R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćRobert Moteka22 grudnia 2016 FACEBOOK | 4287 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 19 komentarzy ()

Klub PiS o budżecie miasta

od lewej: M. Walewander, S. Kitka, A. Pawlik, J. Obszański, D. Zagdański. M. Pogódź - klub radnych PiS RM. Fot. R. Moteka

R E K L A M A    B O A R D

Podczas wczorajszej (21.12.2016 r.) konferencji prasowej członkowie Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości odnieśli się do projektu budżetu Miasta Zamość 2017.  

Ocena budżetu nie była pozytywna. Za główny powód podano nie przyjęcie inwestycji zgłaszanych przez rdnych. Wspominano też pożyczce w wysokości około 30 mln, którą chce zaciągnąć Urząd Miasta. Zadłużenie miasta w najbliższych latach może w związku z tym przekroczyć 100 mln zł. Więcej o budżecie i ocenach będziemy pisać wkrótce. Na razie publikujemy zbiór wątpliwości i oczekiwań radnych PiS co do budżetu. Będą one zapewne przedmiotem dyskusji na dzisiejszej Komisji Budżetu, Infrastruktury i Mienia Komunalnego.


 

Autor: Robert Moteka
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "mieszkaniec" dnia 22 grudnia 2016 o godzinie 10:18:37 napisał:
  Swoista koalicja w mieście. PO - PIS - Nowoczesna. Ciekawe co na to prezes Kaczyński?
  0
  1
  R E K L A M A
 • "lawyer" dnia 22 grudnia 2016 o godzinie 10:21:54 napisał:
  Nie rozumiem - to są za zwiększeniem inwestycji czy za zmniejszeniem długu. Bo pogodzić trudno. Można trochę zaoszczędzić na funkcjonowaniu struktur i mniej wydawać na mniej potrzebne wydatki (badziewna sztuczna choinka) ale większe inwestycje to większe wydatki. Boli, że brak jest poważnych inwestycji współfinansowanych z zewnątrz. Są jakieś projekty ale pewności dofinansowania nie ma. W porównaniu z poprzednikiem to na tym polu mamy pustynię - a to ostatnia perspektywa unijna gdzie można zdobyć większe środki. Brak też inwestycji firm, które w przyszłości dałyby wpływy do budżetu z tytułu podatków. Ale na razie funduje nam się zabawę - nieważne, że na kredyt - bawmy się a potem ostatni zgasi światło (w końcu jak wspominają o tym na FB - obecny prezydent tych długów spłacał nie będzie - nie mieszka w Mieście Zamościu).
  0
  0
 • "po prostu" dnia 22 grudnia 2016 o godzinie 10:23:35 napisał:
  patrząc na to to żal dupę ściska , szkoda Pana Kaczyńskiego
  0
  0
 • "abc" dnia 22 grudnia 2016 o godzinie 10:32:04 napisał:
  Hipokryzja. Przecież to Wasz prezydent. Startował z list PiS.
  0
  0
 • "observer" dnia 22 grudnia 2016 o godzinie 10:36:16 napisał:
  Niech idą PO POparcie do PO to ich matecznik ideologiczny, PIS wie co robi.
  0
  0
 • "qwerty" dnia 22 grudnia 2016 o godzinie 10:43:30 napisał:
  Na co prezydent chce zaciągnąć pożyczkę??? Na jakie inwestycje? Życie na kredyt ma swoją niezwykła zaletę - te kredyty trzeba oddać i wtedy jest ból z czego to oddać. 30 mln - w zależności na jak długi termin będzie pożyczone - trzeba będzie oddać w kwocie znacznie większej niż pożyczonej - im dłuższy termin tym kwota jest większa. Zawsze fajnie się mówi weźmiemy pożyczkę, ale mało kto p[rawie nikt nie zada sobie pytania ile kosztuje ta pożyczka ile będziemy musieli oddać.
  0
  0
 • "Greist" dnia 22 grudnia 2016 o godzinie 12:10:11 napisał:
  Widzę, że ta piątka odstąpiła już od Prezydenta Wnuka i teraz szykuje się na manifestacje KOD-u.
  0
  0
 • "do greist" dnia 22 grudnia 2016 o godzinie 12:17:41 napisał:
  skończ te brednie kodowcu!
  0
  0
 • "Używanie nazw własnych przynależnych osobom trzecim jest zabronione" dnia 22 grudnia 2016 o godzinie 12:32:10 napisał:
  Uderz w stół a nożyce się odezwą.
  0
  0
 • "Jobot" dnia 23 grudnia 2016 o godzinie 11:44:17 napisał:
  Chetnie bym sie odniosl do tych zarzutow Radnych ale nie za bardzo wiem w jaki sposob bo nikt sie nie pofatygowal zeby przedstawic zalozenia budzetu na rok 2017 - i tutaj musze wbic szpile redakcji bo troche jest to zaniedbanie tym bardziej ze opinia RIO juz musiala byc wydana wiec pozostalo tylko zatwierdzenie budzetu przez Rade. Poza tym z calym szacunkiem dla Radnych ale jak oni uwazaja ze Ul. Zamoyskiego jest w zlym stanie i wymaga remontu to chyba nie widzieli innych ulic w Zamosciu - np Odrodzenia, Hrubieszowskiej - od Dworca do Ronda kolo zakladu karnego gdzie jest potezny wrecz ruch w porownaniu do Zamoyskiego, Lwowskiej w kierunku wylotu z miasta, Pilsudskiego od Stokrotki w kierunku Lublina do Ronda gdzie ruch jest wcale nie mniejszy niz na Hrubieszowskiej... i tutaj powinny byc remonty. Przy nich Zamoyskiego jest wrecz fantastyczna. Co do reszty to tak jak napisalem wyzej trzeba by porownac do inwestycji proponowanych przez Prezydenta. Tyle ze ja tutaj widze wiekszosc poprawek radnych PiS dotyczy inwestycji w szkoly, przedszkola, place zabaw .... jest tylko jedno ale Panowie Radni - kto bedzie chodzil do tych szkol, przedszkoli, kto sie bedzie bawil na tych placach zabaw jak nie bedzie inwestycji w kierunku sprowadzenia inwestorow do miasta (infrastruktura, grunty itd.) zeby ludzie zostali w miescie a nie wyjezdzali za praca - jest niz demograficzny, dzieci coraz mniej wiec to sa raczej malo przyszlosciowe inwestycje. Naprawde Panowie radni tylko na takie pomysly was stac? Bo to wyglada na zabieganie o wyborcow (rodzicow) a nie na dbanie o miasto i jego przyszlosc. Ja wiem ze pozniej na zebraniach Rad osiedlowych czy innych spotkaniach mozna sie dowartosciowac i pokazac ze co to sie nie jest bo "zalatwilo" sie taka a taka inwestycje ale nie tedy droga. Dla mnie to wystapienie jest kompromitujace i pokazuje ze Panowie Radni nie maja pojecia o tym co robia i na czym polega zarzadzanie miastem. Zero uzasadnienia dlaczego ich wnioski mialyby byc przyjete i w zamian za jakie inwestycje i ktore w ich odczuciu i zaproponowane przez Prezydenta sa slabsze od ich wnioskow. Gdzie w tym wystapieniu jest jakies uzasadnienie - merytoryka? Ot wyszli, powiedzieli co chcieli i tyle.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "Z-124" dnia 23 grudnia 2016 o godzinie 13:55:00 napisał:
  Cóż koalicja KOD-PiS tylko w Zamościu, za sprawą posła - osła, dla którego mentorem jest zakodowana radna MF. To na jej zawołanie radni PiS wychodzą ze spotkania z Prezydentem, lub głosują nie tylko już przeciw własnemu Prezydentowi, ale przeciw chrześcijańskiej choince.Może "zreformowany" przez radną MF PiS przgłosuje zakaz nauczania religii w szkołach?
  0
  0
 • "ak" dnia 23 grudnia 2016 o godzinie 20:18:41 napisał:
  Pytanie zasadnicze- co tam robi pan Zawiślak,który nie tylko nie jest radnym, ale nawet nie jest mieszkańcem Zamościa. Drugie pytanie- jakie to inwestycje zaplanowane w budżecie powinny- wg. radnych- być wykreślone? Krytykowanie inwestycji za kilkaset tys. zł kiedy mówimy o ponad 400mln. to nie wygląda poważnie. Kolejna sprawa -żądanie spłaty zadłużenia, kiedy właśnie uruchamiane są unijne środki wygląda na dywersję. Nawet jeżeli zadłużenie Zamościa za dwa lata przekroczy 100mln. (25-30% budżetu), to i tak Zamość pozostanie jednym z najmniej zadłużonych miast. Dla porównania Lublin już na 2017 rok zaplanował zadłużenie w wysokości 1300 mln. zł. czyli ok. 65% budżetu. W aktualnej sytuacji inwestycje należy planować w wersji optymistycznej, bo i tak istnieje niebezpieczeństwo,że nie uda się zrealizować wszystkich z uwagi na brak unijnego dofinansowania. Trudno mi oceniać budżet, którego nie znam, ale zachowanie radnych wygląda na zwykłe awanturnictwo.
  0
  0
 • "podpis" dnia 23 grudnia 2016 o godzinie 22:15:58 napisał:
  Zamość - pole testowe, za ten przedwyborczy eksperyment socjotechniczny z 2014 roku, autorzy w 2018 pewnie zapłacą.
  0
  0
 • "Z-124" dnia 24 grudnia 2016 o godzinie 11:36:24 napisał:
  Pan Zawiślak dał się zaKOD-ować i realizuje scenariusz MF
  0
  0
 • "widz" dnia 26 grudnia 2016 o godzinie 20:31:08 napisał:
  o kogo chodzi pisząc MF ?
  0
  0
 • "dodzam" dnia 27 grudnia 2016 o godzinie 9:32:58 napisał:
  Ha ha ha . Sami wylansowali pana W. a teraz go krytykują? Mieliśmy dobrego prezydenta Zamoyskiego, zachciało się zmiany.
  0
  0
 • ":)" dnia 27 grudnia 2016 o godzinie 10:01:15 napisał:
  Wnuk jest lepszy.
  0
  0
 • "@:)" dnia 27 grudnia 2016 o godzinie 13:16:45 napisał:
  w jakiej dyscyplinie?
  1
  0
 • "uzytkownik kraktorów" dnia 27 grudnia 2016 o godzinie 14:48:05 napisał:
  @ widz To taka nazwa traktora Massey Ferguson.Za....biście się nim orze idzie nawet po kamieniach nie jest zbyt skomplikowany,mało pali,bez elektroniki części pasują nawet z władymirca.POLECAM
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
9 minut temu
Tylko i wylacznie. Cala 'wyzsza' kadra t...
Australijczyk 17 minut temu
Klakiery miauczą, jest dobrze. Czytają...
KL. 24 minuty temu
Fajna para z Katarzyny i Rafała....
Za poetą Adame...
...ŚMIESZY, TUMANI, PRZESTRASZA......
Józef Bąk
Szczury uciekają z tonącego okrętu. S...
Łojeju,ale było ludzi! Całe mnóstwo,...
:)
Rafałek, jak tam scenic? Bezpieczne prz...
abc
Strata czasu. Nowoczesna powstała w kon...
kornik
Nareszcie w tym Zamościu jest ktoś poz...
obserwator
Lubię tych ludzi, są mili, widoczni i ...
L.
Bzykanie się zaszkodziło....
mieszkaniec
Ta partia jest już skończona...
KL.
Tylko Kornelia na prezydenta Zam!...
kibic
No jak wejdą do Superligi to przebiją ...
do na antyklery...
Taaa. Za to poprzednicy strasznie dbali ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny