Prawo i Biznes | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja21 kwietnia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Konferencja miast UNESCO: „Synergia w Architekturze. Poszanowanie Dziedzictwa”

R E K L A M A    B O A R D

Rotary Club Zamość Ordynacki jest organizatorem konferencji miast wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, która odbędzie się 27 kwietnia w Muzeum Fortyfikacji i Broni „Arsenał” przy ulicy Zamkowej 2 w Zamościu.

Tematem konferencji jest „Synergia w Architekturze. Poszanowanie Dziedzictwa UNESCO”, a jej celem, przybliżanie wiedzy o różnorakich aspektach życia w miastach zabytkowych, przykładowo o ich zabytkowej architekturze i urbanistyce, rewitalizacji i konserwacji, o zrównoważonym rozwoju części zabytkowych i sąsiednich, o zjawiskach socjologicznych, a wszystko z intencją poszanowania dziedzictwa kultury europejskiej. Jest przeznaczona nie tylko dla osób związanych zawodowo z problematyką miast zabytkowych ale też dla mieszkańców i władz takich miejscowości.

Będzie czwartą z cyklu konferencją, a jej cele zostały określone w Urbino w 2013 roku w czterech poniższych punktach:

1. Kluby Rotary z miast wpisanych na listę UNESCO zobowiązują się przestrzegać i wypełniać wskazania jakie corocznie rozpowszechnia UNESCO.

2. Zobowiązują się także podejmować inicjatywy związane z ochroną centrów historycznych swoich miast zgodnie z zasadami ustalonymi przez UNESCO.

3. W tym celu o udział w konferencji odbywającej się co dwa lata proszeni będą eksperci z Biura Centralnego UNESCO by mogli przedstawić wytyczne, projekty, inicjatywy i jakie organizacja planuje dla podniesienia rangi ośrodków historycznych.

4. Biorąc udział w konferencji i tworząc sieć powiązań między sobą Kluby Rotary upływać będą na uatrakcyjnienie i promocję miast wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa.

Spodziewamy się uczestników konferencji pochodzących z wpisanych na listę UNESCO miast zachodniej i wschodniej Europy, oczywiście także z naszego miasta i kraju. Będą to między innymi przedstawiciele Bułgarii, Francji, Włoch, Litwy, Ukrainy także Izraela, Stanów Zjednoczonych i oczywiście Polski.

Prelegenci to osoby związane z polskimi oddziałami UNESCO czy KOMOS oraz wyższymi uczelniami. Sądząc ze składu Komitetu Naukowego konferencji może być bardzo interesująco. Zaproszeni zostali bowiem luminarze polskiej i włoskiej nauki w dziedzinie architektury, urbanistyki, konserwacji i rewitalizacji zabytków.

Konferencja zyskała patronat Polskiego Komitetu do spraw UNESCO, Prezydenta Miasta Zamość, J.M. Rektora Politechniki Lubelskiej, Dziekana Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Lubelskiej oraz Komisji Architektury i Urbanistyki PAN, Oddziału w Krakowie.

Spotkanie, choć wiąże się z klubami miast listy UNESCO, przeznaczone jest dla wszystkich zainteresowanych ochroną światowego dziedzictwa. To my, mieszkający w zabytkowych miastach lub choćby tylko mający kontakt z jednostkowymi zabytkami, powinniśmy rozumieć ich znaczenie dla ciągłości naszych społeczeństw i trwania ich historii. Szanując przeszłość miast czy pojedyńczych zabytkowych obiektów powinniśmy także uczyć się jak „być” z nimi podkreślając i uwypuklając ich znaczenie dla naszej historii i nas samych. Takie idee mają być przedmiotem wykładów i dyskusji podczas konferencji. „Synergia w Architekturze. Poszanowanie Dziedzictwa UNESCO” to jej tytuł oddający istotę przewidzianych wystąpień. Całością wydarzenia zajmuje się Komitet Organizacyjny pod przewodnictwem prof. Jana Wrany. – zachęcają organizatorzy.

Zachęcamy do obejrzenia materiału VIDEO z konferencji prasowej:

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Stefan
W schronisku wolontariusze nie sa mile w...
Kasia
Nadeszla pora na zmiany !!!!!!! W tym pr...
eh
Szkoda, że remont w sezonie turystyczny...
ja
Zgadzam się z opinią LZ. Zalew w zamo...
LZ
To chyba dawno nad zalewem nie byłeś. ...
Sylwia
Ja rozumiem,ze mieszkamy na prowincji,al...
Jaroo
Za to zdj�cie to powinien si� obrazi...
Widać że perspektywiczny .. weteran....
mieszkaniec
Zamojski zalew to syf. Nie powinni w og...
zamoscianin
w sumie jak by nie Gierek nie byloby uli...
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018