R E K L A M A

27 kwietnia 2017

roztocze.net

R E K L A M A

Klamka zapadła. Od 1 marca 2017 r. nie będzie już Służby Celnej. Zastąpi ją Krajowa Administracja Skarbowa (KAS).

Prezydent podpisał ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej.KAS połączy Służbę Celną, administrację podatkową i urzędy kontroli skarbowej w jedną strukturę.

-Jednym z założeń Krajowej Administracji Skarbowej jest usprawnienie działania służb odpowiedzialnych za pobór danin. Tym samym chcemy ułatwić – a nie ograniczyć – podatnikom dostęp do urzędów – podkreśla wiceminister finansów, szef Służby Celnej Marian Banaś. – Przy tworzeniu KAS niezbędne jest zapewnienie sprawności działań kontrolnych oraz ułatwienie przestrzegania prawa podatkowego i zwalczania oszustw podatkowych – dodaje.

Prezydent podpisał ustawę o powstaniu Krajowej Administracji Skarbowej 1 grudnia br. Reforma ma wejść w życie 1 marca 2017 r.
-Planujemy maksymalne wykorzystanie wiedzy i umiejętności zatrudnionych dzisiaj pracowników i funkcjonariuszy trzech łączonych administracji. Chcemy wykorzystywać zarówno ich doświadczenie jak i posiadane kompetencje – mówi wiceminister Marian Banaś.

Skonsolidowanie działań Służby Celnej, administracji podatkowej i urzędów kontroli skarbowej zdaniem wiceministra finansów pozwoli na uszczelnianie systemu podatkowego i wzmocnienie bezpieczeństwa finansowego państwa.

To nie jedyna zmiana. Powstanie jedna baza danych, zsynchronizowana z centralnym rejestrem faktur i Jednolitym Plikiem Kontrolnym, łącząca informacje pochodzące z banków, z tymi z urzędów skarbowych i urzędów celnych oraz z rejestru KRS.

Sceptycznie do ustawy podchodzą sami funkcjonariusze, którzy już w maju tego roku protestowali przeciwko zmianom. Celnicy obawiają się likwidacji Służby Celnej w obecnym kształcie i wcielenia jej do planowanej Krajowej Administracji Skarbowej. W ich ocenie plan włączenia części funkcjonariuszy do jej struktur grozi radykalnym podziałem środowiska na bardziej i mniej uprzywilejowane grupy, pozbawieniem praw nabytych, a w konsekwencji demontażem ważnych struktur chroniących państwo.

 


Oceń artykuł klikając na gwiazdki!
Liczba ocen: 5

R E K L A M A

    4 komentarze

Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy poniżej.
Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
 1. "Joker" dnia 7 grudnia 2016 o godzinie 9:18:05 napisał:
  Taa będą ścigać, ściągać i kontrolować aby na 500+ wystarczyło. Bo innego sensu tu nie widzę
  0
  0
 2. R E K L A M A

 3. "buhaha" dnia 7 grudnia 2016 o godzinie 12:18:07 napisał:
  teraz beda dopiero kolejki na granicy, kasiarz bedzie musial sprawdzic od razu czy zlozylismy zeznanie podatkowe, inaczej nie przejedziemy a juz widze jak skarbowcy beda rozkrecac auta :D
  0
  0
 4. "hmm" dnia 7 grudnia 2016 o godzinie 12:20:59 napisał:
  ktos na tym zarobi ale kto?? reforma gimnazjum byla i za pare lat sie z niej wycofuja, tu pewnie bedzie tak samo ale pieniadze mozna wydac, co komu szkodzi a na emerytury dla zwyklych ludzi nawet nie maja kasy
  0
  0
 5. "z_boku" dnia 7 grudnia 2016 o godzinie 12:30:33 napisał:
  Zawsze w czasie reorganizacji służb można się pozbyć teoretycznie nieusuwalnych funkcjonariuszy...
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

R E K L A M A