemu?
  0
  0
 • "Problem?" dnia 20 lutego 2016 o godzinie 15:49:26 napisał:
  Obejrzałem. Nieznajomość przepisów, w tym regulaminu BO, przez Pana Wyrostka i Panią Pfeifer jest czymś, co dyskredytuje ich na tych stanowiskach. Powoływanie się na statut Zarządu Osiedla w tej sytuacji oznacza że Pani Radna nie wiedziała nad czym głosuje na sesji. I takie osoby chcą nami rządzić...
  0
  0
 • "Mieszkaniec" dnia 20 lutego 2016 o godzinie 16:34:55 napisał:
  Trzeba się zastanowić czy nie nastąpiło złamanie prawa, wykorzystanie swojego stanowiska " przełożony tych wojskowych" rozkaz głosowania do prywatnych celów. nie wierzę że taka ilość młodych mężczyzn z własnej niepszymuszonej woli w piątek wieczorem nie miała nic lepszego do robienia tylko głosowanie na projekt przyjaciela Pana......... I ciekawy jestem czy ten zryw ( zielone ludziki) nie ma dzisiaj kaca ( moralniaka lub innego że głosują jak im się każe. I dlaczego zaraz po głosowaniu wyszli, świadczy to o wielkim zainteresowaniu sprawami osiedla.
  0
  0
 • "rodzic" dnia 20 lutego 2016 o godzinie 18:23:36 napisał:
  Moje dziecko już 4 lata chodzi do Szkoły Społecznej na os.Koszary. Dziwię się że na tym osiedlu jeszcze nie doszło do wypadku.Stare popękane betonowe słupy oświetleniowe to zagrożenie dla wszystkich osób tam przebywających.Bardzo się ciesze z podjętej inicjatywy mieszkańców. Brawo oby tak dalej!!!!
  0
  0
 • "mieszkaniec" dnia 20 lutego 2016 o godzinie 18:52:07 napisał:
  Osiedle koszary to bloki wojskowe, Klub Wojskowy,Wojskowa Komenda Uzupełnień oraz główna brama do koszar przez którą chodzą ludzie do pracy.Chyba to logiczne że zależy im na sprawie.
  0
  0
 • "rodzic" dnia 20 lutego 2016 o godzinie 19:06:08 napisał:
  Dzieci poległy w nierównej walce z wojskiem "pomieszkującym" na terenie osiedla Kilińskiego...szkoda, że z fajnej obywatelskiej inicjatywy wyszła szopka...
  0
  0
  R E K L A M A
 • "adam" dnia 20 lutego 2016 o godzinie 19:09:02 napisał:
  dołączę do tematu. wyjście tych młodych ludzi było dziwne ale widocznie przyszli tylko na głosowanie. zresztą wiele innych osób też po głosowaniu wyszło. co do projektu lamp to w końcu przestanie straszyć nas wszystkich ten skrawek zapomnianej przez Boga i władze ziemi. rozumiem oburzenie ludzi ale tak na prawdę to na osiedlu Kilińskiego jest ładnie i czysto, a jak chce się wyprowadzić psa to najlepiej iść na koszary i tam może zwierzę srać do woli. tam też maja dzieci, które potem w to wchodzą. jest tam ciemno i jak menele maja walić wina czy piwa to gdzie idą? na koszary, tam można spokojnie się napić zostawić po sobie śmieci no i oczywiście odlać się pod pierwsze z brzegu drzewo. żołnierze mieszkający na koszarach w końcu poszli po rozum do głowy i zrobili swoje. brawo za odwagę i podniesienie trudnego tematu.
  0
  0
 • "obywatel" dnia 20 lutego 2016 o godzinie 19:21:43 napisał:
  Obawiam się, że większość z tych "młodzieńców" nawet nie wiedziała na co głosuje - mieli po prostu zaznaczyć "trójkę"
  0
  0
 • "adam" dnia 20 lutego 2016 o godzinie 19:30:22 napisał:
  jeszcze jedna sprawa. może zamiast się kłócić powinno się dogadać. nie widzę powodu antagonizowania ludzi i dzielenia na nas i na nich ( koszary) może należy wziąć ich też pod uwagę i czasami cos im zrobić. w końcu nie ma co się dziwić, chcą mieszkać normalnie więc powalczyli o swoje. za to ludzie z naszego osiedla woleli posiedzieć w domkach i oglądać TV zamiast zagłosować za naszym wnioskiem. zamiast złościć się na koszary, należało by złościć się na naszych leniwych mieszkańców. bierzmy przykład z chłopaków z koszar i za rok zagłosujmy
  0
  0
 • "?" dnia 20 lutego 2016 o godzinie 19:30:41 napisał:
  Pewien czas temu lokalna prasa pisała o egipskich ciemnościach na osiedlu w koszarach.Rozpadające się oświetlenie, wystające kable ze słupów pod napięciem stanowiły zagrożenie dla wszystkich mieszkańców naszego miasta nie tylko dla wybranej grupy.Zakład energetyczny ze względów bezpieczeństwa odłączył zasilanie oświetlenia i przez około trzy miesiące wszyscy mieszkańcy żyli bez oświetlenia.To kilkadziesiąt hektarów terenu na którym żyją, pracują i uczą się mieszkańcy naszego miasta.
  0
  0
 • "adam" dnia 20 lutego 2016 o godzinie 19:40:09 napisał:
  do obywatela - oj myślę że dobrze wiedzieli, w końcu to oni użytkują te tereny w głównej mierze. dziwie się ze nikt nie pisze o mieszkańcach osiedla, którzy nie pofatygowali się na glosowanie
  0
  0
 • "obywatel" dnia 20 lutego 2016 o godzinie 19:43:31 napisał:
  "adam" jeśli chodzi o postawę mieszkańców - tu bezwzględnie się z Tobą zgadzam
  0
  0
 • "TakToWidze" dnia 20 lutego 2016 o godzinie 19:48:35 napisał:
  Dziwie sie tym co widza cos zlego w demokratycznym wyborze. Jak wygrywa PO krzyk jak wygrywa PIS jescze gorzej ale przecież każdy mial prawob oddac swoj glos. Co do grupy mlodych osob nie wiem ale raczej budujace jest to że zaczynamy zmieniać nasza rzeczywistość od rzeczy tak ważnych jak bezpieczeństwo. Plac zabaw czy inne inicjatywy napewno uda sie zrobic w przyszlosci ( jak spaceruje po naszym miescie to akurat na tym osiedlu jest pieknie) natomiast zauważyć należy ile zlych rzeczy dzialo sie na koszarach i jak przez lata byly postrzegane przez nas wszystkich. Dzialajcie !!! Moim skromnym zdaniem to poczatek zmian aby "ucywilizowac"to miejsce. Pozdrawiam
  0
  0
 • "aninom" dnia 20 lutego 2016 o godzinie 20:10:00 napisał:
  Widzę że administrator nie umieszcza wszystkiego co się pisze. Wypowiadać się w tonach krytyki nie ma co. Było głosowanie, był wybór i nie rozumiem problemu jaki jest robiony wokół tematu. Ja popieram inicjatywę.
  0
  0
 • "aninom" dnia 20 lutego 2016 o godzinie 20:13:55 napisał:
  Koszary. Pamiętam to miejsce z dzieciństwa, gdy jeździło się na sankach, wygłupiało na lodowisku czy w lecie bawiło do późnej nocy. Teraz ? Jedna, wielka "ciemna strona mocy". Ludzie wszystkim jest coś potrzebne, każdy ma prawo walczyć o swoje dobro. Mieszkańcom osiedla się udało, a pozostałych chyba dotknął za bardzo ten wybór. Walczcie jak oni to może też wygracie. Gratuluje mieszkańcom.
  0
  0
 • ":)" dnia 20 lutego 2016 o godzinie 20:15:42 napisał:
  jaki ciekawy artykuł - jestem za a nawet przeciw:) jeszcze lepsze sa negatywne komentarze do projektu modernizacji oświetlenia na terenie osiedla Koszary - mój projket nie przeszedł - każdy inny jest zły:( a co do osiedla Koszary - czas by ktoś przypomnial sobie o tej zapomnianej części Zamościa - tu w pełni zgoda z "adamem" - brawo dla zmobilizowanych z osiedla Koszary - dziękuję za zajęcie się sprawami mieszkańców tej częśći miasta:)
  0
  0
  R E K L A M A
 • "Anonim" dnia 20 lutego 2016 o godzinie 20:19:53 napisał:
  Nie mieszkam na tym osiedlu, ani nawet w tym mieście, zaglądam tutaj jedynie z sympatii dla miasta i nie rozumiem w czym problem. Na drodze dojazdowej, na której mieszkam brakuje oświetlenia, nie wspominając o infrastrukturze drogowej. Gdyby, ktoś proponował inwestycję mającą na celu zwiększenie komfortu mojego codziennego życia to nie zastanawiałabym się,czy mieszka na moim osiedlu czy nie, tylko, czy ta propozycja jest korzystna dla mieszkańców, czy też nie.
  0
  0
 • "uczestnik" dnia 20 lutego 2016 o godzinie 20:22:15 napisał:
  Odnosnie głosowania nikt z karabinem nie stał i nikogo nie zmuszał do glosowania.Ja się cieszę że będzie na koszarach jaśniej dzięki nowym. latarniom.I jak ktoś wyżej wspomniał może będzie bezpieczniej.Narazie to mało kto chce wieczorem spacerować po koszarach,chyba że element i srajsce psy.
  0
  0
 • "mieszkaniec koszary" dnia 20 lutego 2016 o godzinie 20:33:41 napisał:
  żałuję że wczoraj mnie tam nie było ha,ha. nie wiedziałem ze jest takie cos jak kasa dla osiedla. dziękuje chłopakom za dobra robotę. za rok na 100% pójdę i zagłosuję. jednak może coś się odwrócić w naszym brudnym osiedlu. nie za bardzo kocham tego pana, który zgłasza te projekty - jest dość konfliktowy - ale robi dla osiedla dobra robotę. jak go spotkam to mu podziękuję. ma ja*a i dobrze. a że wojskowi zagłosowali - w końcu na coś się przydali - mieszkają, jeżdżą, używają to niech cos dla nas zrobią. sorki zrobiony jest już chodnik, teraz oświetlenie - dobry tandem na osiedlu jest i nieźle myślą. a jak komuś to nie odpowiada i się ich czepia - to niech sam tu u nas zamieszka w tym brudzie i za rok pogadamy. brawo, brawo
  0
  0
 • "Byłem to się wypowiem" dnia 20 lutego 2016 o godzinie 20:34:18 napisał:
  Kto był na zebraniu to wie, że nie była to gra FAIR PLAY. Wygrali żołnierze (zamieszkujący) z dziećmi z naszego osiedla. Tyle w temacie.
  0
  0
 • "qqryq" dnia 20 lutego 2016 o godzinie 20:35:06 napisał:
  Zamiast kontrowersji powiedziałbym że jednak twórczy spór.
  0
  0
 • "mieszkaniec koszary" dnia 20 lutego 2016 o godzinie 20:41:54 napisał:
  dzieci nie przegrały. przegrał projekt. u nas wcale nie ma placu zabaw, w zasadzie to nic tu nie ma. a co do żołnierzy zamieszkujących to z tego co wiem w nowym bloku mieszka ponad 30 rodzin i w osiedlu tez kolejnych kilkudziesięciu i moim zdaniem to mało ich poszło. ale dobre i to
  0
  0
 • "demokrata" dnia 20 lutego 2016 o godzinie 22:22:11 napisał:
  Ci co mówią, że to nie Fair play powinni cofnąć się do poprzedniej epoki !!!A tak serio to prosty oświetlony chodnik to podstawa i przykro, że trzeba było aż takiej mobilizacji jak ktoś wyżej napisał wojska aby podstawowe dobra były zapewnione. Gratuluje i fajnie, że ktoś zauważył problem ciemności i wziął się za tą sprawę.
  0
  0
 • "D." dnia 21 lutego 2016 o godzinie 11:56:04 napisał:
  Skoro uchwała pozwala na manipulowanie w ten sposób wynikami.. należy ją zmienić w trybie pilnym i tyle.
  0
  0
 • "z_boku" dnia 21 lutego 2016 o godzinie 13:10:12 napisał:
  Bezczelnie, skutecznie i w majestacie prawa plus apel do połechtanego uprzednio pochwałami prezydenta o zajęcie się sprawą placu zabaw. Trzeba jednak przyznać że miasto bardzo opieszale zagospodarowuje teren zwrócony przez wojsko, nawet nazw ulicom przez tyle lat nie nadano.
  0
  0
 • "zamość" dnia 21 lutego 2016 o godzinie 18:40:16 napisał:
  Żle Żle wciąż żle.To naprawdę problem....
  0
  0
  R E K L A M A
 • "mieszkaniec" dnia 21 lutego 2016 o godzinie 18:49:20 napisał:
  My tylko narzekać potrafimy nawet za dobrą sprawą jakiś podstęp węszymy
  0
  0
 • "o" dnia 21 lutego 2016 o godzinie 18:52:33 napisał:
  Co się dziwisz ciemnogród
  0
  0
 • "żolnierz" dnia 21 lutego 2016 o godzinie 19:29:44 napisał:
  miałem nic nie pisać ale postanowiłem się włączyć. jestem mieszkańcem koszar i służę w jednostce. stopnia nie pisze ale jestem w zasadzie na dole. rok temu nastar(nasz wódz) w intrenecie mogę sobie pozwolić, mówił cos o głosowaniu i chodniku. nikt go za bardzo nie słuchał, sprawa została odpuszczona i przegrali. chodnik i tak powstał, byłem na otwarciu, myślałem że szopkę robi. ale jak przemawiał ( słabo było słychać ale wyłapałem parę zdań), to zrozumiałem po co robi. w zasadzie nie musiał. zamiast zająć się rodziną ( większość czasu jeździ po poligonach) przeznaczył czas i energię żeby na osiedlu wojskowym w końcu było ładniej. teraz też mówił o glosowaniu i mówił ze możemy brać własne sprawy we własne ręce albo usiąść i płakać. ( tak jak teraz mieszkańcy Kilińskiego, którym nie chciało się pójść a teraz wypisują komentarze). do nastara mam kilka zastrzeżeń ale w tej sprawie popieram go na 100%. ja bym jutro opi...ł kilka osób z bloku 14 że olali sprawę. znając wodza to nic nie powie tylko podziękuje tym co czują że to jest nasze osiedle. chłop przyjechał tu z orzysza czy gizycka , w sumie to nie wiem dokładnie, ale nic go nie wiaże z zamościem. od paru miesiący mówi się o jego odejściu. ja bym odpuścił, a on wierzy w to co robi. mam nadzieje ze to przeczyta, jesteś spoko, czasami potrafisz podku..ć ale jeżeli chodzi o dowodzenie w polu, sprzedawanie naszej pracy i działalność społeczną to oby zawsze jednostka dostawała takich dowódców. malkontenci niech się przymkną, nie ma ideałów, ale ten niepozorny gość robi coś nie dla siebie, a baranki co to tylko kanały w TV umieją przerzucać śmią coś wypisywać. tak trzymać
  0
  0
 • "żołnierz" dnia 21 lutego 2016 o godzinie 20:11:23 napisał:
  Zobaczą jak na jego miejsce przyjdzie kiedyś jakaś kutwa,będą o nim wiersze pisać.Cywile nie wiedzą co robi,ale może oglądają TV o naszych strzelcach z ich miasta.Ale oni najwidoczniej nie zwracają uwagi jak ktoś o nich dobrze mówi.Sami się dzielą pisząc kilka projektów i chcą wciągnąć nas którzy giną dla naszej Ukochanej Ojczyzny. HAŃBA Moi koledzy trzymajmy się razem to zaszczyt służyć z tymi którzy wierzą w słuszną sprawę!!!
  0
  0
 • "też żolnierz" dnia 21 lutego 2016 o godzinie 20:22:38 napisał:
  ja tam wierszy o nim pisał nie będę. przywala się do WF-u i innych rzeczy. ale w sprawie naszych koszar, a w zasadzie to tego bałaganu i syfu ma rację. nie kocham go ale popieram, zapie...la w swój prywatny czas i dba o nasze dzieci. popieram cie nastar
  0
  0
 • "żo" dnia 22 lutego 2016 o godzinie 9:30:00 napisał:
  co do wodza to rzeczywiście nie za swoim chodzi, próbuje wpoić w nas, że jak się ma w d..e wszystko, to nie ma się prawa narzekać. on cos robi i chyba nawet w to wierzy. co do wierszy to zobaczymy czy nie zapiejecie "nastar wróć" choć jak każdy dowódca ma swoje wady ( mógłby wyraźniej mówić) ale jest ok. zobacz jak zap...la na wyjazdach, wiecznie go gdzieś wysyłają - widocznie ma w głowie poukładane że tak go wystawiają. nie wiem dokładnie ale na swoich praktykach w dowództwie był jako pierwszy w Polsce - można?? Zamość to powinien też przystopować, on wszędzie sławi imię Zamościa. ostatnio jak snajperzy jechali do telewizji to też im coś podobno nawijał, że maja chwalić morale chłopaków z roztocza. takich nam trzeba. co do placu zabaw to współczuję przedszkolu ( też mam dzieci) ale u nas jest tragedia. zrozumcie że tak dalej nie można mieszkać w XXI wieku, zanim coś napiszecie to przyjdźcie i sprawdźcie - szczególnie po zmroku, czasami strach przejść. pozdrawiam mieszkańców osiedla Kilińskiego
  0
  0
 • "o" dnia 22 lutego 2016 o godzinie 17:24:02 napisał:
  W ubiegłym roku przez przypadek byłem na Święcie Brygady obchodzone w Zamościu dużo dzieci,zamki dmuchane inne atrakcje nawet mieli kucyka na którym każde dziecko z miasta mogło się przejechać.Z tego co się zorjentowałem to chyba był cały sztab,przemawiali generałowie były czołgi i cały sprzęt wojskowy.Ktoś musiał dużo zabiegać o takie wyróżnienie i promocje naszego miasta. Nie umiemy doceniać tego co mamy dopiero jak jest zagrożenie takie jak z putinem to wtedy się budzimy i szukamy armi.
  0
  0
 • "Mieszkaniec" dnia 22 lutego 2016 o godzinie 19:12:18 napisał:
  Ciekawe jak weryfikacja oświadczeń ile okaże się że jednak wszyscy tutaj nie mieszkają a pracują tylko w jednostce. A i biedak przepustką na poligonie zamiast z rodziną weakend to równym szeregiem na wybory to się nazywa zainteresowanie osiedle, a dlaczego tylko mężczyźni???
  0
  0
 • "Mieszkaniec" dnia 22 lutego 2016 o godzinie 19:39:47 napisał:
  Co grozi za poświadczenie nieprawdy ( kłamstwo w oświadczeniu???? ) a czy Dowódca nie mieszka czasami w budynku wnioskodawcy???? Przypadek????
  0
  0
 • "o" dnia 22 lutego 2016 o godzinie 20:31:07 napisał:
  Tak piszecie kłucicie się jedni lepsi od drugich ale ludzie to nie debile wody z mózgu im nie zrobicie
  0
  0
  R E K L A M A
 • "woj" dnia 23 lutego 2016 o godzinie 9:16:56 napisał:
  Cz dowódca mieszka?pewnie my też mieszkamy. Też mamy dzieci i chcemy bezpieczeństwa. Strach wypuszczać dziecka wieczorem. Przestańcie się żalic rok temu jak przegraliśmy to nawet jednego wpisu nie było a jak wy przegraliście to raban
  0
  0
 • "o" dnia 23 lutego 2016 o godzinie 9:27:35 napisał:
  Co się dziwisz raz piszą,że mieszkają raz,że nie mieszkają.Zołnierze pracują ale nie mieszkają.Czysta polityka tylko komu na tym zależy?
  0
  0
 • "to ja" dnia 23 lutego 2016 o godzinie 14:18:56 napisał:
  kontrowersja jest to ze tak naprawde dowodca jednostki wydal ciche polecenie nakazujac isc wszystkim na glosowanie i poswiadczyc nieprawde w oswiadczeniu na temat zamieszkania i glosowac za oswietleniem ledowym oczywiscie podyktowane jest to tym ze dobry kolega pana Tadeusza od ktorego wynajmuje mieszkanie ma zamiar budowac blok kolo jednostki i z pewnoscia okolica bedzie bardziej atrakcyjna po takich klockach dlatego ustawiono to glosowanie oczywiscioe pam tadeusz zaraz powie ze nic takiego nie mialo miejsca taka przypadlosc oficerow
  0
  0
 • "o" dnia 23 lutego 2016 o godzinie 17:29:18 napisał:
  Poczytajcie sobie Państwo wpisy z ubiegłego roku jak wyglądało głosowanie i jak zachowali się głosujący.A do mojego przedmówcy,żeby się wypowiadać należy mieć wiedzę,bloki na koszarach powstaną ale wybuduje je firma z ul.Namysłowskiego.
  0
  0
 • "ktoś" dnia 23 lutego 2016 o godzinie 20:47:12 napisał:
  miałem nie brać udziału w tej bzdurnej dyskusji ale co mi tam czy ktoś wydal polecenie ciche czy tez nie powinno zostać miedzy nami jesteśmy dość wąskim środowiskiem wojskowym i to co dzieje się wewnątrz jednostki powinno zostać miedzy nami takie zachowanie jest nie na miejscu i nie przystoi żołnierzowi odnośnie dowódcy jednostki ma stopień wojskowy i stanowisko choćby z szacunku do dowódcy a jeśli nie do niego samego (bo i my wymagamy szacunku do nas z jego strony) to do stopnia jaki posiada powinniśmy się powstrzymać się od komentarzy na jego temat i zachować się odpowiednio do tej sytuacji sam mam swoje zdanie na ten temat ale nie mam zamiaru dzielić się nim na publicznym forum jeśli będzie okazja i dowódca się mnie zapyta o zdanie z pewnością odpowiem co myślę oczywiście nie przy osobach postronnych zamiast trajkotać o tym w internecie bo to podważa jego autorytet i nie daje pozytywnego świadectwa o nas osobom cywilnym nie mam zamiaru podlizywać się dowódcy bo swój honor mam ale myślę że nasz zawód do czegoś nas obliguje
  0
  0
 • "1334" dnia 23 lutego 2016 o godzinie 23:36:53 napisał:
  Pan Tomasz nie ma racji o obowiązku meldunkowym otóż taki obowiązek istnieje ustawa z dn 23.07.2015 ( dz.U. Z 2015 r poz 1337) przedłuża obowiązek meldunkowy do dn o1.01 2018 roku nie istnieje tylko zapis w dowodzie osobistym co znacząco zmienia sytuację. Czyli głosować mogły osoby zamieszkałe co przy obowiązku meldunkowym znaczy zameldowanie na stałe lub czasowo pod danym adresem.szkoda tylko ze nikt z osób z urzędu miasta nie zaprotestowalo gdy tak głośno to pan Tomasz wypowiadał, czy to nieznajomość przepisów urzędników czy.....?
  0
  0
 • "Trochę wiedzy" dnia 24 lutego 2016 o godzinie 13:49:54 napisał:
  Że redachtor nie wie, to rozumim, Ale że 1334 nie wi? A starczyłoby poczytać łotoło: "Załącznik do Uchwały Nr XLI/444/2014 Miasta Zamość z dnia 26 maja 2014 roku, Regulamin Budżetu Obywatelskiego Miasta Zamość" "Rozdział 5. Wybór projektów § 8. 1. Wyboru projektów do realizacji dokonują mieszkańcy w głosowaniu na zebraniach. 2. Prawo do udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec Miasta Zamość, który w dniu głosowania ukończył 16 rok życia." Czyli po lucku: każdy mieszkaniec Zamościa, który ukończył 16 lat (gówniażeria też) ma prawo na wybranym osiedlu głosować. Bo co to ma za znaczenie, czy tam mieszka, czy będzie mieszkał, czy też przychodzi bawić się z kolegami?
  0
  0
 • "1334" dnia 24 lutego 2016 o godzinie 14:47:30 napisał:
  Czytamy dalej że na zebraniach osiedlowych czyli mieszkańców osiedla, według obowiązującego prawa meldunkiwego to osoba zameldowania na stałe lub zamieszkała, potwierdzenie zamieszkania to tymczasowe zamieszkanie, internat, hotel, motel ma obowiązek zameldowania także niezameldowanie to nie zamieszkiwali a pomieszkiwanie, to jak różnica między podejzewaniem a podgladaniem;) rozdział 5§8 mówi że mieszkańcy osiedla decyduja
  0
  0
 • "prezes" dnia 24 lutego 2016 o godzinie 20:31:19 napisał:
  Dodam, że w głosowaniu nad projektem, mieszkańców Koszar licznie wspierali mieszkańcy bloków wojskowych położonych w granicach Osiedla Kilińskiego, tj. przy ul. Wojska Polskiego, Piłsudskiego i Kamiennej.
  0
  0
 • "obywatel" dnia 24 lutego 2016 o godzinie 21:05:41 napisał:
  Czy blok "wojskowy" przy ul. Piłsudskiego, o którym pisze "przedmówca", to przypadkiem nie jest osiedle Orzeszkowej?
  0
  0
  R E K L A M A
 • "prezes" dnia 24 lutego 2016 o godzinie 21:16:10 napisał:
  Bloki przy ulicy Piłsudskiego oznaczone numerami 20 i 22 leżą na terenie Osiedla Kilińskiego.
  0
  0
 • "Anonim" dnia 25 lutego 2016 o godzinie 10:21:58 napisał:
  "Najnowsze dowody osobiste, wydane po 1 marca 2015 roku, nie zawierają adresu zamieszkania." Szanowny Panie Moteka. jak domniemam miał Pan na myśli zameldowanie nie zamieszkanie. mając bowiem na uwadze wprowadzane sprostowanie nie powinien Pan wprowadzać po raz kolejny w błąd. Znów ktoś przeczyta teskt i zacznie się nagonka, a biorąc pod uwagę unormowanie prawne obowiązujące na terenei RP, miejsce zamieszkania pwooduje powstawanie uprawnień do określonych czynności podejmwoanych na terenie zamieszkiwania. Winien być Pan odrobinę precyzyjniejszy w tekstach publikowanych, majaąc na uwadze rzeztelne oddawanie opisywanych realiów oraz stanu faktyzcnego i prawnego.
  0
  0
 • "Anonim" dnia 25 lutego 2016 o godzinie 10:30:13 napisał:
  "1334" !!! Jeżeli dobrze rozejrzeć sie po przepisach "1334" nie ma racji. Bowiem są ustawy mówiące o zamieszkiwaniu a nie o zameldowaniu. Przy ustalaniu prawa do świadczeń rodzinnych, funduszu alimentacyjnego, w prawie kommorniczym czy ostatnio w programie 500 Plus jest mowa o tworzeniu uprawnień w miejscu zamieszkania nie zameldowania. W takich przypadkach ustawodawca znormalizował pojęcie zamieszkiwania. I jeżeli Regulamin Budżetu Obywatelskiego Miasta Zamość nie precyzuje pojęcia i nie określa wymogu meldunku każdy kto jest mieszkańćem ma prawo głosować. Nie jest bowiem koniecznym zamieszkanie na osiedlu, wystarczy być mieszkańcem Zamościa.
  0
  0
 • "Przyjaciel" dnia 25 lutego 2016 o godzinie 13:35:04 napisał:
  I bardzo dobrze się stało , że oświetlamy teren przyległy do główniej ulicy miasta . Gratuluję wyboru!!! Można jedynie wyrazić zdziwienie, że tak długo tolerowaliśmy taki stan . Pomijając względy bezpieczeństwa , które są bezdyskusyjne, ważne są również walory estetyczne . Jeśli chcemy promować i rozwijać nasze miasto to nie możemy pokazywać , ze nie potrafimy zadbać o to aby na drodze do Starówki były czarne dziury w postaci nieoświetlonego osiedla , które również stanowi swoistą atrakcje turystyczną ( chociażby ze względu na dawne koszary ) . Jako mieszkaniec miasta Zamościa swój głos również oddaję na ten projekt . Natomiast bez wątpienia temat udziału w głosowaniu osób niezamieszkałych na danym osiedlu czy wręcz mieszkańców innego miasta jest kontrowersyjny i wymaga uregulowania . Uważam , ze jeżeli przedmiotem dyskusji są dobra nas wszystkich ( np Starówka oraz tereny do niej przyległe) wówczas głos wszystkich mieszkańców Zamościa powinien być brany pod uwagę , natomiast jeżeli mówimy o placach zabaw, boiskach, etc , istotnych przede wszystkim dla mieszkańców danego osiedla wówczas głos decydujący powinien należeć do najbardziej zainteresowanych , czyli do mieszkańców tych osiedli. Temat jest ważny w kontekście przyszłych projektów i warto nad nim otworzyć dyskusję.
  0
  0
 • "daisy" dnia 25 lutego 2016 o godzinie 15:18:39 napisał:
  Wydaje mi się że władze miasta mają problem organizacyjny. Powinny przyjść na głosowanie z lista mieszkańców osiedla o osoby inne niż zamieszkujące na osiedlu dopisywać do spisu wyborców jeśli są uprawnione. Dowody osobiste nie były weryfikowane, tak było w moim przypadku, Pani zapytała tylko na jakiej ulicy mieszkam. Podobnie było w ubiegłym roku. Wszystko wyglądało tak jak gdyby miał przejść jeden określony projekt.
  0
  0
 • "uwaga" dnia 26 lutego 2016 o godzinie 11:55:43 napisał:
  Może mi ktoś powiedzieć jak się nazywa ten rudy co się tak chętnie wypowiada w imieniu mieszkańców koszar ? Czy to nie on jeździ takim białym pickupem z serii "przerobiony polonez" ?
  0
  0
 • "o" dnia 26 lutego 2016 o godzinie 17:07:49 napisał:
  Warto przypomnieć,że teren osiedla koszary to strefa konserwatorska "B" z 1905 roku zapomniana przez poprzednich włodarzy naszego miasta i może już czas by się tym terenem zająć !
  0
  0
 • "o" dnia 27 lutego 2016 o godzinie 10:21:19 napisał:
  Z ciekawości o czym piszecie byłem dzisiaj na tym "osiedlu koszary" tak słowo osiedle to chyba duża przesada, na tych chodnikach to sie można nieżle wyp....ć drogi tam jeszcze są tzw. kocie łby te słupy oświetlenia to jedyne w mieście które można wpisać do rejestru zabytków,a może to z tego tytułu tak jak pisze mój poprzednik to strefa konserwatorska "B".Ktoś nieżle to zaniedbał !!!
  0
  0
 • "angela" dnia 27 lutego 2016 o godzinie 20:43:50 napisał:
  Czy wynik głosowania nie był ustawiony jako zemsta na panu Kocie, który ośmielił się rok wcześniej startować na przewodniczącego zarządu osiedla? Może, gdyby kto inny był wnioskodawcą, ktoś z obozu PO, nie przyszłoby tylu tymczasowo zamieszkałych?
  0
  0
 • "D." dnia 1 marca 2016 o godzinie 1:35:06 napisał:
  Ja rok temu głosowałem przeciwko niemu, ale w tym roku na jego projekt. Skąd masz takie pomysły?
  0
  0
  R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
swojak
W Zwierzyńcu też już byliśmy. Co do ...
Tomek 55 minut temu
Gratuluję uczenia dziecka , że człowi...
Thomas
Zamość bez kolei to było ok - bo nie ...
stójka
zapomniałeś dopisać i ... podsienia ...
Ciekawe...
że jeszcze nikt z opozycyjnej pozycji n...
Thomas
To jest ważny i istotny element przywra...
Józek
Na pozwolenie na budowę, idioto. Bo pie...
Wyborca
Zrobić tam rondo natychmiast, tak samo ...
Kiko
Jak można było zacząc wcześniej, jak...
zamościak
gdybyś "bmx" przeczytał ze zrozumienie...
Dirty Harry
Bravo AW. Co prawda można było tę wa...
Kiko
A jaki był hejt na Wnuka, że dworzec s...
z_boku
Tak było, jak ten brzeziniak był, co t...
KL.
Historycznymi miejscami integracji społ...
...
Zacznij od siebie zanim zwrócisz komuś...
Kibic lat 80
Przykro czytać te komentarze. Naprawdę...
tys prowda
A jak Hetman będzie grał ligowe mecze ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny