R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara7 lutego 2017 FACEBOOK | 4288 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 13 komentarzy ()

Karta ratuszowa – co kupił UM w 2016 r.

Fot. pixabay.com/stevepb

R E K L A M A    B O A R D

Delegacje, meble, paliwo, deska do prasowania, żelazko, czy mikrofalówka- między innymi za takie rzeczy zapłacono w ubiegłym roku służbową kartą płatniczą Urzędu Miasta Zamość.

“Miasto Zamość informuje, że osobą, która korzysta ze służbowej karty płatniczej z przyznanym limitem 50 000,00 złotych z okresem użytkowania do 31.01.2019 roku jest Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk”. – informują wiceprezydent Magdalena Dołgan i skarbnik miasta Jadwiga Kijek w piśmie do Fundacji Wolności, która to wystąpiła o informację w zakresie korzystania przez władze miasta i urzędników z karty płatniczej. Fundacja Wolności od początku swojego istnienia zajmuje się monitorowaniem pracy i wydatków samorządów z województwa lubelskiego. Dzięki uprzejmości Krzysztofa Jakubowskiego prezesa fundacji my również otrzymaliśmy kopię tych dokumentów.  Podobnie jak rejestr umów, wyciąg płatności kartą służbową jest informacją publiczną stąd możliwość publikacji listy tych wydatków.

Pełna treść odpowiedzi Urzędu Miasta

W zarządzeniu  z 29 stycznia 2016 r. w sprawie określenia zasad i sposobu korzystania ze służbowej karty płatniczej. Z paragrafu nr 4  dowiadujemy się, że poza prezydentem możliwość korzystania z karty mają również pracownicy Urzędu Miasta Zamość na wniosek dyrektorów wydziałów i zgodzie prezydenta, który określa jej limit miesięczny oraz czas używania.

Przejdźmy jednak do sedna sprawy, czyli wykazu  płatności dokonanych służbową kartą, czyli do zestawienia obrotów i salda ksiąg pomocniczych. W liczącym sześć stron wykazie za okres styczeń 2016 – grudzień 2016 dominują delegacje, paliwo, opłaty za przejazd autostradą, bilety parkingowe, czy spotkania służbowe. Ponadto wśród listy zakupów przy użyciu karty znalazły się także i takie rzeczy jak np. meble, telewizor, deska do prasowania, mikrofalówka, żelazko, czy odkurzacz. Pełny wykaz dostępny jest poniżej.

Służbowa Karta Płatnicza UM Zamość – płatności

Podsumowując z przyznanego limitu 50 tysięcy złotych do 31.01.2019 r.  ze służbowej karty płatniczej wykorzystano w okresie styczeń 2016 – grudzień 2016 r. kwotę 18 613, 79 złotych.

 

 

 

 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Yhy" dnia 7 lutego 2017 o godzinie 9:29:38 napisał:
  Co w tym dziwnego? Obrusy na stołach czy zasłony trzeba prasować, a mikrofalówka za dwieście złotych mogła być nagrodą dla szkoły, jak np. zegarki dla krwiodawców. Takie rzucanie wydatkami bez powiązania z budżetem miasta, który ma 400 milionów jest śmieszne.
  9
  8
  R E K L A M A
 • "Anonim" dnia 7 lutego 2017 o godzinie 9:35:05 napisał:
  Dzięki uprzejmości Krzysztofa Jakubowskiego prezesa fundacji my również otrzymaliśmy kopię " buhahahahahaha gdzie poszło 30 tys. ?
  4
  2
 • "Elżbieta." dnia 7 lutego 2017 o godzinie 9:38:46 napisał:
  Obrusy i zasłony to chyba do pralni oddawane są.
  5
  1
 • "Yhy" dnia 7 lutego 2017 o godzinie 10:00:56 napisał:
  A jest rachunek za pralnię? I wracają wyprasowane do położenia na stołach? Zasłony też? Robicie aferę z normalnych działań. Karta to tylko sposób płatności za rzeczy, które można było zapłacić przelewem, ale sprzedawca np. wolał taką płatność. Porozmawiajmy o słuszności tych zakupów. Bo mi się nie wydaje, żeby w urzędzie, gdzie jest 200 pracowników, kilka siedzib, mnóstwo rzeczy do wyprasowania, nie było potrzebne żelazko czy odkurzacz.
  6
  5
 • "elo" dnia 7 lutego 2017 o godzinie 11:17:00 napisał:
  Wydatki wyglądają normalnie. Nawet nie został wykorzystany limit w połowie. Nie wiem czy to w ogóle kwestia warta artykułu...
  10
  6
 • "Zofia" dnia 7 lutego 2017 o godzinie 11:45:24 napisał:
  Dobrze, że rejestr jest publiczny. Mieszkańcy widzą, że nie ma żadnych nieprawidłowości.
  9
  8
 • "x" dnia 7 lutego 2017 o godzinie 17:29:26 napisał:
  I to jest właśnie dowód ,że nasz Prezydent nie siedzi na tronie tylko pracuje.
  4
  11
 • "B" dnia 7 lutego 2017 o godzinie 19:56:33 napisał:
  Serio prezydent takimi zakupami się zajmuje? Żal....
  9
  4
 • "Ania" dnia 7 lutego 2017 o godzinie 22:16:15 napisał:
  Po czerwcowej komisji rewizyjnej wydatki z karty wyraźnie spadły. Trzeba podziękować dociekliwym radnym :)
  8
  1
 • "@Ania" dnia 8 lutego 2017 o godzinie 6:20:28 napisał:
  Skończył się remont, to i wydatki spadły, po czerwcowej komisji rewizyjnej został duży niesmak, zobaczyliśmy istotne braki w kulturze u niektórych radnych, i te osioły, lepiej żebyśmy tego nie oglądali,
  1
  5
  R E K L A M A
 • "mu" dnia 8 lutego 2017 o godzinie 9:04:39 napisał:
  Jedna rzecz mi się naprawdę podoba jak sprawowana jest aktualnie władza w Zamościu. Wnuk, jako nowa postać w lokalnej polityce i do tego niesłuchający się posła. Do tego dołożyć lamentującą opozycje Pfeifer, Zwolak i powstaje fajny układ. Która polega na tym, że prezydent myśli samodzielnie i prowadzi inną politykę niż poprzednik, przy czym jest w końcu opozycja, której w pewien sposób się boi i słucha. Jednym słowem Pfeifer, Wnuk i Zwolak sprawnie sprawują władzę poprzez napędzanie się w tej ich rywalizacji i dogryzaniu sobie.
  3
  7
 • "Jarek Jarek" dnia 8 lutego 2017 o godzinie 12:28:46 napisał:
  Temat z du..y. Jak od bardzo dawna na roztoczu. Staczacie się. Wow! wydali przez rok 18 tysięcy? serio? Zbrodnia!!! A może żal, że to nie na was wydali? Jak to niegdyś było.
  2
  7
 • "Jobot" dnia 9 lutego 2017 o godzinie 9:51:06 napisał:
  @Jarek Jarek - cos mi sie wydaje ze lekow dzisiaj nie wziales. Szybko nadrob zaleglosci bo problemy beda sie nasilac ;) Czlowieku wez wyluzuj. Normalny artykul o normalnych sprawach. Przeciez w tekscie nie ma nawet slowa krytyki na temat tych wydatkow tylko suche informacje a Ty sie tak zacietrzewiles ze zaraz Ci zylka peknie. Mniej emocji a wiecej dystansu do wszystkiego a wszyscy bedziemy lepsi i spokojniejsi ;)
  4
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Oneb 31 minut temu
Społecznicy tak mają. Co tam błoto, c...
sssa
W naszym regionie już lepiej wypadł Gr...
ad111
Historia przedstawiana w podręcznikach ...
.
Tylko Droga Krzyżwa i Jasełka to trady...
observer
do poprzednika - jasełka i Droga Krzyż...
observer
a dlaczego redakcja nie zamieściła prz...
obiektyw
"roman2" = to nie tylko świnia, ale wie...
.
Tylko po co te inscenizacje?...
KL.
Zamość nie dostał się w ręce wojsk ...
TORRES20400
Każdy Wieśniak może sobie zakupić "b...
Włodek
Też głosowałem w tym sondażu, tyle ...
pacjent
Z autopsji (inna dziedzina medycyny): mi...
KL.
I co z tych filtrów? Głosowałem z trz...
na poprawę hum...
"Przychodzi kobieta do lekarza. Lekarz: ...
na pohybel heJt...
https://portalzamojski.pl/wiadomosci/pol...
TORRES20400
A czemu od razu w dziurawych? Całe som....
ten s.....n2040...
Prawdziwy burak w dziurawych gumofilcach...
Bufu
Tunamu "antyklerykala":emrullah kallur k...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny