Z I P

Sport | TopMarcin Łyś28 lutego 2016 FACEBOOK | 4180 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 6 komentarzy ()

Komputer strzelił focha

R E K L A M A    B O A R D

Hetman przegrał w sobotę z Lublinianką ale sparring trzecioligowców trwał tylko 68 minut.

Sobota, 27 lutego godz. 16.00
KS Lublinianka Lublin – AMSPN Hetman Zamość 3 : 2 (3 : 1)

Zmiany:
46’ Kaganek ↔ Czułowski,
46’ Stefański ↔ zawodnik testowany .

AMSPN Hetman 1-4-2-3-1:

Hetman.27.02.2016

Zmiany:
46’ Łukasz Fidler ↔ Paweł Daszek,
60’ Damian Baran ↔ Karol Bukowski.

Okoliczności meczu kontrolnego jaki rozegrały drużyny Lublinianki i Hetmana odbiegały – delikatnie mówiąc – od standardów III ligi oraz obiektu dumnie zwanego Areną Lublin.
Na bocznym boisku sportowej wizytówki stolicy województwa zmierzyli się dwaj aktualni trzecioligowcy. Mecz miał kuriozalny przebieg, ponieważ w 68 minucie sędzia był zmuszony zakończyć grę z powodu zapadających ciemności. Świateł nie zapalono z powodu awarii komputera.

Marek Sadowski (trener Lublinianki):

„W porównaniu z rundą jesienną Hetman jest zupełnie inną drużyną. W meczu można wyodrębnić dwie różne części. W pierwszej połowie my byliśmy stroną dominującą i strzeliliśmy trzy bramki a mogliśmy strzelić dwie kolejne. Po przerwie ton grze nadawali goście i strzelili gola kontaktowego. W poczynaniach piłkarzy Hetmana widać spory postęp. Zawodnicy nie nastawiają się tylko na grę z kontry ale próbują – całkiem skutecznie – ataku pozycyjnego. No i wtedy właśnie zapadły ciemności. Stało się to już po raz kolejny. Kiedyś nie zapalono nam światła podczas treningu i musieliśmy skończyć zajęcia przed czasem. Wszyscy tłumaczą się tym, że to komputer włącza oświetlenie. No cóż, nas to nie powinno interesować. Przyjeżdża zespół z zewnątrz, chce zagrać w normalnych warunkach a tu faux pas”.

Krzysztof Rysak (trener AMSPN Hetman):

„Zaczęliśmy fatalnie bo już w 2 minucie straciliśmy bramkę. Nie zdążył wrócić za swoim zawodnikiem Damian Baran i Dobrowolski z bliska strzelił do naszej bramki. W 8 minucie po podaniu Turczyna sytuacji sam na sam nie wykorzystał Kaznokha. W 15 minucie bardzo ładnie z rzutu wolnego uderzył nad murem Markowski ale bramkarz gospodarzy obronił strzał końcami palców. Natomiast w 18 minucie przegrywaliśmy już 2 : 0. Fidler przegrał pojedynek główkowy a odbitą piłkę uderzeniem z 18 metrów wpakował do naszej bramki Majewski. Już dwie minuty później strzeliliśmy gola kontaktowego. Po naszej niezłej akcji przeciwnicy sfaulowali Kaznokhę i sam poszkodowany bezpośrednio z rzutu wolnego celnie strzelił nad murem do siatki. Cóż z tego, skoro w 29 minucie Czarniecki niedokładnie zagrał przy wyprowadzeniu piłki i praktycznie zanotował asystę przy kolejnej bramce Majewskiego. W przerwie dokonałem jednej zmiany personalnej ale też zmieniliśmy ustawienie na 1-4-4-2. W drugiej połowie byliśmy już całkiem innym zespołem – zaczęliśmy prowadzić grę, stwarzaliśmy sobie sytuacje do zdobycia goli. Już w 48 minucie bramce Lublinianki mocnym strzałem zagroził Turczyn. 10 minut później ten sam zawodnik – po dobrym podaniu Daszka – strzelił głową gola kontaktowego. Cała nasza gra była więcej niż poprawna ale w 68 minucie sędzia zakończył mecz. Totalne rozczarowanie. Takie coś nie powinno mieć miejsca. Nie mam pretensji do sędziów i przeciwników ale do gospodarzy obiektu. Przejechaliśmy łącznie 200 kilometrów a niektórzy zawodnicy zagrali tylko kilka minut albo nie weszli nawet na boisko!”.

W meczu z Lublinianką wśród zawodników Hetmana ponownie zabrakło kontuzjowanego Jarosława Barana i chorego Przemysława Kity oraz Kamila Krawca, którego zatrzymały sprawy rodzinne. Natomiast Mateusz Wróbel raczej nie będzie już grał w zamojskiej drużynie. „Mam nadzieję, że w trakcie rozgrywek będą nas omijały dalsze kontuzje oraz kartki, bo ławka robi się coraz krótsza” – skomentował liczebność kadry swojej drużyny Krzysztof Rysak.
Sytuacja kadrowa nie spędza natomiast snu z powiek trenera Lublinianki. Zespół w spokoju przygotowuje się do wiosennej rundy rozgrywek, kadrowo prezentuje się więcej niż przyzwoicie i liczy na utrzymanie się w trzecioligowym towarzystwie – taką opinię przekazał mi przynajmniej trener Marek Sadowski.

Kolejny mecz – również wyjazdowy – piłkarze Hetmana rozegrają z Tomasovią. Celem trenera zamojskiej drużyny jest gra na naturalnej nawierzchni. Mecz prawdopodobnie odbędzie się w niedzielę 06 marca, br. a dokładny czas i miejsce trenerzy ustalą do najbliższego wtorku.

Autor: Marcin Łyś
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.