R E K L A M A

Z I P

FelietonyRobert Moteka28 marca 2015 FACEBOOK | 5159 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 76 komentarzy

Kolejna strefa gospodarcza?

Wyburzenia Zielony Rynek
R E K L A M A    B O A R D

Projekt uchwały przygotowany przez ekipę rządząca zakłada, że na “Zielonym Rynku” przy Łukasińskiego będzie można handlować bez opłaty targowej.

 

Opłata targowa jest formą czynszu, a jej wysokość powinna zależeć od atrakcyjności miejsca, kosztów sprzątania i obsługi. Domyślać się można, że uchwała łamiąca zasady uczciwej konkurencji i konstytucyjnej równości wobec prawa ma na celu zwabienie handlowców i to szybko.

A wszystko po to by prezydent mógł odtrąbić spełnioną obietnicę, która brzmiała “będziemy się starali o to by od 1 maja uruchomić Zielony Rynek”. Poddawałem w wątpliwość całe przedsięwzięcie reanimacyjne TUTAJ i nie zamierzam powtarzać swoich wątpliwości. Udzielę jednak magistratowi jednej rady, którą zaczerpnąłem z książek o nowoczesnym zarządzaniu, a brzmi ona następująco: “Pobieraj opłaty, choćby minimalne, od początku działania. Jak tego nie zrobisz, będzie ci ciężko wprowadzić jakiekolwiek opłaty później”. Sprawdziłem to w praktyce i jest to prawda.

Głosowanie nad uchwałą zwalniającą z opłaty targowej sprzedawców handlujących na tym targowisku zaplanowane jest na najbliższy poniedziałek 30.03.2015 r.
Ciekawe kto z radnych podniesie rękę “ZA” wprowadzeniem w Zamościu Orwellowskich zasad “równości”?

Na miejscu kupców zarówno tych z okolic Starówki jak i tych skupionych na Nowym Mieście i ryneczku na osiedlu Orzeszkowej podniósłby larum. Nie wiadomo kto będzie handlował na staromiejskim “Zielonym Rynku”, czy będą to towary regionalne czy takie, które mogą być bezpośrednią konkurencją dla najemców lokali na Starym Mieście. Tak czy inaczej dokładanie przedsiębiorcom ze Starego Miasta konkurencji może mieć opłakane skutki w tym trudnym ekosystemie biznesowym. Absolutnie nie należy też zapominać o ryneczku na Orzeszkowej, który zapewne straci znaczną część klientów z osiedla Planty.

Ostatnią kwestią jest to kto zapłaci za obsługę, sprzątanie, toalety przenośne, wodę no i koszty “uruchomienia” Zielonego Rynku. Ty drogi czytelniku, o ile jesteś mieszkańcem Zamościa. Wszytko po to, by ktoś mógł udowodnić światu, że gruszki na wierzbie wyrosły.

Autor: Robert Moteka
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Szym" dnia 28 marca 2015 o godzinie 17:32:52 napisał:
  Panie Robercie, proponuje zamiast portalu prowadzic wlasnego bloga. Te teksty to felietony a nie dziennikarstwo. Straci pan czytelnikow przez taka stronniczosc. Przegral p. Zamoyski, trudno. Nie wszystko kreci sie wokol Ratusza.
  R E K L A M A
 • "observer" dnia 28 marca 2015 o godzinie 18:02:43 napisał:
  zgadzam się treścią oraz z "Szymem" - to nie jest blog, tylko portal. Nadal nie rozumiem zabiegów związanych z reanimacją "zieleniaka". To nie wypali. Ten tani populizm zaowocuje natomiast jednym - prowizorką, a te - jak wiadomo - są najtrwalsze. Liczę w tym momencie na zdrowy rozsądek władz konserwatorskich.
 • "Rico" dnia 28 marca 2015 o godzinie 18:05:54 napisał:
  Pytanie, czy Rada Miasta może różnicować wysokość opłaty targowej, w zależności od miejsca sprzedaży ? http://prawo.rp.pl/artykul/1103868.html
 • "Tutejszy" dnia 28 marca 2015 o godzinie 18:18:56 napisał:
  "Wszytko po to, by ktoś mógł udowodnić światu, że gruszki na wierzbie wyrosły." -- cóż za chamstwo Moteki. ja jako mieszkaniec Zamościa nie chcę żeby publiczne pieniądze, np. 30 tys. prezydent dawał swoim kolesiom za nic. O przepraszam, za opluwanie innych. Całe szczęście, że tych nieudaczników wywalono. Zniszczyli tyle w Zamościu, w tym także i Zielony Rynek i jeszcze smrodzą.
 • "Rico" dnia 28 marca 2015 o godzinie 18:36:16 napisał:
  Rada Miasta może uchwalać zwolnienia przedmiotowe, czyli np. dla handlujących marchewką. Tymczasem tutaj kroi się zwolnienie podmiotowe czy też miejscowe (dla wszystkich handlujących w danym miejscu), do czego Rada Miasta raczej nie ma prawa. Natomiast sprawdziłem Rada ma możliwość ustalenia stawek opłaty targowej, w różnej wysokości dla różnych targowisk w obrębie gminy. Mieści się to w granicach ustawowego upoważnienia dla rady gminy zawartego w art. 19 ust. 1 u.p.o.l. Wyrok NSA w Warszawie z dnia 18 kwietnia 2013 r.II FSK 1615/11. Odstępstwa od zasady równości wobec prawa są dopuszczalne, jeśli spełniają trzy warunki: po pierwsze - są relewantne, tj. racjonalnie uzasadnione; po drugie - są proporcjonalne, a więc waga interesu, jakiemu służy zróżnicowanie musi pozostawać w odpowiedniej proporcji do wagi interesów podmiotów, które zostaną naruszone; po trzecie - pozostają w związku z innymi wartościami, zasadami czy normami konstytucyjnym, uzasadniającymi różne traktowanie podmiotów podobnych. Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 28 kwietnia 2011 r. Moim zdaniem Rada Miasta nie może zwolnić kupców z Zielonego Rynku, ale może obniżyć wysokość opłaty targowej.
 • "lawyer" dnia 28 marca 2015 o godzinie 19:04:26 napisał:
  Rico, dzięki za przytoczenie wiedzy merytorycznej w temacie. Odnosząc się zaś do ostatniego zdania - faktycznie Rada może obniżyć wysokość opłaty targowej do wartości symbolicznej, ale wówczas czy na pewno będą zachowane warunki odstępstw, o których wyżej wspominasz ? Dla mnie osobiście reaktywowanie na siłę tego miejsca jako targowiska jest typowym strzałem kulą w płot. Przecież Zielony Rynek przestał funkcjonować ponieważ nie było faktycznego zainteresowania ze strony sprzedających i kupujących. Z drugiej strony sprzedając tę działkę Miasto ma szansę uzyskać wymierne pieniądze z samej sprzedaży (pewnie ponad milion złotych) a następnie z tytułu podatku od nieruchomości. Na ile więc tak naprawdę należy szacować koszt działania targowiska ponoszony przez Gminę Zamość (a więc wszystkich mieszkańców Zamościa) w skali np. 10 lat - 1,5 - 2 mln złotych ? Czy nie ma lepszych inwestycji, które można przeprowadzić za tę kwotę ? W dodatku w tym miejscu powstałyby zapewne sklepy na parterze i mieszkania lub biura na wyższych kondygnacjach. To faktycznie mogłoby wprowadzić ożywienie na Starym Mieście a nie targowisko pod chmurką.
 • "czytelnik zmc" dnia 28 marca 2015 o godzinie 19:17:16 napisał:
  dlaczego prywatne opinie są w dziale z newsami, a nie jako felieton? nie mieszajcie, bo wchodzę tu poczytać newsy a nie jakieś wypociny.
 • "mietb" dnia 28 marca 2015 o godzinie 20:45:48 napisał:
  Brak opłaty targowej to jawne naruszenie prawa. Warto poczytać o ustawie o podatkach i opłatach lokalnych. Uchwala Rady Miasta będzie sprzeczna z wyżej wymieniona ustawą. Można uniknąć opłaty targowej tylko w jednym przypadku,jeśli prezydent podzieli targowisko na mniejsze działeczki, a każdy właściciel działeczki będzie płacił podatek od działalności gospodarczej. Kupcy te działeczki muszą wydzierżawić lub kupić od miasta. Brak właściwych doradców,dobrych prawników,oraz niekompetentnego nowego składu w urzędzie doprowadzi do procesów sądowych. Drugiego maja 2015 roku powinien zając się tą sprawą już prokurator jak to miało miejsce w licznych miastach w Polsce.
 • "Jolka" dnia 28 marca 2015 o godzinie 20:49:17 napisał:
  Najwidoczniej jest problem, ale: - w kwestii smaku: zanim autor tego czegoś weźmie się do pisania niech zrobi parę przysiadów, włoży łeb pod zimną wodę i palnie nim kilka razy o ścianę, a nuż ujdzie trochę jadu, którym tekst jest przesączony, - w kwestii formy: skoro autor ma aż takie problemy z formami dziennikarskimi, na które zwraca mu uwagę mnóstwo komentujących, to może sięgnie wreszcie po któryś z elementarzy dziennikarstwa i przestanie nas raczyć swymi zakalcami
 • "ak" dnia 28 marca 2015 o godzinie 20:50:26 napisał:
  Pomysł przywrócenia handlu na zielonym rynku jest pomysłem niedorzecznym.Argument lansowany niegdyś przez Pana Prezydenta, że bazar w Stambule przyciąga miliony turystów, nie ma się nijak do zamojskiej rzeczywistości.Nie jest tajemnicą ,że znalezienie najemcy na lokale handlowe na Starym Mieście to nie lada sztuka . Prawdą jest ,że przetarg na działkę po bazarze nie powiódł się.Jeżeli nie powiódł się przetarg na cały plac,to trzeba było podzielić go na kilka działek. Sam od lat szukam mieszkania na Starym Mieście, a może nawet niewielkiej działki. No ale żeby zagospodarować cały plac po bazarze trzeba mieć, jak sądzę, co najmniej 7mln zł.
  R E K L A M A
 • "MS" dnia 28 marca 2015 o godzinie 21:47:03 napisał:
  Wróć stare roztocze. Wolałem przeczytać nowe artukuły raz na tydzień, ale za to bez takiej stronniczości. Nie było kiedyś takiego redaktorskiego buractwa na tym portalu. Nie wiem czy są nowi pracownicy, czy starych ktoś skrzywdził i muszą teraz odreagować swoje żale, ale długo się nie utrzymacie z takim dennym poziomem artykułów.
 • "Kim" dnia 28 marca 2015 o godzinie 22:15:56 napisał:
  Ależ żal dupę ściska, że wreszcie jest prezydent, który obiecuje i dotrzymuje słowa... No dalej, biznesmenie od siedmiu boleści, jeszcze kilka rad. Proponuje: jak wygrać wybory, jak prowadzić portal z zyskiem i nie szukać inwestora, jak wydawać gazetę, wreszcie jak zrobić stronę za 30 tys. Wartą mniej niz polowe... Ciekawe, kiedy ten "niekompetentny nowy skład w urzędzie" złoży w tej ostatniej sprawie doniesienie do prokuratora...
 • "lawyer" dnia 28 marca 2015 o godzinie 22:27:51 napisał:
  A ja się zastanawiam czy przypadkiem Moteka nie powinien pomyśleć o pozwach za zniesławienie. Był przetarg, wygrali przetarg i zrobili usługę. Nikt nic nie dostał za darmo jak to niektórzy wypisują. Ale ktoś stara się za wszelką cenę obrzucać Go błotem. Mi nasuwają się pytania dlaczego. Może dlatego, że pisze o rzeczach niewygodnych dla niektórych i ci chcą Go oczerniać ?
 • "orka" dnia 28 marca 2015 o godzinie 22:35:27 napisał:
  A ja mam wrażenie jakbym tym razem nie czytał felietonu pana Roberta, tylko żywcem wypociny jednej pani radnej. Chyba , że pan Robert przejął jej styl i narrację. Tylko po co? Przeciez i tak śmieje się z niej co najmniej pół Zamościa, chce pan, żeby i z Pana się smiać? Mam nadzieje, że nie. Szkoda, że coś, o co proszą mieszkańcy jest dla niektórych radnych taką kłodą. Prywata stała się ważniejsza od wolontariatu.
 • "swój rodak" dnia 28 marca 2015 o godzinie 23:32:43 napisał:
  Każdy pisze brednie by pan Motyka nie pisał ,nie prowadził strony int. , itp. bzdury !!:) Człowieku to po jaką cholerę tu siedzisz jak ci ten portal nie pasuje, każdy narzeka a i tak lustruje !bo tu najwięcej się dowiesz spraw obiektywnych.
 • "rozsądny" dnia 29 marca 2015 o godzinie 7:39:15 napisał:
  Panie Robercie,proszę pisać!! mamy czasy orwellowskie "Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim"
 • "Zamość" dnia 29 marca 2015 o godzinie 8:39:23 napisał:
  Żenujące
 • "Cyanide3" dnia 29 marca 2015 o godzinie 10:00:36 napisał:
  Jeżeli zakres regulacji "inkryminowanej" uchwały Rady Miasta Zamość będzie obejmował zwolnienie z opłaty targowej określonego targowiska,to jest rzeczywiście problem,jeżeli natomiast zostaną wprowadzone dla tego targowiska stawki preferencyjne, to należy uznać,że gmina mając swobodę ustalania obciążeń oraz realizacji własnej, lokalnej polityki może różnicować stawki opłaty obowiązujące na terenie poszczególnych targowisk, cyt.: "Nie ma także uzasadnionych podstaw do przyjęcia naruszenia prawa materialnego z art. 168 Konstytucji RP. Przepis ten stanowi, że jednostki samorządu terytorialnego mają prawo ustalania wysokości podatków i opłat lokalnych w zakresie określonym w ustawie. Z kolei art. 19 pkt. 1 lit. a u.p.o.l. stanowi, że rada gminy, w drodze uchwały określa zasady ustalania i poboru oraz terminy płatności i wysokość stawek opłat określonych w ustawie, z tym że stawka opłaty targowej nie może przekroczyć 597,86 zł dziennie ( w dniu podjęcia uchwały była to kwota 681,54 zł). Przepisy te są wyrazem autonomii gmin w zakresie stanowienia prawa miejscowego. W uzasadnieniu skargi kasacyjnej brak możliwości różnicowania na tej podstawie stawek opłaty targowej oparto na poglądach wyrażonych w wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego OZ w Gdańsku z dnia 23.09.1993 r. w sprawie SA/Gd 1056/93. Wymaga jednak podkreślenia, że w dominującej linii orzeczniczej sądów administracyjnych, którą podziela także Naczelny Sąd Administracyjny rozpatrujący niniejszą skargę kasacyjną, wyrażane jest stanowisko przeciwne, zgodnie z którym ustalenie stawek opłaty targowej, w różnej wysokości dla różnych targowisk w obrębie gminy, mieści się w granicach ustawowego upoważnienia dla rady gminy zawartego w art. 19 ust. 1 u.p.o.l. Przepis ten nie wprowadza zakazu różnicowania stawek opłaty targowej w odniesieniu do różnych targowisk prowadzonych na terenie danej gminy. Podkreśla się, że w ramach granic wyznaczonych przez art. 15 oraz art. 19 pkt 1 lit. a u.p.o.l. gminy mają swobodę ustalania obciążeń i mogą realizować własną, lokalną politykę. Dopuszczalne jest wobec tego różnicowanie obciążeń, aby zrealizować określone cele publiczne. Zauważyć należy, że wybór określonej stawki dla różnych targowisk na terenie gminy jest elementem polityki gospodarczej prowadzonej przez radę gminy i w tym zakresie rada gminy nie jest krępowana przez ustawodawcę ( por. NSA w wyrokach : z dnia 8 lutego 2011 r., sygn. akt II GSK 232/10, publ. LEX nr 852204, z dnia 19 grudnia 2008 r., sygn. akt II FSK 1233/07, publ. LEX nr 519136, z dnia 14 października 1993 r., sygn. akt SA/Po 73/93, publ. LEX nr 9338, a także WSA w Gliwicach z dnia 28 kwietnia 2011 r., sygn.. akt I SA/Gl 1277/10, publ. LEX nr 1128395). Prócz tego należy podkreślić, że zgodnie z art. 171 ust. 1 Konstytucji RP działalność samorządu terytorialnego podlega nadzorowi z punktu widzenia legalności. Realizacja zatem celów o charakterze pozafiskalnym, do jakich należy zaliczyć prowadzenie polityki gospodarczej przy stanowieniu lokalnego prawa daninowego, nie może podlegać ocenie, gdyż naruszałoby to zasadę autonomii samorządu terytorialnego. Godzi się zaś zauważyć, że art. 19 pkt. 1 u.p.o.l. upoważnia rady gmin do określania zasad, a więc reguł postępowania przy ustalaniu opłaty targowej. Ustalenie wobec tego stawki opłaty targowej w różnej wysokości, dla różnych targowisk w obrębie gminy wynika wprost z upoważnienia ustawowego. To zaś wskazuje na realizację normy wynikającej z art. 168 Konstytucji RP". II FSK 1615/11 - Wyrok NSA z 18 kwietnia 2013 r.
 • "wally256" dnia 29 marca 2015 o godzinie 10:44:15 napisał:
  Portal schodzi na psy Pan Moteka nie pierwszy raz pluje jadem na wszystko i wszystkich . Nie pozostaje mi nic innego, jak roztocze.net unikać, tak jak TVN i Wyborczą .Było fajnie, ale już dziękuję.
 • "sds" dnia 29 marca 2015 o godzinie 10:48:40 napisał:
  Panie R.30tyś niech Pan opowie o tym jak wykonał Pan swoją prace z 1mln przeznaczone na promocje miasta wraz z Panem K. "podobno" środki miały być wykorzystane na promocje... a nie końca chyba Panom to wyszło... czekam z niecierpliwością, aż Pan się wytłumaczy skąd taki "dług wdzięczności" wobec Pana Z.
  R E K L A M A
 • "Gość" dnia 29 marca 2015 o godzinie 10:54:12 napisał:
  Dziennikarz powinien przekazywać informacje w sposób obiektywny tymczasem ten artykuł jest bardzo stronniczy - kampania wyborcza się już skończyła drogi Panie i czas się pogodzić z faktem że po kilkunastu latach rządów pana ulubieńca przyszedł czas na zmiany, z tego co dało się zauważyć przez te kilka miesięcy pozytywne zmiany! I muszę pana rozczarować: ludzie potrafią myśleć samodzielnie i wyciągać wnioski, rzeczy do tej pory nierealne dla pana Zamojskiego są jak najbardziej do zrobienia dla Wnuka! Chamstwem do kwadratu jest ostatnie zdanie: "Ostatnią kwestią jest to kto zapłaci za obsługę, sprzątanie, toalety przenośne, wodę no i koszty „uruchomienia” Zielonego Rynku. Ty drogi czytelniku, o ile jesteś mieszkańcem Zamościa" Po pierwsze: kto będzie korzystał z Zielonego Rynku? Czy nie mieszkańcy Zamościa przypadkiem i czy nie dla nich to jest organizowane? BO PO TO WŁAŚNIE SĄ PODATKI, ŻEBY FINANSOWAĆ Z NICH PROJEKTY UŁATWIAJĄCE ŻYCIE MIESZKAŃCOM MIASTA. Po drugie: uważam że w okolicach starówki brakowało miejsca gdzie można kupić świeże owoce i warzywa. Po trzecie: KTO PŁACIŁ ZA DZIAŁANIA I INWESTYCJE ZAMOJSKIEGO PRZEZ KILKANAŚCIE LAT? TY DROGI CZYTELNIKU!!!
 • "Jo anna" dnia 29 marca 2015 o godzinie 10:58:41 napisał:
  Brawo świetne!!!!! widzę że wysłannicy nie odpuszczają!!!! Tak trzymać!
 • "TORRES20400" dnia 29 marca 2015 o godzinie 12:34:12 napisał:
  Unia dawała pieniądze na targowiska, ale Hrabia wolał zamknąć Zielony Rynek i próbował sprzedać teren. Ktoś to jeszcze pamięta?: http://roztocze.net/Unia-wesprze-targowiska/
 • "witia" dnia 29 marca 2015 o godzinie 12:52:32 napisał:
  Jakby komuś nie chciało się odnajdywać powyższego linku, zacytuję za www.roztocze.net ze stycznia 2011 roku (dzieki, TORRES20400): „Mój Rynek” – to nazwa sieci nowoczesnych targowisk, które za unijne fundusze zamierza stworzyć w całej Polsce resort rolnictwa. Program, który przewiduje powstanie, w ciągu 2-3 lat, 300 nowoczesnych bazarków we wszystkich miastach powiatowych, sfinansowany zostanie przez ministerstwo rolnictwa. Jak zdradza minister Marek Sawicki, resort przeznaczy na ten cel 70 mln euro. Dodatkowe pieniądze, w kwocie 30 mln, dołożą lokalne samorządy. Dofinansowanie poszczególnych powiatów, nieprzekraczające 1 mln zł, w pierwszej kolejności przyznawane będzie na modernizację istniejących już targowisk. Według szacunków ministerstwa, na modernizację czeka 200 obiektów, wybudować zaś potrzeba dodatkowych 80. Intencją programu jest wsparcie rozwoju handlu na wsi poprzez ułatwienie rolnikom zbytu wyprodukowanych przez nich płodów rolnych. Pośrednio, korzyść odniosą też konsumenci, którzy uzyskają dostęp do świeżej, tańszej i ekologicznej żywności." Czyli było można, tak?
 • "helooo" dnia 29 marca 2015 o godzinie 13:03:30 napisał:
  I teraz przeczytaj to co zacytowałeś, zwróć uwagę na zdanie: "Intencją programu jest wsparcie rozwoju handlu na wsi poprzez ułatwienie rolnikom zbytu" Wasz problem to brak zrozumienia pisanego. Za Hrabiego było miasto, więc startować w programie się nie dało, teraz jakby ogłosili go ponownie mamy szansę. Poza tym to przecież Kossowski pozostawiony przy żłobie dbał o programy i dotacje.
 • "anonimka" dnia 29 marca 2015 o godzinie 13:45:24 napisał:
  Pamiętam ile czasu trwało, by kulturalnie "wysiedlić" targujących w tym miejscu ludzi. Trzeba było handlującym zapewnić inne miejsca, część przeniosła się np na Łukasińskiego "garaże" w kurtynie (dwa punkty). Teren przygotowany był pod sprzedaż jako kwartał zabudowy pod rygorystycznym okiem konserwatora oczywiscie, miasto by zarobiło... Znam prace dyplomowe na zagospodarowanie tej przestrzeni- bardzo ambitne i ciekawe :). A to co się teraz dzieje to działanie uwsteczniające, nie oszukujmy się. Po mimo całej sympatii i sentymentu dla zielonego ryneczku,,, Teren jest zbyt atrakcyjny na targ warzywny i można by go "odzyskać dla miasta".
 • "czytelnik zmc" dnia 29 marca 2015 o godzinie 13:50:57 napisał:
  helooo - to raczej Ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Patrz: "Intencją programu jest wsparcie rozwoju handlu na wsi poprzez ułatwienie rolnikom ZBYTU" - a gdzie ten zbyt? w miastach powiatowych takich jak nasze! patrz: "Program, który przewiduje powstanie, w ciągu 2-3 lat, 300 nowoczesnych bazarków we wszystkich miastach powiatowych" - czyli można było, więc nie odwracaj kota ogonem.
 • "anonimka" dnia 29 marca 2015 o godzinie 14:11:22 napisał:
  Pan Prezydent Wnuk mógł wykazać się innowacyjnym podejściem do tematu, gdyby przyspieszył sprzedaż tego terenu (na określonych warunkach dobrego planu zagospodarowania i projektu całej inwestycji). Były Prezydent rzeczywiście "zmulił" temat i za długo teren leżał odłogiem. P. Wnuk zrobił milowy krok wstecz, zamiast przeć do przodu z wigorem młodzieńca. Szansa na realny błysk zmarnowana. A dobrze przypilnowany projekt i realizacja pełnej atrakcyjnej dla miasta aktywacji tego terenu to byłby strzał w 10!
 • "witia" dnia 29 marca 2015 o godzinie 14:24:38 napisał:
  Zastanawiam się, czy piszący posty przeciwko ryneczkowi mieszkają w Zamościu, czy całkiem gdzieś indziej. Jeśli w Zamościu, dlaczego nie chcecie wspierać czegoś dobrego? To, że Wnuk coś robi doprowadza was do szału. Pomińcie to, kto to robi, a zwróćcie uwagę na temat. Ten Zielony Ryneczek to jest coś, co nada klimatu, pozwoli mieszkańcom z Zamościa i spod Zamościa sprzedać tu produkty, które wytwarzają, mieszkańcom kupić. Na Orzeszkowej już niewielu jest rolników. To przede wszystkim sprzedaż artykułów z giełdy, majtek, butów i rajstop. Niewielka to promocja regionalna. Zamiast krzyczeć, że ruiny już nie będzie i za nią tęsknić, zróbcie coś pozytywnego. Nie pokazujecie żadnej alternatywy.
 • "ak" dnia 29 marca 2015 o godzinie 14:42:15 napisał:
  Dawno już nie czytałem tak chamskich komentarzy. Można się zgadzać z Autorem bądź nie ,ale jeżeli ktoś myli stronniczość z zajęciem stanowiska ,to niech się lepiej publicznie nie wypowiada.Mam prośbę do "wally 256". Człowieku, zacytuj zdanie, na podstawie którego stwierdziłeś ,że autor "pluje jadem".
  R E K L A M A
 • "anonimka" dnia 29 marca 2015 o godzinie 14:56:25 napisał:
  Mam nadzieje ze w zaistniałej sytuacji da się przypilnować, by na Zielonym Ryneczku chińskich majtek nie sprzedawali, tylko same "bardzo zielone" produkty wysokiej jakości bez GMO :). Tam również kwitnie handel towarów z Ukrainy (fajeczki i wódeczka) co z tym fantem? Całkiem jawnie to robią. Przeniosą się? Czy będzie to stały element folkloru miasta?
 • "hyhy" dnia 29 marca 2015 o godzinie 15:09:20 napisał:
  Brawo @Cyanide3! @Rico - skasuj konto. Robercie Moteko - nie idź tą drogą. Kiedyś to było fajne miejsce...
 • "TORRES20400" dnia 29 marca 2015 o godzinie 16:57:10 napisał:
  Z "Zielonym Ryneczkiem" na Starym Mieście sprawa jest wielowątkowa i wielopoziomowa. Po pierwsze, bardzo dużym nieszczęściem dla Starego Miasta ostatnio było to, że dorwali się do niego, różni tacy 'niespełnieni Morandowie". "Urbanisto-planisto-architekci, którzy przerastają swoją wizją i koncepcją Bernardo Morando", i którzy wymyślili te nieszczęsne boksy na Łukasińskiego. Po co to było komu? Nikt tego nie chciał wynajmować, bo grzyb i wilgoć. Więc padł pomysł - zamknijmy "Zielony Ryneczek i Nadszaniec - część handlowców dla utrzymania biznesu będzie musiała to wynająć". Taka nieudaczna eugenika społeczno - architektoniczna. Ryneczek istniał tyle lat. To prawda, że zaniedbany. Nikomu nie przeszkadzał. Ale nie. "Niespełnieni Morandowie" postanowili inaczej. I dlatego chciano wyłączyć z ruchu ul. Łukasińskiego z ruchu kołowego - "dla ożywienia handlu i turystyki". To, że UNESCO "się czepia" boksów, że szkaradne? No i co z tego? UNESCO nam potrzebne tylko ogólnie do "murów" (i do loga na wizytówce radnej Marty P.), w innych sprawach "niech spada na drzewo i nie przeszkadza". Były "intensywne" badania na "Ryneczku", i okazało się, że była tam kiedyś zabudowa - ale drewniana i w dodatku parterowa. No ale co z tego? Teren się sprzeda, i inwestor wywali tam jakąś "szklano - aluminiowo - blaszaną szkaradę". Którą mu zaprojektują "Niespełnieni Morandowie". Dlatego m. in. możliwość dotacji na targowisko miejskie z UE została świadomie "przespana" przez Hrabiego i jego ekipę. P. S. Trzeba się wreszcie zdecydować, czy jesteśmy "rosyjskim miastem garnizonowym" dla żołnierzy, czy Miastem Renesansu (Padwą Północy) ze swoim małym "Zielonym Ryneczkiem" dla mieszkańców.
 • "rudi" dnia 29 marca 2015 o godzinie 16:59:22 napisał:
  Chyba największą rację ma "witia".
 • "TORRES20400" dnia 29 marca 2015 o godzinie 17:16:55 napisał:
  Wiadomo, że mogą na "Ryneczku" wystąpić patologie. Zdziwiłbym się gdyby nie wystąpiły. Od tego jest Straż Miejska i monitoring. http://www.oliwazoliwek.pl/obyczaje/porta-portese-targowisko-roznosci/
 • "234" dnia 29 marca 2015 o godzinie 17:21:37 napisał:
  A wy dalej nie rozumiecie. Problemem nie jest to CO chce zrobić tylko JAK to robi.
 • "Realista" dnia 29 marca 2015 o godzinie 18:08:22 napisał:
  Też mam sentyment do czasów komuny (tylko w sprawach zielonego rynku). Podobno było ciężko się przecisnąć między stołami. Czy to może powrócić? Czy to możliwe? Byly to czasy kiedy w sklepach spożywczych prawie nie było żadnej zieleniny. W mieście ludzie mieli całkiem pokaźne działki, gdzie sadzili zieleninę na handel. Pobliskie wsie także dostarczali towar na rynek. Teraz wystarczy pochodzić po obrzeżach Zamościa i poza nim,wszędzie są kwiatki i trawniki. Sprzedawano wtedy nawet nadwyżki z ogródków działkowych, teraz i tam sieją trawę. Towar sprzedawany będzie teraz tylko z giełdy, podobnie jak na Orzeszkowej czy na Nowym Mieście. W zieleniakach na starówce nie ma kolejek wręcz są pustki. Pozostanie sprzedawać oprócz towarów z giełdy chińskie ciuchy, jakieś podróby, tanie buty, ukraińską wódkę potem pitą w pobliskich bramach itd. Mimo to chciałbym aby prezydentowi się udało zrealizować, w innym przypadku podetnie sobie gałąź na której siedzi.
 • "ad11" dnia 29 marca 2015 o godzinie 18:14:49 napisał:
  Po jakości słownictwa w komentarzach wnoszę, że Prezydent nie bardzo się mylił, że Zamość może się stać wsią z ratuszem...
 • "Thomas" dnia 29 marca 2015 o godzinie 18:15:43 napisał:
  Nie wiem o co chodzi Motece, ale wiem jedno nie myśli perspektywicznie. Mówiąc wprost facet nie ma pojęcia. Jeżeli, antidotum na to wszystko ma być teoria o gruszkach na wierzbie. Jeżeli ktoś jest samorządowcem od 1990 r. to mówienie o gruszkach i wierzbach - taką osobę dyskwalifikuje - niestety świadczy to o wszystkim i o niczym. Do marcina zamoyskiego nie będzie powrotu - te czasy nie powrócą - i całe szczęście. W domyśle tego "feljetonu" jest krytyka nowego prezydenta - jednak jest ona budowana na dziwnych przesłankach. należałoby zadać pytanie retoryczne, dlaczego skoro było tak dobrze jest tak źle i mieszkańcy nie wybrali starego prezydenta??? Jestem ciekaw jak długo Roztocze.net utrzyma się na rynku - moim zdaniem upadnie i to jeszcze w tym roku, góra w kolejnym. Kiedyś Robercie Motece zadałem pytania nt. sprawozdań finansowych - i jak na razie nic. Jednak po kolei: - dlaczego rodzimy kapitał w tym przypadku zamojscy kupcy nie mają mieć prawa korzystać z takich samych preferencji co kapitał w SSE?? - najlepiej jakby zielony zakątek stał pusty i nic tam się nie działo. - postawiłbym jeden warunek - prawo do handlowania, powinny mieć osoby które prowadzą zarejestrowaną działalność gospodarczą i płacą podatki. - lepiej czy gorzej, ale nie w urzędzie pracy w kolejce po zasiłek i ubezpieczenie. To samo z tym ryneczkiem, lepiej albo gorzej, ale zawsze zagospodarowany teren. - jednak mimo wszytko poza krytyką portalu jest za co chwalić ten portal np. za preinkubator przedsiębiorczości, czy Nagrodę Morando. Jednak ta ostatnia inicjatywa straciła sens kiedy nagrodę przyznano ostatnio. TUTAJ PADŁO PYTANIE O MILION ZŁOTYCH. DOSYĆ BULWERSUJĄCE, czy ktoś by mógł podać jakieś szczegóły - o co w tym wszystkim chodzi??? JA ZADAM KOLEJNE PYTANIE - OD KOGO I ZA ILE FUNDACJA MORANDO DZIERŻAWI SWÓJ LOKAL, CZY TEN LOKAL JEST WŁASNOŚCIĄ FUNDACJI MORANDO?
 • "eco" dnia 29 marca 2015 o godzinie 18:25:23 napisał:
  Cytujac klasyka "Dopóki nie korzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" primo - artykuł wisi w kategorii "Felieton" - nie umie się czytać, trzeba iść do szkoły secundo - opinia autora może być zatem subiektywna, co nie oznacza, że nie może on mieć racji, prawda? Padają tu argumenty merytoryczne - może o nich pogadajmy? tertio - nie czytuję Pudelka, nie komentuję ich artykułów. Widać coś WAS tu trzyma :-) Być może to, że nie ma w sieci takiego autorskiego medium lokalnego. Wszelkie "obiektywne" zamojskie portale chcą/muszą być poprawne politycznie. A to nie musi. Ma jaja. Wiecie o tym. I to was przyciąga. Keep calm and do roztocze.net :)
  R E K L A M A
 • "anonimka" dnia 29 marca 2015 o godzinie 18:31:24 napisał:
  No zobaczymy co wyjdzie. Boksy na ul Łukasińskiego, a teraz mini projekt Ryneczku wykonuje ten sam architekt :). Twórca budek na nowym mieście m.in. :) :)
 • "anonimka" dnia 29 marca 2015 o godzinie 18:47:45 napisał:
  A co do patologii. Przejdźcie się ulicą Zamenhofa na ścianie Ryneczku Zielonego reanimowanego, przy tylnym wejściu, ma miejsce stały handelek fajkami i procentami. Wszyscy o tym wiedzą i co więcej widzą. Podobno mają układ z policją. I pewnie tak jest skoro beztrosko to codziennie robią. Jaki monitoring jaka straż :)
 • "Thomas" dnia 29 marca 2015 o godzinie 19:05:40 napisał:
  Napisz petycję do Ministra Szczurka, aby zmniejszył akcyzę i VAT na wyroby tytoniowe i alkoholowe, najlepiej jakby ją zniósł całkowicie - to jest czynnik który sprawia że to się opłaca. jak się nie będzie opłacać, to ta patologia zniknie. Jeżeli faktycznie widzisz tę patologię - to powiadom kogo trzeba. Co do patologii, to patologią jest to, że legalni producenci - czy to na jednym papierosie, czy na litrze spirytusu nie zarabiają tyle co państwo w postaci akcyzy i VAT - to jest chore. Gwoli przypomnienia przychody budżetu Polski z tytułu podtków pośrednich (VAT i akcyza - na 2015 rok planowane są na poziomie 200 mld złotych)
 • "anonimka" dnia 29 marca 2015 o godzinie 19:32:39 napisał:
  Pisałam w nawiązaniu do wypowiedzi "TORRES20400" o patologii i straży miejskiej reagującej... Oczywiście z Twoją wypowiedzią co do Vat się w pełni zgadzam. P.S Nikogo nie będę powiadamiać, mi osobiście nie przeszkadzają. Są bardzo aktywni jak na starówkowych żuli :), mają pomysł na biznes :) Piszę tylko o tym co będzie się sprzedawać zamiast lub między warzywami.
 • "TORRES20400" dnia 29 marca 2015 o godzinie 19:41:53 napisał:
  @"anonimka"; W nawiązaniu do Twojej wypowiedzi: To oczywiste, że mieszkańcy będą na "Zielonym Ryneczku" uprawiać prostytucję (bez kas fiskalnych), handlować trefnymi fajami ze Wschodu i upijać się "spirytem niewiadomego pochodzenia". Całe Stare Miasto marzy o takim biznesie. MOŻE BEZ PRZESADY.
 • "do "eco"" dnia 29 marca 2015 o godzinie 20:02:29 napisał:
  roztocze.net ma jaja, hehe dobre sobie :) Ciekawe gdzie je miało przez ostatnich 12 lat?
 • "anonimka" dnia 29 marca 2015 o godzinie 20:22:08 napisał:
  do "TORRES20400" PRZE ŚMIEW CZO !! pisałam o tym biznesie. Sarówkowi żule raczej nic nie robią, niektórzy żyją z renty przyznanej za chorą gnijącą wątrobę. Ci są inni, sprowadzają towar z Ukrainy i nim handlują :) :) sam zobacz na Zamenhofa. Mam nadzieje, że Zielony Ryneczek spełni swoją planowaną funkcję i obroni się przed chińszczyzną tytoniem i procentami. dobranoc
 • "lawyer" dnia 29 marca 2015 o godzinie 20:36:43 napisał:
  Nie znam szczegółów ale z jakiej puli środków unijnych był rewitalizowany rynek Nowego Miasta - w tym dla celów drobnego handlu ? I miałbym prośbę o podanie przykładów gdzie stworzono targowiska i jakie z tego programu, o którym wyżej wspominacie. Wszyscy wiemy, że czasami były ogłaszane programy, które ładnie brzmiały ale warunki skorzystania z nich były takie, że nikt nie korzystał.
 • "witia" dnia 29 marca 2015 o godzinie 21:31:21 napisał:
  Zastanawiam się, skąd "anonimka" ma taką wiedzę, jaką ma. Zapewne zwykły zjadacz chleba nie zna tylu informacji. Czyli zadam pytanie : jest radną, czy bliską koleżanką radnej? I następne pytanie: czy wszystkie informacje, jakimi chwali się od jakiegoś czasu "anonimka" można od tak przekazywać publicznie, czy łamie prawo upubliczniając tajemnice? IP można sprawdzić.
 • "ak" dnia 29 marca 2015 o godzinie 21:55:39 napisał:
  No i wszystko jasne - żule nie mają gdzie handlować papierosami i alkoholem bez akcyzy . Drogi "Thomasie" obniżenie akcyzy i VAT-u nie zlikwiduje patologii ,ale patologia przeniesie się na granicę zachodnią i południową .Oczywiście Unia na obniżkę się nie zgodzi i dostaniemy kopniaka ze strefy Schengen .Oczywiście jest inne wyjście można wybrać państwo bardziej "przyjazne" niż państwa Unii jak np. Ukraina czy Rosja , które utrzymują niską akcyzę na alkohol i papierosy .
  R E K L A M A
 • "roadrunner" dnia 29 marca 2015 o godzinie 22:09:02 napisał:
  Pani " anonimka" rozumkiem nie grzeszy, analizując wpisy pełne pogardy do bliźnich, przerośnięte ego, oraz "mowę wyprzedzającą myśl". Szanowna Pani - Pozdrowienia dla Wielkich Przodków za odziedziczoną po Nich Yntelygencyję. Neron z zazdrości podpaliłby Rzym dwa razy konkurując z takim magister elegantiarum jak Pani. Aha, jako malutki człowieczek drżę przed funkcjami, które Pani piastuje z takim namaszczeniem. PS. Podziwiam Pani progress w posługiwaniu się komputerem - odkryła Pani już wujka GOOGLE, oraz funkcję 'kopiuj-wklej" obnażającą mój Nick. Wielki Szacun Pani P. PS II. chcąc utrącić intelektualne męki tłumaczę: roadrunner to po prostu Struś Pędziwiatr, Pani zaś przypomina Kojota....
 • "Anka" dnia 29 marca 2015 o godzinie 22:52:10 napisał:
  Przeczytałam, że struś pędziwiatr to inaczej kukawka kalifornijska. Wg Wikipedii ten ptak żyje w parach więc do naszego roadrunnera to nie pasuje bo jak wiadomo jedna mu nie wystarcza :-)))))
 • "anonimka" dnia 29 marca 2015 o godzinie 22:53:04 napisał:
  do "witia" .Wszystko to obserwacja własna, zmiany polityczne w mieście sprowokowały mnie do wypowiedzi. Jeśli natomiast człowiek się interesuje co kto np. projektował, wszystko można sprawdzić, to nie jest tajemnica. Nie znam ani jednej radnej osobiście :) i nie żałuje. Ludzie (zwykli) nie powiązani politycznie zazwyczaj się nie wypowiadają, a jak już coś powiedzą okazuje się, że nawet mają coś do powiedzenia, bo myślą, obserwują, badają temat, wyciągają wnioski. Nie chciałabym mieć radnej za koleżankę, one, z tego co wiem są bardzo nudne i brzydkie :):) Sorry ale Większość z Was to straszne sztywniaki, bez poczucia humoru nie mówiąc o poczuciu jakiejkolwiek abstrakcji i dystansu. dobrynocnik. Niech wam się przyśni kosz smacznych wiśni.
 • "ja" dnia 29 marca 2015 o godzinie 23:25:16 napisał:
  do Torresa 20400. Skąd masz wiadomości o badaniach terenu rynku zielonego i skąd wiesz, że była tam zabudowa drewniana? Interesuję się historią Zamościa i wiem, że ten teren był niegdyś zabudowany kamienicami podcieniowymi. Natomiast przy "geodezji", w trakcie remontu ul. Zamenhofa odsłonięto 2 piwnice.
 • "anonimka" dnia 29 marca 2015 o godzinie 23:34:15 napisał:
  "roadrunner" Zapomniałam o Panu Panie Kukawka, Strusie mają małą głowę i na dodatek w piasek ją chowają. Ja i koleżanka wikipedia myślałam jednak ze nick muzyczny w hołdzie idolowi i kolor mi pasował,,, byłam pewna ze nicka rozpracowałam ;) co za nietraf niefart sorymen chyba się załamię :) eh.(mi mi) pozdro
 • "TORRES20400" dnia 30 marca 2015 o godzinie 0:29:46 napisał:
  @"ja"; Pójdziesz na ul. Kołłątaja. Tam jest taki urząd. Od Architektury i Zabytków. Poprosisz o "Badania archeologiczne na terenie..." i wszystko będziesz wiedział. Ta zabudowa drewniana, parterowa - to takie wiaty handlowe były. Ale wiesz, zawsze to można przerobić "na kamienice podcieniowe" ;-)))
 • "anonimka" dnia 30 marca 2015 o godzinie 1:15:05 napisał:
  "torres +ja" .Tylko nie proś nowej Pani dyrektor wydziału architektury, bo da Ci siec planowanych przylączy kanalizacji sanitarnej na tym terenie. Lepiej spytaj sekretarki, bądź pracownika z brzegu. :)wtedy pewnie dostaniesz właściwy, ciekawiący Cie dokument ;)
 • "ja" dnia 30 marca 2015 o godzinie 7:12:44 napisał:
  do Torresa - podaj pełny tytuł, a nie tylko początek sugerujący rodzaj prac badawczych. Na zieleniaku nigdy nie było badan archeologicznych. Jak już wstawiasz "bałach", to przynajmniej niech będzie przynajmniej w części udokumentowany. a te "wiaty handlowe" drewniane, to owszem były, ale na terenie Rynku Solnego. A ich istnienie poświadcza fotografia panoramy z wieży Ratusza, nie zaś badania.
 • "wiem, ale nie powiem" dnia 30 marca 2015 o godzinie 9:39:25 napisał:
  http://zamosc.fotopolska.eu/Zamosc/b54633,Zielony_Rynek.html
 • "TORRES20400" dnia 30 marca 2015 o godzinie 10:51:11 napisał:
  @"ja"; Może w takim razie zapytasz p. Radzika, skąd on ma takie informacje: "Jak nam powiedział dyrektor Wydziału Architektury, Budownictwa i Ochrony Zabytków, Jan Radzik w miejscu zielonego rynku przed laty funkcjonowała zabudowa drewniana." [to cytat z "konkurencyjnego portalu". Jak dobrze poszukasz, znajdziesz coś podobnego w paru miejscach. Powodzenia!]
  R E K L A M A
 • "ja" dnia 30 marca 2015 o godzinie 11:13:35 napisał:
  do Torresa - zwracam honor, to nie Twoja wina, że uzyskałeś błędne informacje.
 • "Leonid Brezniew" dnia 30 marca 2015 o godzinie 11:30:31 napisał:
  Do 14 tys. Euro nie ma przetargu jest zamówienie z wolnej ręki.
 • "TORRES20400" dnia 30 marca 2015 o godzinie 15:38:08 napisał:
  @"ja"; "Uzyskałem błędne informacje"? No może i tak. Ale tak się zastanawiam, gdzie Ty uzyskałeś te "prawidłowe"? Jeżeli sensownych badań nie było? Inaczej mówiąc, skąd wiesz, że były tam "kamienice podcieniowe"?
 • "archeo" dnia 30 marca 2015 o godzinie 16:50:59 napisał:
  W roku (chyba?) 2007 prowadziłem prace na ul. Zamenhofa (podczas jej remontu). odsłonięto wówczas szereg reliktów murów, pozwalających na wydzielenie (jak pamiętam) 5 działek. Narożna, od strony zachodniej, posiadała podcienia wzdłuż obecnej ul. Zamenhofa. Działka wschodnia była podpiwniczona; wstępnie penetrowałem 2 murowane piwnice. Północna część zieleniaka - to również zabudowa mieszczańska (wg planów historycznych), oddzielona od południowej ulicą, przebiegająca w przybliżeniu w miejscu obecnego wjazdu od ul. Bazyliańskiej. O wynikach dość szeroko wówczas informowałem, w tym też przewodników po Zamościu. Tak więc teren ten w przeszłości był zabudowany "normalną" zabudową mieszczańską. Wcześniej usunięto zabudowę części północnej (w tym również na terenie obecnego Placu Stefanidesa), w związku z rozbudową fortyfikacji. Pozdrawiam.
 • "TORRES20400" dnia 30 marca 2015 o godzinie 17:09:24 napisał:
  @"archeo"; Również pozdrawiam; Mam nadzieję, że tam "w urzędzie na Kołłątaja" dokumentacja jest i każdy to sobie może zobaczyć?
 • "archeo" dnia 30 marca 2015 o godzinie 18:59:08 napisał:
  Jest w konserwatora pod hasłem Ul. Zamenhofa, a w UM - także.
 • "..." dnia 30 marca 2015 o godzinie 19:20:48 napisał:
  http://ezamosc.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=10542&Itemid=37
 • "mietb" dnia 30 marca 2015 o godzinie 19:43:13 napisał:
  Projekt przeszedł będzie handel za darmo.
 • "Kim" dnia 31 marca 2015 o godzinie 7:42:12 napisał:
  Tyle bicia piany na nic... Nikt nie głosował przeciw, wstrzymała sie tylko grupa wsparcia Zamoyskiego, Pfeifer, Kudela i Zwolak. Pamietajmy o nich przy referendum :-)
 • "TORRES20400" dnia 31 marca 2015 o godzinie 12:18:49 napisał:
  lawyer: Był przetarg, wygrali przetarg i zrobili usługę. Myślę, że dostałbyś 100 zł nagrody za najlepszy komentarz jak byś w nim podał link do tego przetargu.
  R E K L A M A
 • "TORRES20400" dnia 31 marca 2015 o godzinie 13:50:51 napisał:
  Powyższy komentarz nie jest mój. No i się zaczęło. Tak jak @"lawyer" zauważył - podbieranie nicków. Teraz już nie wiadomo "kto jest kim". Apelowałem do Szanownej Redakcji, aby pozostawić tym, którzy chcą możliwość logowania (tak jak na Forum) i "trwałego zachowania swojego nicka". Trochę szkoda, bo teraz zrobi się szambo...
 • "lawyer" dnia 31 marca 2015 o godzinie 16:49:06 napisał:
  Torres, z drugiej strony możemy czuć się wyróżnieni - nie każdemu kradną nicki :-)
 • "TORRES20400" dnia 31 marca 2015 o godzinie 17:01:29 napisał:
  @"lawyer"; No wiesz, różnimy się w poglądach, ale zawsze te dyskusje (mam nadzieję) miały jakąś "jakość" i 'temperaturę". Ja bym to utrzymał. Teraz, jak to się okazuje, nie będzie to możliwe. @"Redakcja"; Jak ktoś nie chce - nie loguje się. Jak ktoś chce - loguje się. PROSTE.
 • "Kronikarz" dnia 7 kwietnia 2015 o godzinie 19:58:59 napisał:
  Sołtys optymista zakłada 50 handlarzy na 1 maja, a później liczy nawet na 200. To już wiemy po co likwidacja giełdy.
 • "." dnia 16 kwietnia 2015 o godzinie 15:54:48 napisał:
  Czy Robert Moteka stracił wenę twórczą??? Co się dzieje z Wojciechem Kowalczykiem i Piotrem Rogalskim - długo ich nie ma.
 • "." dnia 21 kwietnia 2015 o godzinie 18:26:23 napisał:
  Widzę, że ten feljeton będzie jeszcze miesiąc czasu.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny