R E K L A M A

Z I P

Konkursowo w zamojskim zoo

Fot. Ogród Zoologiczny w Zamościu

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

648 prac z 49 placówek edukacyjnych w Konkursie Plastycznym „Moje małe zoo”, 117 zgłoszeń do konkursu „Recyklingowa ozdoba choinkowa”, 20 do konkursu „Rozśpiewane zoo” oraz 70 uczestników Konkursu Wiedzy Ekologicznej to bilans działań prowadzonych przez zoo.   


Zamojskie zoo podsumowało działania edukacyjne, jakie podejmowało w I semestrze tego roku szkolnego.

W ramach działalności dydaktycznej Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu przeprowadził cztery konkursy: Konkurs Plastyczny „Moje małe zoo”, Konkurs Wiedzy Ekologicznej „Zwierzęta zamojskich parków krajobrazowych w ogrodzie zoologicznym w Zamościu”, Ogólnopolski Konkurs Wokalny „Rozśpiewane zoo” oraz Konkurs Plastyczny „Recyklingowa ozdoba choinkowa”.

Konkurs Plastyczny „Moje małe zoo” skierowany był do różnych grup wiekowych, do dzieci i młodzieży, która uczestniczyła w lekcjach, odbywających się w zamojskim zoo od września, aż do chwili obecnej.
Konkurs Wiedzy Ekologicznej „Zwierzęta Zamojskich Parków Krajobrazowych w zamojskim zoo” to inicjatywa, która organizowana jest już od kilku lat, wspólnie z zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych, oddział zamiejscowy Zamość.
– Zachęcamy dzieci i młodzież do zapoznania się szczególnie z tymi zwierzętami, które są prezentowane w naszym ogrodzie, a na wolności występują w zamojskich parkach krajobrazowych – mówi Joanna Sołodzińska z działu dydaktycznego zamojskiego zoo. – Był to konkurs dwuetapowy. Pierwszy etap odbywał się na terenie swoich szkół. Dzieci otrzymywały zestawy pytań przygotowane przez zamojskie zoo i dział dydaktyczny parków krajobrazowych.  Do II etapu, który odbywa się w naszym zoo zaproszone zostały trzy najlepsze grupy. W całym konkursie wzięło udział 70 osób, a w ostatecznej rozgrywce zwyciężyła Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bełżcu. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu, a trzecie – Szkoła Podstawowa w Białowoli.
 
Konkurs Wokalny „Rozśpiewane zoo” jest organizowany we współpracy ze Szkołą Muzyczną „Yamaha”, a Konkurs Plastyczny „Recyklingowa ozdoba choinkowa” organizowany był po raz pierwszy.
– Chodziło nam o to, żeby uwrażliwić dzieci i młodzież na to, że niekoniecznie wszystko trzeba wyrzucać, ale można wykorzystać np. opakowania do zrobienia przepięknych ozdób choinkowych. Ozdobami recyklingowymi ubrana jest także nasza zoologiczna choinka w zamojskim zoo – mówi Joanna Sołodzińska.    
     Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień uczestnikom wszystkich konkursów odbyło się 15 grudnia w dziale dydaktycznym ogrodu zoologicznego w Zamościu.

Fot. Ogród Zoologiczny w Zamościu
Fot. Ogród Zoologiczny w Zamościu
Autor: MLC
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Thomas
Faktycznie SLD przeżywa bardzo poważny...
Thomas
Sok z Buraka jest zdrowy??...
poprawny
Naucz się mówić po polsku,mówimy z w...
zmc
Do "transparentnych" . Wielu sponsorów ...
RL 10
niestety bez pomocy policji nie poprawim...
ktoś
No właśnie nikt właściwie nie zna bu...
Persona non gra...
Taa... Budżet klubu to milion pięćset...
.
No właśnie ile wynoszą pensje piłkar...
.
600 tys.??? Wydaje mi się, że więcej ...
Zadowolony
Budżet klubu to 600 tysięcy. Miasto da...
He he
"Z tego co słyszałem ..." ! :) ? Ale m...
Z tego co słyszałem to Kapka daje duż...
5. Czy prezes zamierza rozmawiać z p. K...
Zadowolony
Przestańcie już robić klakę temu kap...
xavier
Spokojnie! Wybory za 2 lata, a tu kampan...
xavier
Zapewne "turyści" z Banderolandu?...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017