R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | Powiat ZamojskiRedakcja25 września 2016

Kanalizacja i wodociąg z dofinansowaniem

Fot. Gmina Zamość

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Ponad 2 miliony złotych dofinansowania do projektu budowy sieci wodiociągowej i sieci kanalizacyjnej otrzymała Gmina Zamość.  Samorząd podpisał już umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Gmina Zamość otrzymała dofinansowanie na realizację projektu „Budowa sieci wodociągowej oraz sieci kanalizacji sanitarnej w iejscowościach  Żdanów Żdanówek, Zwódne – etap II” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020, działanie 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach, Oś priorytetowa II Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu. Samorząd podpisał już umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Celem projektu jest zwiększenie liczby ludności korzystającej z ulepszonego systemu oczyszczania ścieków komunalnych na terenie gminy Zamość.
Zakres rzeczowy zadania inwestycyjnego obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej o długości 4,83 km oraz sieci wodociągowej o długości 1,97 km. Ponadto w ramach zadania zaplanowano wykonanie 5 przepompowni ścieków w miejscowościach Żdanów, Żdanówek, wyposażenie w monitoring sieci kanalizacyjnej i wodociągowej oraz wyposażenie w system klasy GIS do zarządzania majątkiem sieciowym wraz z modelem hydraulicznym. Planowana sieć wodociągowa i kanalizacyjna będzie stanowić przedłużenie istniejącej sieci w miejscowości Żdanów. W wyniku realizacji inwestycji do sieci kanalizacyjnej będzie się mogło przyłączyć 201 osób, a do sieci wodociągowej 60.
Całkowite koszty projektu to 3 015 000,32 zł., w tym dofinansowanie z Funduszu Spójności 2 084 276,22 zł. Udział Gminy Zamość wynosi 930 724,10 zł. Pod koniec 2016 roku planowane jest ogłoszenie przetargu na budowę sieci wodociągowej oraz sieci kanalizacji sanitarnej. Natomiast rozpoczęcie prac zakłada się na II kwartał 2017 r.

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "abc" dnia 25 września 2016 o godzinie 10:40:27 napisał:
  Czyli Gmina ma pieniądze, nie rozumiem więc sytuacji z MZK.
  0
  0
 • R E K L A M A
 • "raz,dwa ,trzy" dnia 25 września 2016 o godzinie 10:52:34 napisał:
  Gmina dopłaci 930 tys.czyli około 30 % ,w skali gminy nie jest to wydatek nie do udżwignięcia .Bardzo dobrze że robią tego typu sieci ponieważ jest taki wymóg z zakresu ochrony środowiska ,niestety budowa wodociągów i kanalizacji jest droga i dlatego trzeba dofinansowania z zewnątrz .MZK natomiast domaga się wiecej i więcej ,w tym roku ponad 700 tys. a kursów coraz mniej ,a prawda jest taka że gdyby MZK zrezygnował z kursów na terenie gminy to po góra roku byłby bankrutem ,stad te przepychanki wójta z prezydentem.
  0
  0
 • "Marta" dnia 25 września 2016 o godzinie 11:21:42 napisał:
  Miasto dokłada do MZK ponad 5.5 mln. Bez 300 tysięcy z gminy da sobie radę, tylko czym wy będziecie jeździć do miasta? Ps. Zabrakło mi w tej informacji, gdzie w gminie jest oczyszczalnia ścieków.... Hahaha
  0
  0
 • "raz,dwa ,trzy" dnia 25 września 2016 o godzinie 11:58:33 napisał:
  Miasto nie dokłada do MZK tych 5 mln,ile dokładnie wynosi dotacja musiałbym sprawdzić uchwałę budżetową miasta.Gmina dopłaca nie 300 a 700 tys.a na przyszły rok miasto żąda już 1 mln.,kto ile dopłaca ,ile kosztuje przejechany kilometr to wszystko można wyliczyć i będzie to przedmiotem dyskusji w najbliższych tygodniach .Temat oczyszczalni ścieków która pracuje na 1/3 możliwości bo nie ma nowych podłączeń do sieci to coś Pani mówi ,każdy metr sześcienny ścieków odprowadzony z terenu gminy Zamość jak również Sitno i Łabunie to konkretne pieniądze za usługę ,nikt nic nie robi charytatywnie a już na pewno PGK nie jest Caritasem .Wkrótce dowiemy się jakie będą postanowienia gminy i miasta w tych kwestiach ,przypomnę tylko że miasto bez gminy i powiatu jak i odwrotnie nie jest w stanie funkcjonować ,takie są fakty ,taka jest ekonomia.
  0
  0
 • "ad111" dnia 25 września 2016 o godzinie 14:03:59 napisał:
  Ścieki z Gminy są odpłatnie wywożone do miejskiej oczyszczalni, zarabia na tym tzw. szambiarz, zarabia Gmina z podatku od prowadzonej działalności, zarabia państwo tytułem podatków i opłat, zarabia oczyszczalnia i wszystko to daje mniejsze rachunki za nieczystości dla obywatela niż opłata w bloku za kanalizację. Ot, nawet na gównie urzędnik się utuczy...:)
  0
  0
 • "Marta" dnia 25 września 2016 o godzinie 15:08:09 napisał:
  Do raz dwa - sprawdź. Ja sprawdziłam. Dofinansowanie gminy to 10 procent obrotu. Likwidujesz połączenia do gminy, spadają Co przychody i koszty, więc wcale straty być nie musi. To samo z oczyszczalnią. Działa na 50 procent, ale da sobie radę bez ścieków z gminy, to jakieś pięć procent obrotu. Już widzę, jak gmina buduje oczyszczalnie za 60 mln. Już rok temu wójt się napinał i musiał zapłacić dwa razy drożej za MZK. Trochę kultury...
  0
  0
 • "Łukasz" dnia 25 września 2016 o godzinie 19:39:57 napisał:
  A taki Szopinek nie ma sieci kanalizacyjnej. Ja buduje dom do 1000 metrów od granicy miasta i ani wodociągu ani kanalizacji, a na odległych wioskach mają to wszystko. To jest poronione w tak bogatej gminie.
  0
  0
 • "raz,dwa ,trzy" dnia 25 września 2016 o godzinie 22:13:28 napisał:
  Dziwna niechęć czy też zawiść miasta do gminy zainicjowana w maju ubiegłego roku podczas sławetnego spotkania Pana Wnuka z mieszkańcami (działaczami ) zbiera do tej pory żniwo żeby nie powiedzieć pokłosie .Zapewniam że w wolnej chwili sprawdzę temat finansowania MZK i innych spółek komunalnych z budżetu miejskiego .Mam nadzieje że nie będziemy świadkami kolejnej "wojenki "miejsko-gminnej gdyż chwały ani korzyści nikomu to nie przynosi.
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

brudny Harry
Dokładnie Rychu, jest tak jak pisze mó...
Persona non gra...
Skoro dla Ciebie 63 to prawie 100 to poz...
Hahahahahahahah...
Brawo Azoty!...
Do rycha
Amerykę odkryłem,to oczywista oczywist...
nosmog
Biłgoraj też potrzebuje takich sensor...
water
W obronie koryta posuniecie się nawet d...
Wojciech
Bardzo interesujący i ciekawy artykuł....
rychu
a jaki z PAWia menager to zwykła chorą...
pod okiem facho...
To popatrz na Tyszowce. Likalna ekipa i ...
ktoś
Ne mam żadnych profitów, chodzi mi tyl...
zamościanin
Wspaniała inicjatywa. Jak najwięcej ru...
pod okiem facho...
Tak kolego masz rację ale tylko jeżeli...
Niestety przegrana : Padwa Zamość – ...
kibic
Jak tam Padwa wie ktoś ?...
brudny Harry
Najbliższe wybory wygra PAW....
do Zamościanin...
..."powinien dostać Nobla w dziedzinie ...
ktoś
Każdy klub który chce osiągnąć sukc...
Rynek sutki znaczy Rynek piersi dobrze k...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017