R E K L A M A

Z I P

Edukacja | Społeczeństwo i patriotyzmMLC20 grudnia 2016 FACEBOOK | 4182 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Konkursowo w zamojskim zoo

Fot. Ogród Zoologiczny w Zamościu

R E K L A M A    B O A R D

648 prac z 49 placówek edukacyjnych w Konkursie Plastycznym „Moje małe zoo”, 117 zgłoszeń do konkursu „Recyklingowa ozdoba choinkowa”, 20 do konkursu „Rozśpiewane zoo” oraz 70 uczestników Konkursu Wiedzy Ekologicznej to bilans działań prowadzonych przez zoo.   


Zamojskie zoo podsumowało działania edukacyjne, jakie podejmowało w I semestrze tego roku szkolnego.

W ramach działalności dydaktycznej Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu przeprowadził cztery konkursy: Konkurs Plastyczny „Moje małe zoo”, Konkurs Wiedzy Ekologicznej „Zwierzęta zamojskich parków krajobrazowych w ogrodzie zoologicznym w Zamościu”, Ogólnopolski Konkurs Wokalny „Rozśpiewane zoo” oraz Konkurs Plastyczny „Recyklingowa ozdoba choinkowa”.

Konkurs Plastyczny „Moje małe zoo” skierowany był do różnych grup wiekowych, do dzieci i młodzieży, która uczestniczyła w lekcjach, odbywających się w zamojskim zoo od września, aż do chwili obecnej.
Konkurs Wiedzy Ekologicznej „Zwierzęta Zamojskich Parków Krajobrazowych w zamojskim zoo” to inicjatywa, która organizowana jest już od kilku lat, wspólnie z zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych, oddział zamiejscowy Zamość.
– Zachęcamy dzieci i młodzież do zapoznania się szczególnie z tymi zwierzętami, które są prezentowane w naszym ogrodzie, a na wolności występują w zamojskich parkach krajobrazowych – mówi Joanna Sołodzińska z działu dydaktycznego zamojskiego zoo. – Był to konkurs dwuetapowy. Pierwszy etap odbywał się na terenie swoich szkół. Dzieci otrzymywały zestawy pytań przygotowane przez zamojskie zoo i dział dydaktyczny parków krajobrazowych.  Do II etapu, który odbywa się w naszym zoo zaproszone zostały trzy najlepsze grupy. W całym konkursie wzięło udział 70 osób, a w ostatecznej rozgrywce zwyciężyła Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bełżcu. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu, a trzecie – Szkoła Podstawowa w Białowoli.
 
Konkurs Wokalny „Rozśpiewane zoo” jest organizowany we współpracy ze Szkołą Muzyczną „Yamaha”, a Konkurs Plastyczny „Recyklingowa ozdoba choinkowa” organizowany był po raz pierwszy.
– Chodziło nam o to, żeby uwrażliwić dzieci i młodzież na to, że niekoniecznie wszystko trzeba wyrzucać, ale można wykorzystać np. opakowania do zrobienia przepięknych ozdób choinkowych. Ozdobami recyklingowymi ubrana jest także nasza zoologiczna choinka w zamojskim zoo – mówi Joanna Sołodzińska.    
     Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień uczestnikom wszystkich konkursów odbyło się 15 grudnia w dziale dydaktycznym ogrodu zoologicznego w Zamościu.

Fot. Ogród Zoologiczny w Zamościu
Fot. Ogród Zoologiczny w Zamościu
Autor: MLC
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

antyklerykał
A w konsekwencji tej wielowiekowej tresu...
antyklerykał
Czy meczety, czy kościoły, czy inne te...
http://www.kuri...
CZŁOWIEK ROKU 2017 Zamość - wyniki ...
kjm
na zachodzie budują meczety, u nas koś...
TORRES20400
@"antyklerykał"; a to mierzysz "poziom ...
zamościak
"antyklerykał" ! znowu wąchasz ?, a ta...
antyklerykał
Jak zwykle "merytoryczne" argumenty, nie...
Czesław
A od kiedy to politycy decydują jakie p...
TORRES20400
Dajta na wstrzymanie. Bo zaraz będzie, ...
ak
Dla prostaków jest to "budyneczek", dla...
michał
Głupi byłeś,głupi jesteś i głupi b...
TORRES20400
@"antyklerykał"; jest mi bardzo przykro...
antyklerykał
A niepełnosprawni od urodzenia muszą p...
STYX
Ja w Statoil kupiłem benzynę, gdzie te...
.
Dlaczego scena ma wrócić na Rynek Wiel...
.
Zawsze podziwiałem dekarzy, w życiu ni...
K.
Już o tym gdzieś czytałem. "Dziennik ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny