R E K L A M A

Z I P

Turystyka | ZamośćHenryk Szwarcwaldzki28 kwietnia 2017 FACEBOOK | 4192 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 24 komentarze ()

Karta turysty cały rok?

Zamojska Karta Turysty źródło: kartaturysty.zamosc.pl

R E K L A M A    B O A R D

Czy radny Rafał Zwolak ma rację proponując przedłużenie działania Karty Turysty na cały rok?

Karta Turysty to:

Zamojska Karta Turysty – oferta specjalna dla odwiedzających Zamość
mająca na celu promocję turystyczną miasta, zapewniająca zwiedzającym zniżki w zamojskim Ogrodzie Zoologicznym, Muzeum Zamojskim, Muzeum Fortyfikacji i Broni ARSENAŁ, Galerii Rzeźby prof. Mariana Koniecznego, Bastionie VII – Podziemnej Trasie Turystycznej i Tarasie Widokowym, Trasie Podziemnej Oficyn Ratusza, Kojcu w Parku Miejskim, na wystawę “Koronki, tiurniury, aksamity…”,  uprawnia do 5 strzałów z łuku w obozie wojskowym Zbyrczyk oraz do zniżek w hotelach, restauracjach oraz u innych podmiotów.

 

Karta działa w ten sposób, że wykupujemy ją raz i w zamian za to mamy dostęp do atrakcji turystycznych na terenie miasta i zniżki w wybranych restauracjach czy hotelach.

Zdania na temat pomysłu Zwolaka są podzielone, jak słychać z wypowiedzi wiceprezydenta Andrzeja Zastąpiło pomysł jest godny rozważenia. Ale przewodnik i radna Joanna Budzyńska – jak widać w drugim planie –  chyba ma odmienne zdanie.

Co Wy sądzicie o pomyśle Rafała Zwolaka?

Autor: Henryk Szwarcwaldzki
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "jaga" dnia 28 kwietnia 2017 o godzinie 9:13:47 napisał:
  Naprawdę karta jest tylko kilka miesięcy w roku ? Przecież to bez sensu. Dobrze, że Zwolak zwraca uwagę na takie kwestie. Jeden co myśli trochę biznesowo. Zmieńcie to jak najszybciej.
  8
  5
  R E K L A M A
 • "Piszcie o korzyściach" dnia 28 kwietnia 2017 o godzinie 10:05:44 napisał:
  Co ma mieszkaniec miasta z turystyki po za lichą satysfakcją.
  3
  6
 • "abc" dnia 28 kwietnia 2017 o godzinie 10:27:48 napisał:
  Haha mistrzyni drugiego planu:)
  5
  6
 • ".r" dnia 28 kwietnia 2017 o godzinie 10:44:16 napisał:
  Mam niedyskretne pytanie: czy na tym zdjęciu ta para młodych turystów nie pochodzi przez przypadek z Zamościa? Takie mam skojarzenie, ze gdzieś ich już kiedyś widziałem...
  0
  0
 • "haha" dnia 28 kwietnia 2017 o godzinie 11:28:57 napisał:
  Budzyńska zła bo sama na to nie wpadła co Zwolak, a niby zajmuje się turystyką.
  9
  6
 • "budzik" dnia 28 kwietnia 2017 o godzinie 12:44:32 napisał:
  Mam nadzieje, że to ostatnia kadencja tej Pani Budzynskiej.
  7
  5
 • "Do Piszcie o korzyściach" dnia 28 kwietnia 2017 o godzinie 12:44:51 napisał:
  A co ma z ogromnej fabryki Volkswagena pod Wrześnią leniwy mieszkaniec tejże wioski który cały dzień siedzi w domu i ogląda telewizję?
  4
  1
 • "ad111" dnia 28 kwietnia 2017 o godzinie 13:53:28 napisał:
  Satysfakcję, że nie daje się wykorzystywać za głodową stawkę niemieckiemu kapitaliście...:)
  3
  2
 • "Thomas" dnia 28 kwietnia 2017 o godzinie 14:48:08 napisał:
  Po co w ogóle jest ten wniosek. Oczekiwałbym inicjatyw gospodarczych, szkoda, że do wyborów jest jeszcze dużo czasu. Ceny poza sezonem są inne niż w czasie sezonu, nie wymuszajmy na restauratorach, hotelarzach i innych zniżek tym bardziej, że i tak to jest martwy sezon.
  3
  4
 • "." dnia 28 kwietnia 2017 o godzinie 16:40:18 napisał:
  Nie wiem na ile duży jest ruch turystyczny, czy skórka jest godna wyprawki, tym bardziej że w pierwszym okresie wprowadzenia karty nie sprzedano ich zbyt dużo - ale był to nowo produkt zdaje się, że pierwszy tego typu w kraju. Ile do tej pory sprzedano kart nie wiem. ============================================================= Skoro Rafał Zwolak zaproponował taką sugestię, aczkolwiek na jego miejscu zastanowiłbym się nad innymi zmianami, nie są one rewolucyjne, ale uważam, że warto nad nimi zastanowić się. Uważam, że dotychczasowe rozwiązania są całkiem niezłe. Co zrobić aby karta była bardziej powszechna wprowadzić jej mobilną wersję z dodatkową opcją np. aktywacji jej na krótki okres czasu poprzez wysłanie np. sms. Tak więc maja sugestia przedstawia się następująco, skoro można płacić smartfonem czy nie warto zastanowić się nad mobilną apką na Androida, możliwość doładowania karty sms. Przy okazji na stronie gdańskiej są zdjęcia obiektów do których udzielano rabatu ( z kartą turysty i wynosi on 20 procent). TO CO CZYNI TĘ KARTĘ "ATRAKCYJNĄ" TO MOŻLIWOŚĆ OTRZYMANIA RABATU, UWAŻAM ŻE INFORMACJA O RABACIE JEST BARDZO WAŻNA. Proponowałbym coś takiego jak np. w Gdańsku jest czytelny wykaz restauracji, hoteli które honorują tę kartę z możliwością doładowania poprzez bilet metropolitalny. INFORMACJA O RABACIE JEST NA CZERWONO I BARDZO CZYTELNA NIE JEST POCHOWANA POD LINKIEM. Te rozwiązania są czytelne, tak samo u nas coś należałoby poprawić na tej stronie (tj. zamojskiej karcie turysty) tak jak tutaj: http://sklep.visitgdansk.com/pl/karta-turysty-twoj-sposob-na-gdansk/29-karta-turysty-z-pakietem-rodzinnym.html ======================================================== Rozwiązania mobilnej karty turysty moim zdaniem powinny dążyć do większej powszechności, tej karty którą można nabyć w Centrum Turystycznym.
  5
  0
  R E K L A M A
 • "@do" dnia 28 kwietnia 2017 o godzinie 17:12:09 napisał:
  Przynajmniej leniwy ma wybór, a tu na siłę uszczęśliwiają mieszkańca cenami z Krakowa na parasolach.
  2
  1
 • "Janek karwat" dnia 28 kwietnia 2017 o godzinie 19:38:58 napisał:
  Kasa z UE została zainwestowana w Zespół Staromiejski i mamy pikne miasto. Jest potencjał który trzeba wykorzystywać maksymalnie. Karta turysty cały powinna funkcjonować i nie gadać że sa to koszty. Jestem pewien że z zyskiem dla wszystkich. Oczywiście wniosek radnego nie będzie zrealizowany bo to pomysł radnego którego pewne osoby z magistratu nie lubią za jego dociekliwość. Ale gdyby głosił to pupil prezesa...
  3
  3
 • "do wpisu wyżej" dnia 28 kwietnia 2017 o godzinie 20:00:49 napisał:
  zanim się wymądrzysz wpisem na forum to czy przeanalizowałeś ruch turystyczny w mieście jesienią, zimą i wczesną wiosną? jak tak to masz odpowiedź na pytanie i nie gadaj że Radnego nie lubią w magistracie...
  4
  0
 • "stary" dnia 28 kwietnia 2017 o godzinie 20:26:12 napisał:
  Nie na temat. Kiedy do jas.....j ch......y zlikwidujecie tą migającą reklamę po lewej stronie?
  0
  0
 • "Rowerzysta" dnia 28 kwietnia 2017 o godzinie 20:36:20 napisał:
  Do autora komentarza z godziny 20:00, właśnie ze względu na to, że jesienią, zimą i wczesną wiosną ruch turystyczny jest mniejszy warto wprowadzić kartę turysty na cały rok. To są podstawy ekonomii. Obniżanie cen na produkt, który w sezonie sprzeda się bez większych problemów, i "windowanie" ceny w górę gdy mniej jest potencjalnych klientów jest głupie. Dlatego właśnie kupując rower w zimie, a narty na wiosnę można zaoszczędzić.
  5
  4
 • "bolek" dnia 28 kwietnia 2017 o godzinie 22:49:37 napisał:
  Domyślam się, że rozbudowa hotelu o młodzież to bardzo ważne przedsięwzięcie, ale czy ktoś mi może wytłumaczyć, co oznacza takie stwierdzenie? W jaki sposób można rozbudować hotel o młodzież?
  3
  0
 • "Thomas" dnia 28 kwietnia 2017 o godzinie 23:42:20 napisał:
  Powiem krótko: Po pierwsze gospodarka, po drugie gospodarka, po trzecie gospodarka.
  3
  1
 • "otwórzcie oczy" dnia 29 kwietnia 2017 o godzinie 8:48:39 napisał:
  Skansen chcą zrobić za pieniądze umęczonych mieszkańców. Turystyka to ściema otwórzcie w końcu oczy. Nie wyżywi nas, zmuszając do masowej migracji po chleb i lepsze jutro. My będziemy się starzeć, a młodzi będą pracować na PKB dużych miast,Thomas ma rację z tą gospodarką.
  2
  5
 • "Jolka" dnia 29 kwietnia 2017 o godzinie 9:30:42 napisał:
  Prezydent Zastąpiło ma rację, to jest pomysł godny rozważenia.
  2
  5
 • "propo" dnia 29 kwietnia 2017 o godzinie 11:22:53 napisał:
  W Zamościu brakuje miejsc do zabawy na poziomie,dobrych lokali,miejsc rozrywki typu park wodny.Turysta obleci starówkę w 15 minut i już mu się nudzi,w tym tkwi problem.Nie myślano całościowo w Zamościu tylko mury,mury i mury.Gdyby np Zamościowi udało się ściągnąć do siebie Starbucksa byłaby to rewelacja.
  0
  6
  R E K L A M A
 • "@propo" dnia 29 kwietnia 2017 o godzinie 13:51:02 napisał:
  Jak park wodny, o czym Ty mówisz? Kto by z niego korzystaŁ? Kogo było by stać? Żaden turysta nie będzie przyjeżdżał systematycznie do Zamościa do parku wodnego, park jest w Lublinie - dowiedz sie, ilu turystów z niego korzysta? Poza tym , skąd Zamośc wziąłby kilkadziesiat milionów na cos, co nie ma racji bytu?
  4
  0
 • "jacek daniels" dnia 29 kwietnia 2017 o godzinie 22:24:04 napisał:
  Thomas pisze o gospodarce, bardzo dobrze bo to podstawa. Niestety gospodarki u nas nie uzdrowisz chyba że masz miliony i chęci . Sa mury trzeba na tym jechać, znajdzie się inwestor trzeba mu pomagać.
  1
  0
 • "bełata" dnia 29 kwietnia 2017 o godzinie 22:25:43 napisał:
  poczytaj to pewnie zrozumiesz http://roztocze.net/zamosc-piekny-jest/
  1
  1
 • "Thomas" dnia 30 kwietnia 2017 o godzinie 3:39:02 napisał:
  Warto wrócić do felietonu Zamość jest piękny - z tym zgodzą się wszyscy, ale co dalej??? Mój punkt widzenia jest następujący. Jednak turystyka to przede wszystkim biznes, a zjawisko to moc sprawcza. Zjawisko nadaje pewną jakość, która decyduje o tym jak ten biznes będzie się kształtował. CZY TO ZJAWISKO JEST BIZNESEM A SKORO TAK CZY WARTO NA TO STAWIAĆ? ====================================================================== Turystyka to zjawisko itd. to jest teza tylko częściowa do przyjęcia. Stawiając taką tezę, to jak stawiać wszystko na ostrzu noża, to znaczy mieć pewność, że teza zawiera wszystkie przesłanki które wyczerpują paradygmat słowa turystyka. Co będzie, jeżeli pominie się istotny element w udowadnianiu tezy? ============================================================ jednak do rzeczy: W sumie co z tego zjawiska wynika? ZASADNICZYM PYTANIEM JEST TO ILE MY NA TEJ TURYSTYCE ZAROBIMY PO ODLICZENIU WSZYSTKICH KOSZTÓW, PRZEDE WSZYSTKIM KOSZTÓW INSTYTUCJONALNYCH TAKICH JAK CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNEJ, INFORMACJA TURYSTYCZNA W RATUSZU, KOSZTY PRODUKCJI I EMISJI REKLAM, CZY INNE NIE WYMIENIONE KOSZTY, koszty rewitalizacji Starego Miasta (wkład własny + dofinansowanie, + inne koszty związane z realizacją tego projektu) Prawidłowo postawiona teza to np. : Turystyka to biznes. To lokomotywa gospodarcza Zamościa itd., albo np. Przemysł turystyczny jako alternatywa dla tradycyjnej gospodarki miasta Zamość. I tutaj wyszedłbym od upadku zakładów przemysłowych (Delia, Fabryka Mebli, czy Zakłady Mięsne) *********************************************** To powinno dać odpowiedź na pytaniem czy turystyka generuje dodatnią wartość dodaną czy ujemną wartość dodaną - czyli czy dać sobie spokój z tą gałęzią gospodarki Zamościa, czy będzie ona strategiczną gałęzią? ====================================================================== Skoro turystyka jest zjawiskiem, to jaki zachodzi związek przyczynowo skutkowy, czy turystyka to biznes czy nie? ======================================================================= Zadam o wiele bardziej trudniejsze pytanie, czy turystyka to strategiczna gałąź gospodarki dla naszego miasta? ===================================================================== No właśnie. Owszem, zjawisko, czy powszechność tego zjawiska powinna być magnesem dla turystów, ale z grubym portfelem, którzy zostawią pieniądze -czyli turystyka ma być biznesem, a zjawisko motorem napędzającym ten biznes poprzez kreację takich a nie innych zachowań potencjalnego turysty, który spośród setek tysięcy wybierze tę jedną. przede wszystkim w bazie noclegowej miasta Zamość (hotele, pensjonaty, kempingi, kwatery prywatne itd. zlokalizowane w Zamościu a nie w sąsiednich Gminach - baza noclegowa to najbardziej dochodowy element turystyki), baza gastronomiczna restauracje, rozrywkowa - puby dyskoteki, kulturalne (Kino, ZOO, muzea, czy darmowe koncerty i imprezy kulturalne na rynku głównym) ================================================================ Prawidłowo postawiona teza to np. : Turystyka to biznes. To lokomotywa gospodarcza Zamościa itd., albo np. Przemysł turystyczny jako alternatywa dla tradycyjnej gospodarki miasta Zamość. I tutaj wyszedłbym od upadku zakładów przemysłowych (Delia, Fabryka Mebli, czy Zakłady Mięsne) ==================================================================== Mała dygresja Polska branża meblarska rozwija się dynamicznie, podobnie przemysł mięsny, coś zaczęło się dziać na rynku włókienniczym, ale ten rynek zderzył się z dość silną konkurencją, po 1989 r. i po akcesji do UE. Produkcja to praca przez cały rok, nawet w systemie kilku zmianowym, to nie jest zajęcie sezonowe, a całoroczne. ================================================================= Źródełko zwane UE kończy się. Europa wielu prędkości to Polska płatnikiem netto, a to oznacza, że skończy się unijne Eldorado. To źródełko, było podstawą inwestycji w Zamościu. ===================================================================== Czy są wiarygodne źródła na temat przychodów jakie generuje przemysł turystyczny, a jakie koszty? jakie są rzeczywiste koszty promocji jakie ponosi miasto? ========================================================================= NIE MOGĘ SIĘ DOCZYTAĆ, CZY KARTA TURYSTY JEST TYLKO DLA TURYSTÓW CZYLI OSÓB SPOZA ZAMOŚCIA, CZY JEST RÓWNIEŻ DLA MIESZKAŃCÓW. kto może być szczęśliwym posiadaczem tej karty? ============================================================================== karta turysty to sztandarowy i innowacyjny projekt poprzedniej ekipy. Jak kształtuje się sprzedaż karty turysty w poszczególnych latach, ile do tej pory jej sprzedano. Pierwszy rok odrzuciłbym z uwagi na to, że był to nowy produkt.
  2
  1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Thomas
Kapitalizm tak, nie dla NEP, NIE socjal...
Thomas
A co będzie jak pojawią się dziki - o...
Kerim
Roztocze to mój ulubiony blog o dzikich...
Kerim
Roztocze to mój ulubiony blog o lubelsz...
Kerim
Roztocze to mój ulubionych blog o lubel...
Thomas
Wzrost populacji jest miuchronny....
J.
Oj, będzie się działa na tej łące. ...
antyklerykał
No szacun za cytat z niewygodnego dla kl...
antyklerykał
Pogadali, a i tak dzisiątki milionów d...
antyklerykał
Na "kopułę" to autko, a każdy zobaczy...
z_boku
Przedszkolaki to może nie, ale uczniowi...
.
Czy wy wiecie ile miasto zaoszczędzi na...
Kudłaty
Położy się Endryu na łące, zamknie ...
marci
a za winklem już czeka laweta...
observer
jedyny komentarz - to brak komentarza...
TORRES20400
@"z_boku"; Dobre. Ale też przerażając...
Kibol
A wychowanków grało tylko dwuch reszta...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny