Wernisaż wystawy Roberta Gomułki

11 Gru 2017

13:00 - 14:00

Wysokie: Gminny Ośrodek Kultury

Wysokie Wysokie 154

Wczytuję mapę...

ROBERT GOMUŁKA – wystawa malarstwa
„Siedem elementów – odsłona trzecia”

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w poniedziałek 11 grudnia 2017 r. o godz. 13:00 w Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Zamość, (1 Piętro), Wysokie 154 (22-400 Zamość), tel. (84) 627 00 83, e-mail: gok@gminazamosc.pl

Robert Gomułka:
„Siedem Elementów” – czas, przestrzeń, światło oraz cztery elementy pozostałe – woda, ogień, ziemia i powietrze – charakteryzują stan, w jakim znajduje się materia i energia. Chciałem nadać tym elementom znaczenie uniwersalne (…), te elementy definiują obiektywną rzeczywistość, w której jesteśmy zanurzeni. (…)”

Ekspozycja dostępna do 30 stycznia 2018 r.

Robert Gomułka jest mieszkańcem Gminy Zamość. W tym roku obchodzi 40-lecie pracy twórczej. Jako bardzo aktywny artysta plastyk nieustannie tworzy, głównie w dziedzinie malarstwa, rysunku i grafiki. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu, studiował na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w Instytucie Wychowania Artystycznego. Dyplom uzyskał w pracowni malarstwa doc. Ryszarda Lisa w 1981 r., i od tego czasu zajmuje się edukacją plastyczną dzieci i młodzieży. W latach 1981-2007 prowadził zajęcia plastyczne w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. Nadal kontynuuje pracę edukacyjną w dziedzinie plastyki w ramach Stowarzyszenia „Drukarnia Wyobraźni”.

Prezentuje swoje prace na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. w BWA – Galerii Zamojskiej, Klubie Garnizonowym w Zamościu, Krasnostawskim Domu Kultury, Muzeum Okręgowym w Zamościu, Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie, kościele pw. św. Tomasza Apostoła w Warszawie, Galerii „Przy Bramie” w Lublinie.

Robert Gomułka angażuje się również w działania poetycko-plastyczne, montaże plastyczno-teatralno-taneczne, towarzyszące ekspozycji jego prac.

W przeszłości Robert Gomułka otrzymywał już za swoją twórczość liczne nagrody i wyróżnienia,

1988 rok – II nagroda w konkursie „Dzieło Roku’87, Galeria Sztuki Współczesnej, Zamość.

1992 rok – Nagroda Wójta Gminy Zamość za dorobek twórczy

1994 rok – Nagroda Prezydenta Miasta Zamość T. Kowalskiego za dorobek twórczy

1996 rok – Nagroda Prezydenta Miasta Zamość M. Ciastocha za dorobek twórczy

2003 rok – Wyróżnienie miesięcznika Art.&Business za „Obraz Roku 2002”

2009 rok – Nagroda Prezydenta Miasta Zamość M. Zamoyskiego za dorobek twórczy.

Poprzez swoje działania edukacyjne Robert Gomułka kształci kolejne pokolenia młodych artystów, przekazując im wiedzę oraz rozwijając umiejętności i talenty plastyczne, pomagając osiągnąć pierwsze sukcesy.

Bezcenne jest zaangażowanie Roberta Gomułki w życie kulturalne Gminy Zamość – ponad 20 razy zasiadał społecznie jako juror w komisjach dorocznych gminnych konkursach plastycznych, organizowanych regularnie od ponad 11 lat.

Wkład Roberta Gomułki w życie artystyczne Gminy Zamość i całej Zamojszczyzny jest nieoceniony. Jako mieszkaniec gminy, Zamojszczyzny i Lubelszczyzny, a jednocześnie doceniany i uznany w kraju artysta, stał się z czasem jedynym w swoim rodzaju, bardzo wyjątkowym artystycznym ambasadorem naszego regionu.

SPONSOR PROGNOZY POGODY

31 Gru 2025 - 1 Sty 2026, 00:00
Lookalny Kalendarz Wydarzeń
31 Gru 2026 - 1 Sty 2027, 00:00
Lookalny Kalendarz Wydarzeń

SPONSOR LOOKALNEGO KALENDARZA WYDARZEŃ

Zaprenumeruj newsletter