R E K L A M A

Z I P

Kultura i rozrywka | Szczebrzeszyn | ZamośćRobert Moteka6 sierpnia 2018 FACEBOOK | 5262 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 13 komentarzy

Karmnik dla intelektualistów

Szzcebrzeszyn. Stolica Języka Polskiego. Fot. R. Moteka
R E K L A M A    B O A R D

Przepraszam za tę mało wzniosłą przenośnię inspirowaną instalacją na Rynku Wodnym. Być może (mam nadzieję) że obrazi ona nawet kilku zamojskich intelektualistów. Ale dla mojego pośledniego intelektu Festiwal Stolica Języka Polskiego jest niczym najwspanialszy karmnik na mroźnym pustkowiu powierzchowności, łatwizny i popeliny.

Jest wiele wydarzeń, szczególnie w tzw. “sezonie”,  które karmią umysł i duszę. Są to wydarzenia doniosłe i donioślejsze. Przyjazne i w swej elitarności nieprzystępne. Trudno jednak o takie połączenie prostoty (absolutnie nie prostactwa), wykwintności, przyjaznej atmosfery i jakości. Trzeci rok z rzędu zastanawiam się jak to możliwe, jak oni to robią i obawiam się,  że to musi się skończyć. Jednak co roku jestem zaskakiwany tym, że Festiwal jest niby taki sam, a dalej przepyszny. Tak będzie też i w tym roku.  Jestem tego pewien.

Dzień zamojski festiwalu to wspaniała przystawka tego co najdoskonalsi intelektualni kucharze przygotowali dla nas na najbliższy tydzień. Wystarczy wybrać dla siebie kilka godzin z menu  festiwalowego (TU DOSTĘPNE) by być i wchłonąć pyszności, nawet mimochodem.  W tym roku patronami są Skamandryci ludzie wolni, rzemieślnicy słowa,  spoglądający na rzeczywistość i teraźniejszość.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z dnia zamojskiego:

 

Autor: Robert Moteka
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "KL." dnia 6 sierpnia 2018 o godzinie 12:15:04 napisał:
  „Awira d’Zamość mechakim” – Dawid Szyfman.
  R E K L A M A
  • "Robert Moteka" dnia 6 sierpnia 2018 o godzinie 12:38:47 napisał:
   echh.... jakby to była prawda... Chyba, że dzieje się to bardzo wolno i wymaga pokoleń.
  • "KJL" dnia 6 sierpnia 2018 o godzinie 12:51:05 napisał:
   Skoro był Zamość w literaturze, to mogło być jeszcze czytanie "Czasów Mesjasza" Icchoka Lejbusza Pereca - niezwykła opowieść o Zamościu jeszcze z czasów, gdy Zamość był twierdzą zamkniętą. A początek tej opowieści jest taki: "Jak we wszystkich miastach i miasteczkach w Galicji, tak też w miasteczku, w którym mieszkali moi rodzice, był wariat".
 • "Piotr" dnia 6 sierpnia 2018 o godzinie 15:36:48 napisał:
  Cóż za przeintelektualizowany wywód pana mechanika... A pamiętam jak próbował skłócić Zamość i Szczebrzeszyn pisząc o festiwalu. Ech.
 • "Pikle na patelni" dnia 6 sierpnia 2018 o godzinie 19:27:51 napisał:
  Henio Wujec i język polski ???
 • "Lok" dnia 6 sierpnia 2018 o godzinie 19:46:04 napisał:
  Szxzebrzeszyn godzina 20.00 a mechanika nadal brak.
  • "Haja" dnia 6 sierpnia 2018 o godzinie 20:23:45 napisał:
   Skończy spawać to przybędzie, usiądzie pod lipą ..... zacznie dumać... tęsknić... marzyć...
 • "Ciekawe..." dnia 7 sierpnia 2018 o godzinie 15:43:45 napisał:
  jak to możliwe, że wybitni intelektualiści naszego miasta - myślę oczywiście o radnych, tych najbardziej medialnych - nie zdecydowali się na udział w tym uroczym spotkaniu z literaturą? Czyżby obawiali się głośnego czytania - ze zrozumieniem - przed zebranymi?
 • "Parafianka" dnia 7 sierpnia 2018 o godzinie 21:52:00 napisał:
  Byłam, słuchałam z wielką przyjemnością. A do hejterów mam pytanie - Kiedy ostatnio byliście w prawdziwym teatrze? Ile książek przeczytaliście w tym roku?
  • "Ciekawe..." dnia 7 sierpnia 2018 o godzinie 22:31:54 napisał:
   ...co "Parafianlna" intelektualistka "rozumi" pisząc o "prawdziwym teatrze"? To paniusia w Lublynie czy Warsiawie bywa na spektaklach? Z tym oddawaniem się literaturze, to lepiej się nie wyrywać... Bibliotekarze zamojscy doskonale wiedzą, że z czytelnictwem w naszym grodzie, to jak z " grunwaldzkimi mieczami": wszyscy o nich mówią, ale nikt nie wie, gdzie się zapodziały...
  • "Paweł" dnia 8 sierpnia 2018 o godzinie 13:58:49 napisał:
   w tym roku nie mam pojęcia, ciężko policzyc (ło panie) ale w tym miesiącu już przeczytałem z 5 a do końca miesiąca jeszcze daleko
 • "Parafianka" dnia 8 sierpnia 2018 o godzinie 10:47:40 napisał:
  W Lublynie też bywam od czasu do czasu. Jak wygląda czytelnictwo - wiem i dlatego zadałam to pytanie. I upieram się przy tym co napisałam wcześniej - atmosfera w Szczebrzeszynie jest wyjątkowa . Nawet średnio interesujący się literaturą ulegają urokowi tej imprezy.
 • "Ciekawe..." dnia 8 sierpnia 2018 o godzinie 11:24:14 napisał:
  ...cóż to za sformułowanie "średnio interesujący się literaturą" ? "Obycie" językowe, literackie " Parafianki" nieco " kulawe". Paniusia poszuka sobie jakiegoś nauczyciela od mowy ojczystej, bo rozpacz bierze, kiedy się czyta te"cudnej urody" wpisy na forum...

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny