R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćDaniel Czubara7 lutego 2017

Karta ratuszowa – co kupił UM w 2016 r.

Fot. pixabay.com/stevepb

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Delegacje, meble, paliwo, deska do prasowania, żelazko, czy mikrofalówka- między innymi za takie rzeczy zapłacono w ubiegłym roku służbową kartą płatniczą Urzędu Miasta Zamość.

“Miasto Zamość informuje, że osobą, która korzysta ze służbowej karty płatniczej z przyznanym limitem 50 000,00 złotych z okresem użytkowania do 31.01.2019 roku jest Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk”. – informują wiceprezydent Magdalena Dołgan i skarbnik miasta Jadwiga Kijek w piśmie do Fundacji Wolności, która to wystąpiła o informację w zakresie korzystania przez władze miasta i urzędników z karty płatniczej. Fundacja Wolności od początku swojego istnienia zajmuje się monitorowaniem pracy i wydatków samorządów z województwa lubelskiego. Dzięki uprzejmości Krzysztofa Jakubowskiego prezesa fundacji my również otrzymaliśmy kopię tych dokumentów.  Podobnie jak rejestr umów, wyciąg płatności kartą służbową jest informacją publiczną stąd możliwość publikacji listy tych wydatków.

Pełna treść odpowiedzi Urzędu Miasta

W zarządzeniu  z 29 stycznia 2016 r. w sprawie określenia zasad i sposobu korzystania ze służbowej karty płatniczej. Z paragrafu nr 4  dowiadujemy się, że poza prezydentem możliwość korzystania z karty mają również pracownicy Urzędu Miasta Zamość na wniosek dyrektorów wydziałów i zgodzie prezydenta, który określa jej limit miesięczny oraz czas używania.

Przejdźmy jednak do sedna sprawy, czyli wykazu  płatności dokonanych służbową kartą, czyli do zestawienia obrotów i salda ksiąg pomocniczych. W liczącym sześć stron wykazie za okres styczeń 2016 – grudzień 2016 dominują delegacje, paliwo, opłaty za przejazd autostradą, bilety parkingowe, czy spotkania służbowe. Ponadto wśród listy zakupów przy użyciu karty znalazły się także i takie rzeczy jak np. meble, telewizor, deska do prasowania, mikrofalówka, żelazko, czy odkurzacz. Pełny wykaz dostępny jest poniżej.

Służbowa Karta Płatnicza UM Zamość – płatności

Podsumowując z przyznanego limitu 50 tysięcy złotych do 31.01.2019 r.  ze służbowej karty płatniczej wykorzystano w okresie styczeń 2016 – grudzień 2016 r. kwotę 18 613, 79 złotych.

 

 

 

 

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 5 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Yhy" dnia 7 lutego 2017 o godzinie 9:29:38 napisał:
  Co w tym dziwnego? Obrusy na stołach czy zasłony trzeba prasować, a mikrofalówka za dwieście złotych mogła być nagrodą dla szkoły, jak np. zegarki dla krwiodawców. Takie rzucanie wydatkami bez powiązania z budżetem miasta, który ma 400 milionów jest śmieszne.
  9
  8
 • R E K L A M A
 • "Anonim" dnia 7 lutego 2017 o godzinie 9:35:05 napisał:
  Dzięki uprzejmości Krzysztofa Jakubowskiego prezesa fundacji my również otrzymaliśmy kopię " buhahahahahaha gdzie poszło 30 tys. ?
  4
  2
 • "Elżbieta." dnia 7 lutego 2017 o godzinie 9:38:46 napisał:
  Obrusy i zasłony to chyba do pralni oddawane są.
  5
  1
 • "Yhy" dnia 7 lutego 2017 o godzinie 10:00:56 napisał:
  A jest rachunek za pralnię? I wracają wyprasowane do położenia na stołach? Zasłony też? Robicie aferę z normalnych działań. Karta to tylko sposób płatności za rzeczy, które można było zapłacić przelewem, ale sprzedawca np. wolał taką płatność. Porozmawiajmy o słuszności tych zakupów. Bo mi się nie wydaje, żeby w urzędzie, gdzie jest 200 pracowników, kilka siedzib, mnóstwo rzeczy do wyprasowania, nie było potrzebne żelazko czy odkurzacz.
  6
  5
 • "elo" dnia 7 lutego 2017 o godzinie 11:17:00 napisał:
  Wydatki wyglądają normalnie. Nawet nie został wykorzystany limit w połowie. Nie wiem czy to w ogóle kwestia warta artykułu...
  10
  6
 • "Zofia" dnia 7 lutego 2017 o godzinie 11:45:24 napisał:
  Dobrze, że rejestr jest publiczny. Mieszkańcy widzą, że nie ma żadnych nieprawidłowości.
  9
  8
 • "x" dnia 7 lutego 2017 o godzinie 17:29:26 napisał:
  I to jest właśnie dowód ,że nasz Prezydent nie siedzi na tronie tylko pracuje.
  4
  11
 • "B" dnia 7 lutego 2017 o godzinie 19:56:33 napisał:
  Serio prezydent takimi zakupami się zajmuje? Żal....
  9
  4
 • "Ania" dnia 7 lutego 2017 o godzinie 22:16:15 napisał:
  Po czerwcowej komisji rewizyjnej wydatki z karty wyraźnie spadły. Trzeba podziękować dociekliwym radnym :)
  8
  1
 • "@Ania" dnia 8 lutego 2017 o godzinie 6:20:28 napisał:
  Skończył się remont, to i wydatki spadły, po czerwcowej komisji rewizyjnej został duży niesmak, zobaczyliśmy istotne braki w kulturze u niektórych radnych, i te osioły, lepiej żebyśmy tego nie oglądali,
  1
  5
 • R E K L A M A
 • "mu" dnia 8 lutego 2017 o godzinie 9:04:39 napisał:
  Jedna rzecz mi się naprawdę podoba jak sprawowana jest aktualnie władza w Zamościu. Wnuk, jako nowa postać w lokalnej polityce i do tego niesłuchający się posła. Do tego dołożyć lamentującą opozycje Pfeifer, Zwolak i powstaje fajny układ. Która polega na tym, że prezydent myśli samodzielnie i prowadzi inną politykę niż poprzednik, przy czym jest w końcu opozycja, której w pewien sposób się boi i słucha. Jednym słowem Pfeifer, Wnuk i Zwolak sprawnie sprawują władzę poprzez napędzanie się w tej ich rywalizacji i dogryzaniu sobie.
  3
  7
 • "Jarek Jarek" dnia 8 lutego 2017 o godzinie 12:28:46 napisał:
  Temat z du..y. Jak od bardzo dawna na roztoczu. Staczacie się. Wow! wydali przez rok 18 tysięcy? serio? Zbrodnia!!! A może żal, że to nie na was wydali? Jak to niegdyś było.
  2
  7
 • "Jobot" dnia 9 lutego 2017 o godzinie 9:51:06 napisał:
  @Jarek Jarek - cos mi sie wydaje ze lekow dzisiaj nie wziales. Szybko nadrob zaleglosci bo problemy beda sie nasilac ;) Czlowieku wez wyluzuj. Normalny artykul o normalnych sprawach. Przeciez w tekscie nie ma nawet slowa krytyki na temat tych wydatkow tylko suche informacje a Ty sie tak zacietrzewiles ze zaraz Ci zylka peknie. Mniej emocji a wiecej dystansu do wszystkiego a wszyscy bedziemy lepsi i spokojniejsi ;)
  4
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

brudny Harry 55 minut temu
Dokładnie Rychu, jest tak jak pisze mó...
Persona non gra...
Skoro dla Ciebie 63 to prawie 100 to poz...
Hahahahahahahah...
Brawo Azoty!...
Do rycha
Amerykę odkryłem,to oczywista oczywist...
nosmog
Biłgoraj też potrzebuje takich sensor...
water
W obronie koryta posuniecie się nawet d...
Wojciech
Bardzo interesujący i ciekawy artykuł....
rychu
a jaki z PAWia menager to zwykła chorą...
pod okiem facho...
To popatrz na Tyszowce. Likalna ekipa i ...
ktoś
Ne mam żadnych profitów, chodzi mi tyl...
zamościanin
Wspaniała inicjatywa. Jak najwięcej ru...
pod okiem facho...
Tak kolego masz rację ale tylko jeżeli...
Niestety przegrana : Padwa Zamość – ...
kibic
Jak tam Padwa wie ktoś ?...
brudny Harry
Najbliższe wybory wygra PAW....
do Zamościanin...
..."powinien dostać Nobla w dziedzinie ...
ktoś
Każdy klub który chce osiągnąć sukc...
Rynek sutki znaczy Rynek piersi dobrze k...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017