Artykuł zewnętrzny opłaconytekst nadesłany27 czerwca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Kiedy warto zacząć stosować zabiegi usuwania zmarszczek?

R E K L A M A    B O A R D

Zmarszczki są jednym z pierwszych znaków upływającego czasu – dzięki nowoczesnym zabiegom medycyny estetycznej można jednak zmniejszyć ich widoczność lub nawet całkowicie je wymazać. Kiedy warto zacząć stosować takie procedury?

Do powstawania zmarszczek dochodzi najczęściej na dwa sposoby – pierwszy to efekt ruchów mimicznych mięśni, na przykład przy uśmiechaniu się czy przy marszczeniu czoła, natomiast drugi to efekt zmniejszenia ilość ważnych składników będących budulcem skóry, co przekłada się na jej zwiotczenie oraz zmarszczenie.

Zmarszczki mimiczne widoczne są już u dwudziestolatek, natomiast potem mogą się pogłębiać. Na ich powstawanie narażone są głównie osoby z bogatą mimiką twarzy. Z kolei zmarszczki będące efektem upływającego czasu najczęściej zaczynają pojawiać się koło trzydziestki, niemniej jednak czas ten jest zróżnicowany. Zmarszczki mogą być widoczne wcześniej u osób niestosujących prawidłowej pielęgnacji skóry, u tych, które często się opalają, mają nałogi, stresują się, nie piją wystarczającej ilości wody.

Na zmarszczki mamy mnóstwo sposobów – to różnorakie kremy, sera oraz inne kosmetyki do kupienia w drogeriach. Dzięki zawartości aktywnych składników mogą zmniejszyć widoczność zmarszczek i zapobiec ich pogłębianiu się, ale nie są w stanie dać aż tak spektakularnych efektów jak zabiegi medycyny estetycznej.

Medycyna estetyczna oferuje skuteczne usuwanie zmarszczek. Lublin jest jednym z wielu miast, gdzie możemy skorzystać z takich zabiegów – http://tarkiewicz.pl/. Polegają one najczęściej na wstrzyknięciu botoksu albo kwasu hialuronowego w obszar zmarszczki, co powoduje jej wypełnienie albo wygładzenie. Rezultat widoczny jest niemalże od razu i utrzymuje się od kilku miesięcy do ponad roku. Po tym czasie zabieg można powtórzyć.

Nie ma wskazań wiekowych do stosowania zabiegów medycyny estetycznej na zmarszczki – mogą być one przeprowadzane już w młodym wieku, ponieważ nie niosą ze sobą poważnych skutków ubocznych, a ich efekty są odwracalne. Najlepiej skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej, który doradzi, jakie zabiegi pomogą w pozbyciu się zmarszczek szybko i skutecznie.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Stefan 44 minuty temu
W schronisku wolontariusze nie sa mile w...
Kasia
Nadeszla pora na zmiany !!!!!!! W tym pr...
eh
Szkoda, że remont w sezonie turystyczny...
ja
Zgadzam się z opinią LZ. Zalew w zamo...
LZ
To chyba dawno nad zalewem nie byłeś. ...
Sylwia
Ja rozumiem,ze mieszkamy na prowincji,al...
Jaroo
Za to zdj�cie to powinien si� obrazi...
Widać że perspektywiczny .. weteran....
mieszkaniec
Zamojski zalew to syf. Nie powinni w og...
zamoscianin
w sumie jak by nie Gierek nie byloby uli...
Taka pawda
Bez sensu jest ta sonda....
Anita
Nie wiem jak Rudka, ale stawy Echo wysyc...
No name.....
A jeszcze lepiej skrytykować wszystko, ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018