Teatr Montownia i „Szaleństwa Skapena” dla Justyny!

20 Mar 2019

18:00 - 20:00

Chełmska Biblioteka Publiczna

Chełm ul. Partyzantów 40

Wczytuję mapę...

Chełmska Biblioteka Publiczna włącza się w akcję pomocy chorej na raka chełmiance Justynie Dąbrowskiej. Można to zrobić poprzez wizytę na spektaklu Teatru Montownia „Szaleństwa Skapena”, który już 20 marca o 18.00 odbędzie się w sali widowiskowej ChBP. Jedna cegiełka i bilet to minimum 30 zł, w zamian proponujemy fantastyczną zabawę w gronie znanych i lubianych! Krawczuk, Perchuć, Rutkowski i Wierzbicki – będzie się działo! Kupujcie bilety, pomagajcie Justynie, na widowni tylko 220 miejsc! Wpłat na bilety / cegiełki można dokonywać pod tym linkiem: https://zrzutka.pl/montownia-dla-justyny

SZELMOSTWA SKAPENA – Molier
Przekład: Tadeusz Żeleński (Boy)
Muzyka: Cezary Kosiński
Opieka artystyczna: Jan Englert
Aktorzy: Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki
Czas trwania spektaklu: 75 min, bez przerwy

Grany nieprzerwanie od 22 lat kultowy spektakl Teatru Montownia. Jego forma, oparta na włoskiej komedii dell’arte, to znakomity pretekst do zabawy konwencją. Czterech aktorów gra kilkanaście postaci, zachowując przy tym rytm i czytelność fabuły. Usunęli z tekstu role kobiece, a tylko opowiadają o kobietach i oczywiście są w nich zakochani.

Recenzje:
Molierowskie ‘Szelmostwa Skapena’ to więcej niż popis aktorskiego rzemiosła. Aktorom udaje się nie tylko naśladować znane z XVI-wiecznych rycin figury komedii dell’arte, te wszystkie postaci pochylonych przez wiek starców, sprężystych amantów i ruchliwych arlekinów. Potrafią dotrzeć do istoty tego gatunku – lazzi, czyli gagów. W ich wymyślaniu są niezawodni.

Roman Pawłowski, „Gazeta Wyborcza”

Aktorzy Montowni są uniwersalni i potrafią w komiczny sposób eksponować fizyczne charakterystyczne cechy: chudość, giętkość, wydatny nos, czy szerokie usta (…) Wszyscy czterej grają czysto, inteligentnie, pomysłowo, bez oszczędzania sił.

Hanna Bałtyn, „Twój Styl”

O Justynie Dąbrowskiej

Justyna Dąbrowska, to nasza przyjaciółka, ma 39 lat, mieszka w Strupinie k/Chełma. Jest żoną i mamą trzech wspaniałych córek, najmłodsza ma zaledwie 4 lata. W styczniu zdiagnozowano u niej raka złośliwego piersi. Nowotwór T3N0M0 luminal B HER2(3+) jest określany przez lekarzy jako bardzo agresywny, który szybko rośnie. Tylko natychmiastowa terapia oraz kosztowne leczenie może sprawić, że będzie zdrowa.

Rozpoczął się dla Justyny bardzo trudny czas, a zwłaszcza dla jej rodziny. Jest w trakcie chemioterapii refundowanej neoadiuwantowej Ac, następnie ma otrzymać Docetaxel + Trastuzumab. Obecnie jest pod opieką lekarzy z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli.

Aby leczenie było skuteczne Justyna musi mieć dodatkową chemię oraz leki sprowadzane zzagranicy, potwierdzone przez konsylium polskich i zagranicznych lekarzy. Dzięki jej zastosowaniu prawdopodobieństwo wystąpienia przerzutów zmaleje aż o 11%, a za tym wzrosną szanse Justyny na przeżycie.

Niestety kolejny rodzaj chemioterapii (Pertuzumab PERJETA), który ma mieć wprowadzony nie jest w Polsce refundowany. Nierefundowane są również inne leki, które dostaje w zaleceniu lekarskim, które również są sprowadzane zza granicy. Koszt leczenia to co najmniej 100 tys. złotych.

Serdecznie zapraszamy!

SPONSOR PROGNOZY POGODY

9 Cze 2019, 09:00
Festiwal Ulica Literacka
1-2 Cze 2019, 09:00
25 Jarmark Hetmański
26 Maj 2019, 17:00
Kapele Serc w ZDK
<< Maj 2019 >>
pwścpsn
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Zaprenumeruj newsletter