R E K L A M A

Z I P

Polityka i SamorządOliwia Bojar15 października 2015 FACEBOOK | 4064 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 8 komentarzy

Kolejny inwestor w podstrefie

Podstrefa ekonomiczna w Zamościu, źródło: Urząd Marszałkowski WL

R E K L A M A    B O A R D

Tym razem to firma z branży meblarskiej zainwestuje w zamojskiej podstrefie.

-1 września br. Miasto Zamość podpisało umowę sprzedaży działki o powierzchni 0,7701 ha (działka nr 14/56) zlokalizowanej przy ul. Strefowej w Zamościu na terenach Zamojskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Działka została kupiona przez firmę MASKET Piotr Poznański, z siedzibą w Zamościu- poinformował Marek Gajewski, doradca prezydenta.

Natomiast już 26 listopada odbędzie się przetarg na kolejną, 1 hektarową, działkę w Zamojskiej Strefie Aktywności Gospodarczej przy ul. Strefowej w Zamościu.
Szczegóły przetargu dostępne są TUTAJ.

http://bip.zamosc.um.gov.pl/index.php?id=91&p1=szczegoly&p2=990933

Autor: Oliwia Bojar
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "observer" dnia 15 października 2015 o godzinie 23:11:56 napisał:
  Hm, ale aktualność. Działka nabyta 1 września, informacja - 15 października. Bez komentarza.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "lol" dnia 15 października 2015 o godzinie 23:38:51 napisał:
  i co to za sukces... kolejna zamojska firma tylko przełoży siedzibę, żeby podatki mniejsze płacić.
  0
  0
 • "Thomas" dnia 17 października 2015 o godzinie 9:50:27 napisał:
  A gdzie ten słynny inwestor który szumnie zapowiadany był przez zamoyskiego, gdzie ta wielka fabryka?
  0
  0
 • "Thomas" dnia 17 października 2015 o godzinie 17:22:18 napisał:
  Dlaczego nasze lokalne firmy nie mają korzystać z preferencji tylko zewnętrzny kapitał. Dlaczego nasze lokalne firmy, o prężnym kapitale nie mają korzystać z preferencji??? No właśnie dlaczego?? My nie możemy się nastawiać, że źródłem bogactwa Zamościa będą dotacje, czy to z UE czy z budżetu. Z takim myśleniem daleko nie zajedziemy. Co to oznacza tyle będziemy mieli ile dostaniemy. Lepiej zamiast dostać to zarobić. Skończmy z tym socjalizmem, jak każdy tak będzie chciał brać, to nie będzie miał kto dawać. Podstawą rozwoju Zamościa, będą takie firmy (czyt. lokalni przedsiębiorcy, ludzie z inicjatywą i pomysłami), ukierunkowane na produkcję i sprzedaż, a nie na usługi głównie turystyczne, nie tylko na rynku lokalnym zamojskim rynku, ale również krajowym i dalej. Od sukcesu tych firm zależy powodzenie Zamościa, a tym samym nas samych. NIe można czekać na inwestora z założonymi rękoma, jak to miało miejsce, ba czy nawet ogłaszać że w Zamościu będzie jakaś super inwestycja, jak to miało miejsce u schyłku kadencji Zamoyskiego, a o którym inwestorze nowy prezydent powiedział, że nie wiadomo czy będzie. Sprawa głośnego inwestora w Zamościu ucichła, uważam że prezydent Wnuk rozliczając poprzednika powinie jasno powiedzieć czy faktycznie ten inwestor był. Turystykę można uprawiać przy okazji, ale turystyka nie wygeneruje takich przychodów jak tradycyjna gospodarka, tym bardziej że dla zamościa jest to swoiste novum. ? ' '''
  1
  0
 • "lol" dnia 17 października 2015 o godzinie 17:58:47 napisał:
  Thomas - nie, nie przeszkadza mi zupełnie że lokalne firmy dostaną ulgi, ale strefa z definicji powinna przyciągać nowych inwestorów i tworzyć nowe miejsca pracy, a nie przekładać takowe z miejsca na miejsce. Efekt końcowy jest taki, że liczba miejsc pracy jest podobna, a wpływy podatkowe mniejsze. O to chodzi? ps. napiszesz zaraz, że tworzone są miejsca pracy... ja w to szczerze wątpię. Nasza SSE nie zrobi z nas zagłębia przemysłowego, śmiem twierdzić, że SSE jest tak samo szkodliwe jak dotacje na założenie firmy i obniżony ZUS dla początkujących przedsiębiorców (patologia przy której firmy zamiast konkurować jakością, konkurują ceną. Tak długo jak ma jakieś preferencje "kosztowe" - zus/podatki ).
  0
  0
 • "Thomas" dnia 17 października 2015 o godzinie 21:01:48 napisał:
  Inwestorów jest zaledwie trzech - i to dwóch z naszego miasta. Ja nie widzę powodu dla którego lokalni przedsiębiorcy mieliby być gorzej traktowani, od obcego kapitału. Gorsze traktowanie to dyskryminacja. dotychczas trzech inwestorów świadczy i niewielkim zainteresowaniu Podstrefą SSE Mielec. SSE trzeba było tworzyć już dawno, a nie dopiero kilka lat temu i nie jako podstrefę Mileckiej SSE, tylko SSE Zamość - nie zrobiono tego, nie słyszałem nawet o takich inicjatywach.Logicznie rzecz biorąc - to co nie będzie chciał Mielec pójdzie do Zamościa. A skoro mówimy o tworzeniu zakładu, to w jakim innym miejscu miałby on stanąć np pod kątem dostarczania mu odpowiedniej infrastruktury?
  0
  0
 • "Piotr" dnia 18 października 2015 o godzinie 8:38:54 napisał:
  "lol" - to, że inwestor jest z Zamościa, nie oznacza, że nie otworzy nowych miejsc pracy... tak było w przypadku Dachpolu czy Siatexu. W obu przypadkach powstały nowe miejsca pracy a dzięki uldze mają szansę na dalszy rozwój. Dla mnie osobiście nie jest problemem, że są to firmy z Zamościa, które idą po ulgi w podatkach. Problemem w Polsce są zbyt wysokie koszty pracy i to jest hamulcem rozwoju gospodarki. Znam wiele osób, które posiadają małe firmy, które zatrudniają jedną czy dwie osoby, ale nie stać ich na zatrudnianie kolejnych bo co z tego, że damy komuś 2 tyś brutto, skoro pracownik dostanie na rękę trochę ponad 1,4 tyś a on sam musi wydać w rzeczywistości blisko 2,5 tyś. Trzeba zrozumieć, że to nie wina pracodawców tylko Państwa. Taka polityka jest hamulcem rozwoju czegokolwiek poprzez takie grabieże przez Państwo.
  0
  0
 • "Thomas" dnia 18 października 2015 o godzinie 9:57:53 napisał:
  W oczekiwaniu na inwestora rozwijamy nasza lokalną przedsiębiorczość. A może raczej wspieramy. I
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

yhy 8 minut temu
Gdyby coś było na rzeczy, to by trzy l...
oczywista oczyw...
Gdyby nic nie było na rzeczy to prokura...
antyklerykał
Leżało? Tyle, że nie to na co opiewa...
Agnieszka
Tylko kto stoi za fundacją i mobilizacj...
Dirty Harry
Jak zachachmęcone? Kiedy sam prokurator...
observer
No i będzie, będzie zabawa, będzie si...
Dirty Harry
Głupie pierd...enie, a nie mienie....
Thomas
Tak to ten sam. Zdaje się, że jest eks...
Januchta
Przez centrowe mam na myśli bezstronne ...
Januchta
To dobrze, że jako czytelnicy mamy wyb...
cd
Brakuje mi bezstronnych lokalnych czasop...
magnar
Jeżeli tylko nie będzie to gazetka rek...
Józef Bąk
Ta nowośmieszna lura już nie ożywi Sw...
To ten piłkarz co grał w reprezentacji...
Thomas
Mam propozycję nazwy Feniks :) Po prost...
Thomas
Czy to będzie drukowany Internet tak ja...
yhy
Mienie społeczne? Z jakiej to ustawy? I...
Waldek
Chcą cofnięcia ustawy, toż to jedyna ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny