Galerie | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja20 maja 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Karta Dużej Rodziny dla tysięcznej rodziny z Zamościa [FOTO]

R E K L A M A    B O A R D

Dzisiaj, 20 maja, w Sali Ślubów w zamojskim ratuszu, prezydent Andrzej Wnuk wręczył Karty Dużej Rodziny dla tysięcznej rodziny z Zamościa, Janiny i Tadeusza Kucharskich.

Jak poinformował Urząd Miasta Zamość Państwo Kucharscy wychowali pięcioro dzieci – trzech synów: Dariusza, Piotra i Kamila oraz dwie córki: Marzenę i Annę. 20 maja w zamojskim ratuszu prezydent Andrzej Wnuk uroczyście wręczył małżonkom Karty Dużej Rodziny oraz drobne upominki

Karta Dużej Rodziny, to jest taki gest rządu w stronę osób, które włożyły ogromny wysiłek w wychowanie swojego potomstwa. Mówi się o dużych kwotach związanych z wychowaniem jednego dziecka, w Państwa przypadku jest ich pięcioro. Serdecznie gratulujemy i jest nam bardzo miło, że akurat Państwo trafili na tysięczną kartę – mówił dyrektor wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Krzysztof Rusztyn.

To, że Państwo zdecydowali się na tak dużą rodzinę jest warte uznania, chylę czoła i dziękuję bardzo serdecznie. Mam nadzieję, że będą Państwo korzystać ze zniżek, jakie daje Karta. Gratulujemy raz jeszcze wspaniałej rodziny – mówił prezydent Andrzej Wnuk podczas uroczystości.

Chciałabym podziękować w imieniu własnym, jak i wszystkich rodzin, które korzystają z takiej karty, albo będą z niej korzystać. Ta karta jest ważna, ale ważniejsze jest to, że ktoś nas docenił, że władze doceniają seniorów i starszych ludzi. Dziękuję bardzo serdecznie władzom miasta również za Kartę Seniora, z której też korzystamy i jesteśmy bardzo wdzięczni za to spotkanie – powiedziała Janina Kucharska odbierając kartę.

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest na podstawie ustawy z 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny. Daje prawo do szeregu zniżek i dodatkowych uprawnień – zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Posiadacze Karty Dużej Rodziny mają możliwość tańszego korzystania z oferty wielu podmiotów, w tym wielu instytucji podlegających miastu np. kina, ogrodu zoologicznego, OSiR-u, muzeów, ZDK-u i wielu innych. Obecnie KDR honoruje około 5 tys. partnerów w ponad 22 tys. punktów w całej Polsce.

Karty KDR mogą ją otrzymać rodziny z przynajmniej trójką dzieci:

– w wieku do ukończenia 18 roku życia,

– w wieku do ukończenia 25 roku życia, w przypadku gdy dziecko uczy się w szkole lub w szkole wyższej,

– bez ograniczeń wiekowych, w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.

Ważne jest, aby w chwili składania wniosku rodzina spełniała ww. warunki. Jeśli w chwili składania wniosku rodzina nie ma już na utrzymaniu co najmniej trojga dzieci spełniających wymienione wyżej warunki, Karta Dużej Rodziny będzie przysługiwała jedynie rodzicom/małżonkowi rodzica. Dzieci, nawet te pozostające jeszcze na utrzymaniu rodziny, już nie otrzymają kart.

Karta przyznawana jest bezpłatnie każdemu członkowi rodziny w formie tradycyjnej (plastikowej) lub elektronicznej (aplikacji do wyświetlania na urządzeniach mobilnych – smartfonie lub tablecie), bądź w obu tych formach. Dochód rodziny nie jest kryterium do otrzymania karty.

Aby dostać Kartę Dużej Rodziny należy złożyć wniosek w gminie odpowiadającej miejscu zamieszkania. Wniosek w imieniu rodziny może złożyć każdy pełnoletni jej członek.

Dzięki zmianom wprowadzonym przez Sejm obecnej kadencji Karty Dużej Rodziny od stycznia 2019 roku mogą otrzymać rodzice zupełnie dorosłych już dzieci. To głównie oni składają wnioski o przyznanie KDR. W tym roku takich wniosków wpłynęło do UM Zamość prawie 450. Na terenie Zamościa jest już ponad 1000 rodzin posiadających KDR, a kolejne wnioski o ich wydanie wciąż do urzędu napływają.

Przypomnijmy, że dla mieszkańców Zamościa karty wydawane są w Urzędzie Miasta Zamość – w Wydziale Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego, Rynek Wielki 13 (oficyna ratusza), pokój 201.

Wniosek jest do pobrania na stronie internetowej, a także w formie drukowanej – w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Zamość. Szczegółowych informacji o karcie udzielają pracownicy Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Zamość (Rynek Wielki 13, pokój 201): Zygmunt Nosal – tel. 84 677 24 96 oraz Andrzej Latawiec – tel. 84 677 24 92.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
observer
Czym? gokartami?...
Zamościak
A niech jedzie w pisdu....
z_boku
To musi być czarownica, bo ja bym się ...
Antyklerykał
Zawierzy się akustykę np. tzw. Matce B...
ja
"przewidywana dobra akustyka". A jak nie...
Zróbcie jeszcze plac zabaw, by księża...
muo
Dopiero wyremontowana ulica za miliony i...
Antyklerykał
W Polsce katolickiej jest około 50 tys....
Antyklerykał
A leków w aptekach nadal nie ma......
Witold
Przypominam, że Świadkowie Jehowy nie ...
KL
Niesamowite na Zamojszczyźnie - kieruj...
KL
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi" - n...
Inżynier z Pet...
Widać ze Pan Farion startuje na posła ...
Krys
Rozumiem protest przeciw spalarni, ale n...
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018