Kultura i rozrywka | ZamośćDaniel Czubara13 lipca 2016 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Kolorowo i międzynarodowo

XV Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Eurofolk - Zamość 2016; fot. Daniel Czubara
R E K L A M A    B O A R D

Barwny i pełen różnorodności korowód przeszedł dziś ulicami Zamość spod ZDK na Rynek Wielki.

Przemarsz reprezentacji z goszczących na „Eurofolku” to już festiwalowa tradycja. Nie inaczej mogło być i tym razem. Spod Zamojskiego Domu Kultury przeszedł kolorowy korowód a zamościanie i turyści mogli podziwiać oprócz „Zamojszczyzny” i „Warszawianki” grupy z Łotwy, Serbii, Ekwadoru, Indonezji, czy Słowacji, albo Czarnogóry.

W eurofolkowym korowodzie uczestniczyło w tym roku około 300 wykonawców, a każdy ich taneczny popis był nagradzany burzą oklasków przez rozentuzjazmowanych zamościan.

Oficjalnego otwarcia jubileuszowego 15 Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego już na Rynku Wielkim dokonała Magdalena Dołgan, wiceprezydent miasta Zamość wraz z przedstawicielem marszałka województwa lubelskiego.

Nie obyło się też bez wyróżnień. Medale ministra edukacji narodowej otrzymały Jolanta Kalinowska-Obst – dyrektor artystyczny festiwalu oraz Monika Hildebrand, choreograf „Zamojszczyzny”.  Później na scenie spotkali się reprezentanci wszystkich wykonawców w uroczystym polonezie rozpoczynającym koncert inauguracyjny  „Eurofolk” 2016.

Drugi dzień festiwalu zakończyła zabawa folkowa w ogródkach na Rynku Wielkim.     

Zobaczcie sami jak wyglądał – zapraszamy do fotorelacji.

Przypomnijmy, że Zamojski Dziennik Internetowy roztocze.net jest patronem medialnym XV Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Eurofolk” – Zamość 2016.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "Żuk" dnia 13 lipca 2016 o godzinie 22:26:02 napisał:
    Dziewczyny z Czarnogóry baaaaaaardzo urodziwe!
    R E K L A M A

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
tymon
w tamtym roku polise z YU miałem i kosz...
Wielmożny Pan ...
Masz gdzieś informację, że ma to być...
Wielmożny Pan ...
Kiedy za ten plebiscyt odpowiedzialny by...
ad111
Wpisując się w ogólną tendencję zac...
bobby
Zamiast lotniska wybudujcie góry i koni...
LOVE_ZMC
Przepraszam a co można wygrać wysyłaj...
zamościak
Do "W"; a taka jest różnica, że Padwa...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat