R E K L A M A

Z I P

Józefów | Społeczeństwo i patriotyzmDaniel Czubara25 kwietnia 2017 FACEBOOK | 5207 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 29 komentarzy

Kapliczka w Górecku Kościelnym zdewastowana

Zdewastowana kapliczka w Górecku Kościelnym; fot. Facebook/Roztocze
R E K L A M A    B O A R D

Trudno znaleźć jakiekolwiek wytłumaczenie, jak i karę dla takiego postępowania. Wandale zdewastowali kapliczkę nad wodą w Górecku Kościelnym.

Nie wiemy co trzeba mieć w głowie a raczej czego nie mieć by niszczyć tak piękne miejsce jak kapliczka na Szumie w Górecko Kościelne. (…) Do tego wybite okienko w kapliczce, spróchniałe deski na podeście. Za to do kapliczki wywalono schody… okropne.- napisali administratorzy profilu “Roztocze” na portalu społecznościowym Facebook. To oni nagłośnili sprawę dewastacji kapliczki.

Słynna kapliczka „Na wodzie” w Górecku Kościelnym zbudowana została na palach, nad potokiem Szum. Według lokalnych podań lokalizację kapliczki wskazał sam św. Stanisław (podczas swoich objawień w 1648r). Źródełko, które tam wybija nazywane jest Boża Łezka. Jest ona celem podróży zarówno pielgrzymów, podróżujących do różnych miejsc kultu, jak i turystów zwiedzających Roztocze.

 

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "zx" dnia 25 kwietnia 2017 o godzinie 18:54:58 napisał:
  zneleźć bydło i pobić
  R E K L A M A
 • "TORRES20400" dnia 25 kwietnia 2017 o godzinie 19:04:23 napisał:
  Znalezienie bydła i pobicie, nie jest problemem.Problemem jest to :"dlaczego oni to zrobili". Tu dużo pracy. Trzeba rozmawiać. To jakieś "trudne" dzieci musiały być. Społecznie zaniedbane.
 • "ad111" dnia 25 kwietnia 2017 o godzinie 20:46:09 napisał:
  Może jakiś pleban był zbyt natarczywy w okazywaniu miłości bliźniego w stosunku do młodzieży ...:)
 • "TORRES20400" dnia 25 kwietnia 2017 o godzinie 22:53:16 napisał:
  @"ad111"; Tak. A może to "banda ateistycznych chudopachołków"? Akurat w tym przypadku, mógłbyś sobie darować "antyklerykalne wycieczki".
 • "Olo" dnia 25 kwietnia 2017 o godzinie 23:13:30 napisał:
  Wyklucza?
 • "TORRES20400" dnia 25 kwietnia 2017 o godzinie 23:38:09 napisał:
  To całe Górecko Kościelne, to na totalnej wichurze jest. Żeby tam dojechać i wrócić "komunikacją publiczną" do Zamościa, to niezły wyczyn jest. Jak już ktoś nie lubi "obiektów kultu", niech jedzie np. do Tajlandii z farbą w spreju. I tam podziała. Tam upierdolą głupi łeb przy jajkach, w otoczce publicznej akceptacji. Świnki truchło zeżrą, i nikt na forach internetowych, nie będzie o tym pisał.
 • "Thomas" dnia 26 kwietnia 2017 o godzinie 0:37:08 napisał:
  Proponowałbym pójść wandalowi czy wandalom do spowiedzi z prośbą o wybaczenie i pokutę. Póki jest jeszcze ma to czas.
 • "ad111" dnia 26 kwietnia 2017 o godzinie 7:56:12 napisał:
  Wydaje się, że tzw. św. Stanisław to zdrajca, który działał przeciw królowi i spiskował z Niemcami, to po pierwsze. Pierwsze Przykazanie zakazuje oddawania czci komuś innemu niż Bogu. Kapliczka, zwłaszcza na tych betonowych podporach jest okropieństwem i może czyjś zmysł estetyczny został tak podrażniony, że nie wytrzymał? Wandalizm trzeba karać, ale żeby zaraz wciskać w to fanatyzm religijny?
 • "TORRES20400" dnia 26 kwietnia 2017 o godzinie 8:54:51 napisał:
  Po pierwsze, jak tam było na prawdę ze św. Stanisławem, królem Bolesławem i Niemcami, zapewne nigdy się nie dowiemy. Po drugie katolicy mają taką jedną podstawową modlitwę, co o świętych w niej jest. Po trzecie, jakbym miał ubabrać wszystkie miejsca na Roztoczu, które mi się nie podobają, to w Castoramie w magazynie farb by zabrakło. Po czwarte, jedyny "fanatyzm religijny" w tej rozmowie prezentujesz Ty, drogi @"ad111". To, że się z Tobą (nie pierwszy raz) nie zgadzam, nie oznacza, że mogę umazać/zdewastować Twój domek na betonowych podporach.
 • "fifarafa" dnia 26 kwietnia 2017 o godzinie 10:42:39 napisał:
  Dobrze rzekłeś Torres. Antyklerykalizm przybiera formę fanatyzmu Znam paru takich... Ty o przepisach budowlanych, a oni o czarnej mafii :). I to w tym samym temacie :)
  R E K L A M A
 • "ad111" dnia 26 kwietnia 2017 o godzinie 12:12:37 napisał:
  Przecież temat jest o miejscu kultu więc nie ściemniaj "fifarafa". @"TORRES20400", skoro ty też nie wiesz jak było ze Stanisławem, to czemu oddajesz mu cześć? Dlaczego oddajesz cześć tzw. świętym jak Biblia wręcz tego zakazuje? Katolicyzm jest jednym z wyznań chrześcijańskich opartych na Biblii, skoro ta księga nic dla Ciebie nie znaczy, to w co wierzysz? Religia jest złem i przesłania Boga, a służy szamanom, guru, kapłanom itd. dla władzy, pieniędzy i dla tzw. rządu dusz. Wierzysz w Boga to sobie wierz, staraj się żyć według Jego przykazań, a nie według psychomanipulacji kleru, który szczuje jednych na drugich tylko po to, żeby więcej się wzbogacić. Reasumując, pudło z Twoją diagnozą. Nie mogę być fanatykiem religijnym, bo uważam religię za zło.
 • "TORRES20400" dnia 26 kwietnia 2017 o godzinie 13:02:21 napisał:
  https://www.youtube.com/watch?v=Mi-1P-3HmyQ
 • "ad111" dnia 26 kwietnia 2017 o godzinie 14:33:42 napisał:
  Tylko, że ja nie jestem ateistą...:)
 • "staś" dnia 26 kwietnia 2017 o godzinie 14:40:51 napisał:
  mnie dodatkowa przeraża budowla z pustaka cegły i betonu która powstaje przy tejże kapliczce. nijak nie pasuje do klimatu góreckiego i psuje atmosferę tamtego miejsca, a jadąc trasą Zwierzyniec-Józefów mijamy leśniczówkę Lesowe( znajduje się tam ścieżka dydaktyczna) zwróciliście uwagę,że zostało tam wycięte,tak na oko hektar lasu, byłem tam w ubiegłym roku i nie poznałem tego miejsca :(
 • "Elka" dnia 26 kwietnia 2017 o godzinie 15:16:54 napisał:
  A ja pytam @"ad111" po raz kolejny: za kogo ty się uważasz? Tak łatwo wydajesz osądy. Niedawno plotkowałeś na forum o pewnym pośle i prawie jazdy, że kupił- nie kupił,oooo, jaki to siaki owaki, jątrzyłeś temat z jeszcze innymi podobnymi tobie kolesiami w stylu:noooo, my to jesteśmy uczciwi, nieskazitelni, to on,on! On jest podły,a przecież prawnie jeszcze nic mu nie udowodniono. No więc kim ty jesteś? Nie masz przypadkiem jakichś wrednych swoich tajemnic o których nikt nie wie tylko sam Pan Bóg? - przecież afiszujesz się że jesteś katolikiem. To ja ci powiem - przysłowie mówi- nie szukaj u kogoś pod lasem, zobacz co masz pod swoim nosem, a raczej w swoim sumieniu.
 • "TORRES20400" dnia 26 kwietnia 2017 o godzinie 16:27:08 napisał:
  @"ad111";to jakaś wyjątkowo chybotliwa konstrukcja myślowa w Twoim wykonaniu: "nie jestem ateistą, ale religia to zło". Zostaje teizm/agnostycyzm religijny. Tyle, że "rasowy" agnostyk, nigdy by się nie skalał takimi bredniami, którymiś się Ty popisał powyżej.
 • "ad111" dnia 26 kwietnia 2017 o godzinie 16:42:07 napisał:
  To Twój osąd, ale czy prawdziwy? Znajdziesz kontrargumenty? Czy tylko sekowanie? @"Elka" , czytaj ze zrozumieniem- nie jestem katolikiem, nie jestem ateistą, jestem antyklerykałem, uważam że religie to zło...
 • "z_boku" dnia 26 kwietnia 2017 o godzinie 17:35:07 napisał:
  Każdy ma prawo do wyznawania swojej religii, nie ważne czy to chrześcijanin, muzułmanin, buddysta czy wyznawca LATAJĄCE Potwora Spaghetti. Każdemu wolno być ateistą, agnostykiem czy antyklerykałem. Ważne jest żeby szanować drugiego człowieka, nie niszczyć przedmiotów kultu, nie wyśmiewać wierzeń. Ten kto to zrobił jest zwyczajną świnią i wszelkie insynuacje co do pobudek takich czy innych jest nie na miejscu.
 • "TORRES20400" dnia 26 kwietnia 2017 o godzinie 17:44:55 napisał:
  No tak. Pewnie. Z religią niektórzy mają tak jak Bill Clinton z marihuaną. Niby palił, ale się nie zaciągał. Znaczy się był trochę w ciąży, a trochę nie był. "Jestem religijny, ale religia to zło". Katolicy to banda zmanipulowanych przez kler matołów, więc można im zabazgrolić farbą jakąś tam kapliczkę na jakimś tam zadupiu, bo to przecież idioci,i nawet się pewnie nie zorientują. Prawda @"ad111"?
 • ":(:" dnia 26 kwietnia 2017 o godzinie 17:59:59 napisał:
  Ale macie kłopot, Wy w trzech odsłonach. Zniszczyli łobuzy nie swoją własność, cudze minie, powinni za to zapłacić.
  R E K L A M A
 • "ad111" dnia 26 kwietnia 2017 o godzinie 19:47:09 napisał:
  I znowu manipulacja "TORRES20400", a gdzie prawda? Nie popieram wandalizmu i niszczenia cudzego mienia, społecznego też. Nie lubię "religijnych", bo są agresywni zwłaszcza, gdy im się zwróci uwagę, żeby mniej epatowali swoim jestestwem, bo nie wszyscy muszą się podniecać ich wierzeniami i zachowaniami. Róbcie co chcecie, tylko nie uważajcie się za pępek świata.
 • "TORRES20400" dnia 26 kwietnia 2017 o godzinie 20:17:50 napisał:
  To trochę przykre @"ad111", że produkując tyle postów na tym portalu, nie potrafisz się jasno określić. Masz jakąś dysfunkcję poznawczą. "Nie można rzucać połowy cienia". Niektórzy muszą coś napisać "bo się uduszą". Najwyraźniej należysz do tej kategorii. Jest to po prostu męczące.
 • "ad111" dnia 27 kwietnia 2017 o godzinie 7:37:39 napisał:
  Widzisz, ciężko Ci zrozumieć, że można wierzyć w Boga bez pośredników typu szaman, kapłan, guru itd. Wyobraź sobie, że jest to możliwe. Męczące to są oskarżenia pod moim adresem i pretensje, że zabieram głos, gdzie nie zgadzam się z owczym pędem, dyktatem religijnym oraz z dyskryminacją mojej osoby tylko dlatego, że się nie godzę na życie według "watykańczyków". Nie jestem poddanym Watykanu, Bóg dał człowiekowi wolną wolę, a są siły, które człowiekowi chcą to zabrać. Jak Ci to nie przeszkadza, to Twoja wola, zgodnie z tym co napisałem powyżej, ale mnie przeszkadza i powinieneś to uszanować. Właśnie w tym problem, że usiłujesz wpływać na mnie, oceniać mnie, a nie skupiać się na meritum dyskusji. Nie ja powinienem być podmiotem tej dyskusji, a religijna przemoc, którą tu się ładnie zaprezentowała.
 • "Elka" dnia 27 kwietnia 2017 o godzinie 9:16:39 napisał:
  Wiesz co? Chyba masz coś z psychiką nie tak, albo jesteś perfidny, oceniasz , krytykujesz, ten ci nie odpowiada, tamten, ale jak już ktoś cię skrytykuje - oooo, to nieładnie, bo jak Kali komuś przywali to dobrze, ale jak Kalemu powiedzą co o nim myślą to "aj waj" czynisz. Rozejrzyj się czy gdzieś jakiś psycholog albo psychiatra przyjmuje w okolicy i przedyskutuj z nim swój stan emocjonalny.
 • "ad111" dnia 27 kwietnia 2017 o godzinie 10:17:33 napisał:
  Sama sobie wystawiasz świadectwo. Nikogo nie wyzywam , nikomu nie mówię co ma robić. Piszę tylko co mi się nie podoba w postawach, inicjatywach i wypowiedziach innych. Staram się to robić spokojnie bez personalnych wycieczek (chyba, że ktoś do mnie zwraca się personalnie, to grzecznie odpowiadam). W zamian otrzymuję popisy prostackiego języka, wyzwisk i szereg "dobrych rad", które mają dowartościować Adwersarzy.
 • "tak" dnia 27 kwietnia 2017 o godzinie 10:32:50 napisał:
  Chodzisz do Kościoła.
 • "ad111" dnia 27 kwietnia 2017 o godzinie 16:04:42 napisał:
  Gdybyś ze zrozumieniem przeczytał wszystkie moje wpisy nawet w tym temacie, to być znalazł odpowiedź... Wiem, nie chcesz lub nie potrafisz, ułatwię Ci - NIE! :)
 • "grrr" dnia 27 kwietnia 2017 o godzinie 21:02:28 napisał:
  szatanisci?
 • "fit" dnia 30 kwietnia 2017 o godzinie 11:31:46 napisał:
  mam propozycję,wymieńcie się numerami telefonów i wyjasnijcie różnice w pogladach,lub spotkajcie na mieście i dajcie sobie po razie, gwarantuje że atmosfera momentalnie się oczyści

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny